Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana (daito)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Muszę Cię zmartwić, to nawet nie jest odbra podróbka Pasjonacie. W orginalnie przygotowanej katanie możliwe jest proste oddzielenie klingi od rękojeści. Z reguły wyciągnięcie jednego drewnianego kołeczka :!: blokującego klingę powoduje jego wysunięcie z rękojeści i oddzielenie obu elementów.

No ale do machania taki miecz jak Twój jest ok.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Witam tak sobie czytam i nachodzi mnie pare refleksji mianowicie: Pana Lukaszczyka znam osobiscie. Robi on wspaniale dziela sztuki bo i sam jest artysta z wykrztalcenia. Jego miecze to wspaniala bron lecz ceny zaczynaja sie minimum 4000 za ostrze ( jak ktos jusz wczesniej napisal morzna sie dogadac bo to mily czlowiek) ale za 8000 morzna miec jusz przyzwoity miecz w calosci z bajerami typu fuchi menuki ladna tsuba hamon itp... Robi on aby rozwiac wszelkie watpliwosci zgodnie w 95% ( bo w(100% to tylko sami mistrzowie japonscy ) z starymi wzorcami i zasadami japonskiej sztuki platnerskiej, nawet komponenty typu drewno laka, jedwab sprowadza j kraju wisni. W poruwnaniu z japonskimi katanami ceny sa okazyjne, w dodatku kupowanie czego kolwiek w japoni wiarze sie z trudnosciami typu: przesylka i oplata za nia , na granicy clo itp... pozatym nie wolno z japoni wywozic mieczy starszych nisz z przed 45 roku co ogranicza i chamuje zakusy kolekcjoneruw, ceny tam tesz sa o wiele wyzsze no i raczej nie da sie dokladnie obejrzec towaru przed zakupem co jest kluczowym elementem teanzakcji bo jak sprawdzic np: wywarzenie badz dopasowanie do dloni przez neta.( sam przechodzilem przez to wszystko to wiem) No i teraz rodzi sie pytanie czy traktuje nauke wladania katana ( niezalerznie co sie cwiczy) jako mile chobby i ciekawe zajecie wypelniajace nude czy jako pasje i droge zycia? W pierwszym przypadku do zabawy wystarczy w zupelnosci tempy iaido do cwiczenia za okolo 500-1500 zl w zalerznosci od zasobnosci a nastepnie ( aby odrazu sie nie pociac jak to kiedys widzialem) ostry sinken za okolo 1500-3000 albo morzna na tempym pozostac.Jesli natomiast w gre wchodzi drugi przypadek to chyba nie musze tlumaczyc bo ja osobiscie wole glodny chodzic a pieniaszki odkladac na wymarzony kawalek blaszki.
Poza tym odradzam wszelkie tranzakcje perzez siec bo na zdjeciach to ladnie wyglonda a jak sie w domu rozpakowuje to....(kolega wygral zestaw kina domowego jak to otworzylismy to myslalem rze ze smiechu padne 5 glosnikuf od walkmana a na zdjeciu...klenkajcie narody!)polecam do iaido miecze ze stron: droga ale dobra [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , tansza ale i nieco gorsza [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w polsce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz cos co mi kolega podal [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jesli natomiast ktos szuka orginaluf i nie liczy sie cena to pan Henryk Socha wyprzedaje czesc swojej kolekcji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ps Ale jak muwi stare japonskie przyslowie: glodny samuraj to kiepski samuraj :wink:
  • 0

budo_dragonheart
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Tak sobie czytam ten topic... i stwierdziłem, ze mam braki w wiedzy...
Interesuję się tym dopiero od niedawna, więc byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś wyjasnił mi, jakie są stopnie zaawansowania (dan etc) oraz rodzaje mieczy (gdzies tu widziałem określenie sinken)
Z góry dzięki!


Dołączona grafika
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana (daito)
Ktoś tu pytał o możliwość trenowania w Krakowie? To zapraszamy do nas. Szczegóły w tym wątku. Jest tylko jedno ale... przynajmniej na poczatek to z ostrym mieczem raczej na sali nie będzie można paradować...

http://www.forum-kul...showtopic=78540
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024