Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łokieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Łokieć
Witam. Otóż mam taki problem:

Hmm... nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć. Może tak:

Mam problem z lewym łokciem, albowiem wykonując np. pompki w wąskim rozstawieniu rąk gdy zejdę do samego dołu to coś mi w łokciu tak chrupie, tak jak by coś tam przeskakiwało, nie boli mnie, ani nic, ale denerwuje mnie to. Druga sprawa to taka że jak stoję i mam ręce luźno opuszczone do ziemi to lewa ręka nie prostuje mi się do końca (ciężko to wytłumaczyć :]) tzn. prawa ręka zwisa swobodnie i kąt między przedramieniem, a bicepsem jest 180 stopni a przy lewej ręce która się samowolnie nie wyprostuje jest mniejszy kąt. W momencie kiedy napnę lewą rękę ku ziemi to bez problemów się prostuje, tak jak prawa tylko że muszę napinać, bo inaczej jest kąt mniejszy niż 180 stopni, tak jak by mi coś tam blokowało w tym łokciu. No i to chrupanie, przeskakiwanie jak czasami rękę prostuje.

Nie wiem czy wytłumaczyłem to na tyle, żeby dało się zrozumieć

Miał ktoś z was coś takiego? Trzeba się z tym udać do lekarza? Jakieś maści stosować?

Proszę pomóżcie mi to dla mnie ważne.

Pozdrawiam
  • 0

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Moim zdanie to przez brak rozgrzewki i rozciagania.tez tak kiedys mialem ze cos przeskakiwalo jakby jakies sciegno i blokowalo mi lokiec tak jak Tobie.zwroc uwage na lepsza rozgrzewke krazenia przedramion i powinno wrocic(mi pomoglo).Mialem tez podobny problem z chrupaniem i strzelaniem w kolanach i tez prawie juz przeszlo. pzdr.
  • 0

SzklaneOko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
mam podobny problem. Tez mi w lokciach chrupie i cos przeskakuje. Nawet jak nie robie pompek tylko prostuje reke tez strzela czasem. Kiedys tego nie mialem jak bylem mlody i ladny. Pozniej w lewej rece sie zaczelo. Teraz po 5 latach zaczyna mi i w prawej strzelac. Rozgrzewka mozna troche zniwelowac ta dolegliwosc, jednak problem wg mnie lezy po prostu w strukturze stawow. Tak trefnie po prostu jest zbudowany i wiele sie na to nie poradzi. Zadne mascie, leki nie pomagaly i nigdy nie pomoga. Ze swojej strony ograniczam troche obciazenia i biore mniejsze ciezary na klate, gdzie obciazenia stawow sa najwieksze. Trzeba uwazac, zeby sobie nie spierdolic zdrowia i w wieku 30 lat nie miec stawow 60-latka. Generalnie lepiej na pewno nie bedzie, moze byc tylko gorzej..
  • 0
Moje fotki z cyklu i treningi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

motywacja:


trening na brzuch:

Kandal
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Mialem kiedys podobne problemy z lokciami i po zakupie 2 puszek cissusa i intensywniejszej rozgrzewce przed treningiem mi calkowicie przeszlo:) Polecam Cissusa na stawy, bo naprawde jest tani i skuteczny:) 70zl a puszka starcza na 2 miesiace..
  • 0

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć

Polecam Cissusa


ja tez....tylko tkwi problem już go wycofali .....bo został wciąganiety na liste środkuw niedozwolonych w stosowaniu .....szkoda bo to świetny środek czesto stosowany przez skoczków narciarski i bardzo skuteczny
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Co to jest ten Cissus?
  • 0

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
...MIŁEJ LEKTURKI .....


Cissus
CISSUS QUADRANGULARISCissus quadrangularis
była rośliną używaną w starożytnej medycynie, uprawianą w cieplejszych rejonach Cejlonu i Indii. W stary tekstach Ayurvedy opisywane jest jej działanie wzmacniające, przeciwbólowe i szczególne działanie pomagające leczyć złamania kości. Współczesne badania rzuciły trochę więcej światła na zdolność Cissus w przyśpieszaniu leczenia kości wskazując, że działa ona jak antagonista glukokortykoidów . Ponieważ związki anaboliczne/androgenne znane są z działania jako antagoniści receptorów glukokortykoidów jak również promują wzrost kości i leczenie złamań, zasugerowano, że Cissus posiada właściwości anaboliczne i/lub androgenne . Oprócz przyśpieszania procesu przebudowy wewnętrznej tkanki kostnej podczas leczenia kości, Cissus prowadzi również do dużo szybszego wzrostu wytrzymałość kości na rozciąganie.

W próbach klinicznych Cissus doprowadził do przyśpieszenia czasu leczenia porównywalnego jedynie u 55 do 33 procent osób grupy kontrolnej. Sugeruje się, że Cissus posiada właściwości anty-glukokortykoidowe, co potwierdziły liczne badania, w których osłabione kości działaniem kortyzolu poddano działaniu ekstraktu Cissus, co doprowadziło do zahamowanie osłabiającego działania kortyzolu i rozpoczęcia procesu uzdrawiania kości....W WALCE Z OSTEOPOROZĄ


W próbach klinicznych Cissus doprowadził do przyśpieszenia czasu leczenia porównywalnego jedynie u 55 do 33 procent osób grupy kontrolnej. Sugeruje się, że Cissus posiada właściwości anty-glukokortykoidowe, co potwierdziły liczne badania, w których osłabione kości działaniem kortyzolu poddano działaniu ekstraktu Cissus, co doprowadziło do zahamowanie osłabiającego działania kortyzolu i rozpoczęcia procesu uzdrawiania kości....W WALCE Z OSTEOPOROZĄ


Cissus quadrangularis była rośliną używaną w starożytnej medycynie, uprawianą w cieplejszych rejonach Cejlonu i Indii. W stary tekstach Ayurvedy opisywane jest jej działanie wzmacniające, przeciwbólowe i szczególne działanie pomagające leczyć złamania kości. Współczesne badania rzuciły trochę więcej światła na zdolność Cissus w przyśpieszaniu leczenia kości wskazując, że działa ona jak antagonista glukokortykoidów . Ponieważ związki anaboliczne/androgenne znane są z działania jako antagoniści receptorów glukokortykoidów jak również promują wzrost kości i leczenie złamań, zasugerowano, że Cissus posiada właściwości anaboliczne i/lub androgenne . Oprócz przyśpieszania procesu przebudowy wewnętrznej tkanki kostnej podczas leczenia kości, Cissus prowadzi również do dużo szybszego wzrostu wytrzymałość kości na rozciąganie.
W próbach klinicznych Cissus doprowadził do przyśpieszenia czasu leczenia porównywalnego jedynie u 55 do 33 procent osób grupy kontrolnej. Sugeruje się, że Cissus posiada właściwości anty-glukokortykoidowe, co potwierdziły liczne badania, w których osłabione kości działaniem kortyzolu poddano działaniu ekstraktu Cissus, co doprowadziło do zahamowanie osłabiającego działania kortyzolu i rozpoczęcia procesu uzdrawiania kości....W WALCE Z OSTEOPOROZĄ

...W WALCE Z OSTEOPOROZĄ
Ponieważ przeprowadzone badania dowiodły, że zastępcza terapia hormonalna u kobiet w okresie pomenopauzalnym może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka piersi i chorób serca, wiele kobiet szuka alternatyw dla estrogenu, aby zapobiec osteoporozie. Pomimo, że nie istnieją żadne opublikowane badania wskazujące, że Cissus zwiększa gęstość kości w przypadku osteoporozy lub pomaga zapobiec chorobie, fakt, że roślina ta przyśpiesza regeneracje złamań sugeruje, że może ona również zwiększyć gęstości kości w przypadku osteoporozy. Z pewnością okaże się ona pomocna w przyśpieszaniu regeneracji złamań, które często towarzyszą osteoporozie. Chroniczna terapia glukokortykoidami posiada wysoki współczynnik ryzyka wystąpienia osteoporozy. Uważa się, że glukokortykoidy kolidują z osteoblastami, komórkami odpowiedzialnymi za odkładanie się nowego materiału kostnego. Lek mefipristone (RU-486), anty-glukokortykoid jak również antagonista progesteronu, jest skutecznie stosowany w leczeniu osteoporozy, ale efekty uboczne takie jak hiperlazja endometrium, są wystarczająco poważne, aby wykluczyć ten lek z rutynowego leczenia osteoporozy. Wydaje się, że Cissus pozbawiony jest takich skutków ubocznych i może okazać się związkiem spełniającym swe przeznaczenie w leczeniu osteoporozy. CISSUS A KORTYZOL

CISSUS A KORTYZOL
Podczas gdy przyśpieszone tempo leczenia może mieć ogromne znaczenie dla osób cierpiących na choroby przewlekle takie jak osteoporoza (4), właściwości anty-glukokortykoidowe Cissus cieszą się większym zainteresowaniem wśród kulturystów i sportowców, ponieważ glukokortykoidy, w szczególności kortyzol, są nie tylko kataboliczne dla kości, ale katabolizują również tkankę mięśniową. Przeprowadzone badania sugerują, że glukokortykoidy, również endogenny hormon kortyzol, aktywują szlaki, które niszczą nie tylko kości, ale również tkankę mięśni szkieletowych. Ostatnio opublikowane sprawozdanie udokumentowało sposób, w jaki

glukokortykoidy (również kortyzol) wywołują rozkład mięśni: Aktywują one tak zwany szlak ubikwityna-proteasomy proteolizy (rozkładu białek). Ten szlak rozkładu tkanek jest istotny przy usuwaniu uszkodzonych i niefunkcjonujących protein. Jednakże, kiedy jego działanie jest zbyt aktywne podczas okresów podwyższonego poziomu kortyzolu (np. podczas choroby, stresu i przetrenowania) następuje nadmierne rozkładanie normalnych komórek. Cissus wywołując działanie anaboliczne i anty-glukokortykoidowe pomaga zachować tkankę mięśniową podczas okresów fizycznego i emocjalnego stresu.CISSUS A TKANKA ŁĄCZNA

CISSUS A TKANKA ŁĄCZNA
Pomimo, że masa przeprowadzonych badań nad Cissus skupia się jedynie na leczeniu kości, istnieje możliwość, że Cissus może ogólnie przyśpieszać tempo leczenia tkanki łącznej, jak również ścięgien i chrząstek. Jeśli to prawda, stałby się on jeszcze bardziej pomocny dla kulturystów i sportowców. Liczne opinie osób stosujących Cissus donoszą o szybkim leczeniu długotrwałej choroby ścięgien.DZIAŁANIE PROZDROWOTNE

DZIAŁANIE PROZDROWOTNE
Oprócz wspomnianych powyżej właściwości Cissus, jest on również bogaty w witaminy/antyoksydanty takie jak witamina C i beta-karoten. Według analizy, Cissus quadrangularis zawiera 479 mg kwasu askorbinowego, 267 jednostek karotenu na 100g świeżo przygotowanej pasty jako dodatku do szczawianu wapnia .

DAWKOWANIETypowa rekomendowana dawka ekstraktu Cissus wynosi pomiędzy 500 i 1000 mg, w zależności od stężenia ekstraktu i rodzajów symptomów. W przypadku formy wysuszonego proszku, w celu przyśpieszenia leczenia złamania, teksty Ayurvedy zalecają dawkę 3 do 6 gram. Badania nad bezpieczeństwem Cissus przeprowadzone na szczurach pokazały, że nie występuje żadne działanie toksyczne nawet przy dawce tak wysokiej jak 2000 mg/kg wagi ciała. Więc Cissus jest nie tylko skuteczny, ale również w miarę bezpieczny, bez znaczenia czy w formie wysuszonego proszku, czy ekstraktu.

Typowa rekomendowana dawka ekstraktu Cissus wynosi pomiędzy 500 i 1000 mg, w zależności od stężenia ekstraktu i rodzajów symptomów. W przypadku formy wysuszonego proszku, w celu przyśpieszenia leczenia złamania, teksty Ayurvedy zalecają dawkę 3 do 6 gram. Badania nad bezpieczeństwem Cissus przeprowadzone na szczurach pokazały, że nie występuje żadne działanie toksyczne nawet przy dawce tak wysokiej jak 2000 mg/kg wagi ciała. Więc Cissus jest nie tylko skuteczny, ale również w miarę bezpieczny, bez znaczenia czy w formie wysuszonego proszku, czy ekstraktu.
DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE

Cissus wykazuje również działanie przeciwbólowe porównywalne do aspiryny lub leków przeciw-zapalnych takich jak ibuprofen (tzn. Cissus w dawce mg ma podobne działanie do mg wymienionych substancji). Cissus quadrangularis jest jednym ze składników preparatu Ayurvedy o nazwie `Laksha Gogglu', który według badań jest bardzo
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Dzięki geloo

Nie wiecie czy można to jeszcze gdzieś zdobyć?
  • 0

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
można......zajrzyj na PW.pozd.....
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
tez poprosze ;) w razie jakby sie odezwala kontuzja lokcia.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
poszło ....szafik ....pozd
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Odświeżam.

Pojawił się nowy problem: We wtorek na Kick-boxingu zaczęło mnie boleć w obu łokciach jednocześnie i ból utrzymuje się do dziś. Odczuwam go podczas uderzeń w worek, albo jak się podciągam na drążku to po skończonej serii odczuwam ból, tak jak by się coś tam paliło. Bardzo mi to przeszkadza w treningach.

Co to może być? Jakieś przeciążenie?

Od wczoraj łokcie smaruje maścią NaproXen Hasco.
  • 0

Edumed_spamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć
Chyba za długo to już trwa. Powinieneś przejść się do lekarza i prześwietlić ten łokieć. Jeżeli za dużo ćwiczysz to może to być albo zwykłe przeciążenie alb pęknięcie kości.
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokieć

pęknięcie kości.

Koleżko! Pęknięty to chyba Ty jesteś! :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024