Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadanie domowe dla Joksa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Zadanie domowe dla Joksa :)
Joksiu mam dla ciebie wypracowanko jak wróce jutro po pracy to sobie poczytam :hyhy:

otóż czytałem gdzieś (chyba KiF) ze nie powinno sie stosować
więcej niż 2g BCAA dziennie gdyz stanowi to zbyt duze obciążenie dla nerek
napisz no jakis madry esej na temat stosowania aminków bcaa
i ich wpływie na naszą wątrobę i nerki oraz jakie mozna dopuszczalne ilości walić

:padam:
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
BODYGUARD, - no przyda sie, bo ja mam zamiar walić na cyklu dziennie 17,6 grama (16 caps) :hyhy:

Joks- czekamy :rotfl: ty zawsze walisz takie ładne wypracowanka :P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
akurat dzis kiedy mnie glowa boli :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
Joks, - kac?? :wstyd: nie marudź tylko pisz, bo to dla nas sprawa życia i śmierci xD HAHA :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
nie, chyba cisnienie :D bo jak mierzylem to mialem niskie ;/ kawke sobie lyklem i ide teraz sie z panna przejsc na powietrze a Ty mnie tu meczysz na gg niedobruchu :rotfl: odnosnie aminokwasow to pamietam tylko ze w duzych dawkach moga hamować tryptopfan a wiec nie zalecam brac przed snem bo moga byc problemy z zasypianiem, jak wroce poszukam czegos tam naukowego ;)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
Joks, - co to wogóle ma być?? xD my się tu spodziewamy wypowiedzi TROSZKE xD dłuższej :hyhy: :wstyd: do roboty- niestety- obowiązki j. admina :rotfl: :rotfl:
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
moim skromnym zdaniem to niemożliwe żeby:

więcej niż 2g BCAA dziennie gdyz stanowi to zbyt duze obciążenie dla nerek

ponieważ zobaczcie ile amiokwasów takich jak izoleucyna, leucyna, walina, spożywa sie w normalnym jedzeniu, nie wspominając już o odżywkach gdzie np. w 35 gramowej porcji sp80 jest koło 6g BCAA, zatem czemu 2g BCAA miałyby coś zmienić? myślałem że może jest to powiązane z cyklem mocznikowym gdzie niektóre aminokwasy są glukogenne a niektóre ketogenne, ale nie wszystkie BCAA nie są w całości w żadnej z tych grup. Zatem uważam że pierwszy argument jest wystarczający
a na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znalazłem z kolei coś takiego

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA- branched chain aminoacids). Zaliczamy do nich 3 aminokwasy: izoleucynę, leucynę i walinę. Dzienne zapotrzebowanie na te aminokwasy wynosi ok 3.og. Aminokwasy rozgałęzione stanowią około 1/4 składników białek mięśni, mogą też być łatwo użyte do syntezy glukozy. Uważa się że podawanie BCAA przeciwdziała zmęczeniu ośrodkowemu. Aminokwasy rozgałęzione mają przeciwdziałać przechodzeniu do mózgu tryptofanu, aminokwasu będącego prekursorem serotoniny. Niektórzy badacze uważają, że podawanie BCAA poprawia zdolność do długotrwałych wysiłków tlenowych. Sugeruje się też że BCAA przeciwdziałają rozpadowi białek po treningu. Uważa się że ich wysokie stężenie we krwi hamuje katabolizm wysiłkowy. Wysoki poziom BCAA zmniejsza też katabolizm białek podczas głodzenia. BCAA mają stymulować wydzielanie insuliny i hormonu wzrostu oraz redukować ilość tkanki tłuszczowej. Zalecana dawka BCAA to 3.0-6.0g. BCAA podaje się zwykle przed treningiem i po treningu lub przed snem i tuż po przebudzeniu.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
ja z poczatku myslalem ze body zapomnial zera :D i myslalem tu raczej o dawce 20g bo 2g to jak napisal wizard w porcji zwyklego bialka bedziemy mieli a to by oznaczalo ze nawet serwatki wziasc nie mozemy. dlatego jak bede szukal info to raczej o bcaa w duzej dawce czy jest szkodliwe a nie w tak malej
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadanie domowe dla Joksa :)
Nosz kurwa akurat wiedziałem założyłem sie sam ze sobą
że na milion procent pierwszy nie odpisze Joks tylko kurwa jebbany spamer
datul albo rowerowy jeździec no i prosze tadam niespodzianka :wsciekly:

AA no to skoro tak to kupuję 720 kaps olimp bcaa i jazda z koksem :padam:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024