Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening dla 13-latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

eLuke
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening dla 13-latka
Witam.
Nie było mnie tu ze 3lata. Moje stare konto zostało usunięte z bazy danych więc musiałem zarejestrować się od nowa. Ale do rzeczy mam taką sprawe. Otóż mój niespełna 13letni brat przynudza mi ostatnio żebym ułożył mu plan treningowy. Próbuje go przekonać że jest za młody i żeby narazie dał se spokój. Niestety uparł się i nie moge mu tego z głowy wybić. Dlatego mam proste pytanie do zaawansowanych kolegów forumowiczów. Czy w tym wieku chłopak może zacząć ćwiczyć?
Myślałem żeby zarzucić mu trening ogólny 2 razy w tygodniu z minimalnymi obciążeniami tak ok. 30-40 min. I na razie niech jedzie dopóki nie podrośnie.
Co Wy na to?
Gdzieś wyczytałem że rozpoczęcie treningów w młodym wieku może sprawić że dzieciak nie będzie prawidłowo rosnął a mój brat akurat nie należy do wysokich na tle swych rówieśników.
Jednym słowem chciałbym poznać Wasze opinie, co tym myślicie, jakieś porady, sugestie itp.
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
niech narazie sie bawi poki co i za 2-3 lata moze zaczac cwiczyc teraz moglby sobie krzywde zrobic, choc pompki, brzuszki, podciaganie na drazku tam hantlem se pomachac moze pare serii nie powinno to jakos zle wplynac a raczej napewno nie wplynie ale treningi to jeszcze powinien se darowac zapewne dopierdalal by ciezaru a jeszcze jakby mial mc przysiad czy cos w tym stylu zle by to na kregoslup wplynelo, takze narazie kaz mu robic to co wyzej podalem + skakaneczka + plywanie i tyle, jeszcze jego organizm sie ksztaltuje to nie ma co szalec.
  • 0

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
i tak znając zapał młodych, odechce mu się ćwiczyć po kilku porządnych treningach :hyhy:
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fociaki Trancef'a

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
Ble ble ble...


W FAQ jest artykuł o tym Ramzesie że w wieku 13 lat już może ćwiczyć :)

Do Autora:

ZAjrzyj do FAQ i poczytaj ten art, jest w nim wiele przydatnych informacji które
Ci się napewno przydają.
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
przecie nie zabronilem ani nie zaprzeczylem ze nie moze cwiczyc tylko napisalem zeby dobrze cwiczyl
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka

treningi to jeszcze powinien se darowac

poki co i za 2-3 lata moze zaczac cwiczyc


:ups:
  • 0

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
Arnold tez zaczynal w mlodym wieku wiec dlaczego ten koles nie moglby zaczac? najwyżej mu sie znudzi i przestanie a tak to jakies lekkie treningi moze sobie robic mi sie wydaje
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
no ale miki czytaj dalej a nie wyrwales z kontekstu, moje zdanie jest takie ze nie powinien cwiczyc ze wzgl anatomicznych i tyle w tym temacie do powiedzenia ma co nie oznacza ze zabraniam czy cos w tym stylu mu cwiczyc zrobi jak zechce
  • 0

eLuke
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
Dziękuweczka za porady panowie. Idąc za radą Ramzesa zarzuce
mu trening domowy. Mam w chacie drążek i hantelki 3kilowe więc zapodam mu na początek taką 20 minutową ogólnorozwojówke. Później ją wydłuże do 30-40 minut. Oczywiście bez żadnych przysiadów z obciążeniem , martwych ciągów i innych ćwiczeń które mogłyby obciążać kręgosłup. Jeśli coś źle napisałem to mnie poprawcie.
Zakładając ten temat obawiałem się o jego wzrost chciałbym żeby rósł normalnie w góre a nie tylko wszerz. Żeby nie był za pare lat kurduplem szerszym niż wyższym jak to się mówi czasem. Pozdro ;)
  • 0

trepczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła/ Poznań
  • Zainteresowania:Siłownia Lekkoatletyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla 13-latka
życze każdemu takiego mądrego starszego brata ;)

oczywiscie to co napisałes jest dobre , pamietaj : Aby chciał kiedys naprawde bawic sie w kulturystyke to nie tylko w domu hantelka podciaganie, moze biegac , pływac .. fundamenty beda wypracowane do ciezkiej pracy , a to najwazniejsze :)

po za tym , dobra forma fizyczna jeszcze niekomu nie zaszkodzila.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024