Skocz do zawartości


Zdjęcie

doradzcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Ja bym Ci radził ugodę z tym kolesiem. Pogadaj z nim i przekonaj, niech wycofa zarzut, bo to nie jest chyba sprawa z urzędu?
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
dokładnie , może sie uda


ps. aurelia złość piękności szkodzi :hyhy:

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] napisz tam ten post, lecz boję się reakcji na owym forum
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Napisz tam, że to dotyczy Twojego brata a nie Ciebie, bo Cię zjadą gorzej niż Aurelia :D
A tak na marginesie to ona ma rację. Na forum raczej odpowiedzi nie uzyskasz. Każdą sprawę sąd rozpatruje inaczej, indywidualnie i tylko ktoś, kto się na tym naprawdę zna może Ci pomóc. Powodzenia.
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

Ja bym Ci radził ugodę z tym kolesiem. Pogadaj z nim i przekonaj, niech wycofa zarzut, bo to nie jest chyba sprawa z urzędu?


właśnie najlepsze jest to, że ten koleś chciał ugody i jego ojciec tak samo, moja matka i Dawida byli u nich na chacie, chcieli się dogadać ale jego matka powiedziała że nie ma takiej opcji, że syn by jej tego nie wybaczył :/ szkoda że nie przepadali jego matki jak wzywała policje po nas bo sama była najebana.
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Co deo tej sprawy to dostaniesz najwięcej nawiasy... bo kiedyś kumpel miał podobną sytuacje wkroczył kolesiowi na chate pobił go i złamał mu rękę.
Ps. Zawiasy to zawiasy, za każde większe przestępstwo mogą Ci je odwiesić gdyż to jest okres próby, by sprawdzić czy słusznie zrobili nie dając Ci kaqry, a najczęściej bywa, że popełnisz przestępstwo dają Ci kare i dokładają zawiasy.
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

popełnisz przestępstwo dają Ci kare i dokładają zawiasy.

co?
jezeli masz wyrok w zawieszeniu i popelniasz przestepstwo to kary się sumują i idziesz siedzieć (to co w zawieszeniu + kara za nowe przestepstwo) innej opcji raczej nie ma.
Jednak nie wiem jak to jest rozpatrywane, jak ktos pisal wczesniej, ze są zawieszenia w roznych sprawach, np. jedno za telefon drugie za pobicie i że one się sumują. Jakies mało realne mi sie to wydaje.
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Nie wiedziałem aż takie intelekty na tym forum:D Usiłowanie zabójstwa pasuje bo:

były obrażenia, były groźby karalne i poszkodowany ma prawo sadzić, że chcieliście go zabić (czyli od 8lat pozbawienia wolności).
a to ze sie leczył u psychologa to pikuś, co innego jak by sie leczył psychiatrycznie i brał psychotropy. przcież normalni ludzie też chodzą do psychologa, choćby na psychotesty. Do tego w czasie popełniania przestępstwa to Ty byłeś nei poczytal (pod wpływem alko) wiec tym bardziej pasuje, że mogłeś to zrobić (usiłować) skoro było pobicie i wtargniecie..

Po prostu, zachowałeś się jak cpuń, sra.jac pod samego siebie, było przestepstwo i pewnie będzie trzeba iść do pierdla. Jabym raczej nie liczył na zawiasy, kiedy jest tyle zarzutów i to dość poważnych. Kolejna sprawa, zawiasy się nie sumują, zawsze są odwieszane jeśli znowu wkroczyłeś na złą scieżkę, jest tylko jeden wyjątek - że na przestępczy proceder, składało się kila przestępstw, a one były prowadzone na osobnych rozprawach np. udział w grupie przestępczej jedna sprawa, i osobno np kradzieże i gwałty - wtedy zawiasy masz sumowane tak samo jesli popełnione przestepsto nie pojawiło sie po uprawomocnieniu się wyroku (w tzw. okresie próby). Najlepiej to dobrowolnie poddaj się każe, pożegnaj z kumplami i rodzina etc.


art. 75kk:
§ 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie
karę pozbawienia wolności.

§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby
rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne
przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia
grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych
środków karnych.

§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu
wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek
prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.

§ 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6
miesięcy od zakończenia okresu próby.

Kamil^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 389 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z siłowni

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Evol kurwa ladnie dojebales do pieca w huj..
Ja tez mam zawiasy i nie placze . ale ja za paserstwo wiec to lepsze niz usilowanie morderstwa

Zawiasami sie nie martw.. gorzej jak Ci dojebia odsiadke z od 2-5 lat to hujnia..
Jaki z tego moral?
Nie pijta ludzie alkoholu .. !!!!
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
ej, a nie jest tak, że gdybym już miał iść siedzieć to do sprawy już bym siedział? Prokurator na podstawie naszych zeznac stwierdził żę możemy iśc do domu...
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

ej, a nie jest tak, że gdybym już miał iść siedzieć to do sprawy już bym siedział? Prokurator na podstawie naszych zeznac stwierdził żę możemy iśc do domu...


To tylko znaczy, że nie możesz ingerować w przebieg śledztwa. Wyrok zależy od sądu a nie od prokuratora. Obdukcja, jak i fakt że byliscie pod wpływem są nie podważalne, tak samo, ze miało miejsce wtargniecie - byliście przesłuchani i koniec. Teraz tylko sprawa przekazana prokuraturze a ona przekazuje ją do sądu -> gdzie po raz kolejny i ostatni będziesz składał wyjaśnienia. A że już dałeś du.py kłamiąc jak to było, to jeśli kolega zrobił to samo to macie już o 25% wyższa kare za składanie fałszywych zeznań. Teraz nawet jak ustalicie spójna wersje wydarzeń to leżycie, bo wystarczy, że to samo co wcześniej zezna poszkodowany w sądzie. A jakakolwiek próba wpłynięcia na niego, może się skończyć maksymalną karą - ja bym na Twoim miejscu już siedział u prokuratora i prosił o dobrowolne poddanie się karze (jaka by ona niebyła - bo będziesz skazany tylko za przestępstwa a nie za składanie fałszywych zeznań i utrudnianie sprawy, matactwo etc. Po prostu pokazałeś jak bardzo jesteś dorosły i inteligenty. BTW: już masz postawione zarzuty przez prokurature? jak tak to będziesz 24h i raczej więzienie odpada, jeśli nie to za miesiąc dostaniesz informacje o przekazaniu sprawy do prokuratury potem za 14 dni list o przekazaniu sprawy do sadu, a potem już tylko wezwanie na rozprawę.

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

już masz postawione zarzuty przez prokurature? jak tak to będziesz 24h i raczej więzienie odpada,


nie kumam za bardzo. Mam już postawione zarzuty...
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

już masz postawione zarzuty przez prokurature? jak tak to będziesz 24h i raczej więzienie odpada,


nie kumam za bardzo. Mam już postawione zarzuty...


ale przez policje czy przez prokuratora - masz jakis kwitek lub coś? jak tak to co tam jest napisane

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
weź hx składasz tak niespójne wypowiedzi, że tylko chłopakowi w głowie mieszasz, zacząłeś pisać jak to jest jak się popełni przestępstwo, gdy się ma zawiasy, a on nie ma jeszcze zawiasów...

ehh, tak jak mówiłem idź na forum prawne by dostać odp od expertów, bo tutaj znajdziesz tylko klawiaturowych intelektualistów
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
napisałem jak będzie miał;] i dodałem ze kolega z zawiasami bedzie miał jeszcze gorzej czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Zawiasy to możesz dostać za kradzież lub rabunek (o ile nikomu nic się nie stało). Tu niedostanie tego, bo zeznał ze nie pamieta wiec moga mu wcisnąć wszystko.. do tego działał pod wpływem alkoholu, a to że nie był wcześniej karany to pikuś, mordercy też najczesciej nie są wczesneij karani a nie dostają w zawiasach.. a on będzie sadzony za zamiar zabójstwa tj ten sam paragraf ale minimalny wymiar kary tj 8 lat, groźby karalne 2 lata i 2lata za uszczerbek na zdrowu z rostrojem organizmu do 7 dni (jednak to sie moze zmienić jak mu coś po tym będzie). a i zakłócenie miru domowego 1 roku. Dodam, ze zawieszenie wyroku moze byc tylko gdy jest max 2 lata pozbawienia wolności! A tu na dzien dobry ma 13 z czego max może zbić 2/3 - przez głupie zachowanie, kłamanie i mówienie, że nie pamięta..

halucyn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Zawiasy. Zarzuty się jeszcze zmienią. Jak byś miał siedzieć zjechał byś na sankcje i czekał do sprawy
  • 0
Lat nam przybywa, coraz lepiej znamy życie.

aurelia1418048771
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Glasgow
  • Zainteresowania:język francuski oraz mój facet pit81

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

coś nam uderzyło do łba i poszliśmy do Dawida kolegi który mieszka obok, poszliśmy tam z myślą żeby mu najebać bo nas wsypał.


nie szliśmy do niego z myślą żeby go bić czy coś...


EVOL proszę Cię zdecyduj się co piszesz. Zjeba z mojej strony za Twoje zachowanie jest i zdecydowanie Ci się należy. Nie probuj kręcić w zeznaniach, bo tylko komplikujesz sprawę. Była tu rada o forum prawniczym. Napisz jak najbardziej. Jednak pomysł, żeby przedstawić, że chodzi o brata jest absurdalny :zdegustowany: Tak samo jest tutaj. Co pomyślicie o delikwencie, który jako nowy user pisze, że "brat albo kolega chce brać koks. Co polecacie?" Pierwsza myśl że to sam autor chce koksić. Oni też wyczają. Chłopie, trzeba ponosić karę za swoje przewinienia. To jest coś co nazywa się odpowiedzialność. EVOL witaj w brutalnym świecie dorosłych :/ Życie to nie bajka. Teraz zachowaj się jak przystało na dorosłego.
  • 0
Nie ma co koledzy, jedziemy na sztangach ku lepszemu światu :D

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
Wiesz, pomysł jest absurdalny Twoim zdaniem. Jeśli są tacy napastliwi to może lepiej tak napisać. Problemy z prawem brata to coś innego niż "brat chce wziąć metkę". Martwi się o brata i pyta i tyle. Zresztą było to pisane raczej w żartach niż na poważnie.
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

nazwanynie
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie
rada dla innych. warjujcie ale do 18-stki. potem to juz pewne wiezienie, zwlaszcza za rozbije i podobne.

evol, pucuj sie ze skora na twarzy do dwoch pierszych. a usilowanie zabujsta pewnie wam odpuszcza, bo to ciezki zarzut. czesto jest tak ze masz stawiane grube sprawy, wszystko za co mogl bys pojsc, a z tej czesci wybroni cie adwokat.
koledze nic nie zrobia,jesli chodzi o odwieszanie mu zawiasow, bo ty juz nie jestes nie letni, chyba ze nie masz 18. z tego co sie orjentuje to odwieszaja wyroki w recydywie. ja sie nie znam, to tylko moje przemyslenia.

swoja droga to grubo, no ale moze skonczyc sie zawiasami, aczkolwiek beda traktowac was powarznie. koledzy skatowali ochrone, rozjebali laptopa na glowie, krutkofalowke i krzeslo. byli w wieku 14, 17, 18, 18, 31, trzech poszlo na sankcje (i ostatecznie skonczylo sie 3/5 chyba), jednemu odwiesili wyroki, a dwoch najmlodszych do osrodka zamknietego. rok pozniej prawie co do dnia, wykrecili kolejny numer, z innego artykulu, i tez sie skonczylo na zawiasach.
  • 0

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: doradzcie

3) usiłowanie zabójstwa

10-15 lat
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024