Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_seba vel moon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

A poza tym zawsze tak wesolo podchodzil Pan do wszystkich postow ,szczegolnie Boruty, latwo bylo dawac innym rady zeby sie luzowali
ale jak sprawa zaczyna dotyczyc osobiscie widze odrazu wiecej stresu w wypowiedzi.

No coz polecam wiec albo powrocic do dawnego stylu albo zmienic nick :D

Pozdrawiam

Carlao


Nic dziwnego Karol, jak Śliwka zakwestionował wartość twojego stopnia też się zdenerwowałeś.
Sensei jest osobą szczególną, jeżeli ktoś mi powie że taki stopien jaki ma mój sensei może mieć każdy (np. cieć w moim bloku) to kwestionuje sens tego co robie. Dlatego pewnie MrSmile uznał że żarty się skończyły :-)
Wprawdzie nie trenowałem nigdy w PUA, ale też jestem lekko zaskoczony argumentami Marka na temat Jacka Wysockiego. Niestety nie mam argumentów do dalszej polemiki..

Ale mam prośbę może napiszecie panowie (Marek i Karol) kogo w polskim Aikdo uważacie za senseia "bez skazy" któremu nic nie można zarzucić (są tacy?).
Oczywiście pomijając całkowicie temat skuteczności Aikido.
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)



A poza tym zawsze tak wesolo podchodzil Pan do wszystkich postow ,szczegolnie Boruty, latwo bylo dawac innym rady zeby sie luzowali
ale jak sprawa zaczyna dotyczyc osobiscie widze odrazu wiecej stresu w wypowiedzi.

No coz polecam wiec albo powrocic do dawnego stylu albo zmienic nick :D

Pozdrawiam

Carlao


Nic dziwnego Karol, jak Śliwka zakwestionował wartość twojego stopnia też się zdenerwowałeś.
Sensei jest osobą szczególną, jeżeli ktoś mi powie że taki stopien jaki ma mój sensei może mieć każdy (np. cieć w moim bloku) to kwestionuje sens tego co robie. Dlatego pewnie MrSmile uznał że żarty się skończyły :-)
Wprawdzie nie trenowałem nigdy w PUA, ale też jestem lekko zaskoczony argumentami Marka na temat Jacka Wysockiego. Niestety nie mam argumentów do dalszej polemiki..

Ale mam prośbę może napiszecie panowie (Marek i Karol) kogo w polskim Aikdo uważacie za senseia "bez skazy" któremu nic nie można zarzucić (są tacy?).
Oczywiście pomijając całkowicie temat skuteczności Aikido.



Mr Smail zawsze byl wesoly i dawal dobre rady , latwo jest to robic kiedy nie dotyczy to osobiscie Ciebie. Ja sie nie dziwie ze ktos ostro reaguje w takich przypadkach bo i powinien ale Pan Usmiech proponowal inne rozwiazania.
Wierz mi ze Powidla nie sa mnie wstanie wyprowadzic z rownowagi poprostu jest nikim ,nie posiada zadnych umiejetnosci walki, nie posiada umiejetnosci nauczania ,nie posiada zadnej wiedzy .
Zagotowalo sie jednak we mnie kiedy Hoffman kiedys moj znajomy oraz Wysocki znajomy po fachu poparli Sliwke ,wiem ze niby nie powinienem sie doczepic do tego co jest napisane poniewaz jest tak napisane aby miec czyste rece , jednak popatrz na odczucia innych po przeczytaniu tego .

Wiadomo ze nie ma ludzi bez skazy i to co powiedzial Marek a ja potwierdzilem nadal podtrzymuje ale nie ujmuje przez to umiejetnoscia Wysockiego. Wedlug mnie jego umiejetnosci jako aikidoki sa naprawde wysokie i czesto porownujac z Japonczykami sa nawet wyzsze jak 6 dan.
Jesli wytknac by jakis skazy to wlasnie jest ten stopien , mysle ze jezeli bylby w pionie aikikai mialby 4 lub 5 dan nie wyzej, oraz to co mowi a gada takie bzdury ze az glowa boli. Na plus przemawia to ze od lat sie trzyma swojego nauczyciela.

Roman Hoffman ma stopien potwierdzony poprzez najwazniejsza organizacje na swiecie jego umiejetnosci tez sa wysokie . Za minus moge mu uznac to ze nie ma swojego nauczyciela poprostu skacze sobie cale zycie z kwiatka na kwiatek a wiec jego aikido nie ma bo miec nie moze silnych podstaw to jest improwizacja robiona w niezlym stylu ale to tylko improwizacja. Zeby byc dobrze zrozumianym powinno sie uczyc u wielu nauczycieli ale zawsze powinnow sie miec tego swojego z ktorym sie utozsamiamy od ktorego czerpiemy gleboka wiedze.


Jak widzisz pomimo ze obaj Panowie zalezli mi za skore nie mam o nich zlego zdania co nie znaczy ze nie beda rozliczeni :grin:

Pozdrawiam

Carlao
  • 0

budo_carlao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)



A poza tym zawsze tak wesolo podchodzil Pan do wszystkich postow ,szczegolnie Boruty, latwo bylo dawac innym rady zeby sie luzowali
ale jak sprawa zaczyna dotyczyc osobiscie widze odrazu wiecej stresu w wypowiedzi.

No coz polecam wiec albo powrocic do dawnego stylu albo zmienic nick :D

Pozdrawiam

Carlao


Nic dziwnego Karol, jak Śliwka zakwestionował wartość twojego stopnia też się zdenerwowałeś.
Sensei jest osobą szczególną, jeżeli ktoś mi powie że taki stopien jaki ma mój sensei może mieć każdy (np. cieć w moim bloku) to kwestionuje sens tego co robie. Dlatego pewnie MrSmile uznał że żarty się skończyły :-)
Wprawdzie nie trenowałem nigdy w PUA, ale też jestem lekko zaskoczony argumentami Marka na temat Jacka Wysockiego. Niestety nie mam argumentów do dalszej polemiki..

Ale mam prośbę może napiszecie panowie (Marek i Karol) kogo w polskim Aikdo uważacie za senseia "bez skazy" któremu nic nie można zarzucić (są tacy?).
Oczywiście pomijając całkowicie temat skuteczności Aikido.



Mr Smail zawsze byl wesoly i dawal dobre rady , latwo jest to robic kiedy nie dotyczy to osobiscie Ciebie. Ja sie nie dziwie ze ktos ostro reaguje w takich przypadkach bo i powinien ale Pan Usmiech proponowal inne rozwiazania.
Wierz mi ze Powidla nie sa mnie wstanie wyprowadzic z rownowagi poprostu jest nikim ,nie posiada zadnych umiejetnosci walki, nie posiada umiejetnosci nauczania ,nie posiada zadnej wiedzy .
Zagotowalo sie jednak we mnie kiedy Hoffman kiedys moj znajomy oraz Wysocki znajomy po fachu poparli Sliwke ,wiem ze niby nie powinienem sie doczepic do tego co jest napisane poniewaz jest tak napisane aby miec czyste rece , jednak popatrz na odczucia innych po przeczytaniu tego .

Wiadomo ze nie ma ludzi bez skazy i to co powiedzial Marek a ja potwierdzilem nadal podtrzymuje ale nie ujmuje przez to umiejetnoscia Wysockiego. Wedlug mnie jego umiejetnosci jako aikidoki sa naprawde wysokie i czesto porownujac z Japonczykami sa nawet wyzsze jak 6 dan.
Jesli wytknac by jakis skazy to wlasnie jest ten stopien , mysle ze jezeli bylby w pionie aikikai mialby 4 lub 5 dan nie wyzej, oraz to co mowi a gada takie bzdury ze az glowa boli. Na plus przemawia to ze od lat sie trzyma swojego nauczyciela.

Roman Hoffman ma stopien potwierdzony poprzez najwazniejsza organizacje na swiecie jego umiejetnosci tez sa wysokie . Za minus moge mu uznac to ze nie ma swojego nauczyciela poprostu skacze sobie cale zycie z kwiatka na kwiatek a wiec jego aikido nie ma bo miec nie moze silnych podstaw to jest improwizacja robiona w niezlym stylu ale to tylko improwizacja. Zeby byc dobrze zrozumianym powinno sie uczyc u wielu nauczycieli ale zawsze powinnow sie miec tego swojego z ktorym sie utozsamiamy od ktorego czerpiemy gleboka wiedze.


Jak widzisz pomimo ze obaj Panowie zalezli mi za skore nie mam o nich zlego zdania co nie znaczy ze nie beda rozliczeni :grin:

Pozdrawiam

Carlao
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Dodam punkt 4 (chociaz nie odzwierciedla to waznosci) - uczciwosc itp.
Bo w twoich punktach nie ma takiej sytuacji jak ktos otwiera sekcje cos pokarze zbiera kase i spada otworzyc nastepna itp.
Mnie rowniez nie interesuja sprawy prywatne ale nie mozna zamykac sie tylko w dojo. Ja np chcialbym wiedziec co robi moj sensei po za dojo (oczywiscie nie na zasadzie Wielkiego Brata :) )- tzn. gdzie pracuje, czy ma jakies inne zainteresowania, ktorymi sie zajmuje, co innego cwiczy, jaka byla jego droga w SW, z kim i gdzie cwiczyl itp. Klopoty z zona mnie nie interesuja i nie powinny nikogo (po za zona). Uczciwosc rozumiem dosc szeroko. Wiec jak ktos mowi, ze ma X Dana i wie, ze jest szemrany to powinien od razu to powiedziec albo siedziec cicho a nie sie z tym obnosic trabiac na lewo i prawo. Wiedzac o niklej znajomosci tematu wiekszosci ludzi. Dla mnie to oszutwo i tyle i wsydzilbym sie miec takiego senseia. Oczywiscie w czasie przeszlym bo bym juz do niego nie chodzil.


Zgadza sie zapomnialem o tym punktcie ale na uczciwosc roznie sie patrzy w zaleznosci kto o kim mowi i to mozna dopiero stwierdzic u kogos trenujac a nie obserwujac z boku.
Zawsze mozna sie spytac prowadzacego o sprawy zwiazane z zajeciami i jesli on odpowie i to udowodni jesli sobie zazyczymy to powinno nam wystarczyc a nie zaglebiac sie dalej zawsze jak nam nie odpowiada mozemy wybrac innego nauczyciela. Cwiczac u danej osoby, jezdac z nim na obozy itp poznajemy ja tyle ile chcemy i tylko wtedey ja poznajemy a nie wtedy kiedy jego "życzliwy z klubu obok" przedstawia go jako strasznego drania i wyludzacz pieniedzy ;)
Co do szemranych stopni no coz w zaleznosci od organizacji kazda uwaza ze jedynie ona ma wylacznosc i jest ta jedyna ;) )
Uwazam ze posiadanie stopnia z innej organizacji niz "Ta Jedyna" - jest rzecza normalna - w szczegolnosci ze nikt nie ukrywa z jakiej organizacji ma stopien ani nie mowi ze ma z innej.
Bardziej raza mnie sytuacje - kiedy ktos nalezac do organizacji jednej zdaje wyzej w drugiej a jeszcze wyzej w trzeciej albo ciagle wyzej u innej osoby w organizacji. Oczywiscie sa tez sytuacje kiedy pomija sie organizacje krajowa ktora ma przedstawicielstwo jezdzi sie do innego nauczyciela z organizacji nadrzednej i u niego sie zdaje - i potem okazuje sie ze stopnie otrzymuje osoba znacznie szybciej niz jej nauczyciele ktorzy zdaja przestrzegajac okresow treningowych ;)

Do tych co uwazaja stopien JW za podejzany prosze osiagnac w tej wloskiej organizacji stopien rownorzedny wtedy mozna rozpoczac dyskusje - on nie ukrywa sie w jakiej organizacji ma stopien.
Co do tej Organizacji - troche po Wloszech sie tulalem i jest to bardzo uznana organizacja i ceniona przez inne stowarzyszenia.

Ktore stopnie karate kyokushin sa prawdziwe - IKO1, IKO2, IKO3 podobno juz jest IKO4 ??? ;)
Stopien to tylko relacja nauczyciel - uczen nic wiecej ;) - a Wy tu o organizacjach ;)
I to na tyle
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Nic dziwnego Karol, jak Śliwka zakwestionował wartość twojego stopnia też się zdenerwowałeś.


Kurcze, Seba! Myslalem, ze to jest jasne jak slonce. Sliwka zblaznil sie juz tyle razy, ze nawet nie warto o nim wspominac i nikogo nie obchodzi opinia jakiegos dyletanta (zreszta kolejnego shihana :) ). Caly problem lezy w panach Wysockim i Hoffmannie, ktorzy zamiast wyprostowac kandydata na powidla ochoczo mu przyklasneli w jego supernieudolnej probie podwazenia reputacji Karola - to stad cale zamieszanie i wlasnie dlatego Karol zapowiedzial, ze odswiezy chlopakom pamiec.

Sensei jest osobą szczególną, jeżeli ktoś mi powie że taki stopien jaki ma mój sensei może mieć każdy (np. cieć w moim bloku) to kwestionuje sens tego co robie. Dlatego pewnie MrSmile uznał że żarty się skończyły :-)


Zarty sie skonczyly i co? Przyszedl czas wyzwisk? :)

Wprawdzie nie trenowałem nigdy w PUA, ale też jestem lekko zaskoczony argumentami Marka na temat Jacka Wysockiego. Niestety nie mam argumentów do dalszej polemiki..


A konkretnie co jest takie zaskakujace? (Przed "Jacka Wysockiego" powinienes dopisac "stopni", bo jak dotad wypowiadalem sie na ten wlasnie temat).

Ale mam prośbę może napiszecie panowie (Marek i Karol) kogo w polskim Aikdo uważacie za senseia "bez skazy" któremu nic nie można zarzucić (są tacy?).
Oczywiście pomijając całkowicie temat skuteczności Aikido.


Nie pamietam w tej chwili kto zwrocil uwage, ze my, Europejczycy, mamy sklonnosci do idealizowania "mistrzow", gdy tymczasem sa to tacy sami ludzie jak wszyscy inni. Dlatego mnie osobiscie nie dziwia nieustanne niesnaski, podchody, szkalowanie itp. przejawy "rozwoju duchowego" - sa to rzeczy ludzkie, nieobce nawet naukowcom. Jednak gdzies istnieja granice tolerancji. Na przyklad uwazam, ze facet, ktoremu jakis menel wybija zeby i zabiera rower nie powinien pisac ksiazek o samoobronie, a gosc, ktory szantazuje innych nie powinien mowic o harmonii w aikido...
Moim zdaniem kazdemu mozna cos zarzucic, bo ludzi idealnych nie ma. Tyle ze nie powinno sie przeginac ani w jedna, ani w druga strone.

M.M.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

...

Pozwole sobie odniesc sie wylacznie do tematu stopni J.W. - reszte zostawiam Bronsonowi :grin:

Co do szemranych stopni no coz w zaleznosci od organizacji kazda uwaza ze jedynie ona ma wylacznosc i jest ta jedyna ;) )


Przykro mi, ale tu sie mylisz i to bardzo, usilujac przenosic na grunt aikido zaleznosci z jiu jitsu (nie wiem jak sie pisze Twoja wersje).
Spiesze poinformowac, ze w aikido licza sie wlasciwie trzy organizacje: Aikikai, Yoshinkan, Tomiki aikido. Przez "licza sie" rozumiem uznane organizacje o zasiegu swiatowym.
Poza nimi sa oczywiscie i mniejsze, jednak o ustalonej, wysokiej reputacji, kierowane przez bezposrednich uczniow Morihei Ueshiby (na przyklad Ki Society Toheja).
Sa tez organizacje marginalne, tworzone nie wiadomo w jakim celu, ktore dla mnie nie posiadaja zadnej reputacji, jak np. organizacja dajaca stopnie Wysockiemu.

Do tych co uwazaja stopien JW za podejzany prosze osiagnac w tej wloskiej organizacji stopien rownorzedny wtedy mozna rozpoczac dyskusje


Wolalbym zalozyc wlasna organizacje i nadac sobie jakis konkretny stopien - bedzie szybciej. (Piszesz dalej cos o IKO - w ktorej z tych organizacji masz stopien, zeby zaczynac dyskusje?).

- on nie ukrywa sie w jakiej organizacji ma stopien.


Nie zawsze, ale czesto w aikido podaje sie 5 dan Aikikai, 6 dan Yoshinkan itd.
NIGDY nie slyszalem o "J.W. 6 danie AIA". Zdradz mi prosze zrodlo Twojej wiedzy (np. gdzie w ktorejs z jego trzech ksiazek to wyczytales).

Co do tej Organizacji - troche po Wloszech sie tulalem i jest to bardzo uznana organizacja i ceniona przez inne stowarzyszenia.


Powinienes dobrze wiedziec, jak wyglada sprawa "wzajemnego cenienia sie", wiec moze daruj sobie podobne stwierdzenia.

Ktore stopnie karate kyokushin sa prawdziwe - IKO1, IKO2, IKO3 podobno juz jest IKO4 ??? ;)


Nie mam pojecia. Moja dzialka jest aikido, wiec nie wypowiadam sie na tematy, ktorych nie znam. Innym radze podobnie.

Stopien to tylko relacja nauczyciel - uczen nic wiecej ;) - a Wy tu o organizacjach ;)


Stopien to rzeczywiscie "tylko relacja nauczyciel-uczen"? Podwazasz stopnie Hoffmanna?! Bardzo nieladnie...

M.M.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
[quote][quote]Co do szemranych stopni no coz w zaleznosci od organizacji kazda uwaza ze jedynie ona ma wylacznosc i jest ta jedyna ;) )[/quote]

Przykro mi, ale tu sie mylisz i to bardzo, usilujac przenosic na grunt aikido zaleznosci z jiu jitsu (nie wiem jak sie pisze Twoja wersje).[/quote]

Akurat ja wole transkrypcje angielska ju-jitsu ale nie cwicze stylowego, czy tez tradycyjnego - a wersje pod samoobrone wiec nie przejmuje sie pisowniami. I tak to wszystko mixt.


[quote]Spiesze poinformowac, ze w aikido licza sie wlasciwie trzy organizacje: Aikikai, Yoshinkan, Tomiki aikido. Przez "licza sie" rozumiem uznane organizacje o zasiegu swiatowym.
Poza nimi sa oczywiscie i mniejsze, jednak o ustalonej, wysokiej reputacji, kierowane przez bezposrednich uczniow Morihei Ueshiby (na przyklad Ki Society Toheja).
Sa tez organizacje marginalne, tworzone nie wiadomo w jakim celu, ktore dla mnie nie posiadaja zadnej reputacji, jak np. organizacja dajaca stopnie Wysockiemu [/quote]

Orientuje sie w organizacjach aikido - mam sporo znajomych w tym srodowisku - ale takze umiem obserwowac i widze ze niejednokrotnie mniejsze organizacje maja wyzszy poziom techniczny od tych w kolosow gdzie glownie liczy sie kasa.
Oczywiscie nie znam sie tyle na aikido zebym mogl okreslac poziom wykonania technicznego - i byc moze z tej malej organizacji to tak naprawde nie jest juz aikido - ale pod wzgledem wykonania ma to czesto wiekszy sens niz z innej - a to juz potrafie ocenic.


[quote][quote]Do tych co uwazaja stopien JW za podejzany prosze osiagnac w tej wloskiej organizacji stopien rownorzedny wtedy mozna rozpoczac dyskusje [/quote]

Wolalbym zalozyc wlasna organizacje i nadac sobie jakis konkretny stopien - bedzie szybciej. (Piszesz dalej cos o IKO - w ktorej z tych organizacji masz stopien, zeby zaczynac dyskusje?).[/quote]

A tak jest najlatwiej ale mowiac szczerze nie mozna wtedy mowic o kims z innej organizacji ze tamtego stopien sie nie liczy
Jesli cwiczymy w tej samej organizacji mozemy powiedziec ze dla nas czyjs stopien jest niezasluzony - no ale wtedy podwazamy powage organizacji i nasz stopien tez automatycznie staje sie mniej wazny
Co do IKO i mojego stopnia - to nie wiem mialem w 83 roku 4 kyu kyokushin ale wtedy nie bylo takiego rozlamu teraz nie wiem przy ktorej jest moj tamtejszy egzaminator - ale uwazam ze moge choc troche na temat kyokushin sie wypowiadac

[quote][quote]- on nie ukrywa sie w jakiej organizacji ma stopien.[/quote]

Nie zawsze, ale czesto w aikido podaje sie 5 dan Aikikai, 6 dan Yoshinkan itd.
NIGDY nie slyszalem o "J.W. 6 danie AIA". Zdradz mi prosze zrodlo Twojej wiedzy (np. gdzie w ktorejs z jego trzech ksiazek to wyczytales).[/quote]

Masz racje pisze tylko stopien bez organizacji ktora mu nadala ale zarazem nie pisze ze 6 dan Aikido Aikikai - to by bylo klamstwo a tak mozna powiedziec tylko ze nie mowi wszystkiego ;)


[quote][quote]Co do tej Organizacji - troche po Wloszech sie tulalem i jest to bardzo uznana organizacja i ceniona przez inne stowarzyszenia.[/quote]

Powinienes dobrze wiedziec, jak wyglada sprawa "wzajemnego cenienia sie", wiec moze daruj sobie podobne stwierdzenia.[/quote]

Tak wiem dobrze ;) - ale jak slysze to opinie od Japonczyka 6 Dana aikikai to jednak biore to pod uwage


[quote][quote]Stopien to tylko relacja nauczyciel - uczen nic wiecej ;) - a Wy tu o organizacjach ;) [/quote]

Stopien to rzeczywiscie "tylko relacja nauczyciel-uczen"? Podwazasz stopnie Hoffmanna?! Bardzo nieladnie...[/quote]

Za dlugo go znam aby stopnia jego nie uznawac - moze nie ma stalego nauczyciela ale ktory z naszych aikidokow (wyzszych stopniem) ma stalego nauczyciela przy ktorym jest caly czas - a nie tylko na stazach od czasu do czasu lub nawet po kilkumiesiecznym szkoleniu u niego ?
Akurat co do niego - czasookresow jego stopni itp nie mam zastrzezen - co do czystosci technik nie jestem specem od aikido - choc uwazam to co robi za zbyt lagodne podoba mi sie jako sztuka. A cenie go za mase pracy jaka w to wklada

pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Znow dyskusja o niczym... wypadalo by zlozyc jedynie gratulacje co niniejszym czynie.

Sensej Wysocki - najlepsze gratulacje

Aik
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
[quote name="budo_Martius"]
Orientuje sie w organizacjach aikido - mam sporo znajomych w tym srodowisku - ale takze umiem obserwowac i widze ze niejednokrotnie mniejsze organizacje maja wyzszy poziom techniczny od tych w kolosow gdzie glownie liczy sie kasa.[/quote]

Moze tak bardziej szczegolowo? O ktorej z duzych organizacji mowisz i o jakiej malej (niejednokrotnie). Rozmawiajmy o konkretach, bo z Twoich stwierdzen niewiele wynika.

[quote]Oczywiscie nie znam sie tyle na aikido zebym mogl okreslac poziom wykonania technicznego - i byc moze z tej malej organizacji to tak naprawde nie jest juz aikido - ale pod wzgledem wykonania ma to czesto wiekszy sens niz z innej - a to juz potrafie ocenic.[/quote]

:grin: Raz piszesz, ze nie znasz sie na aikido, a raz, ze potrafisz ocenic, czy czyjes wykonanie ma wiekszy sens. To jak to w koncu jest?

[quote][quote] Wolalbym zalozyc wlasna organizacje i nadac sobie jakis konkretny stopien - bedzie szybciej. (Piszesz dalej cos o IKO - w ktorej z tych organizacji masz stopien, zeby zaczynac dyskusje?).[/quote]

A tak jest najlatwiej ale mowiac szczerze nie mozna wtedy mowic o kims z innej organizacji ze tamtego stopien sie nie liczy[/quote]

Caly czas tlumacze, ze DLA MNIE ten stopien jest nic nie warty. Gdzies tez wspomnialem, ze dla wyznawcow Jacka ma on z pewnoscia znaczenie.

A tak w ogole, to dlaczego ja nie moge mowic o stopniach ludzi z innych organizacji, a Ty mozesz swobodnie oceniac, co "ma wiecej sensu"? Delikatnie mowiac, jestes niekonsekwentny.

[quote]Jesli cwiczymy w tej samej organizacji mozemy powiedziec ze dla nas czyjs stopien jest niezasluzony - no ale wtedy podwazamy powage organizacji i nasz stopien tez automatycznie staje sie mniej wazny[/quote]

Trudno sie nie zgodzic. Dlatego nie rozumiem dlaczego, tak ceniony przez Ciebie, Hoffmann usiluje deprecjonowac stopnie Karola.

[quote]Co do IKO i mojego stopnia - to nie wiem mialem w 83 roku 4 kyu kyokushin ale wtedy nie bylo takiego rozlamu teraz nie wiem przy ktorej jest moj tamtejszy egzaminator - ale uwazam ze moge choc troche na temat kyokushin sie wypowiadac[/quote]

Zgodnie z tym co napisales wczesniej, nie za bardzo, bo najpierw powinienes sprawdzic na temat jakiej konkretnie organizacji mozesz mowic. Ale to tylko taka mala niekonsekwencja :)

[quote][quote]
NIGDY nie slyszalem o "J.W. 6 danie AIA". Zdradz mi prosze zrodlo Twojej wiedzy (np. gdzie w ktorejs z jego trzech ksiazek to wyczytales).[/quote]

Masz racje pisze tylko stopien bez organizacji ktora mu nadala ale zarazem nie pisze ze 6 dan Aikido Aikikai - to by bylo klamstwo a tak mozna powiedziec tylko ze nie mowi wszystkiego ;) [/quote]

Napisales ponizej, ze AIA to ceniona organizacja. Dlaczego wiec nie chwalic sie jej stopniem? Ale to tylko kolejna mala niekonsekwencja :)

[quote][quote][quote]Co do tej Organizacji - troche po Wloszech sie tulalem i jest to bardzo uznana organizacja i ceniona przez inne stowarzyszenia.[/quote]

Powinienes dobrze wiedziec, jak wyglada sprawa "wzajemnego cenienia sie", wiec moze daruj sobie podobne stwierdzenia.[/quote]

Tak wiem dobrze ;) - ale jak slysze to opinie od Japonczyka 6 Dana aikikai to jednak biore to pod uwage[/quote]

Podobno w tych duzych organizacjach liczy sie glownie kasa, to nie wiem, jak podchodzic do Twojego stwierdzenia.

[quote][quote][quote]Stopien to tylko relacja nauczyciel - uczen nic wiecej ;) - a Wy tu o organizacjach ;) [/quote]

Stopien to rzeczywiscie "tylko relacja nauczyciel-uczen"? Podwazasz stopnie Hoffmanna?! Bardzo nieladnie...[/quote]

Za dlugo go znam aby stopnia jego nie uznawac - moze nie ma stalego nauczyciela ale ktory z naszych aikidokow (wyzszych stopniem) ma stalego nauczyciela przy ktorym jest caly czas - a nie tylko na stazach od czasu do czasu lub nawet po kilkumiesiecznym szkoleniu u niego ?[/quote]

Twoje niekonsekwencje sa nuzace. Piszesz, ze w stopniach wazna jest tylko relacja "nauczyciel-uczen", a za chwile, ze nie przeszkadza Ci to, ze Hoffmann nie ma nauczyciela. Nie rob prosze wycieczek na boki, w strone innych aikidokow, bo to jest zupelnie odrebny temat.

[quote]Akurat co do niego - czasookresow jego stopni itp nie mam zastrzezen - co do czystosci technik nie jestem specem od aikido - choc uwazam to co robi za zbyt lagodne podoba mi sie jako sztuka. A cenie go za mase pracy jaka w to wklada[/quote]

A czy ktos ma zastrzezenia do jego stopni, poza Toba oczywiscie (co wynika z wyrazanych przez Ciebie opinii)? Ja na pewno nie, o czym juz zreszta napisalem gdzies wczesniej.

M.M.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Znow dyskusja o niczym... wypadalo by zlozyc jedynie gratulacje co niniejszym czynie.

Sensej Wysocki - najlepsze gratulacje

Aik


W czym problem Aiki? Jezeli nie interesuje Cie kwestia stopni, proponuje po prostu nie czytac tego topicu i zajac sie czyms pozyteczniejszym, na przyklad odkurzeniem swoich certyfikatow :grin:

M.M
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
[

quote="M.M"]


Orientuje sie w organizacjach aikido - mam sporo znajomych w tym srodowisku - ale takze umiem obserwowac i widze ze niejednokrotnie mniejsze organizacje maja wyzszy poziom techniczny od tych w kolosow gdzie glownie liczy sie kasa.


Moze tak bardziej szczegolowo? O ktorej z duzych organizacji mowisz i o jakiej malej (niejednokrotnie). Rozmawiajmy o konkretach, bo z Twoich stwierdzen niewiele wynika.


W duzych organizacjach musielibysmy mowic o osobach a nie o calej organizacji aby nie krzywdzic wielu znakomitych ludzi a w malych juz mozna mowic o organizacjach choc tez nie calkiem bo tez wszystko zalezy od czlowieka. Szczegolowo trzeba by przytaczac nazwiska i sytuacje a nie kazdy sobie tego zyczy aby go opisywac na sieci.


Oczywiscie nie znam sie tyle na aikido zebym mogl okreslac poziom wykonania technicznego - i byc moze z tej malej organizacji to tak naprawde nie jest juz aikido - ale pod wzgledem wykonania ma to czesto wiekszy sens niz z innej - a to juz potrafie ocenic.


:grin: Raz piszesz, ze nie znasz sie na aikido, a raz, ze potrafisz ocenic, czy czyjes wykonanie ma wiekszy sens. To jak to w koncu jest?



Nie znam sie na tyle na aikido zeby mowic czy palec trzeba ukladac tak czy biodro tak i nie moge ocenic czy takie zalozenie bylo Tworcy systemu.
A mam troche doswiadczenia ogolnie w SzW wiec moge ogolnie stwierdzic co uwazam (oczywiscie co uwazam moim zdaniem) ze ma sens.
Jestem elektronikiem z wyksztalcenia i nie musze znac jakiegos urzadzenia i jak ono dziala ale widzac schemat ja wiem mniej wiecej co to za urzadzenie i czy ono wogole bedzie dzialac na podstawie ogolnych wiadomosci z elektroniki. To chyba zrozumiale ?


Caly czas tlumacze, ze DLA MNIE ten stopien jest nic nie warty. Gdzies tez wspomnialem, ze dla wyznawcow Jacka ma on z pewnoscia znaczenie.

A tak w ogole, to dlaczego ja nie moge mowic o stopniach ludzi z innych organizacji, a Ty mozesz swobodnie oceniac, co "ma wiecej sensu"? Delikatnie mowiac, jestes niekonsekwentny.


I zapewne odwrotnie w ich organizacji Twoj stopien tez nie ma znaczemia i to jest normalne.
A czy ja sie czepiam stopnia kogos z Was ? - JW widziale w akcji osobiscie i szanuje go za to co robi (o charakterze nie chce sie wyrazac ;) )
Ciebie nie widzialem na macie ale wcale sie nie czepiam ale szanuje nie ze wgledu na umiejetnosci (poniewaz nie widziale - jakbym widzial moze i za nie) ale za kawal dobrej roboty w postaci tlumaczenia i wydawania ksiazek. I nie ja zaczalem sie czepiac pierwszy czyjegos stopnia i czy jest on uznawany czy nie. Po prostu zwrocilem uwage na rozne spojrzenia na ta sprawe


Jesli cwiczymy w tej samej organizacji mozemy powiedziec ze dla nas czyjs stopien jest niezasluzony - no ale wtedy podwazamy powage organizacji i nasz stopien tez automatycznie staje sie mniej wazny


Trudno sie nie zgodzic. Dlatego nie rozumiem dlaczego, tak ceniony przez Ciebie, Hoffmann usiluje deprecjonowac stopnie Karola.


Czy to byly slowa Romana to watpie a to ze moze nie wiedziec o stopniu w Aikikai KM to nie wiem jak to bylo ale przypuszczam ze stopnie KM nie przechodzily poprzez polski odlam AIKIKAI a KM dostawal je bezposrednio od NISHIO ktory do Aikikai nalezy - jesli nie przechodzily organizacyjnie przez polskie struktury aikikai to nikt nie jest zobowiazany wiedziec o tym stopniu - przynajmniej oficjalnie - a jesli cos nie jest w papierach organizacji w polsce o oficjalnie nie istnieje. Moze sie myle nie wiem.
No ale to nie moj problem

Napisales ponizej, ze AIA to ceniona organizacja. Dlaczego wiec nie chwalic sie jej stopniem? Ale to tylko kolejna mala niekonsekwencja :)


Nie po prostu napisalem ze jest uznana a nie przez nikogo nie znana

A czy kazdy od razu musi sie chwalic ze to tej organizacji a nie innej ?
Nikt nie pisal ze duza, jedyna oficjalna itp
PUA tez nie bazuje na tym ze chwali sie przynaleznoscia do super organizacji a bazuje na pracy i sie rozwija - chyba najprezniej.


Zreszta ta dyskusja i tak nic nowego juz nie wniesie
Wiec chyba nie ma co jej przeciagac
Pozdrawiam
martius
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

[ciach]
Zreszta ta dyskusja i tak nic nowego juz nie wniesie
Wiec chyba nie ma co jej przeciagac
Pozdrawiam
martius


Rzeczywiscie bardzo trudno sie z Toba dyskutuje. Piszesz siedem linijek o tym jak Ci sie wydaje, ze bylo ze stopniem Karola, a na koncu dodajesz, ze "moze sie mylisz". Zapewniam Cie, ze na pewno sie mylisz i Hoffmann doskonale wie, jaki stopien ma Karol.
Zreszta nie ma sensu dyskutowac o tym co sie nam wydaje (moge napisac dlugi wywod o tym, ze wedlug mnie Wysocki jest Marsjaninem, a na koncu dodac "ale moze sie myle" - szkoda czasu :( ).

Prosilbym Cie tylko o jasna wypowiedz na temat Twojej oceny publicznego podwazania przez Sliwke stopnia Karola.

M.M.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

Prosilbym Cie tylko o jasna wypowiedz na temat Twojej oceny publicznego podwazania przez Sliwke stopnia Karola.

M.M.


1. Pytanie czy stopien Karola oficjalnie byl oficjalnie zglaszany do organizacji reprezentujacej oficjalnie aikikai w polsce ? -
2. Jesli tak to czy to odbylo sie po fakcie otrzymania stopnia czy przed.

Jesli stopien otrzymal poza droga obowiazujaca w polskiej organizacji to oficjalnie ta organizacja nie musi wiedziec nic o tym stopniu a liczy sie tylko to co jest oficjalne a nie osobiste informacje. Jesli oficjalnie organizacja w polsce uznala ten stopien to jest on nie do podwazenia.
No ale to juz nie ma znaczenia aby walkowac temat publicznie.

Co do wypowiedzi Michala - o ile do poprzedniego artykulu nie moglem sie czepiac - to tu juz w tym troche przesadzil - nie powinien publicznie poruszac pewnych kwestii a zarazem mylic troche faktow, nawet jesli ma jakies niepodwazalne dowody.
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)

[ciach]


Mielismy juz o tym nie dyskutowac, ale skoro chcesz... (radze jednak zmienic zrodlo informacji na temat aikido, bo ktos Ci niezlych bajek naopowiadal).
Przede wszystkim od dluzszego juz czasu nikt nie ma wylacznosci na "oficjalne reprezentowanie Aikikai", wiec daj sobie spokoj i przestan mowic o rzeczach, o ktorych nie wiesz...
Poza tym od zawsze mozna bylo dzialac poza struktura PFA (bo chyba o tej organizacji mowisz) i dlatego mamy w kraju uczniow takich mistrzow jak Ikeda, Nishio, Tamura, Toyoda, Yamada, Saito, zeby wymienic tych najbardziej znanych z japonskich shihanow.
Osoby zwiazane ze swoimi mistrzami maja stopnie Aikikai, powszechnie znane i uznawane i niezle by sie usmialy, gdybys im kazal zglaszac je "oficjalnie" w PFA.

Co do wypowiedzi Michala - o ile do poprzedniego artykulu nie moglem sie czepiac - to tu juz w tym troche przesadzil - nie powinien publicznie poruszac pewnych kwestii a zarazem mylic troche faktow, nawet jesli ma jakies niepodwazalne dowody.


Wielkie dzieki. Publiczne oszczerstwa Sliwki, to "lekkie mylenie faktow"?! A gdzie elementarna rzetelnosc wymagajaca sprawdzenia informacji u zrodla?! Wystarczylo skontaktowac sie z Karolem i poprosic o potwierdzenie stopnia, albo przedstawic te "niepodwazalne dowody".
Ja pasuje - dyskusja z Toba sprowadza sie do ciaglego udowadniania, ze nie jest sie wielbladem.

M.M.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
do M.M.
Zgadzam sie z Toba co do sprawy ze PFA nie ma wylacznosci - po prostu czasy sie zmienily i tak powinno byc - ale zrozum jedno ze jesli w PFA nie ma zarejestrowanego stopnia Karola to PFA oficjalnie o tym nic nie wie. Co innego ze i tak kazdy wie. To samo organizacja JW tez nic o tym moze nie wiedziec. Oczywiscie to jest smieszne bo nikt ani jednej ani drugiej organizacji nie musi uwazac za jakas powazna aby z nia dzialac.
Mnie tez bardziej interesuje wspolpraca z jakims dobrym instruktorem a nie jego organizacja a czy ktos uznaje moj stopien czy nie to mnie to ani ziebi ani parzy grunt ze uznaje go moj nauczyciel i moi uczniowie.
MS - oparl sie na wypowiedzi osob (choc nie jestem do tego nawet przekonany) tylko dwoch osob z innych organizacji.
O mylenie faktow chodzilo mi glownie o przytoczenie Twojego opisu ksiazki jako tekstu Karola ;) nie jakies inne rzeczy.
Co do informacji na temat aikido mam calkiem niezle z roznych zrodel w tym i bezposrednio z Japonii ;) - no coz czasy internetu ;) - kazda informacje mozna sprawdzic w ciagu paru godzin.
A udowadniac ze nie jestes wielbladem mi nie musisz ;)
Ja przeciez nie mowie Ci ze nie masz racji - a przedstawiam inne spojrzenie.
I nie mam zamiaru stawac po niczyjej stronie - poniewaz MS znam osobiscie i nawet na temat ju-jitsu nasze zdania bardzo sie roznia ;)
A z artykulem tak jak mowilem po prostu przesadzil i ja takich zagrywek nie popieram w prasie bo kij ma zawsze dwa konce - no coz powinien sie wiecej za trening zabrac niz politykowanie.
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
M.M napisal...
W czym problem Aiki? Jezeli nie interesuje Cie kwestia stopni, proponuje po prostu nie czytac tego topicu i zajac sie czyms pozyteczniejszym, na przyklad odkurzeniem swoich certyfikatow

M.M


Odbieram to jako przyklad sieciowego chamstwa... Dlaczego ? No bo rozmowa jest na temat hmm zbyteczny.. nikt z was tu obecnych nie ma zadnych kwalifikacji by dyskutowac na temat czyjgo kolwiek poziomu zaawansowania aikido. Bo to nie uchodzi... Szczegolniie gdy chodzi o czlowieka ktory moze sie pochwealic jednym z najdluzszych jak , nie najdluzszym dowiadczeniem w tej dziedznie w Polsce. Z niektorych z was wylazla polska malostkowosc i zawisc... " a bo ten to ma to i tamto" no i co? Niech ma.. jego sprawa... ?Zastanawiacie sie nad poziomem luidzi studiujecych aikido w Polsce.. hmm.. a jak sie to ma do lojalnosci wobec waszego senseja?Bo tego nie rozumiem? Jezeli bym uwazal, ze obecny sensejk mi nie wystarcza to udam sie na nauke do innego... a nie patrze jak zazdrosna stara baba na chsajace mlodki w miniowkach i nie mrucze pod nosem.. " no tak.. moze i ladna ale pewnie glupia jak but" Cos tu nie gra.. nie sadzicie?
A czemu uzylem slowa chamstwo? Hmm .. moze to nei jest adekwatne do definicji chamstwa. ale jak mi sie ktos kaze zamknac i nie podaje przy tym jakichkolwiek sensownych racji.. i argumentow... no.. to uprzejme chyba nie jest.

Z powazanniem Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Do M.M. i Carlao:

Jakiś czas mnie tu nie było,a teraz po chłodniejszym spojrzeniu na moją wcześniejszą wypowiedź doszedłem do wniosku, że trochę przesadziłem - ZA CO PRZEPRASZAM.
Być może mnie zabolało , być może miałem kiepski dzień.

Fakt w tym co napisałem brakło trochę humoru :-)

Na pocieszenie dodam, że w innym topicu też nienajsympatyczniej się wyraziłem, ale tam (na szczęscie ) zostało to niezaóważone...Lub zignorowane :-)

Zyczę miłej dyskusji.
Na przyszłość (jak miałem w zwyczaju) postaram się spokojniej i bardziej rzeczowo wypowiadać.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Wiesz Aiki, dzieki tobie zrozumialem wyskoki Boruty i diametralnie zmienilem co do nich zdanie.
Szczerze radze - skoncz z tym Butaprenem, bo juz masz klopoty z czytaniem i logicznym mysleniem.

M.M.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Do Smaila,

Nie jest latwo przyznac sie do bledu. Widze, ze - Wallace nie czytaj :) - masz jaja i mam nadzieje jeszcze nie raz z Toba podyskutowac, oczywiscie na rzeczowe argumenty :) .

M.M.

Ps. Podobnie jak Carlao uwazam, ze Jacek robi bardzo efektowne aikido. Jeszcze raz podkresle, ze mowilem TYLKO o stopniach - nie o poziomie technicznym.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki 6 dan (shihan?)
Dzięki za zrozumienie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024