Skocz do zawartości


Zdjęcie

Psychika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Psychika
Panowie, jak wyrobić sobie psychike, mam z nią problemy nawet na sparingach, cały czas mysle o tym zeby nie dostać i dostaje w tube, techniki na treningach mi wychodzą nawet dobrze jak na początek, jednak mam złamany nos i to dodatkowo potęguje strach.Polećcie jakiś krem albo coś już od ponad miecha sie nos nie zrasta :zdegustowany: a tak a propo co myślicie o tym systemie walki?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu jest filmik z pokazu niestety z użyciem plastikowych atrap broni co może nie przypaść do gustu :/

  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

hamer16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wziac ZMA ??
  • Zainteresowania:siłownia muay thai , kick boxing , box,teakwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
Pierwszy raz slysze o tym systemie..wydaje sie nawet ciekawy....na maściach sie nieznam.....a co do psychiki to albo masz mocną albo slaba....tak juz jest......ja np: jak sie sparinguje to sie nie boje....mam wystarczajacy poziom adrenaliny ze mam w dupie czy dostane czy nie...niewiem jak tam z toba jest..moze wlasnie musisz oberwac..a pozniej z gorki... :hyhy:
  • 0

pretorian1418048757
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
na sobie ciągle powietarzam słowo : agresja agresja agresja agresja agresja i zacziskam zęby i w myślach ciągle agresja i pomaga na sparingach ;] na ulicy jeszcze tego nie wypróbowałem ale wypróbuje :D
  • 0
train hard or go home

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
Jeśli strach przed walką paraliżuje Cię do tego stopnia, że nie jesteś w stanie się bronić, ten artykuł pomoże Ci go przezwyciężyć. Rady tu zawarte stosujesz bez żadnych gwarancji i na własną odpowiedzialność.

U mnie funkcjonuje dość prosty mechanizm - strach zamienia się szybko we wku*wienie i "żądze mordu"... Poza tym, już jako dziecko zauważyłem, ze gdy sobie powiem: "niech się dzieje co chce - najwyżej mnie zaj*bią", to strach znika i pojawia się coś w rodzaju euforii.

W sytuacjach "dziwnych", ma się do wyboru - uciekać lub walczyć. Gdy człowiek zdecyduje się na walkę, strach sam znika. Dopóki jesteś niezdecydowany, odczuwasz strach - ucisk w okolicy żołądka, sztywność, drżenie kończyn... W momencie gdy podjąłeś decyzję i ruszasz na przeciwnika - wszystko samo się "reguluje". To tak jak ze stanami przedstartowymi - w szatni ma się ciężkie nogi, w głowie pustkę, dziwne odczucia w okolicy splotu. Gdy wychodzisz na ring - wszystko to znika, pozostaje koncentracja i gotowość do działania.

Zauważyłem, że na ulicy zawsze potrzebny jest dobry motyw. Albo bronisz siebie, albo innych. Mając dobry motyw, jesteś w stanie wykrzesać z siebie o wiele więcej, niż walcząc "dla przyjemności" (są i tacy ludzie), lub jakiejś idei (honor podwórka np).

Czyli reasumując: strach (to znaczy jego fizjologiczne objawy) jest rzeczą normalną. Strach znika gdy powiesz sobie: "proszę - zaj*bcie mnie, tylko ja spróbuję przedtem zaj*bać kilku z was" (czy coś w tym stylu - każdy używa innego słownictwa w swojej "wewnętrznej mowie") i ruszasz na gościa (gości).

Praktycznie to jest tak, ze gdy pożegnasz się z życiem, to nie ma się już czego bać. Pojawia się euforia, masz wrażenie, ze twoje ciało samo wie co robić, bólu nie czujesz... (prawdopodobnie płyniesz na fali noradrenaliny, czy kij wie czego - to nawet dość przyjemne uczucie)

Gdy zaczynasz kombinować, wyobrażać sobie, co by się mogło stać, lub masz opory przed uszkodzeniem menela, lub zwracasz uwagę na otoczenie, to nie uzyskasz tego stanu.


źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
Ja przeczytałem w men's health że po walce organizm uspokaja sie dużą dawką serotoniny i właśnie ten stan uspokojenia jest tym co najbardziej nas
"kręci" po wygranej walce wszystko inne przestaje mieć znaczenie
czujesz sie kimś jesteś dowartościowany.

ja dawniej byłem bardzo słaby psychicznie
jak mi ktos ostrzej nawygarnywał to potrafiłem to i tydzień przeżywać
teraz po ostrej zadymie na służbie po prostu rozkładam fotel
w aucie i kładę sie zdrzemnąć heh dawniej to z nerwów bym
chyba przez kilka dni nie mógł spać


no niestety masz słabą psychę musisz sie sprawdzic zahartować
parę razy komuś wpierdolić czy też samemu oberwać
inaczej nic z tego nie bedzie, choć zdażają sie ludzie
z których po prostu nie da sie nic wykrzesać i trzeba sobie powiedzieć no trudno...


ja np ostatnio nie mogę znaleźć sobie życiowej partnerki
i przez to po prostu mi nie zależy na sobie samym
nie dbam o to czy oberwę nie mam większego celu w zyciu (jak narazie)
więc oddaję sie pracy a moja praca to nieustanne bójki i zadymy
i wcale nie czuję lęku bo wiem że nie ma ukochanej osoby która bedzie po mnie płakać

trochę dziwne podejcie ale też wyostrza charakter.
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
BODYGUARD, ciekawe... powiem Ci że ja też tam mam, że myśle sobie że nikt po mnie nie będzie płakał, ale na pewno tak nie będzie. Z tym strachem to miałem fajną przygode, zawsze było tak, że wszyscy uważali mnie za takiego przy którym trzeba uważac i nie pozwalac sobie na dużo, bo szło wyłapac, ale tak naprawde przed kazda bójką częsły mi się nogi i wogóle miałem takie uczucie jak napisałkrzychu1910. Ale działo się tak do czasu gdy pojechałem pierwszy raz na impreze, koles zaczoł startowac, była solówa, dostałem porządny wpi.erdol, i od tego czasu włączyło się we mnie coś takiego że chocby nie wiadomo jaki koks chciał mnie napie.rdalac to za hu.ja się nie boje, i chyba to że dostałem wpier.dol miało duży wpływ na to czy odczuwam strach czy nie... no teraz już nie :)
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
dostales wpier.dol to juz masz wyrobione gdzies tam w psychice ze oberwales ale zyjesz nic powazniejszego sie nie stalo chcesz jeszcze raz i tak to wyglada
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
No dokładnie, tylko że problem teraz w tym że za często mam to cyt. "chcesz jeszcze raz..." :D
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
a czy to zle jak ktos ma jakis problem to trzeba pokazac ze sie nie boisz i chociaz przegrasz to i tak pokazales ze sie nie boisz i szacunek za to
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
Ale nie chodzi że ja chce dostawac wpierdol, źle to zrozumiałeś, ja teraz za często się napierd.alam, poprostu strach mi przeszedł i często się napie,rdalam i nie patrze czy koks czy nie...
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

krzychu1910
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się biorą dzieci??
  • Zainteresowania:Seks Dragi Rap :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
to w czym problem :zdegustowany:
  • 0
To nie jeste jeszcze czas nieustających wakacji...

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
no w sumie w niczym :D także słaby, wyskocz do byle pierwszego większego od siebie i będziesz miał problem z bańki :D
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika

Ja przeczytałem w men's health że po walce organizm uspokaja sie dużą dawką serotoniny


czyli to samo jakbyś zjadł 2 czekolady z biedronki

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
No jednak sparing chyba lepiej wyjdzie na zdrowie niz 2 tabliczki czekolady :P
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika
No nie wiem, ja tam wolę zjeść 2 czekolady zamiast carbo niż mieć odbita nerke, lub coś jeszcze poważniejszego. Ale oczywiście zależy z kim sparing i na jakich zasadach.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024