Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dół klatki i biceps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

MaciuniaWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 556 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty walki,siłownia, baby ;))

Napisano Ponad rok temu

Dół klatki i biceps
Witam. Obecnie klatke trenuje w nastepujacy sposób:

wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4 serie z progresem obciążeń i regresem powtórzeń (12,10,8,6)
Wyciskanie hantli skos w górę (tak samo)
rozpiętki na płaskiej 4x12 ciężar stały
przenoszenie za głowę 4x12 stały ciężar

Klatę ćwicze z bicepsami w poniedziałki w środy barki i nogi (na razie bez nóg bo
gips) i w piątki plecy i triceps

I teraz chciałbym poprawić dół klatki i tu nasuwa mi się pytanie czy mogę dorzucić 5 ćwiczenie... chciałbym dorzucić pompki na poręczach, czy zamienić któreś z planu na powiedzmy te pompki. Miałem jeszcze pomysł żeby pompki na poręczach wrzucić w dzień kiedy ćwicze triceps. Jako ćwiczenie zarazem na triceps i na poprawę dołu klatki?? Która z tych opcji była by najlepsza??

Kolejna sprawa to biceps. Biceps ma dwie głowy tak?? Ktora głowa znajduję się z której strony ręki bo nie mogę się połapać. Chciałbym trochę poprawić wygląd bicepsa od zewnętrznej strony. Więc jaki uchwyt zastosowac szerszy czy węższy przy unoszeniu przedramion ze sztangą??
Na biceps robię następująco:
Unoszenie przedramion ze sztangą 4x12 (chciałem właśnie 1x neutralny, 1x na wewnętrzną część i 2x na zewnętrzną głowe)
Unoszenie przedramion z hantelkami siedząc z suplimacją 4x12
I młotki 4x12

Troszkę to haotycznie napisane ale może ktoś pomoże. z Góry dzięki

Ps. Podobno przysiady ze sztangą wzmacniają więzadła. Może ktoś to rozwinąc jak coś o tym wie i jak by ktoś napisał ile serii i powtórzeń wykonuje się w treningu na wzmocnienie wytrzymałości mięśni a nie na ich masę. Bo nogi chciałbym właśnie trenować na ichg wzmocnienie a pozostałe grupy trenować na masę. Dzięki raz jeszcze.
  • 0
Vivere militare est - aut vincere aut mori

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dół klatki i biceps
MaciuniaWB3, możesz dolożyc jeszcze jedno cwiczenie na klatke jesli czujesz sie na silach, jesli dół klatki jest priorytetemto bym zaczal trening od tego cwiczenia. osobiscie bym wyrzucił przenoszenie hankla. same rozpietki wydaja sie wystarczające jako cwiczenie ostatnie rozciągajace miesień klatki.

nie bardzo kumam o bym bicepsie :) wejdz na google i poszukaj rysunku mięśni bicepsa, jesli dobrze rozumiem to pomogą ci ćwiczenia z uchwytem młotkowym i sztangą nachwytem

nogi bym narazie odpuscił z racji tego gipsu, jesli juz to raczej rower, spacery ewentualnie ćwiczenia na maszynach z małym cieżarem
  • 0

MaciuniaWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 556 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty walki,siłownia, baby ;))

Napisano Ponad rok temu

Re: Dół klatki i biceps
Poprobuję z tą klatką i tak i tak. A z bickiem masz racje napisałem tak że ciężko zkminić. Ale już połapałem tylko dla sprawdzenia czy dobrze myśle. Chodzi o głowę krótką bicepsa czyli nie tą od strony tuowia tylko tą z boku i tuy trzeba mieć uchwyt węższy na sztandze niż szerokość barków?? Dobrze myśle??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

O tą w kolorze fioletowym/różowym


A co do nóg narazie muszę zakończyć leczenie i potem rechabilitacja. A potem chce wzmocnić mieśnie nóg żeby pomagały w stabliziacji kolan. Bo w 8 miesięcy po pierwszym naderwaniu więzadła pobocznego naderwałem to samo po raz drugi tym razem w większym stopniu. A nie chciał bym rezygnować ze sportu... :(
  • 0
Vivere militare est - aut vincere aut mori

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dół klatki i biceps
dokladnie
  • 0

przemgal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dół klatki i biceps
Chętnie też poznałbym jakieś dobre ćwiczenia na biceps? Niestety mam wrażenie, że w stosunku do reszty mięśni rośnie mi zdecydowanie słabiej.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024