Skocz do zawartości


białko sojowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

białko sojowe
postanowilem kupic bialko sojowe - tak wiem ze malo wartosciowe z punktu widzenia kulturystyki. Ale kupilem je po to by urozmaicic troche diete, caly czas wpie.rdzielam serwatke wiec chce teraz polaczyc dobroczynstwa serwatki i soji. Moje pytanie jest takie: co kiedy brac. Serwatka jako to bardziej wartosciowe moze w DT a sojowe w DNT ? Albo moze mieszac proszek serwatki z proszkiem bialka sojowego dolewac wody i mix ? Mozna tak ? Co radzicie ? Prosze o rade kogos serio zorientowanego.

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
mi sie zdaje ze jak juz to mieszac i w porcji brac i serwatke i sojowe na raz ale to mi sie tylko zdaje ;p
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
tylko jeden sie odwazyl cos napisac ?? widze ze duzo specjalistow jest na tym forum...

Grzesiek91
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Dziwki , Alkohol , Kolacje ze świecami :D

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
Kain, ogólnie to tak ;D to jest ;P połowa wyczytana , a moim zdaniem i ja bym tak robił sypał bym w środku dnia soje a z rańa albo wieczora serwatke :P po 1 smak soji feeeee miałem naturela i smakowało jak ciasto do wypieku ;P a po 2 lepsze jakosciowo :P
  • 0
I Tylko dwa słowa ! Wygladasz godnie

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
Kain, - białko roslinne na pozór nie jest takie złe! np: białko pszenne zawiera bardzo dużo glutaminy. pozatym w białkach roslinnych wystepuja aminokwasy, których nie ma w białkach zwierzecych. białko sojowe- zawiera duzo lecytyny, która poprawia regeneracje ;) ogólnie białka roslinne dobre sa przy zwiekszaniu siły, do robienia masy sa mniej przydatne :/

dobra, lae nie na tym polegał temat ;) wal tak jak mówi datulus, , bo tak jest najlepiej- dostarczysz najwieksza ilośc róznorodnych aminkowasów :hyhy:
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
jak szamiesz samo bialko to tylko, zeby zapobiec katabolizmowi, osobiscie nie mam pojecia czy bialko sojowe jest do tego dobre :P
jak juz koniecznie chciales urozmaicac sobie diete o bialko sojowe to trzeba sie bylo wziasc za mleko, kotlety, itd wybor przeogromny ;)
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
MeeHau, - taka domieszka do zwykłej porcji białka serwatkowego jest bdb rozwiązaniem!

jak szamiesz samo bialko to tylko, zeby zapobiec katabolizmowi,

nie tylko, po treningu, aby zapobiec katabolizmowi, ale potem przecierz, aby dostarczyc organizmowi budulca ;)
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe

kotlety,


dobra opcja kotlety sojowe to groszowe sprawy a 50g bialka na 100 wiadomo ze podstawa diety nie beda ale co pare dni wszamac pare kotlecikow by nie zaszkodzilo...

zreszta czytalem tu kiedys cos od joksa to 30% bialka by moglo byc roslinne bo organizm tez potrzebuje urozmaicenia
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
i tak dostarczasz bialko roslinne kazdego dnia, czy tego chcesz czy nie... płatki, chleb, ryz, makaron itd... nie sa to duze ilosci ale wlasnie takie maja byc
ale faktem jest, ze bialko sojowe z roslinnych jest najlepsze :)
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
datulus, - sorry za offtop: a gdzie mozna takie kupic???
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
bikerider, w spozywczym? jakies sklepy ze zdrowa zywnoscia? nie no ale mysle ze zwykly spozywczy to na loozie...... w sumie jadlem to ostatni raz dawno temu ale bez problemu dostaniesz mysle jak nie w pierwszym to drugim sklepie a supermarkety to juz na bank ;p
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe

jak szamiesz samo bialko to tylko, zeby zapobiec katabolizmowi,


nie tylko, jesli by bialko sluzylo tylko do tego to przyrost masy miesniowej byl by rowny 0. Po treningu nastepuje katabolizm a bialko jest potrzebne by to powstrzymac - zgadza sie. W czasie treningu dochodzi tez do niszczenia włókien mięsniowych a w czasie regeneracji potreningowej do ich odbudowy i NADBUDOWY - do czego bialko tez jest niezbedne. Tak wlasnie nastepuje przyrost masy miesniowej. Dlatego bialko to najwazniejszy supelemnt diety, mozna o.s.r.a.c inne suple byle by miec bialko z jak najwyzszej pólki (no chyba ze ktos ma mega perfekcyjna diete to nie potrzebuje). A ja oprocz tego ze mam bialko dobre jakosciowo to jeszcze chce miec i sojowe by - jak to wczesniej napisalem - urozmaicic diete i zeby polaczyc dobrodziejstwa bialka serwartkowego (białka pochodzenia zwierzecego) i bialka sojowego (pochodzenia roslinnego).

GośćGuest_GuZu1_*

Guest_GuZu1_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe

białko roslinne na pozór nie jest takie złe! np: białko pszenne zawiera bardzo dużo glutaminy. pozatym w białkach roslinnych wystepuja aminokwasy, których nie ma w białkach zwierzecych. białko sojowe- zawiera duzo lecytyny, która poprawia regeneracje ;) ogólnie białka roslinne dobre sa przy zwiekszaniu siły, do robienia masy sa mniej przydatne :/

joks.pl :rotfl:

Kain, wal soje miedzy posilkami, ew. od razu po posilku w ktorym masz brak lub malo bialka.

pozdro!

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
GuZu1, - co??? sam to pisałem.... :hyhy:
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
bikerider, taaa taaa
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
datulus, - no to szukaj skad to skopiowal- owszem jest to z neta- przeczytałem to jak chyba wszystkie inne info dotyczace kulturystyki- to chyba nie zbrodnia??, ale to powyzej pisalem sam!! :rotfl:
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
taa taa swirujesz ta "wiedza" heh
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
datulus, - ktos tutaj musi :hyhy: :hyhy: :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe

postanowilem kupic bialko sojowe - tak wiem ze malo wartosciowe z punktu widzenia kulturystyki.

dla mnie wartosciowe :) zwlaszcza z polaczeniem jak zaproponowales. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kup sobie np izolat soi jest OK, a odpowiedz na twoje pytanie juz padla.

mi sie zdaje ze jak juz to mieszac i w porcji brac i serwatke i sojowe na raz ale to mi sie tylko zdaje ;p

połączenie WPI, WPC (bedzie to duża ilość bcaa i innych aminokwasów) z soją/hydrolizatem białka pszenicy (tu znow duża ilość peptydów glutaminy) jest najlepszym wyjściem na powstrzymanie katabolizmu czy to porannego czy nocnego czy po treningu gdzie potrzebujesz nie tylko bcaa ale i glutaminy (zwlaszcza przed snem i po treningu potrzeba duzo glutaminy)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko sojowe
koniec koncow zamowilem bialko sojowo jajeczne składajace sie z : izolatu soji i egg white solids (rozumie ze to jest proszek bialka jaja) oraz zamowilem bialko serwatkowe (moze ktos zna firme met-rx) składajace sie z koncentratu i izolatu (niestety nie ma tu hydrolizatu).

Wiec co ? ostatecznie i jeszcze raz pytam : miksowac razem dwa proszki + woda i heja do ryja ??

Teraz zanim dojda tamte dwa bialka kupilem w sklepie i biore mega wypasione bialko (bardzo dobrej firmy maximuscle a bialko sie nazywa promax) i niestety meeeeeega drogie wiec kupilem tylko 454 gram. Ale styknie zanim dojdą tamte dwa. Zawiera: izolat serwatki, hydrolizat serwatki oraz peptyd. Jako skladniki dodatkowe zawiera peptyd glutaminy, tauryne oraz N-acetyl-cysteine (NAC).



Teraz sie wytlumacze czemu tak pytam o bialko. Juz pisze. Teraz robie cykl massacry + mono. Dodatkowo biore tauryne, glutamine, bcaa, aminokwasyno i oczywoscie wit i min. oraz omega 3. Zaraz po tym cyklu chce zaj.e.bac (bo mam juz kupione) tribulus, zma i arginine.

Zawsze nawet jak nie robie cyklu to w stalej suplementacji oprocz bialka biore glutamine, tauryne, aminokwasy itp itd. Ale koniec z tym. Wiekszosc z nas kupuje drogie suple, krete, stacki i inne wynalazki typu hmb itd itp wydajac na to kupe kasy a oszczedzajac na tym co najwazniejsze: białku. I kupujecie nieraz taką tandete trudno przyswajalna jak ostovia itp. Ja tez ją brałem :D Ja gdy skoncze ten cykl koncze z innymi suplami i inwestuje tylko w mega wypasione bialka - bede kupowal bialka tylko z gornych pulek, te najdorzsze i najlepsze np. takie jak to wyzej co opisalem - promax. Do tego tylko jeszcze jakies naprawde dobre witaminy i mineraly (chelatowane) oraz omega 3 i koniec. I sęk w tym ze nie bede bral jednego bialka. Bede brał rozne jednoczesnie: serwatkowe, sojowe, jajeczne , zbożowe (nie wiem czy takie jest ale sie dowiem np. pszenne). Poprostu bede kupowal i jadl najrózniejszego rodzaju bialka, roznego pochodzenia zeby mega urozmaicic diete a do tego tylko te z gornej pułki :) tak zeby byly naprawde dobrze przyswajalne.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024