Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Co wybrać
Witam .. chce sie zpaisac na jakies bijj ----> (sztuke walki) ale nie wiem co wybrac ..a do wyboruy mam

Krav Maga - nie wiem zupelnie co to jest i jak to jesst
Kickboxing
Boks
Aikido
capoeira


co bedzie najlepsze , najerektowniejsze ??
  • 0
:)

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
najefektywniejsze (nie najefektowniejsze) bedzie krav maga najbardziej widowiskowa capoeira, boks bedzie bardzo uzyteczny, kickboxing skuteczny a aikido to hvj wie
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
heheh :P no ladnie podsumowales ... czyli co ty bys wybral ??
  • 0
:)

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
Kickboxing i właśnie tak zrobię w przyszłosci.
Ewentualnie Muay Thai albo BJJ jeżeli będę miał taką możliwosć.
  • 0

GośćGuest_MariuchxD_*

Guest_MariuchxD_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
krzysiek nie dlugo bede mial ten sam dylemat.. tez mam zamiar sie zapisac na sztuke walki tylko ze to dopiero za rok okolo :P

ja sie zastanawiam nad kickboxing i muy thai...

a z twojej listy to kickboxing

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
dzieki
na poczatku wlasnie tez myslalem o Kickboxingu aa pozniej uslyszlaem o Krav Maga - co o tej sztuce walki myslicie ??
  • 0
:)

Tyler1418048780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
Ja czytalem duzo o sztukach walki i postanowilem ze od wrzesnia ide na Krav Mage. Do tego dozuce sobie troszke bosku na worku w domu i powinno byc ok :)
Tylko ze cena krav magi to 100zł na miesac i to mnie w tym roku powstrzymalo bo musze sobie troche silke w domu ulepszyc teraz
  • 0
Postawię Litr -Będziemy Pić Ja i Mój Diabeł Aż Się Udławię Bo Nasz Anioł Miał Wypadek

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać

Krav Maga - co o tej sztuce walki myslicie ??


Do więzienia za to pójdziesz i będziesz płakał na treningu. Zresztą bylo na forum grzyblion razy wyszukaj. Poza tym są jeszcze google. Każda sztuka walki jest dobra, nieważne czy to zapasy, judo, boks czy muay thai. Jeżeli się przykładasz do treningów i ćwiczysz już wystarczająco długo to masz ogromną przewagę nad zwykłym śmiertelnikiem a nawet kilkoma na raz. Nie myśl tutaj że będziesz rozwalał 20 przeciwników na raz jak Bruce Lee. Ale sztuka walki się przydaje, chociażby aby w przyszłości obronić siebie i dziewczynę przed 2-3 drechami.
  • 0

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
ehh ciekawa jest ta Krav Maga ...ale ma troche ktortka historie. ...

ostatio gadalem z lekarzem i powiedzial mojej mamie

On musi byc silny ... jezeli bedzie potrzeba niech zabije w obrnoie siebie lub sowich bliskich
  • 0
:)

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.

Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. Krav maga to tzw. system walki, więc jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej - jego główna myśl brzmi jednoznacznie: "Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki". Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.

Krav maga opiera się na naturalnych odruchach człowieka. Oryginalną koncepcją krav magi było przyswoić wszystko użyteczne, biorąc najbardziej skuteczne techniki, które sprawdzałyby się podczas walki realnej, a potrzebowałyby jak najkrótszego treningu. Z tej przyczyny w krav madze nie odnajdziemy kopnięć obrotowych ani innych spektakularnych elementów charakterystycznych dla niektórych wschodnich sztuk walki. Wszystkie techniki są nastawione na maksymalną skuteczność przy minimum wykonanych ruchów.

Krav magę często uważa się za system brutalny, składający się głównie z "ciosów poniżej pasa". Zawiera twarde uderzenia rękami i łokciami, uderzenia kolanami rodem z boksu tajskiego, niskie kopnięcia przechodzące przez cel, chwyty, obronę przed nożem i bronią palną. Ciosy zadaje się przy użyciu każdych dostępnych narzędzi, przez które rozumie się nie tylko części ciała, takie jak: głowa, łokcie, pięści, dłonie, palce, kolana i stopy, ale także przedmioty codziennego użytku, począwszy od damskiej torebki, poprzez komplet kluczy, a na śmietniku czy kiju bejsbolowym skończywszy. Cele ataku stanowią czułe punkty ciała ludzkiego: oczy, gardło, obojczyki, mostek, nerki, wolne żebra, splot słoneczny, krocze, kolana, staw skokowy.

Należy pamiętać, że jak każda aktywność fizyczna, nauka oraz prawidłowe wykorzystanie systemu wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego. Można zdementować pogłoski o niesamowitej skuteczności w walce adeptów krav magi. Nie są oni równorzędnym przeciwnikiem dla silniejszych i bardziej wysportowanych osób trenujących inne systemy lub sporty walki. Szczególnie dotyczy to wersji cywilnej, w której kładzie się mały nacisk na sprawność fizyczną. Krav maga sama w sobie nie uczy "niezwykle efektownych technik". Celem treningu jest natomiast kształtowanie pewności siebie i przytomności umysłu w stanach zagrożenia.

Odmiana militarna krav magi wykorzystuje broń jako element wyposażenia, podczas gdy cywilna zakłada wykorzystanie noża lub pałki jedynie po odebraniu ich przeciwnikowi. Odmiany militarnej naucza się wyłącznie wśród tzw. służb mundurowych (w szczególności w wojsku i policji). Przy jej opracowywaniu kierowano się spostrzeżeniem, że klasyczne sztuki walki były przeznaczone do walki przeciwko innej broni niż dzisiaj stosowana. Dlatego opracowano nowe, jedyne w swoim rodzaju techniki obrony przed taką bronią jak pistolety, karabiny czy granaty ręczne.

Krav maga stosuje gradację obrony w zależności od intensywności ataku i sytuacji broniącego się, czemu służą cztery zasady:

* I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.
* II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej.
* III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.
* IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

Odpowiednio do sytuacji, do potrzeb, do stopnia zagrożenia, zaleca też się próbować zniechęcić przeciwnika słowami.



KURDE CHYBA WYBIRE KRAV MAGA :P
  • 0
:)

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
Krav Maga

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
capoeira dla dzieci aikido dobre jest bo mozesz raz dwa polamac lapy boks dobry ale tu przydaje sie masa kickboxing uwazam jest zajebisty a krav maga czesze uczysz sie szybko i praktycznie a nie kurwa jakies tam pogodzenie sie z duchem cczy inny chuj krav maga w pol roku masz takie umiejetnosci ze glowa mala reszte to trza cwiczyc uhh w chuj i jeszcze dluzej zeby umiec sie dobrze napi.er.dalac
  • 0

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
i chyba wybiore Krav Mage ... kurwa czytam o tym i zajbiscie mi sie podoba .. kurwa poducze sie troche i tego kolesia dopodne vo mi nos polamal ..skurwysyn 100 kg 15 lat
ja pieordle

Ejj a kto z was cwiczyl krav mage ?
  • 0
:)

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
tyle ze na pocz robia ci test psychologiczny i masz jakis tam papierek wypelnic ze nie bedziesz teg odo ataku uzywal bo wiezienie jak chuj
  • 0

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
weź człowieku się ogarnij bo jak przeczytałem pierwszy post to krew mnie zalała, chcesz się zapisac na jakies bjj a wypisujesz boks, krav maga itp. no jezu kochany jak nie potraficie logicznie myśleć to nie zakładajcie w ogóle tematów lub zrobcie sobie jakies forum młodzieżowe, przecież to do ch*** nie podobne, tak samo wchodzę w jakis temat Ciosy albo Gry, co to ma być?!?! o, albo temat z jakas zagadką i krzysiek nabil chyba z 10 postów tam?! no ja p.i.e.r.d.o.l.e

co do tematu to Boks
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
bo krzysiek nie dorównuje wam masa czy sila to chociaz postow chce miec wiecej ;)

a do tematu... wydaje mi sie ze jak ktos jest maly to raczej sztuki graplingowe, jujitsu, judo takie moje zdanie :P

wogole sie maly ogarnij ... masz 15 lat i nic w glowie z tego co widze sie napaliles na te sztuki walki, a ten text z opisu kravki widze tak cie podjaral ze az sobie w opisie go dales

a realia w polsce sa takie ze jak wyskoczy na ciebie 3 typa a ty ich palamiesz to masz siedziane za przekroczenie obrony koniecznej... no bo przeciez nie musiales im wylupywac oczu
  • 0

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
MeeHau, heh .. nie zgadzam sie z toba do końca ... , racja napialilem sie :P
ale w głowie coss mam :P
  • 0
:)

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
ja jestem maly, zaczelem trenowac bjj mysle ze juz za okolo rok niejednego koksa bede w parterze miazdzyl xd
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
datulus, i bardz dobrze :]Peet, btw to na kiego huja ten dział zostal utworzony ??
  • 0
:)

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrać
spokoj, heh przeciez krav maga to nie tylko wydlubywanie oczy poza tym ja bym na kickboxing albo na wlasnie krav mage sie zapisywal co prawda to prawda jujitsu jest najlepszy i najbardziej skuteczny stylem walki poprotu nawet w roznych mistrzostwach gdzie sa rozne style i tocza sie miedzy nimi pojedynki to wlasnie ten styl wygrywa ale spojrzmy w realjach wpada na ciebie 3-4 typa co polozysz jednego drugiego na parterze a co nast beda sie patrzec? :rotfl: no pewnie ze nie tylko z buta cie beda cisnac proste boks mt kickboxing krav maga te style sa na ulice dlatego ich uczy sie policje wojskowych i reszte zeby raz dwa paru naj.ebac i isc konczyc piwo a nie na parterze dostac z buta
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024