Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc! Blokada biodra prawdopodobnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

jonix1357
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc! Blokada biodra prawdopodobnie
Witam mam kilka pytan, ponieważ trenuje sztuki walki juz od 2lat ale zaczolem nie dawno cwiczyc kickboxing i trener zauwazyl u mnie blokade biodra. I tak mam 17 lat szpagatu nie zrobie, tak naprawde duzo sie nie rozciagałem, ale ok to rzeczy. nie mam problemu kopnac w przód w tył w głowe ale cóż stojac prosto i robic wymachy nog na boki to jest masakra nie podniose wyzej nisz jak bym kopal lołka. Wiec moje pytanie czy bede mogł kiedys kopac w głowe, jak sie rozciagac z tym.
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc! Blokada biodra prawdopodobnie
Szpagat nie jest potrzebny :).
Rozciągaj się, i staraj się rozkopać biodra poprzez kopanie jak możesz najwyżej powinno pomóc oczywiście nie spiesz się z tym i rób to z głową.

Co do kopania w głowę to nie jest zaś tak wysoko jak się wydaje ;]

Nie rozciągaj się codziennie bo ścięgna też muszą odpocząć.
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc! Blokada biodra prawdopodobnie
ja w wieku 17 lat sie rozciągałem i w niecały rok ogarnąłem szpagat kopanie na wysokość głowy i wiele innych . ale równie szybko zanikło :( siłownia i całkowity brak zajęć w tą strone:( najlepsze jest rozciąganie z partnerem, po porządnej rozgrzewce. Parner kuca przed tobą. twoja noga idzie na jego bark, on daje ręce na twoje kolano i powoli wstaje. starasz sie wytrzymać w maksymalnym naciągnięciu jak nadłużej, pier**** skłony są inne cwiczenia od tego. potem siad plotkarski, przy nim skłony w każdą możliwą strone, i potem szpagaciki. szukasz sliskiej powierzchni , podłoga byle by nie był dywan. dajesz dwie poduchy, powoli slizagsz sie na nich robiąc szpagat. i wytrzymujesz pare minut. ogółem jak dla mnie schemat rozciągania musi wyglądać tak : kurewna rozgrzewka- rozciąganie dynamiczne w stylu wymachy, lekkie rozciąganie waląc szpagaty wznosy itd potem nauka kopnięć, ważna technika, potrafi dać wiele centymetrów w górę, więc nie na chama z wysokością, a ile najwyzej dasz rade technicznie. i na koncu po kopach znów rozciąganie, ale porządniejsze . na necie znajdziesz mase ciekawych zdjęć i opisów cwiczen, ja waliłem dodatkowo z jogi. na przykład bierzesz pas, kładziesz sie na ziemii na plecach, zamykasz koncówke paska na stopie. prostujesz noge i ciągnąć za drugi koniec pasa przyciągasz go do siebie. Cwiczen jest od groma. Na pewno na w-fie poznałeś ich sporo.
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc! Blokada biodra prawdopodobnie
Dobrym sposobem jest wielokrotne kopanie okrężnych i sidekicków tylko to rób na koniec po wcześniejszym rozgrzaniu mięśni i przygotowaniu ścięgien.

Nie musisz cudować z chuj wie jakimi ćwiczeniami te proste są proste i bardzo skuteczne, tylko uważaj przy rozciąganiu bo o kontuzje nie trudno.
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024