Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hoffman vs. Wysocki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

Szczepan, każdą technikę z tachi waza? Wiele mi się udało, umiem nawet padać yoko ukemi, ale myślałem, że koshi nage jest niemoiżliwe. No cóż, skoro jednak twierdzisz, że tak, popróbuję jeszcze :) )


no bo taka koshinaga to jest mozliwa dopiero dla tych co maja co najmniej 1 dana :wink: tak ze jestes jeszcze za malo wtajemniczony hehehe..
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

no bo taka koshinaga to jest mozliwa dopiero dla tych co maja co najmniej 1 dana :wink: tak ze jestes jeszcze za malo wtajemniczony hehehe..

chiba takiego koshinaga jak na gifie w Twoim podpisie ... :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

jasne ze trzy (2 kolana i stopy) ale mam problem inny:
hej hara-kiri
jak wy chodzicie w suari bez podwinietych palcow ?
szuracie calymi nogami? no to szybkosz jest imponujaca na pewno, a zwroty? tenkany itp?


Chodzenie w suwari waza czyli tzw. szikko, robimy bardzo rzadko, praktycznie tylko odbierając certyfikat od nauczyciela.

NAtomiast to co ciebie interesuje czyli przemioeszczenia w technikach rzeczywiscie wykonujemy przesuwając piszczel po macie. Szybkosc nie za bardzo moge porownac do shikko, natomiast jest zdecydowanyie wiekszy czas reakcji (jesli siedzisz w seiza musisz wpoierw sie podniesc aby podkurczyc palce stóp). W tej pozycji nie wykonujemy zadnych tenkanow, ale istnieją techniki ura. Przemieszczenie w nich nie jest latwe. Odbywa sie ono poprzez przemieszczenie, jednej stopy za siebie i maxymalnego otwarcia bioder (Przypomina to deko kwiat lotosu :)))). Przesuniecie te wiaze sie z absorbcja partnera dlatego tez zaraz potem dosowamy drugą stopę i znów jesteśmy w pozycji seiza.

Na obronę tej pozycji tylko dodam ze jest znacznie bezpieczniejsza od chmmm. nazwijmy to wysokiego seiza.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

. Juz sam fakt ze Dziadek w chwili smierci wlasnego Ojca (ktory rowniez finansowal cale jego zycie jako kandydata na mistrza w SW), zamiast jechac do niego, jedzie do O.Deguchi, przywodcy sekty religijnej mowi samo za siebie. Trzeba byc mocno nawalonym religijnie...


Mmm to chyba nie najlepszy przykład.

Nie należy mylić religijności z fanatyzmem religijnym, czy chwilową słabością do starcia się z brutalną rzeczywistością.

Jeżeli nie wierzyć już sensei 10 dan to ....... komuuuu :cry:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

jasne ze trzy (2 kolana i stopy)

2 kolana i 2 stopy to już niestety 4,... tak mi się wydaje, ale... nie jestem pewienTo zresztą argument chyba dla Ciebie kocham

jak wy chodzicie w suari bez podwinietych palcow ?
szuracie calymi nogami? no to szybkosz jest imponujaca na pewno, a zwroty? tenkany itp


Trudność,a zarazem sztuka polega na tym, by odciążyć nogę przemieszczaną,bo... niestety przy szuraniu zostaje małe ...KU KU

Co do szybkości / w technikach oczywiście, a nie w marszobiegach, czy tańcach / to mogę Cię zapewnić, że jest to krótszy ruch, bardziej dyspozycyjny ze względu na jednolitość poziomui pracy buioder,a co za tym idzie nie ma tu zbyt dużych strat prędkości,

Co do zwrotów to właśnie możliwość otwarcia bioder w seiza jest bardzo edukatywna i dająca wiele możliwości.
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Jeszcze odnośnie punktów podparcia: jeżeli siedzimy w seiza z "podwiniętymi" palcami, to mamy rozsunięte kolana, czyli punkt 1 i 2, a stopy są złączone, czyli dają jeden punkt podparcia - przynajmniej wg mnie. Jeżeli rozsuniemy stopy, powiedzmy o 5 cm, to wtedy otrzymamy 4 punkty podparcia. :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

hej hara-kiri
jak wy chodzicie w suari bez podwinietych palcow ?
szuracie calymi nogami? no to szybkosz jest imponujaca na pewno, a zwroty? tenkany itp?


hej LuMa,
niewiele chodzimy w suwari, ale jeżeli już to rzeczywiście staramy sie bez podwijania palców. ale to pikuś, bo np. przy wykonywaniu technik, w których należy klęknac na kolanko, klękamy tak, aby palce nie były podwinięte ! w efekcie często ląduje się na macie najpierw kolanem-średnia przyjemność...
też tak klękasz Garry ?

pozdr.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

niewiele chodzimy w suwari, ale jeżeli już to rzeczywiście staramy sie bez podwijania palców. ale to pikuś, bo np. przy wykonywaniu technik, w których należy klęknac na kolanko, klękamy tak, aby palce nie były podwinięte ! w efekcie często ląduje się na macie najpierw kolanem-średnia przyjemność...
też tak klękasz Garry ?


Spróbuj podczas wykonywania suwariwaza ushiro-ukemi (w wersji ze zmianą profilu) najpierw skleic obciągniętą stopę a potem kolano. Podejżewam ze podczas obniżania poziomu (schodzenia do niskich pozycji) dzieje sie podobnie. Musze to sprawdzic, ale zdecydowanie nie udezam kolanem, bo dawno juz bym zwrocil na to uwagę.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Niestety :D kolanem sie nie udeza...

najpierw paluszki :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Mam kolejny argument dlaczego nie na podwiniętych paluchach ! :)
Wczoraj robilismy taką technikę: atak yokomen uchi, wychylenie cuś jak do shiho nage, ale klęka się na jedno kolanko a drugie wsuwa uke między kopyta, naciąga się go jakby na plecki, ale nie dźwiga się go tylko powoduje, że mientko przefika się przez plecy.

Dżizass... przeczytałem ten opis i jeżeli ktoś coś z niego zrozumie będzie nieźle :D

W każdym razie istnieje niebezpieczeństwo skitrania sobe uke na stopę tej nogi, na której się klęczy. Uke spadający na stopę z podwinietymi paluchami może ją poważnie uszkodzić, więc należy stopę układać jak w sejza.
To tyle.

Pozdrawiam :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

Mam kolejny argument dlaczego nie na podwiniętych paluchach ! :)
Wczoraj robilismy taką technikę: atak yokomen uchi, wychylenie cuś jak do shiho nage, ale klęka się na jedno kolanko a drugie wsuwa uke między kopyta, naciąga się go jakby na plecki, ale nie dźwiga się go tylko powoduje, że mientko przefika się przez plecy.
W każdym razie istnieje niebezpieczeństwo skitrania sobe uke na stopę tej nogi, na której się klęczy. Uke spadający na stopę z podwinietymi paluchami może ją poważnie uszkodzić, więc należy stopę układać jak w sejza.


bzdura...
1. rzucaj tak zeby nie spadl na noge
2. sproboj szybko wstac z tej Twojej nogi na plasko!
musisz : podwinac palce -> wstac
a nie -> wstac
of korz mozna sie gramolic, ale to nie to
przestraszony
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

bzdura...
1. rzucaj tak zeby nie spadl na noge


pewnie wiesz lepiej. sęk w tym, że w tej technice (zdaję sobie sprawę z ułomności mojego opisu) rzeczywiście łatwo ściągnąć sobie uke za plecy czyli na stopę.

2. sproboj szybko wstac z tej Twojej nogi na plasko!


próbuję, a jakże ;) . i nie chodzi tu o tą moją nogę bo nie upieram się przy twierdzeniu, że tylko tak należy siadać, wstawać, czy cokolwiek innego wyprawiać z tą nogą. podrzucam temat do dyskusji, opisując jak wygląda to w sekcji, w której trenuję. chętnie słucham wszystkich wypowiedzi.

pozdry
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

bzdura...
1. rzucaj tak zeby nie spadl na noge
2. sproboj szybko wstac z tej Twojej nogi na plasko!
musisz : podwinac palce -> wstac
a nie -> wstac
of korz mozna sie gramolic, ale to nie to
przestraszony


tylko bez bzdurowania :)
Klekanie na kolanko jest to ostatecznosc (jesli mówimy o rzutach) i skierowana do bardziej poczatkujących osób (like me:), które nie potrafia jeszcze zabużyć centrum partenra w danej technice nie obniżając własnego centrum.

Jesli mówimy o dzwigniach czy duszeniach, to czas wykonywania tych technik oraz ich cel nie ma wiekszego wpływu na ułamek sekundy jaki musisz poswiecic na podniesienie się.

btw: ciekawy jestem jak ty z tymi podwinietymi paluchami robisz ushiro-ukemi.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

Jeszcze odnośnie punktów podparcia: jeżeli siedzimy w seiza z "podwiniętymi" palcami, to mamy rozsunięte kolana, czyli punkt 1 i 2, a stopy są złączone, czyli dają jeden punkt podparcia - przynajmniej wg mnie. Jeżeli rozsuniemy stopy, powiedzmy o 5 cm, to wtedy otrzymamy 4 punkty podparcia. :D


Dobra dajmy temu spokój. Z linijką w suwatri waza raczej nie będę za Tobą ganiał, by mierzyć czy masz 1 cm, 2, czy 5, albo może jedną stopę w górze :roll:
  • 0

budo_bedmat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Fajne są te dyskusje o aikido
podobają mi się strasznie
a w holandii jest kólko miłośników małego fiata
i zastanawiają się który model jest lepszy z tych kilku kiedyś produkowanych
a przecież wszyscy wiedzą jak jest naprawdę i który jest lepszy
ŻADEN

MAŁY FIAT TO OKRUTNY ŚMIEĆ
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

Fajne są te dyskusje o aikido
podobają mi się strasznie
a w holandii jest kólko miłośników małego fiata
i zastanawiają się który model jest lepszy z tych kilku kiedyś produkowanych
a przecież wszyscy wiedzą jak jest naprawdę i który jest lepszy
ŻADEN

MAŁY FIAT TO OKRUTNY ŚMIEĆ


Widze Bedmat ze nie lubisz nie tylko facikow, ale tez starych gratow sciaganych z reichu, a jakim ty teraz jezdzisz? Lada pachnaca jeszcze swiezoscia? :lol: A moze tak naprawde korzystasz wylacznie z komunikacji miejskiej? 8)

Wiesz, jaki ci sie nie podobaja gadki o aikido, to nie ma przymusu, aby to forum odwiedzac. jestem pewien, ze znajdziesz sobie jakies inne, bardziej ulubione, np o samochodach?
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Taki jeden sensei opowiadal mi kiedys, ze w Japonii przez pierwsze dwa lata nauki aikido ludzie robia tylko suwari waza. Prawda to?
W moim dojo ( i mam wrazenie, ze nie tylko w moim) prawie zupelnie sie tego nie robi.
Czy suwari waza jest faktycznie tak fundamentalne dla wyrobienia pionowej postawy? Po co uczyc ludzi shikko (dla tradycji? z milosci do iaido?)? Czy uwagi nowicjuszy w rodzaju "no, ale przeciez ja sie tak nigdy nie bede bronil" sa zupelnie bez sensu?
Czy, wreszcie, da sie zauwazyc roznice poziomow miedzy ludzmi, ktorzy przykladali wage do technik suwari waza i tymi, ktorzy je olewali?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Ci ktorzy olali maja znacznie zdrowsze nogi.

Naprawde plakac mi sie chce jak czytam o wyzszosci podwinietych palcow...

Pozytku z tego przeciez zadnego, klopoty natomiast pojawiaja sie czesto.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki

Ci ktorzy olali maja znacznie zdrowsze nogi.

Naprawde plakac mi sie chce jak czytam o wyzszosci podwinietych palcow...

Pozytku z tego przeciez zadnego, klopoty natomiast pojawiaja sie czesto.


Smile, ja nie moge w to uwierzyc.....ty nie widzisz zadnego pozytku z suwari waza?? :( I masz stopien instruktora? :-?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hoffman vs. Wysocki
Podwiniete stopy? huhuhuhuhu!!! :-))))))
Wywalili mnie z jednego dojo w Wawie ,bo nie miałem podwiniętych... i chyba juz sobie nie podwine :-))))))

pozdrówka
Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024