Skocz do zawartości


Zdjęcie

kreatyna - jedno pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

adam1108
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kreatyna - jedno pytanie
Witam, od jutra zaczynam przygodę z kreatyna :) Na opakowaniu (kapsułki) mam napisane, że zalecana dawka dzienna to 5 g (czyli 4 kapsułki) i nie więcej, na forach znajduję info, aby brać 5 g przed treningiem i 5 g po treningu, kogo mam posłuchać producenta czy ludzi to biorących? :) 10 g nie będzie "szkodliwe" ?

dzieki z góry za odpowiedź.
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie

ludzi to biorących?


10 g nie będzie "szkodliwe" ?

raczej nie, to co sie nie wchłonie zostanie wydalone razem z moczem :hyhy:
  • 0

adam1108
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie
to dlaczego producenci piszą, że 5 g dziennie i nie więcej? Jakos takie coś, że to "wydale" mnie nie przekonuje... :looka:
  • 0
1,5 roku przerwy w treningach :-( od 1 stycznia powrót! :)

Nie ma masy bez kasy!

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie
adam1108, - pewnie z powodu jakichs norm lub czegoś takiego ;)
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie
nie no 5 gram to zdecydowanie za malo jak na dzien treningowy, wszyscy biora 5 gram przed treningiem (lub rano na czczo) i 5 gram po a w dni nietreningowe 5 gram na czczo. Jak tak brałem i bylo ok - nadal zyje i mam sie dobrze.

Pomimo ze wszyscy radza (nawet Joks :) ) ze w dni treningowe lepiej brac rano na czczo i po treningu to ja uwazam ze lepiej przed treningiem (30 minut) i bezposrednio po.

Jesli sie boisz ze ci zaszkodzi albo cos to bierz powiedzmy 4 g przed i 4 po , poprostu to wyposrodkuj, ale moim skromnym zdaniem 5 gram w dni treningowe to zdecydowanie za malo. Pij poprostu duzo płynow, wody itd zeby nerki caly czas mialy co robic. Pozatym po treningu czyli po wszystkich dawkach krety wypij sobie jakis napoj izotoniczny - napoje takie m.in. dzieki zawartym w nich elektrolitom ułatwiają przyswajanie wody i utrzymuja jej stały poziom w organizmie - a to jest wazne przy braniu krety. No i przy okazji dostarczysz organizmowi wegli po treningu - czyli w momecie kiedy ich bardzo potrzebuje :)

adam1108
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie
aha wielkie dzieki! to zacznę może po te 4 g,najwyżej później zwiększę dawkę ;)

a tak przy okazji, jako, że jestem początkującym jaka proponujecie dietę? Czego powinienem unikać a co w siebie "wciskać" ? ;) no wiadomo białko przede wszystkim, alkohol, kofeina itd. odpada.
  • 0

MaciuniaWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 556 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sporty walki,siłownia, baby ;))

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna - jedno pytanie
A własnie czemu rano a nie przed treningiem??czy to jakaś różnaca będzie??



a tak przy okazji, jako, że jestem początkującym jaka proponujecie dietę? Czego powinienem unikać a co w siebie "wciskać" ? ;) no wiadomo białko przede wszystkim, alkohol, kofeina itd. odpada.


Dieta na mase typowa. Myśle około 2,5 grama białka i około 6 g węgli, 1 g tłuszczów na każdy KG wagi.Alkohol definitywanie odpada.I z tego co wiem kofeina może być odpada tylko kawa i jej podobne.Kreatyna na pusty żołądek przyjmowana.Do porcji kreatyny po treningu mozna przyjąc około 40-50 g Carbo jakiegoś z cukrami szybko przyswajalnymi (nawet jezeli to nie przyspiesza wchłanania krety to uzupełni straty glikogenu).Chyba tyle.Jak cos źle albo niedokładnie prosze mnie poprawić.Masy i zdrowia.
  • 0
Vivere militare est - aut vincere aut mori



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024