Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przydatnosc supli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Przydatnosc supli
Wiele osob na gg atakuje mnie pytaniem co maja zakupic, co warto kupic, czy cos dziala itd. pytania nasilaja sie zwlaszcza po opublikowaniu jakiegos postu :D, dlatego na prosbe kilku postanowilem napisac w skrocie moj punkt widzenia. zaznaczam z gory jest to tylko moj punkt widzenia i wielu mozne nie zgadzac sie z tym co napisze. otoz wedlug mnie suplementem nr 1 jest dieta :rotfl: z niej poprostu dostarczyc mozna wszystkiego ww prostych, zlozonych, bialka , bialka roslinnego (lecytyna), zdrowych dla nas tluszczy, witamin i mineralow. w drugiej linii przydatnosci suplementów bedzie to niezaprzeczalnie kreatyna/stack. to poprostu dziala na prawie kazdego w przeciwienstwie do wielu wynalazkow i z diety dostarczyc takiej ilosci kreatyny jaka bysmy chcieli poprostu nie mozemy. trzeci rodzaj supli w jakie warto inwestowac jak ja to nazywam to uzupelnianie brakow z diety czyli stosunkowo tanie suple, omega3 (tluszcze), witaminy i mineraly, bialko lub bcaa w zaleznosci od rodzaju treningu (przy silowym, wytrzymalosciowym lepsze bcaa). wegli zazwyczaj w naszym trybie zycia mamy pod dostatkiem dlatego ewentualnie mozna skusic sie na porcje nie przekraczajaca 50g po treningu dobrego carbo. takie uzupelnienie glikogenu lepiej nawet zatrzyma katabolizm niz wszystkie inne wynalazki. ww juz raczej nie polecam w innych porach dnia niz po treningu zwlaszcza ww prostych gdy robimy np rzezbe, redukcje bo o innych poradach dnia lepiej bedzie jesli mamy na to czas zjesc odpowiedni posilek. co do gainerow w jednym temacie wyrazilem juz swoje zdanie. niezaprzeczalnie sa one gorsze od posilku jednak osoby ktore prowadza specyficzny tryb zycia, lub powrot/dojazd na silownie zajmuje im wiele czasu moga pozwolic sobie takze na porcje gainera. ale niech to bedzie rozsadny gainer (dobry skladowo) i ilosci nie przekraczajace naprawde naszego zapotrzebowania gdyz wielu szczuplych/poczatkujacych opycha sie poprostu nim bez opamietnia. jesli jako zastepnik posilku proponuje dawke nie przekraczajaca 100g. pamietajcie zeby gainer zastepowal przynajmniej 1 posilek! a nie 2 lub 3 czyli stal sie glownym zrodlem diety. a czesto jak widze stosujecie go poprostu za duzo. i to tyle mysle w temacie supli wartych do polecenia ktore zawsze dzialaja. u osob z roznymi kontuzjami warto zarzucic np glukozamine chociaz trwa wiele dyskusji nad sensem jej stosowania, ale po niektorych opiniach widac ze raczej dziala i napewno przyspiesza regeneracje. pozostale suplementy a raczej ich cala masa (tauryna, glutamina, hmb, l-karnityna, dibencodize, aakg) sa juz raczej w wieluuu przypadkach zbedne. i nie spowoduja wielkich i nieziemskich przyrostow. z tej listy ewentualnie wyroznilbym aakg ale to jako suplement typowy przed treningiem dla poprawienia jego efektywnosci. w wielu przypadkach jak macie ograniczony budżet zbedny. tak wiec reasumujac jedyne suple warte wedlug mnie polecenia to dieta, kreatyna, bialko/bcaa. reszta jak carbo, gainer, witaminy, omega3, uzupelniacie diete. a w dalszej kolejnosci aakg/cytrulina i inne specyfiki przed treningowe poprawiajace efektywnosc. reszta jest juz zbedna bo jak dostarczamy odpowiednia ilosc bialka organizm sobie sobie wytworzy np potrzeba glutamine.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


stopro1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przydatnosc supli
moje zdanie jest dokładnie takie samo, zreszta przerobiłem prawie wszystko co wymieniłeś i jest to prawda z tą efektywnością. Creatyna, Białko + Carbo (ewentualnie Gainer) i już można zrobić coś porzadnego :hyhy:
  • 0
Cel : waga- 95kg :)
bic-45 :)
klata-125 :)
Pożyjemy zobaczymy :)

Samiec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wschód
  • Zainteresowania:Piłka nożna,Kulturystyka ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przydatnosc supli
bardzo ciekawy artykul, napewno wielu osobom sie przyda, i mi tez ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024