Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana (daito)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_łukasz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Katana (daito)
Od niedawna jestem szczęśliwym :D , posiadaczem miecza "katany" i jak przystało na początkującemu "Samurajowi" przyjąłem nauki BUSHIDO.
Jadnak nie mogę znaleść nigdzie książki czy filmu czy,..., o sztuce władania Tą przepiękną bronią. Dlatego zwracam się do was o szlachetni i dzielni wojownicy o pomoc w nauce (strony, książki, filmy- na cd zapłacę (za CD), i wszystko inne) .
Z góry dziękuję
Łukasz
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
A co to za katana? Ostra do ciecia, czy iaito do cwiczenia? I gdzie kupiles?

Co do nauki, to goraca polecam znalezienie nauczyciela. Cwiczenie samemu mija sie z cele, wyrabiasz sobie mase zlych nawykow, ktore potem jest prawie niemozliwe sie oduczyc.
Nie wiem jak jest we Wrocku, ponoc ludzie z aikido cwicza troche iaido, wiem ze w Opolu jeden gosciu cwiczy, i przyjezdza tam prowadzic staze Zenek Kokowski z Niemiec, ktory bardzo dobrze macha mieczem.
  • 0

budo_łukasz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Dzięki za odpowiedz Brachu !
1. Katana ta jest tępa, ale wygląda na wykonaną z dobrego metalu, więc jak przyjdzie ku temu czas to się Ją naostrzy
2.Kupiłem Ją , w zasadzie Sama do mnie "przyszła" podobno pochodzi z Japonii a jest tepa bo ostrych nie mozna przewozić przez granicę. Wygląda, jak dla mnie, dosyć dobrze i Ma pochwę ze skóry kobry
3. Nauczyciela(li) już chyba znalazłem to koleś z krate podobno ćwiczył mieczem i ma znajomego z aikido, który też coś wie - co zobaczę w bliskiej przyszłości, jak coś z tego wyjdzie ( odpukuje w niemalowane żeby nie zapeszyć)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)

Dzięki za odpowiedz Brachu !
1. Katana ta jest tępa, ale wygląda na wykonaną z dobrego metalu, więc jak przyjdzie ku temu czas to się Ją naostrzy
2.Kupiłem Ją , w zasadzie Sama do mnie "przyszła" podobno pochodzi z Japonii a jest tepa bo ostrych nie mozna przewozić przez granicę. Wygląda, jak dla mnie, dosyć dobrze i Ma pochwę ze skóry kobry
3. Nauczyciela(li) już chyba znalazłem to koleś z krate podobno ćwiczył mieczem i ma znajomego z aikido, który też coś wie - co zobaczę w bliskiej przyszłości, jak coś z tego wyjdzie ( odpukuje w niemalowane żeby nie zapeszyć)


A ja kupilem calkiem ostra katane i przewiozlem przez granice. W Szawajcarii, w Lozannie jest taki cudny sklep na Rue du petit chien z takimi wlasnie cackami. Katana jest ostra i wykonana z jednego kawalka stali, wiec mozna nia nawet zawalczyc i sie nie zlamie :grin: . Mozna sie nia spokojnie ogolic. Tez szukam jakiegos miejsca do treningu w Krakowie, bo statnio w mieszkaniu to tylko niechcacy poobcinalem szpetnie kwiatki i Żona chciala moja katane wrzucic do kibla...
  • 0

budo_łukasz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Gratuluję udanego zakupu, jak widać, wciąż, do odważnych świat należy.
Jesli nie sprawiło by Ci to żadnego problemu mógłbyś napisać mi ile za nią zapłaciłeś ( w przeliczeniu na złotówki, bo...lenistwo).

P.S.
A tak wogóle to powedz najukochńszej ( tylko nie zapomnij tego słowa) żonie że nie zna się na sztuce, bo przecież tzw."machanie" jest sztuką i to najwyrzszych lotów.
a tak pozatym szkoda kibla, chyba Żona chce w niedługim czasie zmienić wystrój łazienki :grin:
Powodzenia
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Witaj!
Może moja odpowiedź nie będzie zadawalająca, ale ja kiedyś szukałem wpisując w wyszukiwarkę "katana sword".
Pozdrawiam
Marek
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)

Gratuluję udanego zakupu, jak widać, wciąż, do odważnych świat należy.
Jesli nie sprawiło by Ci to żadnego problemu mógłbyś napisać mi ile za nią zapłaciłeś ( w przeliczeniu na złotówki, bo...lenistwo).

P.S.
A tak wogóle to powedz najukochńszej ( tylko nie zapomnij tego słowa) żonie że nie zna się na sztuce, bo przecież tzw."machanie" jest sztuką i to najwyrzszych lotów.
a tak pozatym szkoda kibla, chyba Żona chce w niedługim czasie zmienić wystrój łazienki :grin:
Powodzenia


Sam miecz kosztował jakieś 700PLN z groszami.
A żona już wie, że się na sztuce wojowników nie zna - chce tylko, żeby sztuka ta nie niszczyła Jej zabawek :grin:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
:) :) Moja żona już dawno zaakceptowała moje fanaberie - z mieczem także. Ale musze Cię niestety rozczarować - przeciętnej jakości katana z dobrym skucie i hamonem kosztuje w granicach 1000 dolarów. Z tej perspektywy miecz za 1000 złotych wygląda dość marnie. Ale nie przjmuj się ja swój pierwszy miecz sprowadziłem ze Stanów i zapłaciłem za niego podobną do Ciebie cenę. Niestety perfidnie szybko się przekonałem, że mój miecz nie jest nawet w części podobny pod względem jakosci do dobrej katany :twisted:
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Ojej super , ze macie swoje wlasne katany - zazdroszcze wam.
Ojciec mojej dziewczyny jest pasjonatem bialej broni i ma z 40 mieczy (rozne szable, szpady .... itd) ma takze z 4 katany , ale sa to tylko z wygladu katany (chociaz on tez mi sie nie podoba).
Chcialbym choc raz w zyciu miec w rece jakis orginal o posiadaniu jego nawet nie wspominam ;) .
Podobno w Polsce jest koles, ktory robi bardzo dobre miecze podobno zachwycaja sie nimi nawet japonczycy czy wiecie cos o tym Panu ?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Thorn..........tak..tak...jest taki pan.....robi naprawde wypasione miecze....a japonczycy nie tylko sa nimi zainteresowani ale takze przechodza do czynu i kupuja......niestaty mam dla Ciebie zla wiadomosc.......japonczycy traktuja jego dziela jako UWAGA :!: .....LOKATY KAPITALU............nie trzeba byc geniuszem zeby domyslic sie co to oznacza :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)

Thorn..........tak..tak...jest taki pan.....robi naprawde wypasione miecze....a japonczycy nie tylko sa nimi zainteresowani ale takze przechodza do czynu i kupuja......niestaty mam dla Ciebie zla wiadomosc.......japonczycy traktuja jego dziela jako UWAGA :!: .....LOKATY KAPITALU............nie trzeba byc geniuszem zeby domyslic sie co to oznacza :)


Jak poszukasz google'm to na sieci mozesz znalesc mnostwo ciekawych i tanich mieczy, ktore nadaja sie nawet do tameshigiri, czyli ciecia bambusowej maty na specjalnym stojaku. Jeden z najtanszych, dobry na poczatek, ale ktory jednak tnie, nazywa sie Practikal katana i jest robiona przez Paula Chen.
tutaj mozesz go zobaczyc jak rowniez inne:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kosztuje 180 us$ wiec nie jest to fortuna, mozna pracujac normalnie uzbierac.
tutaj sa troche drozsze, ale tez nie kosztuja majatku...tak okolo 500- 800 us$ masz wybor calkiem doskonalych mieczy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sa tez inne miecze robione w Hiszpanii, tez nie drogie ok 200 us$, poszukaj na sieci i poczytaj swordforum.

Ale i tak nie radzilbym w zadnym razie nic ciac samemu a tylko pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
W Czerwionce Leszczynach jest Pan Lukaszczyk. To nad jego mieczami sie onanizuja japonczyki. Milem od niego krotki miecz (na katana nie bylo mnie stac).
Petr
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
A ile pan Łukaszczyk bierze za katanę skoro nie było Cię na nią stać ???
I w ogóle podałbyś jakiś bliższy namiar na człowieka bardzo poproszę :)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Jak ja sie z panem Łukaszczykiem kontaktowalem okole 1,5-2 lat temu to rozmowa o katanie zaczynala sie od 2.000$ :( i ja sie w tym momencie poddalem...

PS. Ja wszelkie namiary dostalem z Polsatu mailem bo byl o nim program. Poszukam moze sie jescze gdzies namiar ostal.

PS. wiem ze pytanie nie bylo do mnie ale jak sobie przypomnialem te 2.000 to musialem to napisac...
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Lukaszczyka najlepiej znalezc przez Dom Kultury w Czerwionce Leszczynach ( ksiazka telefoniczna albo informacja) Jest tam towarzystwo przyjazni polsko japonskiej.
Negocjacje z z nim wygladaja bardzo ciekawie podejrzewam ze z tych 2000 dolcow udalo by cie sie zejsc do jakie 625 jak nic.
Petr
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Jest to prawdopodobne, ale ja niesprawdzalem. Moja rozmowa skonczyla sie na telefonie...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Pewnie jak usłyszałeś 2000 dolarów to cię zassało i nie mogłeś nic powiedzieć :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
We wrześniu ubiegłego roku w Krakowie pojawiły się plakaty gościa z 3 dan Katori Shinto Ryu i przedstawiciestwem na polske. Ale co z nim dalej to nie wiem. Jest tez w domu kultury na podwawelskim Japonczyk, 7 dan ale nie wiem jaki to styl miecza, prawdopodobnie jakis rodzinny. Kolezka go widzial na jakiejs budo gali i byl pod wrazeniem, chociaz facet dziwnie sie porusza bo mial jakis powazny uraz kregoslupa.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)

Pewnie jak usłyszałeś 2000 dolarów to cię zassało i nie mogłeś nic powiedzieć :)


Prawie trafiles :) ale udalo mi sie wybakac cos w stylu "dziekuje bardzo za informacje, jeszcze sie skontaktuje, dowidzenia" :wink:
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Zgadzam się w zupełnośći, że za tą cenę to jest ciągle zabawka. Ale tu chciałem tylko powiedzieć, że ta moja katana ma przynajmniej ostrze w całości z hartowanej stali i stanowi jedną całość z rękojeścią, a nie np. midziane niklowane i tylko oprawione rękojęscią (jak większość cepelii). Rękojeść jest wykończona masywną oprawą drewna przynitowanego do stali otrza. Całe wykończenie jest bardzo moce. Takie miecze są używane do ćwiczeń treningowych, i ma się to nie rozpaść po uderzeniu. Ja tego nie sprawdzam, bo mi szkoda miecza, a i nie wiedziałbym co z tym zrobić w walce. Stoi to u mnie na podstawce i cieszy oko.

Większość mieczy, jakie można w Polsce kupić za 700-1000zl, jest już optrzona taką marżą, że tak faktycznie to wyjściowa cena zaczyna się od ok. 300zl. Mój kolega sprowadził miecz z Japonii i kosztowała go ta cepelia jakies 1100 zl. Strasznie się tym eksponatem podniecał, dopóki nie zobaczył mojej cepelii :) :) .

:) :) Moja żona już dawno zaakceptowała moje fanaberie - z mieczem także. Ale musze Cię niestety rozczarować - przeciętnej jakości katana z dobrym skucie i hamonem kosztuje w granicach 1000 dolarów. Z tej perspektywy miecz za 1000 złotych wygląda dość marnie. Ale nie przjmuj się ja swój pierwszy miecz sprowadziłem ze Stanów i zapłaciłem za niego podobną do Ciebie cenę. Niestety perfidnie szybko się przekonałem, że mój miecz nie jest nawet w części podobny pod względem jakosci do dobrej katany :twisted:


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024