Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Ciekawe kto z polakow pierwszy bedzie shichanem,

shihanem miało być oczywiscie.... :-P
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Jacek Wysocki jest shihanem.
Chyba że masz na mysli shihana z jakiejś konkretnej federacji (innej niż J.W.)
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Jacek Wysocki jest shihanem.
Chyba że masz na mysli shihana z jakiejś konkretnej federacji (innej niż J.W.)


Shihanem jakiej organizacji aikido jest Wysocki?

M.M.
  • 0

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Jacek Wysocki jest shihanem.
Chyba że masz na mysli shihana z jakiejś konkretnej federacji (innej niż J.W.)

Aikido to Aikido, federacja jest nieistotna (IMHO)
Wlasnie o Jacka Wysockiego mi chodzilo, nie zauważyłem kiedy "dostał" shihana :-)
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Niektórzy interpretuja "szinaja" jako 5 dan i wyzej :-?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Otrzymał tytul shihana łącznie z 6 danem od swojego nauczyciela Savegnago.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Aikido to Aikido, federacja jest nieistotna


Federacja jest bardzo istotna, bo od razu mowi skad gosc sie wylagl. Jezeli bedziemy mowili, ze aikido to aikido, to skonczymy jak w ju jutsu, z milionem organizacji, shihanow i innych baranow.
Kazdy moze zalozyc sobie organizacje, nadac stopien i udawac shihana :(

M.M.
  • 0

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)


Aikido to Aikido, federacja jest nieistotna


Federacja jest bardzo istotna, bo od razu mowi skad gosc sie wylagl. Jezeli bedziemy mowili, ze aikido to aikido, to skonczymy jak w ju jutsu, z milionem organizacji, shihanow i innych baranow.
Kazdy moze zalozyc sobie organizacje, nadac stopien i udawac shihana :(

M.M.

Odnosze wrazenie ze sugerujesz ze Danami Wysockiego jest cos nie tak ?
jezeli sie nie myle to napisz dlaczego.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Otrzymał tytul shihana łącznie z 6 danem od swojego nauczyciela Savegnago.


Nie zrozumiales mnie. Nie pytalem od kogo dostal stopien, tylko w jakiej organizacji. Sa uznane, swiatowe organizacje, jak np. Aikikai, Yoshinkan, czy Tomiki, a w nich bardziej lub mniej znani mistrzowie, ktorzy nadaja stopnie. Sa tez i mniej znane organizacje i jeszcze mniej znani mistrzowie, ktorzy rowniez nadaja stopnie. Nie interesuje mnie od kogo Wysocki dostaje stopnie, tylko jaka organizacja je firmuje.
Pytam zatem jeszcze raz, skup sie:
jakiej organizacji stopnie posiada Wysocki?

M.M.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Odnosze wrazenie ze sugerujesz ze Danami Wysockiego jest cos nie tak ?
jezeli sie nie myle to napisz dlaczego.


Wszystko bedziemy wiedzieli, jak Smail napisze w koncu, w jakiej organizacji Wysocki ma te stopnie.

M.M.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)


Jacek Wysocki jest shihanem.
Chyba że masz na mysli shihana z jakiejś konkretnej federacji (innej niż J.W.)

Aikido to Aikido, federacja jest nieistotna (IMHO)
Wlasnie o Jacka Wysockiego mi chodzilo, nie zauważyłem kiedy "dostał" shihana :-)



Federacja jest najwazniejsza gdy podajesz stopien (nie chodszi wcale o JW) zobacz ile i jakie dany sa w Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki - chyba tak to sie nazywa ta organizacja Pana Kondratowicza. Sami sobie nadali 10 dany a slabszym 6 i 7. Kiedys nawet widzialem na jednej gali jak wreczali te 10 dany (chyba ze 3 szt.) Natomiast 6 i 7 danow bylo z 8 sztuk. Wiec Pani MM ma jak najbardziej racje i jak ktos moze to niech napisze w jakiej federacji ten 6 dan i godnosc shihana. I bedzie wszystko jasne.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Pani M.M. ???? wariat
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Pani M.M. ???? wariat

Marlyn Monroe chyba tak sie pisze? :)
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Nie zgodze się do końca z wami Panowie bo wolę zdać na stopień u s.Nishio niż w federacji aikikai przed kimś, kto widzi mnie po raz pierwsz :-? zresztą ta sprawa była juz kiedyś poruszana na forum: "stopnie z nadania czy egzaminu" Poza tym sami japończycy woleli zdawać egzaminy u Nishio pomimo, że ćwiczyli u kogoś innego: dla nich liczył się nauczyciel...Ale odbiegam od tematu :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Witam.
Nie chce namieszać, bo dokładnie nie pamiętam co było na pieczeciach znajdujących sie na certyfikatach shihana Wysockiego - bo było to po włosku, a ja dopiero jestem początkującym uczniem j. włoskiego :grin:
leciało to mniej więcej :Italiano Aikido Organizzacione - ale nie powiem ze tak na pewno.

Może zle ze nie wiem z jakiej federacji (czy organizacji ) moj mistrz ma stopnie, ale prawde mowiac gdy bylem pare lat temu na pierwszym stazu, po ktorym postanowilem uczyc sie aikido u tego wlasnie mistrza - nie wiedzialem nawet, ktorego ma dana. Nie to sie dla mnie liczylo. Obiecuje ze przy najblizszej okazji (za jakies 2 tygodnie) spytam Jacka o ta kwestie. Na razie tylko tyle moge powiedziec.
  • 0

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Witam.
Nie chce namieszać, bo dokładnie nie pamiętam co było na pieczeciach znajdujących sie na certyfikatach shihana Wysockiego - bo było to po włosku, a ja dopiero jestem początkującym uczniem j. włoskiego :grin:
leciało to mniej więcej :Italiano Aikido Organizzacione - ale nie powiem ze tak na pewno.

Generalnie Jacek Wysocki otrzymał stopien od Savegnago, mnie wydaje sie to w porzadku.
Do Marka Matusiaka: Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Nie zgodze się do końca z wami Panowie bo wolę zdać na stopień u s.Nishio niż w federacji aikikai przed kimś, kto widzi mnie po raz pierwsz :-?

A gdzie tu niezgodnosc?

zresztą ta sprawa była juz kiedyś poruszana na forum: "stopnie z nadania czy egzaminu" Poza tym sami japończycy woleli zdawać egzaminy u Nishio pomimo, że ćwiczyli u kogoś innego: dla nich liczył się nauczyciel...Ale odbiegam od tematu :D

Zupelnie odbiegasz. Pytanie bylo proste? W jakiej federacji Jacek Wysocki otrzymal 6 dana? Jasne? Nie ma tu nic do rzeczy temat stopnie z nadania czy egzaminy. Mnie tylko zastanawia dlaczego uczniowie JW z wysokimi stopniami (danami) o tym nie wiedza? I nic tu nie ma do rzeczy sensei Nishio (zreszta to czlowiek instytucja) z calym szacunkiem. Jesli mozna to prosze o odpowiedz na glowne pytanie a nie pieprzenie glupot i wymyslania kosmicznych teorii, ze nie wazna organizacja i wazniejsze stopnie z nadania i ze stopnie nie maja znaczenia i aikido nie sklada sie z technik tylko polaczenia z kosmosem.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Nie zgodze się do końca z wami Panowie bo wolę zdać na stopień u s.Nishio niż w federacji aikikai przed kimś, kto widzi mnie po raz pierwsz :-? zresztą ta sprawa była juz kiedyś poruszana na forum: "stopnie z nadania czy egzaminu" Poza tym sami japończycy woleli zdawać egzaminy u Nishio pomimo, że ćwiczyli u kogoś innego: dla nich liczył się nauczyciel...Ale odbiegam od tematu :D


Nie rozumiesz istoty rzeczy. Nishio reprezentuje Aikikai, prawda? Dlatego absurdem jest rzeczywiscie cwiczenie u niego, a zdawanie u kogo innego TEZ Z AIKIKAI, jak to sie powszechnie praktykuje w PFA (choc akurat w tej organizacji ma to swoje uzasadnienie).
Certyfikatu nie wystawia Ci Nishio, tylko Hombu - Nishio go tylko podpisuje ergo powinienes mowic mam 5 dan Aikikai i dopiero dodac u Nishio sensei.

M.M
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Generalnie Jacek Wysocki otrzymał stopien od Savegnago, mnie wydaje sie to w porzadku.
Do Marka Matusiaka: Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?


Generalnie Murat otrzymal 10 dana od PFDSW... Teoretycznie w porzadku. Praktycznie mozesz sobie takim stopniem...

Co do stopni Wysockiego domyslalem sie tego od dawna, bo tez tajemnica poliszynela jest, ze Jacek byl zawsze o dwa stopnie do przodu przed nastepnymi, najwyzszymi w kraju :) Bardzo mnie ciekawi, kiedy wyskoczy z "siodemka", bo skoro Hoffmann ma juz piatego...

Moim zdaniem na dzien dzisiejszy te stopnie sa nic nie warte (mowie tylko o stopniach - nie wnikam w wizualne zalety tego co robi Wysocki). Dlaczego? Bo firmuje je zupelnie nieznana, pozbawiona marki, organizacja, a to oznacza duze prawdopodobienstwo naduzyc (patrz przyklad na poczatku).
Rozumiem, ze Smail jest zauroczony certyfikatami podpisanymi przez Wysockiego, bo jest zauroczony samym Mistrzem.
Ja jednak mam na temat Jacka i bzdur jakie opowiada zupelnie odmienne zdanie, wiec wyobraz sobie ile dla mnie jest wart taki certyfikat...
Zeby miec jasnosc. Nie przepadam, jak chyba wszyscy juz zauwazyli :grin: , rowniez za Hofkiem, jednak jego stopien, niestety, jest niepodwazalny i co bym nie powiedzial, certyfikat Aikikai pozostanie certyfikatem Aikikai.

Poniewaz Wysocki odwoluje sie ciagle do Hirokazu Kobayashiego, to moze powiem, ze ten drugi posiadal byl stopien 8 dan Aikikai. Moim skromnym zdaniem jego uczniowie, tak jak uczniowie Nishio - Yokot, powinni miec rowniez stopnie Aikikai, a tak nie jest.
Jezeli Hirokazu byl na tyle dobry, ze wyrobil sobie marke wystarczajaca do zalozenia wlasnej organizacji (juz mowie, ze nie byl) jak np. Shioda, to jego uczniowie powinni miec stopnie tejze organizacji, a tak nie jest.
Jezeli jego uczniowie maja stopnie jakiejs Italiano... to tak... jest :grin:

Aikido to aikido? Jestes pewny?

M.M.
  • 0

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)


Generalnie Murat otrzymal 10 dana od PFDSW... Teoretycznie w porzadku. Praktycznie mozesz sobie takim stopniem...
[ciach]

Moim zdaniem na dzien dzisiejszy te stopnie sa nic nie warte (mowie tylko o stopniach - nie wnikam w wizualne zalety tego co robi Wysocki). Dlaczego? Bo firmuje je zupelnie nieznana, pozbawiona marki, organizacja, a to oznacza duze prawdopodobienstwo naduzyc (patrz przyklad na poczatku).
[ciach]
Zeby miec jasnosc. Nie przepadam, jak chyba wszyscy juz zauwazyli :grin: , rowniez za Hofkiem, jednak jego stopien, niestety, jest niepodwazalny i co bym nie powiedzial, certyfikat Aikikai pozostanie certyfikatem Aikikai.

Poniewaz Wysocki odwoluje sie ciagle do Hirokazu Kobayashiego, to moze powiem, ze ten drugi posiadal byl stopien 8 dan Aikikai. Moim skromnym zdaniem jego uczniowie, tak jak uczniowie Nishio - Yokot, powinni miec rowniez stopnie Aikikai, a tak nie jest.
Jezeli Hirokazu byl na tyle dobry, ze wyrobil sobie marke wystarczajaca do zalozenia wlasnej organizacji (juz mowie, ze nie byl) jak np. Shioda, to jego uczniowie powinni miec stopnie tejze organizacji, a tak nie jest.
Jezeli jego uczniowie maja stopnie jakiejs Italiano... to tak... jest :grin:

Aikido to aikido? Jestes pewny?

M.M.


Marek, co Ty gadasz !!?? przestraszony Murat to przecież SOKE !!!
"stworzył" własny styl - Karate Tsunami !! hi hi
W zasadzie powinien nazywać się o'sensei, ale wrodzona skromność mu nie pozwala... :D

To ciekawe co piszesz, hmm..., Moja wiedza o Jacku Wysockim i o G.Savegnago nie wykracza poza oficjalne teksty na stronie PUA, troche video, i relacji kolegow ze staży.
Ale z drugiej strony Steven Seagal ma ceryfikat Hombu, a wiele osob twierdzi ze to "kicha".
Ponadto Hosoda Yoshiharu ma 6 DAN Hombu podpisany przez Nishio (mam nadzieje ze sie nie myle), a Boruta twierdzil ze to "cianias", zreszta Karol chyba tez nie ma dobrego zdania o Hosodzie. Pisze chyba, bo nie chce mi sie sprawdzac archiwum listy dyskusyjnej Aikido gdzie pojawily sie ww. wypowiedzi.
W zwiazku z powyzszym czu Hombu ma rzeczywiscie "marke" i monpol na prawde?

Sprawy typu stopnie,pieniądze, federacje, polityka tychże, zawsze budzą kontrowersje, ba czesto nawet niesmak. I dotyczy to chyba wszystkich organizacji Sztuk Walk.
Ludzie odchodza z danej federacji i zakladaja swoja, niektorzy dla pieniedzy, a u kilku pewnie niesmak powoduje odejscie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024