Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening- Kubotan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_duzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Trening- Kubotan
Witam wszystkich
Zrobilem sobie kubotan.
Sciagnalem z internetu scany ksiazki przedstawiajacej podstawowe techniki z uzyciem tej broni.
Mam pytanie o to jak trenowac z kubotanem zeby to mialo sens i przynioslo efekty. Zdaje sobie sprawe z tego ze to bardzo prosta bron,
napiszcie jak trenujecie. Ja nie moge sie narazie przyzwyczaic do patyka wystajacego z zacisnietej piesci.

Czy montowac pek kluczy?
Czy walczyc wersja podstawowa bez zadnych udziwnien?
Jakie sa plusy zamontowania peku kluczy?

Caly czas mam wrazenie, ze w sytuacji kryzysowej pukne sie przez przypadek w czolo swoim kubotanem chociazby przy trzymaniu gardy i ulatwie przeciwnikowi sprawe.
aha trenuje 4 razy w tygodniu kyokushin i nie mam czasu na kolejna sekcje w ktorej naucza mnie uzywania kubotanu, chce go opanowac sam.
pozdrawiam Duzy
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan
Techniki posługiwania się kubotanem są takie same jak yawarą.
wejdz na strony Nei Jia lub Bushi tam sa moje artykuły co do czego.
pozdro RJ
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan

Witam wszystkich
Czy montowac pek kluczy?
Czy walczyc wersja podstawowa bez zadnych udziwnien?
Jakie sa plusy zamontowania peku kluczy?

Yawara (alias Kubotan) bez kluczy jest moim zdaniem duzo latwiejszy w obsludze. Chlostanie kluczami po twarzy jest na pewno niemile dla agresora, ale niektórych moze tylko zdrowo wkurzyc (no chyba, ze to klucze od bram miejskich albo francuzkie :lol: )
Ja nosze z kluczami, bo w ten sposób mam go zawsze przy sobie, no i automatycznie jest w reku np. podczas otwierania drzwi od klatki, garazu, jak ide wyrzucic smieci itp.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan
Ryśku wspominales, ze bedzie Twoj artykul w "Komandosie". Nie bylo. Nie ma takze jeszcze zapowiadanej dawno Twojej ksiazki. Nie wiesz ci sie dzieje? Acha... Wyjasnij krotko jeszcze raz roznice miedzy kubotanem, a yawara... Bo, dla mnie to w pewnym sensie synonimy.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan
Witam

Ryśku wspominales, ze bedzie Twoj artykul w "Komandosie". Nie bylo.

Wysłałem trzy artykuły do Komandosa. Pierwwszy o systemach combat, drugi o Keibo i trzeci na temat Yawary. Są one już zaakceptowane przez redakcję, ale zdjęcia do nich będę robił dzisiaj na treningu.

Nie ma takze jeszcze zapowiadanej dawno Twojej ksiazki. Nie wiesz ci sie dzieje?

Powinna już być, tak zapowiada redakcja. Pierwsza czyli ogólnie o combacie jest zbiorem różnych tekstów, ja jestem jednym z autorów. Druga już li tylko moja poświęcona przyrządom w KVC jest skończona ( treść ) i będąc w Krakowie mam podpisać umowę.

Acha... Wyjasnij krotko jeszcze raz roznice miedzy kubotanem, a yawara... Bo, dla mnie to w pewnym sensie synonimy.

Różnicy nie ma żadnej. Tu weszła sprawa komercji poniewarz mistrz T. Kubota oparł swój system Kubotan na yawarze. Nie widzę specjalnych różnic w technikach. Natomisat są jeżeli chodzi i Koppo ( pierwowzór yawary ) cz Dan Bong.
Następne artykuły o Dan Bong i o Koppo będę zamieszczał w Samuraju.

pozdrawiam
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan

...
Powinna już być, tak zapowiada redakcja. Pierwsza czyli ogólnie o combacie jest zbiorem różnych tekstów, ja jestem jednym z autorów. Druga już li tylko moja poświęcona przyrządom w KVC jest skończona ( treść ) i będąc w Krakowie mam podpisać umowę.


Napisz jakie są tytuły tych książek, to będzie łatwiej szukać.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan
Info będzie w magazynie Kung Fu Karate,
1 - "Combat skuteczna samoobrona"
2 - " Kem Vo Combat - techniki walki z bronią " - to mój tytuł roboczy
wydawnictwo West - Pol
pozdrawiam 8)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening- Kubotan
Dzięki!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

4 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024