Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nuuudnooooooo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nuuudnooooooo
Jak w topicu.. nuuudnooo.. zajmuje sie aikido od 17 lat.. czesciowo profesjonalnie Sadzilem,ze bede mogł cos poczytac ciekawego o aikido w pL.. Kiszka! Nie mozna bylo sie gorzej pomylic Przeczytałem wiekszosc postów ( te które sie dało czytać - bo niektóre .. niestety -nie).
Zajmowanie sie tym, czy ktos jest lepszy od kogos jest dziecinne. Ze co ? Ze ma o jeden dan czy o jedno kyu wiecej ? No i co ? Niech ma!! To jest tylko jego sprawa! A tu wiekszosc postów jest o tym/. Jakbym, czytal jakis kolorowy tygodnik o tym ze adonne rozbolal zab albo ze B. Spears ma wieksze cycki. Nie ma poważniejszych tematów? Gdzie jest wasza lojalnośc wobec waszych senseji? Gdzie Wasza samurajska duma i szacunek dla Waszego nauczyciela? Zginelo gdzies?

Z głebokim szacunkiem.. wynosze sie stad dopoki nie bedzie czegos interesujacego..

Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Czesc Aiki,

Po pierwsze jakosc forum tworza jego uczestnicy....czyli np ty rowniez :lol:
Z takim bagazem doswiaczdczenia moznaby sie spodziewac od ciebie glebokich przemyslen i powaznej wiedzy. Moze bys sie nia z nami podzielil?
Jakies masz ciekawe problemy do przedyskutowania? A moze dla ciebie jest juz WSZYSTKO jasne?

Latwo krytykowac w zamian nic nie oferujac. To taniocha. 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
dobrze powiedziane 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
no coz.. wezwany odpowiadam... :-))
Czy wiem wszystko ? hmm.. pewnie nie.. bo byloby to zarozumialstwem z mojej strony.. Wiec nie wiem.Ale.. ale jest takie ,ze chcałem zwrócić uwage na brak tych cech o ktorych pisałem w pierwszym liscie. Dywagacje na temat aikido dla mnie sa hmm.. jedynie dyskusjami akademickimi. Jedyne sensowna dyskusja jest rozmowa z sensejem i wtedy to trzeba raczej sluchac niz mowic. rozumiem ,ze ma ktos problemy.. i to normalne.. bo niewiedza nie jest czyms glupim i bezsensownym. Jedynie udawanie ,ze sie cos wie to idiotyzm. Ale to na marginesie. Piszac ,ze jest nudno mialem na mysli fakt,ze nei spotkalem tu niczego glebszego... w ostatnich postach trzeba sie jedynie ustosunkowac i ocenic ludzi ktorzy prowadza sekcje aikido w calym kraju, Kirmiel, Kolodziejak, sensej Wysocki itd... Nie jestem Bogiem i nie mam prawa ( jak i chyba inni uczestnicy tego szacownego forum ) oceniania kto jest lepszy a kto nie. Nie uchodzi. Co do innych watkow.. gdzies czytalem , jak dwoch ludzi sie poklocilo na forum kompletnie odchodzac od glownego watku. Gdzie tu sens?
A jako ,ze trzymam sie powyzszych zasad... to na pytanie o to czy moge rzucic cos ineteresujacego na forum... hmmm?
A co tam ciekawego slychac? :-)))))))
Z poważaniem
Aiki

PS.
Poszedlem na trening
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

no coz.. wezwany odpowiadam... :-) )
Czy wiem wszystko ? hmm.. pewnie nie.. bo byloby to zarozumialstwem z mojej strony.. Wiec nie wiem.Ale.. ale jest takie ,ze chcałem zwrócić uwage na brak tych cech o ktorych pisałem w pierwszym liscie. Dywagacje na temat aikido dla mnie sa hmm.. jedynie dyskusjami akademickimi.

Ale zawsze to dyskusje, ja myslę odwrotnie: powinno się mówić dyskutować, wyciągać wnioski i tak dalej...


Piszac ,ze jest nudno mialem na mysli fakt,ze nei spotkalem tu niczego glebszego...

Jakiej głębokości się tutaj spodziewałeś? uważam że jest dużo dobrych tematów na forum aikido, jeżeli ludzie chcą oceniać niech oceniają każdy jest człowiekim. To nie czasy gdy sensei na pytanie: przepraszam ale jak? odpowiadał zamknij się! ćwicz!

w ostatnich postach trzeba sie jedynie ustosunkowac i ocenic ludzi ktorzy prowadza sekcje aikido w calym kraju, Kirmiel, Kolodziejak, sensej Wysocki itd... Nie jestem Bogiem i nie mam prawa ( jak i chyba inni uczestnicy tego szacownego forum ) oceniania kto jest lepszy a kto nie. Nie uchodzi.

No to jak wyjaśnisz twoje stwierdzenie w poście o MV: "to dupek?"

A jako ,ze trzymam sie powyzszych zasad... to na pytanie o to czy moge rzucic cos ineteresujacego na forum... hmmm?
A co tam ciekawego slychac? :-) ))))))

No i właśnie, narzekasz na brak (twoim zdaniem) dobrych tematów a sam nie jesteś w stanie nic poważnego zklecić. Wchodzisz do pokoju siedzi kupa ludzi, rozmawiają a ty mówisz nuuudnno, jaka będzie ich reakcja? :D
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Aiki: jak nie masz co robić to nie rób tego tutaj, bez urazy oczywiście. Ponudź się sam, nie zawracaj dupa oki? :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
do Fiodora.

co do Vielinowa. wyjasnilem w odpowiednim poscie. Co do dyskusji. hm... jak napisalem nie widzialem nic glebszego.. z tego tez sie nie wycofam. A i nie uwazam,ze czasy gdy sie ufalo sensejowi minely. Albo sie uwaza senseja za nauczyciela albo nie.

Aiki
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
No właśnie - jakos tak ospale sie zrobiło na forum ostatnio - starzy wyjadacze zaglądaja rzadko, młodzież tez jakoś sie nie kwapi a Mod to chyba wziął sobie wolne. Ech, gdzie te czasy, że az iskrzyło od ciętych replik i skakania sobie do oczu oraz lansowania jedynie słusznych pogladów :roll: :cry: Ja to nawet za ćwiczeniem na krawedzi i przekraczaniem limiów zatęskniłem :P :wink:

Modzie - forum zamiera a ty sie nie zrywasz :?: Za keyborda nie chwytasz :?: MOŚCI VORTALOWICZE LARUM GRAJA :!: :cry: :oops: :wink:
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

No właśnie - jakos tak ospale sie zrobiło na forum ostatnio - starzy wyjadacze zaglądaja rzadko, młodzież tez jakoś sie nie kwapi a Mod to chyba wziął sobie wolne. Ech, gdzie te czasy, że az iskrzyło od ciętych replik i skakania sobie do oczu oraz lansowania jedynie słusznych pogladów :roll: :cry: Ja to nawet za ćwiczeniem na krawedzi i przekraczaniem limiów zatęskniłem :P :wink:


1. Wiosna się zrobiła :) :) :) dlatego pewnie dużo osób woli poświęcić wolny czas pomiędzy treningami, nauką lub pracą na wypoczynek na łonie przyrody a nie na siedzenie przed monitorem komutera :( i wymianę ostrych polemik ze znajomymi z Forum.

2. Tak - jakoś ostatnio "ostrza" języków stępił czas :wink: :) . Czyżby przesilenie wiosenne? :wink: :) :lol: Wszyscy jakoś się ( w większości ) strasznie mili dla siebie zrobili :)

3. Rozczarowana trochę jestem :wink: :twisted: Wstawiłam temat : "Wielkanocne seminarium z Yoshigasaki Sensei w Berlinie". Spodziewając się lawiny pytań, przekonywań i innych w tym duchu utrzymanych postów, wytoczyłam i naszykowałam "ciężkie działa" moich argumentów, zwołałam szyki zaufanych "wspieraczy" i ... psssss niewypał :wink: :twisted: Nielicznym zachciało się mnie o coś zapytać nie mówiąc już o zalaniu mnie masą

ciętych replik i skakania sobie do oczu oraz lansowania jedynie słusznych pogladów

:cry: :cry: :cry: :wink: :wink: :wink: :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Faktycznie forum troszeczkę się zmieniło.. Ja to wyznaje zdanie, że skoro wszystko idzie do przodu z duchem czasu, to i forum Aikido tak zrobiło ;) A ludzie są, tylko ze zamiast postować wolą po treningu wziąć browarixa do ręki i poczytac trochę. I pośmiac się można przy tym.. :)

Generalnie jest fajnie.. choć fajniej teraz się czyta niz pisze :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Ostatnio wpadlem w taki nastroj, ze nawet poprawiac bledow w dojo u cwiczacych nie widze celu. nie mowiac juz o jakichs dyskusjach ideologicznych.
Nie wiem, moze kiedys wyjde z tego. :? :? :?

..........a moze to faktycznie wiosna? :wink:

ps czytam zalegle numery Budojo, moze sie zbiore zeby cos ostro skrytykowac :lol:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Brac sie za treningi a nie narzekac..... :D
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
To do Ciebie Aiki. Moze da sie jakos powalczyc z nuda. Znajdz czas na macie po treningu, potem partnera i sprobuj sie pobawic w trzy podstawowe techniki do trzech podstawowych atakow: Katate-kosadori Irimi-nage, Yokomen-uchi Shiho-nage i Mune-tsuki Kote-oroshi. Kote-oroshi, to rzut bardzo podobny do Kote-gaeshi, rozniacy sie jednak kierunkiem wykrecenia nadgarstka. Tu ma miejsce kierunek pionowo w dol. Chodzi o to, by czas wykonania tych technik, jak i wrazenie, byly podobne do oslawionego clipu demonstracji w dojo S.Seagala na filmie pt. Above The Law (Ponad Prawem).

Oto kilka wskazowek ktore Ci dedykuje w tej zabawie. Najpierw pojecie synkopy. Wg slownika 'synkopa', to tez termin muzyczny, ktory oznacza przesunięcie akcentu z mocnej na słabą część taktu przez wydłużenie wartości nuty nie akcentowanej o część wartości nuty znajdującej się na mocnej części taktu (akcentowanej). W naszym przypadku, te muzyke beda tworzyc kroki uke, a Ty, poprzez swoj ruch bioder, wytworzysz owa synkope. Tak wiec przy zejsciu z linii ataku, zadbaj o to, by uke nie mial mozliwosci postawienia drugiej nogi, by uzyskac rownowage, przynajmniej przez chwile, np. przy prawym Katate-kosadori, poprzez uniesienie obu rak do gory ze skretem ciala uke w lewo. Teraz wlasnie opusc luzno obie swoje rece w dol do kolan, z jednoczesnym, prawie ze gwaltownym skretem bioder w prawo. Czas trwania tej synkopy wyznaczy ponowny gwaltowny skret bioder w lewo z uniesieniem i 'klapnieciem' w dol prawej reki. Widz odniesie wrazenie, ze uzyles uke jako miotly, zas sam uke Ci przyzna, nie ma pojecia co sie stalo, przed upadkiem na mate. Ten efekt synkopy mozna zaobserwowac na clipie O-Sensei [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ktory po mistrzowsku prowadzi uke zanim go rzuca, jak gdyby wsluchujac sie w te muzyke krokow. Podobnie sprawa sie ma z atakiem Shomen-uchi, ale wybralem wlasnie dla ilustracji Katate-kosadori, ze wzgledu na ten clip. W przypadku natomiast Yokomen-uchi Shiho-nage (prawa reka), gwaltowny skret bioder w lewo poprzedzic musi niezwykle szybki piruet w prawo, zakonczony swobodnym opuszczeniem rak w kierunku kolan, z jednoczesnym uwolnieniem dzwigni nadgarstka. Efekt synkopy jest szczegolnie widowiskowy przy wykonaniu techniki Mune-tsuki Kote-oroshi.

W kazdym razie, kazda z tych technik, w ostatniej swojej fazie, moze byc prowadzona tak, by w momencie kontaktu uke z mata, mozna bylo uchwycic reke i poprzez jej szybki ruch w kierunku jego nog, dokonac obrotu ciala na brzuch, by zalozyc dzwignie Sankyo w 'stojce'. Ot, i w taki oto sposob wykazemy, ze Aikido moze byc skuteczne i na ulicy, i faktycznie jest to 'Peaceful Martial Art'.
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
O w morde :!: :) Nic nie kumam :idea: :?: 8O
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Jak w topicu.. nuuudnooo.. zajmuje sie aikido od 17 lat.. czesciowo profesjonalnie Sadzilem,ze bede mogł cos poczytac ciekawego o aikido w pL.. Kiszka! Nie mozna bylo sie gorzej pomylic Przeczytałem wiekszosc postów ( te które sie dało czytać - bo niektóre .. niestety -nie).
Zajmowanie sie tym, czy ktos jest lepszy od kogos jest dziecinne. Ze co ? Ze ma o jeden dan czy o jedno kyu wiecej ? No i co ? Niech ma!! To jest tylko jego sprawa! A tu wiekszosc postów jest o tym/. Jakbym, czytal jakis kolorowy tygodnik o tym ze adonne rozbolal zab albo ze B. Spears ma wieksze cycki. Nie ma poważniejszych tematów? Gdzie jest wasza lojalnośc wobec waszych senseji? Gdzie Wasza samurajska duma i szacunek dla Waszego nauczyciela? Zginelo gdzies?

Z głebokim szacunkiem.. wynosze sie stad dopoki nie bedzie czegos interesujacego..

Aiki

Marudzisz :-)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Jak w topicu.. nuuudnooo.. zajmuje sie aikido od 17 lat.. czesciowo profesjonalnie Sadzilem,ze bede mogł cos poczytac ciekawego o aikido w pL.. Kiszka! Nie mozna bylo sie gorzej pomylic Przeczytałem wiekszosc postów ( te które sie dało czytać - bo niektóre .. niestety -nie).
Zajmowanie sie tym, czy ktos jest lepszy od kogos jest dziecinne. Ze co ? Ze ma o jeden dan czy o jedno kyu wiecej ? No i co ? Niech ma!! To jest tylko jego sprawa! A tu wiekszosc postów jest o tym/. Jakbym, czytal jakis kolorowy tygodnik o tym ze adonne rozbolal zab albo ze B. Spears ma wieksze cycki. Nie ma poważniejszych tematów? Gdzie jest wasza lojalnośc wobec waszych senseji? Gdzie Wasza samurajska duma i szacunek dla Waszego nauczyciela? Zginelo gdzies?
Z głebokim szacunkiem.. wynosze sie stad dopoki nie bedzie czegos interesujacego..

Aiki

Marudzisz :-)


jak zwykle zresztą..... :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

ps czytam zalegle numery Budojo, moze sie zbiore zeby cos ostro skrytykowac :lol:


Zwróc zatem uwage O`Boski Modzie na dwa artykuły (niestety nie pamiętam, które to numery) o szermerce; jeden pióra p. Zabłockiego,a drugi to wywiad z nim.
Poruszana jest tam idea minimalnego kontaktu ostrzy katan podczas walki oraz opis pozycji szermierczej (czyżby profil? :wink: ).
Mi to dało dużo do myślenia.....

Pancer (zaraz wyjeżdzający na staż)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Ten efekt synkopy mozna zaobserwowac na clipie O-Sensei [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ktory po mistrzowsku prowadzi uke zanim go rzuca, jak gdyby wsluchujac sie w te muzyke krokow.

Witam gościu,
A jak skomentujesz filmik poniższy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przedstawia on co prawda techniki z założenia krótsze, ale pomysł wydaje się być podobny.

Pancer (z muzyki posiadający tzw. słuch absolutny - czyli słyszy kiedy grają :wink: )
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Nie podoba mi się :wink: Pancerku nie muszę mówić czemu :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Ostatnio wpadlem w taki nastroj, ze nawet poprawiac bledow w dojo u cwiczacych nie widze celu. nie mowiac juz o jakichs dyskusjach ideologicznych.

A co cie tak przybiło drogi Szczepanie??? Może przekroczyłes owa krawedź mistycznego poznania, ze juz z nami małymi robaczkami pogladow nie chcesz wymieniać i niesc kaganka oswiaty wsród zblakanych :P :wink: :)

Nie wiem, moze kiedys wyjde z tego. :? :? :?


Oby oby i to jak najszybciej

..........a moze to faktycznie wiosna? :wink:

ps czytam zalegle numery Budojo,....:


I tu moze lezec pies pogrzebany :) 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024