Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się odżywiać ? regularnosc przyjmowania białka ? (


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Virtualny
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Boks...

Napisano Ponad rok temu

Jak się odżywiać ? regularnosc przyjmowania białka ? (
Witam wszystkim. :) Mam kilka pytań dla doświadczonych.
Jak się odżywiać ? wiem, ze zasada jest regularność przyjmowania posiłków z czym nie będzie problemu :) Otóż chciałbym przytyć kilka kilogramów około 6/7 (aktualna waga 40kg)
Szykuje się do kupna białka (prawdopodobnie Olimp) i dlatego zwracam się do was o pomoc w wykonaniu planu odżywiania ogólnie trenuje boks teraz mam chwilowa przerwę ale z formy nie spadam biegam 5/6 razy w tyg.(po przerwie bedzie 5 treningów w tyg.+3/4 razy biegania po treningach+kilka ćwiczeń)(narazie plan bez treningów) przed spaniem robie jakieś brzuszki,pompki,podciąganie,kilka serii z ciężarkami na bicka itp. mam bardzo szybki metabolizm co trochę przeszkadza w przytyciu. dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak rozłożyć te wszystkie czynności chodzi dokładnie o regularność odżywiania(czego jeść najwięcej) jakie ilości i kiedy brać białko ? jestem w tym kompletnie zielony sam próbowałem układać dietę do biegania i prowizorycznych ćwiczeń lecz czytałem ,ze zla dieta i plan możne poważnie zaszkodzić :/

PS: Ile białka należy kupić ? kilo ? Przypominam ,ze mam bardzo szybki metabolizmy
może być powodem dużo ruchu gdyż na nogach jestem ciągle. Szkoła sportowa(10H tyg.) treningi (10h tyg. 5treningów x 2h) Bieganie (około 5h średnio 45-60min. aktualnie 5/6 razy w tyh) Na razie nie ma treningów wiec jestem w pełni sił :)

Pozdrawia Marcin.
  • 0
Respect others and you will be respected

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odżywiać ? regularnosc przyjmowania białka ? (
Cześć. Jeśli masz bardzo szybki metabolizm to raczej odżywki typu gainer by Ci się bardziej przydały niż samo białko. No ale to zależy od samej diety czego w niej brakuje, więc od tego trzeba zacząć.

Rozumiem wiek ale... poważnie ważysz 40kg ? :przestraszony: Jedną z najprostszych, wyjściowych metod obliczania ilości białka, węglowodanów i tłuszczu w diecie ektomorfika (osoby szczupłej z szybkim metabolizmem) jest pomnożenie swojej wagi razy 40kcal.

Czyli 40kg x 40kcal daje 1600kcal dziennie.

25% tychże kalorii przypada na białko czyli 25% x 1600 daje 400kcal czyli 100gram białka dziennie (1kcal białka - 0,25g białka).
55% na węglowodany czyli 880kcal czyli 220gram dziennie (1kcal węgli - 0,25g węgli).
20% na tłuszcze czyli 320kcal czyli 35gram (1kcal tłuszczu - 0,11g).

Masz więc 100g białka, 220g węgli i 35g tłuszczu. Rozkładasz to na 5-6 posiłków, uzupełniasz tym czego potrzebujesz - białko lub węgle lub białko i węgle razem.

Jeśli waga nie pójdzie do przodu to zwiększ z 40kcal na 1kg wagi do 45kcal i policz analogicznie. Jeśli dalej będzie słabo to znowu o kolejne 5kcal na 1kg.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024