Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nuuudnooooooo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

A jak skomentujesz filmik poniższy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przedstawia on co prawda techniki z założenia krótsze, ale pomysł wydaje się być podobny.

O ile pierwszemu filmikowi nic sie nie da zarzucic, to ten drugi, zwykla podkladanka, uke fruwa za najlzeszym dotknieciem. Nie ma zadnego powodu zeby robic takie pady.

Zauwaz tez, ze w momencie kontaktu reki senseia z cialem uke, kregoslup uke jest prosty a uke jest bardzo stabilny. zeby wykonac ta technike efektywnie, kregoslup uke musi byc wygiety do tylu, wtedy uke musi naprawde upasc.
wydaje sie ze sensei nie "wciagnal" wystarczajaco ataku, albo sie nie przesunal wystarczajaco za plecy atakujacego --- co ja osobiscie lubie robic. Oczywiscie ewentualny argument ze to moze sie zmienic w atemi jest slabizna, bo uke atakujac nie trzyma gardy. Sprobuj kogos tak rzucic jak trzyma dobrze garde.

inny punkt to ten, ze uke atakujac po prostu idzie do przodu, dajac o jeden krok za duzo. Co to za dziwna maniera atakowania? Ten drugi krok, to po co? Pierwszy krok przelamuje dystans i pozwala na atak, ale drugi? :? :? 8O

wlasnie cala sztuka polega na tym, zeby wejsc w atak jak stawia ten pierwszy krok, ale jeszcze nie postawil tak zeby uzyskac rownowage.

Pancer (z muzyki posiadający tzw. słuch absolutny - czyli słyszy kiedy grają :wink: )

Cale szczescie ze nie spiewasz :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

A co cie tak przybiło drogi Szczepanie??? Może przekroczyłes owa krawedź mistycznego poznania, ze juz z nami małymi robaczkami pogladow nie chcesz wymieniać i niesc kaganka oswiaty wsród zblakanych :P :wink: :)


ech, nie wiem tak naprawde.....moze np to, ze nie widze wiekszych efektow tlumaczenia ludzim technik w dojo bo i tak zapominaja zanim trening sie skonczy?

I tu moze lezec pies pogrzebany :) 8) :)

moze i masz racje.....np popatrz na artykul o szabli i wywiad z Zablockim. Gosciu wyraznie pisze ze celem szablisty nie bylo przeciac cokolwiek a tylko tak ponacinac goscia zeby go wykrawic, a potem czekac az gosciu sam padnie. Koncepcja calkowicie przeciwna do szermierki japonskiej.A popatrz co Pancer wywnioskowal z tego artykulu, ze nalezy przyjmowac atak profilem w aikido :roll: 8O 8O 8O no szok w tramkach!
Jak slowo pisane moze byc interpretowane wg prekoncepcji zeby tylko dostosowac go do wlasnego sposobu widzenia swiata, i utwierdzic sie w przekonaniu ze "my dobrze robimy" :?

Tak ze myslisz ze warto pisac, zeby potem kazdy to sobie interpretowal jak mu wygodnie?
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Tak ze myslisz ze warto pisac, zeby potem kazdy to sobie interpretowal jak mu wygodnie?


Ależ drogi Szczepanie oczywiście, że warto pisać. Może dzięki temu niewielkiemu procentowi czytających coś się "rozjaśni" w głowie. I choćby dlatego warto. :D :D :D
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Ale ale co sie rozjaśni? :P Padło pytanie co o tym sądzicie (odnośnie Pancerowego filmiku) kazdy chyba ma swoje zdanie ;)
Pozdrowienia dla zirael (świetna ksywka ;) ).

I tak Meian rządzi :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
"Nudzą się tylko ludzie nudni" :wink:
Także drodzy aikidocy do dyskusji! :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Oczywiscie Pancer, Szczepan ma racje. Nie mniej Twoja intencja, jak rozumiem, bylo wskazanie na podobienstwo podejscia do tematu. I chyba masz racje, choc efekt synkopy nie bardzo tu jest zaakcentowany, a szkoda. Sensei Kobayashi probowal zademonstrowac to, co niestety uniemozliwil mu uke. Gdyby jednak zarowno atak, jak i reakcja uke byla naturalna, to demonstracja mogla by sie, moim zdaniem, zakonczyc urazem uke, choc nie koniecznie. Poniewaz uprawiam Aikido w dwoch szkolach jednoczesnie, Ki Society i Aikikai, to demonstrowane techniki sa mi znane i np Tohei Sensei wlaczyl je do Taigi nr 19. Tutaj wprawdzie unika sie kontaktu z uke przez wycofanie reki w ostatniej chwili, ale zalozenia sa te same. Niestety, nie widzialem jeszcze uke, ktory by sie nie 'podlozyl'. Zreszta, takie nagle ushiro ukemi fajnie wygladaja na ringach WWW, ale na macie , kiedy nage ich nie asekuruje, sa po prostu bardzo niebezpieczne. I ludzie sie boja padac.

Zabawa, ktora zaproponowalem Aiki, i innym uczestnikom forum, na zabicie nudy, przybliza idee pracy bioder w Aikido bez udzialu rak. O tym tez chyba kiedys wspominal Szczepan. Efekt zamiatania daje mnostwo satysfakcji ale tez niesie za soba odpowiedzialnosc za upadek uke. Ta ostatnia uwaga o uchwyceniu reki przed upadkiem, byla bardzo wazna.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
To zalezy jak interpretujesz słowo "podłożyć". Ja kiedyś ćwiczyłam z pewną osobą o dość wysokim poziomie zaawansowania,która padała jak jeszcze nic nie zrobiłam. Nawet jej nie wyciągnęłam. I wytłumaczyła mi swoje podkładanie jednym zdaniem "Bo myślę". Takze myślcie drodzy aikidocy :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

I wytłumaczyła mi swoje podkładanie jednym zdaniem "Bo myślę". Takze myślcie drodzy aikidocy :wink:

No taaaaaaaaaaa..........a od kiedy to do aikido uzywa sie myslenia? :roll: 8O Co za pseudo--intelektualistyczne podejscie :twisted: :twisted: No i potem mamy tekie "new age aikido"
Jak technika jest porzadnie wykonana, to nie ma czasu nawet mrugnac okiem, nie mowiac juz o mysleniu.... :wink: Cialo ma reagowac, a nie mozg! 8)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

A jak skomentujesz filmik poniższy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A mi się podoba, w tej drugiej sekwencji, jak ukę trzyma rękę za plecami. Pewnie ma w niej nóż :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
predzej puszke z piwem..
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

I wytłumaczyła mi swoje podkładanie jednym zdaniem "Bo myślę". Takze myślcie drodzy aikidocy :wink:

No taaaaaaaaaaa..........a od kiedy to do aikido uzywa sie myslenia? :roll: 8O Co za pseudo--intelektualistyczne podejscie :twisted: :twisted: No i potem mamy tekie "new age aikido"
Jak technika jest porzadnie wykonana, to nie ma czasu nawet mrugnac okiem, nie mowiac juz o mysleniu.... :wink: Cialo ma reagowac, a nie mozg! 8)

Mam pytanko: Czy byłeś kiedyś początkującym? Tzn. w tym życiu. :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

I wytłumaczyła mi swoje podkładanie jednym zdaniem "Bo myślę". Takze myślcie drodzy aikidocy :wink:

No taaaaaaaaaaa..........a od kiedy to do aikido uzywa sie myslenia? :roll: 8O Co za pseudo--intelektualistyczne podejscie :twisted: :twisted: No i potem mamy tekie "new age aikido"
Jak technika jest porzadnie wykonana, to nie ma czasu nawet mrugnac okiem, nie mowiac juz o mysleniu.... :wink: Cialo ma reagowac, a nie mozg! 8)

Mam pytanko: Czy byłeś kiedyś początkującym? Tzn. w tym życiu. :)

kyrielejson, ja wiem, że ludzie tak długo nie żyja ale ja pamietam Szczepana jako początkujacego i pare osób na tym forum jeszcze też :P :P :P Zapewniam cie ze od początku był bezlitosny :balisong: dla siebie - zwłaszcza w kwestii kiai na ul Karowej :rofl: :peace: :rofl:

Szczepan - ja sadze ze myslenie w aikido i w każdej SW sie bardzo przydaje i na prawdę nie boli :wink: . No i dostrzegam błąd w twoim rozumowaniu - jak ciało moze reagować skoro nie ma czasu mrugnać okiem wszak mrugnięcie to tez reakcja ciała i to spontaniczna, naturalna a nie wymuszona :rofl: :rofl: :rofl:
8)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
Po pierwsze cel został osiągniety, czyli udało mi się troszeczkę pobudzić troszeczke adrenaliny :wink: :)

O ile pierwszemu filmikowi nic sie nie da zarzucic, to ten drugi, zwykla podkladanka, uke fruwa za najlzeszym dotknieciem. Nie ma zadnego powodu zeby robic takie pady.


Mhm, masz racje Szczepan :wink: , pewno dlatego zawsze podkreślasz, że ten typ aikido i taki rodzaj ruchu powinien być nauczany u ludzi posiadających minimum stopień 1 dan :wink: :)

Pancer (odpoczywający po stażu i rzadko śpiewający... :wink: )
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo
nie wiem czemu sie misiowie kłócicie. nie widziałem na tym filmie niczego czegoby nie było w szanownym aikikai-u. jeszcze raz odwaze sie powiedziec. technicznie - jakbyście sie panowie nie napinali i jakichbyście nie wymyslali meguri to jest to samo... profile, nie profile. pewnie sam Kobayashi i Kanai Sensei'owie przy flaszce sake - góra trzech doszliby do konsensusu. niezależnie jak bardzo chcecie być jedyni i szczególni :) :) :) reszta jest milczeniem... a raczej: polityką, wpływami, władzą i piniądzem...
jeśli chcecie sprówować czegoś naprawde szczególnego i jedynego w swoim rodzaju ...: spróbujcie tego :) :) :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Mam pytanko: Czy byłeś kiedyś początkującym? Tzn. w tym życiu. :)

Ja? Skadze znowy! Od samego poczatku jestem starym dziadem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Szczepan - ja sadze ze myslenie w aikido i w każdej SW sie bardzo przydaje i na prawdę nie boli :wink: . No i dostrzegam błąd w twoim rozumowaniu - jak ciało moze reagować skoro nie ma czasu mrugnać okiem wszak mrugnięcie to tez reakcja ciała i to spontaniczna, naturalna a nie wymuszona :rofl: :rofl: :rofl:
8)

Labedziu,
z tym okiem to byla literacka onomatopeja.
Myslenie, przez pierwsze 20 lat treningu jest w aikido surowo zakazane.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Mhm, masz racje Szczepan :wink: , pewno dlatego zawsze podkreślasz, że ten typ aikido i taki rodzaj ruchu powinien być nauczany u ludzi posiadających minimum stopień 1 dan :wink: :)

Pancer (odpoczywający po stażu i rzadko śpiewający... :wink: )

Oczywiscie ze mam racje, ale moze dlatego, ze uke nie umie atakowac :roll: :wink: :lol: :lol: nie ma to nic wspolnego z jego stopniem :P
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

nie wiem czemu sie misiowie kłócicie.

Nikt się nie kłóci, tylko przekomarza :wink: :) , a jakby tego zabrakło to popatrz na temat w tym topicku: nuuuuuuuda :wink:

Pancer (jak już misio to wychudzony jak na wiosne :) )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Myslenie, przez pierwsze 20 lat treningu jest w aikido surowo zakazane.

Rany Szczepan - co ty biedaku za te 2-3 lata poczniesz :?: Trzeba będzie myśłeć i to dopiero bedzie bolało. Wiadomo wszak ze niewprawionym szkodzi, a jak sam podkreślasz organ nieużywany zanika :) :) :) :roll: 8)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nuuudnooooooo

Mam pytanko: Czy byłeś kiedyś początkującym? Tzn. w tym życiu. :)

Ja? Skadze znowy! Od samego poczatku jestem starym dziadem.

A to już sam napisałeś ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024