Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy pierzesz swoj pas?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?





Hi Szczepan,

Widze Julineczek, ze sie potwornie nudzisz

- Ach nie nie nudze sie moze moj mozg tylko troche szybciej pracuje jak u przecietnego prymata no i pisze dosyc szybko, i ja biore udzial w kilku roznych tematycznie forach.
Po polsku zaczelem pisac jak znalazlem Gorinkan - Forum, moje niemieckie o Karate zlikwidowali (bylo rzeczywiscie mocne - takie perfidne- wszystko bylo dozwolone, ale brali udzial rzeczywiscie oczytani inteligentni ludzie ale nie stonioncy od perfidii) no i tak z ciekawosci zajrzalem do Chrisa i tak zostalem. Szukam nadal forum gdzie rzeczywiscie mozna "dac gazu"- dla mnie za wiele ograniczen, regulaminow
w tym wszystkim - byc moze ze mali duchem biorom siebie zbyt powaznie i majom tak malo szacunku do siebie samych i poczucia wlasnej wartosci ze byle jaka "mala wycieczka osobista" pod ich adresem za jednym zamachem rujnuje ich maly swiatek .... sam nie wiem.

8)
- Mnie zona pierze mozg codziennie,

-Ojej, ale przynajmniej jestes wazny dla niej - nie ?
Jedyna osoba ktora Cie dostrzega - takim jakim jestes ....
A kochasz jom za to czy za cos innego?


aczkolwiek ma to malo wspolnego z praniem pasa niestety...

-Dlaczego niestety?
Dla mnie moj pas byl kiedys b.wazny - teraz nie za bardzo - jako symbol zludnych postepow.
Pas jest bardziej jak moje dresy do treningu : on i te dresy stare som jedynymi swiadkami mojej walki ze sobom samym.
Som wyzwalaczem, motywujom mnie do treningu - jak pomysle czasem zakladajonc je ile potu wylalem ... hm moze inaczej : kiedys poszedlem z corkom odwiedzic jednom z grup karate (myslalem , ze moze zacznie troche sportem sie zajmowac) wiec stoimy w sali przed treningiem i ja wciongam powietrze nozdrzami swoimi (sala sportowa ma taki specyficzny zapach ) i mowie wniebowziety do corki : "czujesz to ?"
A ona mi odpowiada (14 jej bylo ) : "Tak , tak czuje ale tu smierdzi !"
No tak pewnych rzeczy nie da sie rozumkiem ogarnonc - trzeba je doswiadczyc.


Tutaj u nas sa takie pralki prymitywne, ze na dluzsza mete to ubrania sa porwane - te pralki nie sa bebnowe, ale podobne do wirnikowych, tylko ze wewnatrz na srodku maja takie pionowe mieszadlo wysokosci calej pralki. Oraz maja tylko jedno plukanie!!!
-O kurde nie moge sobie nawet tego wyobrazic - ja w Polsce dlugo "Frani "uzywalem - naprawde robi sie to jeszcze w 21 wieku - po jakiego ... ?

O te slynne mieszadlo wszystko sie zaczepia no i sie rwie.

-Ha teraz wiem dlaczego wyglondasz na tym zdjenciu jak wyglondasz !

Majac wybor albo porwac pas, albo kupic nowa pralke typu europejskiego (ktora jest niestety 2 razy drozsza!!!) wybralismy pralke..[/quote]

-Tez bym tak zrobil.
Ach Szczepan nie chce mi sie szperac tutaj i szukac - poradz mi prosze.
Jak to zrobic jak wejde na to Forum i chce zobaczyc czy ktos odpowiedzial mi na moj wczesniejszy posting jak mam to zrobic najszybciej?
Chyba nie musze latac po wszystkich dzialach tematycznych tego forum i przeglondac kazdom mojom wczesniejszom wypowiedz?
[/quote]

Wdzieczny Julineczek

Sorry mialo byc tak a nie jak powyzej.



  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Cześć Julineczek,

pisząc komendy musisz dawać je w kwadratowe nawiasy- czyli [ ](BB code), inaczej wychodzi... a raczej nie wychodzi :wink:

Jeś chodzi o posty to powinno Tobie przesyłać na maila (musisz podać w profilu) zawiadomienie o nowych odpowiedziach na "śledzone tematy".
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Hi Kamikaze,

pisząc komendy musisz dawać je w kwadratowe nawiasy-

-Ach teraz to jasne.

Jeś chodzi o posty to powinno Tobie przesyłać na maila (musisz podać w profilu) zawiadomienie o nowych odpowiedziach na "śledzone tematy

-Musze do kazdego forum ten profil uaktualniac, czy wystarczy ze raz to zrobie i wtedy dostane zawiadomienie o kazdej odpowiedzi na moj post - obojentnie w jakim forum ?

Dzieki.

Mile zaskoczony Julineczek.

PS.
Dlaczego wlasnie Kamikaze a nie np: Rybka ?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

(...)
-Musze do kazdego forum ten profil uaktualniac, czy wystarczy ze raz to zrobie i wtedy dostane zawiadomienie o kazdej odpowiedzi na moj post - obojentnie w jakim forum ?


W profilu (preferencje) masz opcję : Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach:, dajesz TAK i przesyła Tobie mailem zawiadomienie bez względu na forum na jakim się "udzieliłeś"

Dzieki.


nie ma sprawy

Mile zaskoczony Julineczek.
PS.
Dlaczego wlasnie Kamikaze a nie np: Rybka ?


Chyba z podobnego powodu dla którego Julineczek a nie np: Marysieńka :wink:
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Hi Kamikaze,

Chyba z podobnego powodu dla którego Julineczek a nie np: Marysieńka

-To proste przeciez nazywam sie Julineczek a nie Marysienika bo :
Primo : nie piore nigdy "Obi".
Sekundo : nie trenuje Aikido.

Zza podwojniej gardy Julineczek
  • 0

budo_el_kamyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

nie zawsze masz/są na to pieniążki kamyk :-?


Zawsze mozna nabyc hurtem nie? :lol:
Kupujesz economi Hunter'a, cienkie badziewie ale na kilka miechow wystarczy 8)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

Hi Kamikaze,

-To proste przeciez nazywam sie Julineczek a nie Marysienika bo :
Primo : nie piore nigdy "Obi".
Sekundo : nie trenuje Aikido.

Zza podwojniej gardy Julineczek


Witam, Julineczek

No patrz ja tez nie piorę "obi" i nie trenuje Aikido... góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem a i owszem (nawet na forum Aikido :D )...

...z drugiej strony ekranu,
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Hi Kamikaze,

No patrz ja tez nie piorę "obi" i nie trenuje Aikido... góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem a i owszem (nawet na forum Aikido :D )...


-To ze nie trenujesz Aikido jest dla mnie zrozumiale (przepraszam Szczepan) .... ale co trenujesz - cos, czy "Sztuki Walki " ?
W Toruniu byla chyba z pietnascie lat temu jakas grupa ktora sie Aikido nazywala - podobno dobrzy byli i Hakamy do samej ziemi nosili i bokkenami sie ... no nie powiem co robili.

Ach a jaki masz pas - nie mow ze czarny ?
A co studiujesz.
Jestes z charakteru Kamikaze czy z wyboru ?

Brudasek - Julineczek
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

Hi Kamikaze,


-To ze nie trenujesz Aikido jest dla mnie zrozumiale (przepraszam Szczepan) .... ale co trenujesz - cos, czy "Sztuki Walki " ?


Spójrz na obrazek po prawej stronie, który w pocie czoła przerobiłem to będziesz wiedział (dla ułatwienia...albo nie :D :D :D )

W Toruniu byla chyba z pietnascie lat temu jakas grupa ktora sie Aikido nazywala - podobno dobrzy byli i Hakamy do samej ziemi nosili i bokkenami sie ... no nie powiem co robili.


No oto teraz jest dużo lepiej- są chyba 3 sekcje jedna lepsza od drugiej i żrą sie ze sobą aż (nie)miło

Ach a jaki masz pas - nie mow ze czarny ?


mam kilka niestety wszystkie kupione :wink:
*jeden brązowy,drugi czarny(skórzany) do jeansów,
*jeden do spodni od garnituru- też czarny

A co studiujesz.
Jestes z charakteru Kamikaze czy z wyboru ?


Jak to mówi moja koleżanka- "za dużo pytań jak na pierwszą randkę" :grin:
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Julineczek, uściślam
chodziło mi o Twoją prawą, czyli moją lewą stronę- obrazek po lewej :grin: :grin: :grin:
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Hi Kamikaze,

za duzo pytan ?
Ty mi nie odpowiedziales na moje pierwsze - dlaczego Kamikaze a nie Rybka ?

Ach znalazlem dla Ciebie kamikazowski tekst i wierszyk na deser.

Tekst z samurajowskiego kodeksu Boziewicza :
"Ty bierzesz swoje zycie zbyt na serio.Wyobraz sobie, ze nagle zniknie caly swiat i tylko Ty zostaniesz.
Chcialbys wtedy zyc ?
Jezeli zycie czlowieka ma jakis sens to jest on (ten sens - przyp. Julnieczek) uwarunkowany (zakorzeniony, zalezny - przyp. Julineczek) tylko Twoim stosunkiem do innych ludzi.
I z tego wywodzi sie zasada honoru.
Zycie (samurajca - przyp. Julineczek) opiera sie na tej idei i na tym w jaki sposob uczy sie samuraj z doswiadczen swoich przodkow.
To jest ten rdzen Bushido.
Kto jest zalezny od swojego zycia traci kazde poczucie wartosci samego siebie.
Som dwa rodzaje zycia na tej ziemi : jako zwierze ktore slucha swoich instynktow, i jako czlowiek ktory poswieca swoje zycie zadaniu ktore lezy poza zasiegiem (granicami - przyp. Julineczek) swojego Ego.
Jezeli jako czlowiek - egzystuje sie tylko - byloby to ciezarem nie do zniesienia !!!

-Mysle ze niezly kawalek - nie ?
Lezy to blisko Twojego Kamikazowego sensu - mam na mysli Twoj Nik.
Bo widzisz ja nie za bardzo wierze w przypadki : czynnosci omylkowe - Freud, a czytales cos o teori chaosu czy tylko park jurajski .

Ach wierszyk - tyz fajowy - taki komkadzki:
Shikishima no
Yamatogokoro wo
Asashi ni niou
Yamazakurabana

- w wolnym tlumaczeniu brzmi to tak :

czymze jest pradawny japoncki duch?
Jest on jak dzikie kwiaty wisni
(odbijajonce promienie wschodzoncego slonca ) w porannym sloncu

Japonce samurajce gadali zwiezle i krotko - bo mieli uwaznych i inteligentnych sluchaczy (w przeciwienstwie do mnie jako gadacza) - i wyrazali rozne sensy w zwrotkach co najwyzej trzech.

Zeby powyzszy tekst nie wydawal sie zbyt banalny to wytlumacze go innym - a napisal go Nobunga :
Piecdziesiat lat mojego zycia
sa tylko znikomym momentem w rzece czasu
A przeciez rzeczywistosciom.
Dlatego wrzucam cale moje zycie
w kazdom przemijajoncom chwile.

-To troche wyjasnia te kwiatki wisniowe w porannym sloncu z pierwszego wierszy i Twoj czarny pas przy jeansach i moje pytanie .... Dlaczego kamikaze a nie rybka?

Przypierajoncy do muru - Julineczek
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

Hi Kamikaze,

za duzo pytan ?
Ty mi nie odpowiedziales na moje pierwsze - dlaczego Kamikaze a nie Rybka ?

Ach znalazlem dla Ciebie kamikazowski tekst i wierszyk na deser.
(..i tu jest dluuugi text)
-Mysle ze niezly kawalek - nie ?


Piekne...

Lezy to blisko Twojego Kamikazowego sensu - mam na mysli Twoj Nik.
Bo widzisz ja nie za bardzo wierze w przypadki : czynnosci omylkowe - Freud, a czytales cos o teori chaosu czy tylko park jurajski .


No to a propos nicka:
- a może Kamikaze to drink robiony z białego i niebieskiego Bolsa z odrobina soku z cytryny?
- a może jest w tym ukryte drugie dno i może było to pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy przy przybieraniu nicka?
- a może chciałem być tak bardzo orginalny, japoński i bogowie raczą wiedzieć jaki jeszcze?

Może z wymyślaniem Nicka jest jak z wierszem: jeden napisze bo ma wenę(broń Boże nie mylić z wenerą) drugi- bo zachlał...?

Ach wierszyk - tyz fajowy - taki komkadzki:
Shikishima no
Yamatogokoro wo
Asashi ni niou
Yamazakurabana

- w wolnym tlumaczeniu brzmi to tak :

czymze jest pradawny japoncki duch?
Jest on jak dzikie kwiaty wisni
(odbijajonce promienie wschodzoncego slonca ) w porannym sloncu
Japonce samurajce gadali zwiezle i krotko - bo mieli uwaznych i inteligentnych sluchaczy (w przeciwienstwie do mnie jako gadacza) - i wyrazali rozne sensy w zwrotkach co najwyzej trzech.


...i przynajmniej każdy ich rozumiał, chociaż dla niektórych transkrypcja japońska i tłumaczenie "na nasz" jest tak samo zrozumiała (w znaczeniu zrozumiała inaczej)

Zeby powyzszy tekst nie wydawal sie zbyt banalny to wytlumacze go innym - a napisal go Nobunga :
Piecdziesiat lat mojego zycia
sa tylko znikomym momentem w rzece czasu
A przeciez rzeczywistosciom.
Dlatego wrzucam cale moje zycie
w kazdom przemijajoncom chwile.

-To troche wyjasnia te kwiatki wisniowe w porannym sloncu z pierwszego wierszy i Twoj czarny pas przy jeansach i moje pytanie .... Dlaczego kamikaze a nie rybka?

Przypierajoncy do muru - Julineczek


Czy teraz jest to trochę jaśniejsze, czy wręcz "na przeciwko" (czyli wyjaśniam coraz bardziej mącąc..){jeśli nie odbierasz polskich literek to ten ostatni wyraz brzmi: "monconc"- czyli zaciemniając tzn. zaciemniajonc)}

PS a teoria chaosu to tylko sływająca kropla z Parku Jurajskiego :)
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Hi Kamikaze,

PS a teoria chaosu to tylko sływająca kropla z Parku Jurajskiego



-Ladnie napisane - jak znajdziesz troche czasu i chec to o chaosie radzilbym poczytac.
Wzbogaca spojrzenie nie tylko na swiat ale i MA ....
Nawiasem : nie wiem czy wiesz ale Nilsen Bohr wbudowal (jak dostal szlachecki tytol) w swoj cherb symbol Yin i Yang (t´ai chi).
A zetknol sie on z tym pojeciem w czasie podruzy po Chinach w 1937.

Jezeli Cie takie gowna interesujom to polecam ksionzke F. Capra "Tao w fizyce" - chyba tak po polsku to bendzie przetlumaczone - orginal nazywa sie "The Tao of Physics".
Uprzedzam ze to nie kniga typu : jak wyzwalac energie wewnetrznom przy pomocy kwantow.

Czolem Julineczek
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

Hi Kamikaze,

(o parku jurajskim)
-Ladnie napisane - jak znajdziesz troche czasu i chec to o chaosie radzilbym poczytac.
Wzbogaca spojrzenie nie tylko na swiat ale i MA ....
(fragment o n.bohr'ze- ten co wymyślił że elektron zapierdziela wokól jądra)
Jezeli Cie takie gowna interesujom to polecam ksionzke F. Capra "Tao w fizyce" - chyba tak po polsku to bendzie przetlumaczone - orginal nazywa sie "The Tao of Physics".


Jedyna ksiązka z tytule z Tao to chyba "Tao Kubusia Puchatka"(początki liceum)-> cos takiego jak "windows dla idiotów :grin: "

Uprzedzam ze to nie kniga typu : jak wyzwalac energie wewnetrznom przy pomocy kwantow.


no cóż, juz dawno pogodziłem się z tym że nie będę przechodził przez ściany (chciaz może nie do końca -w końcu skoro kot Schroedingera może być naraz martwy i żywy to taka mała rzecz moze też mi się uda, jako istocie (podobno) ustułowanej wyżej na drabinie ewolucyjnej- to a propos kwantów :wink: ) ani rzucał ognistymi kulami(wyższa szkoła jazdy)

A gdyby ktoś chciał mi zarzucić że pisze nie tematycznie (nie o Aikido) to chciałem nadmienic że "a i owszem" bo rzucanie ognistych kul jest ściśle związane z enegrgią wewnętrzną(KI) a dokładniej z jedną z jej odmian energią magiczną vel mocą magiczną vel maną (manom).

Wracam do pisania magisterki (nie, nie z fizyki(kwanty+koty) tylko z zarządzania(Balanced Scorecard jako narzędzie wdrażania i monitorowania strategii-))<-(to bonus- odpowiedź na to co studiuję...)
  • 0

budo_alex
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Detroit

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
11 lat treningu i pasa nigdy nie pralem. Moze powodem tego jest zwyczaj starodawny ze, mate sie przed treningiem myje, kimonko i cialko tez.

Z szacunkiem,

Alex.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?

11 lat treningu i pasa nigdy nie pralem. Moze powodem tego jest zwyczaj starodawny ze, mate sie przed treningiem myje, kimonko i cialko tez.

Fuj :D A podłogę w dojo też myjesz? Bo jak nie, to....
  • 0

budo_alex
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Detroit

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
A moze jest tez tak ze. na ciemnym koloze pasa brudu nie widac. Na jasnym pasie latwiej zauwazyc i wtedy rzeczywiscie trzeba by go wyprac. :)

Alex.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
A ty Alex, to cwiczysz aikido? Jesli tak to u kogo (aikikai czy jakas inna federacja?)?

Tak w sumie to masz niedaleko do mnie :wink:
  • 0

budo_alex
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Detroit

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Witam Szczepan,

Tak, Aikido w jednej ze szkol Katsumi Niikura ktory zalozyl International Budo Ryokukai. Jesli moge cos wiecej powiedziec o swojej osobie to wczesiniej trenowalem kyokushine, ale postanowilem zmienic filozofie o 180 stopni.

Pozdrowienia,

Alex.
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy pierzesz swoj pas?
Alex

A moze jest tez tak ze. na ciemnym koloze pasa brudu nie widac. Na jasnym pasie latwiej zauwazyc i wtedy rzeczywiscie trzeba by go wyprac. :)


A ja sondze ze jak pasek zaczyna smierdziec i brud widac to mozna zrobic trzy rzeczy talko:
1. Brod i smrod jest znakiem tego , ze najwyzszy czas juz nowy stopien (kyu albo dan ) zdobyc.
2. Brod i smrod odpowiada poziomowi zajec i najwyzszy czas zminic Dojo.
3. Brod i smrod przypomina o tym ze "myjta sie dzewczyny bo nie znacie dnia ani godziny".

Przeciwny praniu - Julineczek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024