Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama Karate a Kick Boxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Oyama Karate a Kick Boxing
Mam pytanie które mnie męczy już kilka dni, jako że trenuję Karate Oyama spotkałem się z wieloma opiniami że Oyama jest Chujo** że Kick jest lepszy itp.

Moje pytanie jest kierowane do ludzi którzy raczej się znają na SW nie tylko na OK i KB, czemu nie którzy tak uważają przecież te sztuki różnią się tylko boksem (ciosami rękami na głowę, chociaż w FK karate też są dopuszczalne).

Ja osobiście do KB nic nie mam jest to bardzo dobra sztuka walki lecz Karate na pewno się przy tym nie chowa.

Stworzyłem ten temat żeby pogadać na luzie o tych 2 sztukach walki, bez kłótni itp.

I proszę nie pisać tu O innych sztukach walki i innych odłamach Karate po za Oyama, prosiłbym moderatorów jeśli będziecie mieli czas o usuwanie takich postów.
  • 0

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing
Kiedyś słyszałem cytat jakiegoś dobrego fighter'a. Brzmiał coś w stylu:

"Nie ma czegoś takiego jak najskuteczniejsza sztuka walki. Najskuteczniejszy jest ten, który najbardziej się przygotował w swojej sztuce walki"


Więcej do powiedzenia nie mam bo za bardzo nie znam Oyamy, jeśli są tam obalenia lub jakieś kotwice, klucze to może być przewaga nad Kick Boxingiem.

Mały offtop z mojej strony:
Ja dziś zapisałem się na BJJ a na początku to trenujemy Grapling i moim zdaniem jest zajebiście. Inne offtopy będę usuwał. :P
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing
W Oyama nie ma walki w parterze ale mamy nie które ciosy/ kopnięcia z Kick Boxnigu, Muay Thai.

Jeśli chodzi o mój trening to co jakiś czas mamy trening bokserski i ćwiczymy jakieś "chwyty" jak kogoś sprowadzić do parteru itp ;].
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing
To skoro ćwiczycie praktycznie podobnie do kick boxingu + jeszcze inne uderzenia + te chwyty to powinna być lepsze Oyama. Duuużo zależy właśnie od chwytów.
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing
Dzisiaj się dowiedziałem na treningu że od przyszłego sezonu mój Sensei będzie nas szkolił pod formułe K1 więc jest zajebiście to już praktycznie moge powiedzieć że trenuje KB :P

Wałczył może ktoś z was w formule K1? Jak bardzo to się różni od KB, słyszałem ponoć że nie można za dużo czasu być w klinczu i nie wolno uderzać z "młota?" może ktoś bardziej objaśnić o co w tym chodzi :P.
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

duzy_joe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing

To skoro ćwiczycie praktycznie podobnie do kick boxingu + jeszcze inne uderzenia + te chwyty to powinna być lepsze Oyama. Duuużo zależy właśnie od chwytów.


ta tylko garda w karate a w boksie to co innego inne poruszanie sie, inne proste czy sierpowe.
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate a Kick Boxing
No tak garda jest na brzuch jednak że jesteśmy uczeni to trzymania gardy żeby ochraniać twarz jak pisałem wyżej mamy co jakiś czas trening "bokserski" więc jestem trochę przyuczony do technik bokserskich.
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024