Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementacja do treningu na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Suplementacja do treningu na mase
Witam

Na wstępie chciałem napisać ze jestem nowy na forum. Temat założę według schematu jaki jest w faq

1. Wiek: 21 lat(w marcu 22)
2. Wzrost: 178
3. Waga: obecnie 63…
4. Stopień zatłuszczenia: bardzo małe
5. Metabolizm: hmmm bardzo szybki
6. Cel suplementacji: masa
7. Staż treningowy: łącznie 3 lata
8. W ciągu 3 lat zrobiłem 6 cykli(5tyg+4 przerwy) z kreatyna a poza tym nic nie brałem(żadnych gainerow itd.-powód brak kasy)
9. Diety jak na razie nie mam żadnej
10. hmmm tutaj powiem tak ze na kres 5 miesięcy mogę „wpompować” w siebie 2 tys. zł

Po krotce opisze mój staz treningowy, osiągnięcia itd. Zacząłem ćwiczyć w wieku lat 15 i do wieku 17 lat ćwiczyłem regularnie(dokładnie 28 miesięcy). W ciągu tego czasu z 54 kg wagi(wiem wiem byłem ogromny) przybrałem na masie do 71kg, Byłem z tego wyniku bardzo zadowolony gdyż nie miałem zbyt dużo kasy i jedyne na co mnie było stać to kreatyna o której pisałem wcześniej. Treningi przerwałem z powodu problemów z plecami. Później się przeprowadzałem do bloku i nie miałem gdzie ćwiczyć. Treningi wznowiłem po 2 latach i niestety z wielu powodów przerwałem znowu(ćwiczyłem od marca do czerwca), Po roku znowu wróciłem na siłownie na 4 miesiące(w podobnym okresie) ale znowu skończyłem z powodu wyjazdu do Anglii. Teraz chce się za siebie porządnie wziąsc. Cel to masa i tylko to się liczy. W pierwszej kolejności zamierzam iść do dietetyczki bo mimo tego ze jej normalnie i dużo nie mogę przytyć nic a nic a jak pisałem wcześniej w stosunku do wieku 17 lat straciłem 8kg…wiadomo bez ćwiczeń masa spada no ale nie tak jak u mnie. Po tym jak ona mi ułoży porządna diete pode mnie(czyli pod wyniki moich badań itd.) chce zakupić cały zapas suplementów(gainer Vitalmax, bialko ostrowii, Nitrobolon Energizer, Dextrojuice). Przymierzałem się do takiego planu:

I miesiąc(styczeń):miesiąc adaptacji organizmu do suplementow i siłowni

1tyg: 50g gainer, 50g białko, 50g dextro
2tyg: 100g/50b, 50g dextro
3tyg: 150g/100b, 50g dextro
4tyg: 200g/100b + kreatyna mono(Mega Caps Olimp)+100g dextro

II miesiąc: do końca tak jak w 4 tyg. pierwszego miesiąca

III miesiąc: przerwa w kreatynie(inne suple bez zmian, dextro 50g)

IV miesiąc: do gainera i białka dorzucam Nitrobolon Energizer+dextro 100g i tak przez kolejne 6 tyg.+ trening HST

V miesiąc: od polowy przerwa w nitro, inne suple bez zmian(dextro50g)

VI miesiąc: po przerwie kolejny cykl z Nitro+dextro+HST


Tak wygląda mój plan z grubsza. Koszt tego całego planu to około 2 tys.(nie przekraczając tej sumy). Przy okazji mam pytanie(wiem ze powinienem je umieścić w dziale trening ale nie będę rozbijał tylko po to tematu): trening HST składa się z 4 mikrocykli, Nitro bierze się 6 tyg. czyli można na nim zrobić 3 mikrocykle czyli co proponujecie- skrócić HST o jeden mikrocykl co uwazam za lepsze rozwiązanie jak robić jeden mikrocykl bez nitro. Po nitro powinien być co najwyżej trening regeneracyjny.. Uzasadnienie takiego planu jest takie-najpierw dieta+odżywki co pozwoli mi dojść do siebie na siłowni, później kreatyna dzięki której wrócę do formy całkowicie, odpoczynek, kopniak z nitro tak żeby przeskoczyć to co osiągnąłem już kiedyś i później drugi kopniak w 2 cyklu. Mój ostateczny cel to 75kg do wakacji a jak się da to więcej-masy nigdy nie za dużo:) Proszę o porady i uzasadnione odpowiedzi a nie weź to weź tamto bo tak. Z góry dziękuje:]

Puzdro
Szafik :)
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
No no ładna rozpiska. Więc na początek spowrotem przyzwyczaj organizm do treningów.

1tyg: 50g gainer, 50g białko, 50g dextro
2tyg: 100g/50b, 50g dextro
3tyg: 150g/100b, 50g dextro
4tyg: 200g/100b + kreatyna mono(Mega Caps Olimp)+100g dextro

Nie koniecznie. Ja proponuje tak:
Kup gain bolica na 1 miesiąc czyli ok. 4kg, potem sie dokupi na nastepne. Bierz dwa razy dziennie po ok. 100g po treningu i w ciągu dnia. Do tego dokup jakies białko np. pro longatum i bierz go 30g w porcji. Na noc i jedna w ciągu dnia.
Kup sobie Olimp mega caps na 2 miesiąc, reszte jak w 1 miesiacu. Dextro sobie daruj.
3 miesiąc jak pierwszy co do odżywek. W 4 miesiacu proponuje połączyć NE i N2. Dużą puche N2 i małą NE. Rozplanuj dawkowanie żeby stykło na 6-7tyg. A potem sie pomyśli... :) A co treningu to zapodaj sobie jakiś z FAQ w dziale treningi. :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Dzieki za odp :) Gain Bolic jest dobry wiem o tym ale ma kreatyne a kreatyny caly czas jak wiadomo stosowac nie mozna. Tzn mozna ale nie powinno sie:) Trening wlasnie wybralem z faq HST czyli typowy trening na mase. Ostrowie wybralem bo jest tania i dobra jak wyszlo w testach na zawartosc bialka. Vitalmax tez jest dobry a jest tani i nie zawiera zadnych dodatkow typu kreatyna itd a to sie dla mnie liczylo gdyz kreatyne dostarczam z innymi odzywkami(kreatyna i nitro). Dextro dodalem jako transporter kreatyny glownie ale i z tego powodu ze ma tauryne a jej zadaniem jest pobudzenie organizmu. Czekam na nastepne odpowiedzi dzieki ktorym uloze moj ostateczny plan a mam na to czas do stycznia :)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase

Vitalmax

Może być albo mass xxl tez nie ma kretki.

Ostrowie

Nie nadaje sie na noc, ale jak juz ja masz to dodawaj łyżeczke oleju z oliwek do porcji na noc.

Dextro

Wywal z suplementacji.
EDIT:
Co do Energizera sam planuje go wziąć ale jak na razie spotkałem się z tylko jednym komentarzem na jego temat i był negatywny, więc dla gwarantowanych efektów proponuje dozuci Nitrobolon 2. Pamiętaj też o diecie. Ale miałeś już styczność z siłką więc raczej nie musze ci przypominać.
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Tylko prosze o argumenty jesli piszesz mi jakies sugestie. O gainerze napisales bo nie ma kreatyny ale dlaczego Ostrowia nie nadaje sie na noc(btw to nie zamierzam ladowac w siebie jej przed samym spaniem:P ) i czemu dextro mam wywalic z diety. Jest niedroga(na caly moj plan jej koszt to 200zl) a ma tauryne+ podnosi poziom insuliny ktora to wpompowuje kreatyne do miesni. Pierwsze zdanie podkreslilem bo nie lubie czegos typu wez to badz nie i koniec :) Dorzuce Nitro 2 a co do diety towiem ze jest ona tak samo wazna labo nawet wazniejsza od treningow :)
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase

ale dlaczego Ostrowia nie nadaje sie na noc

Bo bardzo szybko ulega strawieniu. A żeby zapobiec nocnemu katabolizmowi organizm całą noc musi trawić białko z żołądka takie jak np. pro longatum.

i czemu dextro mam wywalic z diety

Bo jest zbędne, poniekąd transportuje kretke, ale jak go nie weźmiesz to nic się nie zmieni.

Pierwsze zdanie podkreslilem bo nie lubie czegos typu wez to badz nie i koniec

Słusznie. W końcu nie musze dobrze mówić. :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Hmmm nad tym bialkiem pomysle ale raczej nie bede kombinowal z innym wiec bede robil tak jak pisales z tym olejem:P Nad Dextro pomysle ale tez prawdopodobnie zrezygnuje na rzecz jakiegos stacka tylko zastanawiam sie co dorzucic czy oprzec sie tylko na nitrobolonach czy moze wrzucic cos lepszego/innego? Np CellPump, HorsePower, Xpand? Moze ogolnie wyrzucic Nitro Energizer i oprzec sie na N2+cos tam? Czekam na kolejne odp;]
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase

CellPump

Ogólnie jest na siłę, ale sam z ciekawości mam zamiar połączyć CP z NE i jestem ciekawy jaka masę na tym zrobię.

N2+cos tam?

No możesz połączyć N2 z XP. Też cie ładnie kopnie. Ten cykl na stakach masz dopiero za jakieś 3/4 miechy więc jak chcesz to jeszcze nic nie kupuj a jak zacznę cykl na CP+NE to ci powiem jak efekty, to się wtedy zdecydujesz ostatecznie. :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Ok to bede czekal jakie beda efekty u Ciebie :) Tak jak napisales teraz i tak nie bede nic kupowal wiec bede mial czas na dokladne rozplanowanie wszystkiego. Myslalem jeszcze nad polaczeniem HP+N2. Kasy mi starczy na bank bo jak juz m owilem liczylem 2tys a gainer 30kg+16kg bialka wyjdzie mi 1.3tys wiec zostaje mi 600zl na stacki;> N2 na 2 cykle wyjdzie 250zl co daje 350 na cos jeszcze:) Hp i XP wychodza tak cenowo:

Horse Power przy 1 dawce 20g/dzien(opakowanie 1000g=50 dni brania) =140zl/cykl
Xpand - 925g na 50dni 120zl

Co daje na 2 cykle 280 i 250 wiec spokojnie bym sie zmiescil. Miales racje z ta dekstroza-lepiej wydac te 200zl na stacka dodatkowego;>
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Gainer i białko nie kupuj zbyt duzo na zapas bo po co mają ważność tracić. Kupuj najlepiej tak na miesiąc.
Możesz zrobić np. tak:

HP+N2

1 cykl
XP + N2
2 cykl :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

witeekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
jak bym chciał mieć tyle kasy do wydania na suple hehhe :D ja polecem na ten 2 cykl Clout + Hp sam sie do tego przymierzam w lutym :)
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Po przemysleniu wszyskiego i dokladnych rozpisaniu ulozylem moj ostateczny plan :) Bede pisal w tygodniach treningow bo i tak nie wiem czy od samego poczatku stycznia zaczne-moze od 2tyg a moze od 3. Nie zalezy to ode mnie-mam na glowie prace licencjacka..

1tyg: 50g gainer, 50g białko
2tyg: 100g/50b
3tyg: 150g/100b
4tyg-8tyg: 200g/100b + kreatyna mono(Mega Caps Olimp)
9tyg: 200g/100b
10tyg-17tyg:200g/100b + Nitrobolon2 + HorsePower(1x20g/dzien)+Mono(Mega Caps)
18tyg-21tyg: 200g/100b
22tyg-28tyg: 200/100 + Nitrobolon2 + Xpand + Mono
29tyg-31tyg: 200g/100b

Dalej nie rozpisywałem bo to nie ma sensu. Jak zaczne 2 cykl to wtedy będę myslal nad kolejnymi. Tak czy siak to nie wiem na 100% czy będę robil 2 bo konczy się on na koniec lipca a możliwe ze wyjade na miesiąc czy półtorej gdzies do roboty czy cos takiego. Miejmy nadzieje ze jednak zostane w Polsce i będę mogl caly czas ćwiczyć i rosnac:P Co do Horse Power w cyklu i do Xpand to starczaja one na tydzień krócej niż Nitro2 wiec zaczne je brac od 2 tyg suplementacji N2. Kreatyna jest tam jako dodatek i mysle ze dobrze podziala. W pierwszym cyklu na samej kreatynie będę bral 4 capsy dziennie a w pozniejszych cyklach po 2 tak żeby starczylo to na 3 cykle a ze będę bral nie tylko kreatyne w takiej postaci to w zupełności wystarczy. Co do treningu HST o ktory pytalem w pierwszym poscie-pytanie juz jest neiwazne. N2 starcza na 8 tyg co akurat starcza na pelny trening HST(jesli ktos juz robil ten trening moze mi cos napisac jak to wyglada w praktyce, czy oplaca sie nim zajmowac itd itp-chcialbym wiedziec jak najwiecej) :) Czekam na opinie o moim planie i oczywiście nowe sugestie poparte dobrymi argumentami będą mile widziane :)

Puzdro
Szafik
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
idiotyczna rozpiska........ wogole co to znaczy ze pierwszy tydzien 50g gainera? tzn ze dziennie czy na tydzien tyle bedziesz jadl?

bierzesz mono przez 4 tyg. potem 2 tyg przerwy i nitro i hp calkiem bez sensu
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Tak to wlasnie to oznacza ze w kazdy dzien po tyle w danym tygodniu. Jesli jest wedlug Ciebie bez sensu to napisz cos konkretnego a nie spam po sobie zostawiasz...btw 1 tyg przerwy ale ogolnie w mono jest 4 tyg przerwy jakbys nie zauwazyl. Ta rozpiska jest w maksymalnym skrocie-pelna rozpiske mam na dysku w exelu jesli ktos ja chce zobaczyc to moge przeslac. Czekam na konkretne wypowiedzi...
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Ah szafik co do dawkowania gainera i białka to nie polega yo na tym żeby regularnie zwiększać ilość bo to nie Kretka. Rozpisz sobie diete, stosuj pare dni i od razu będziesz wiedział jakie masz braki i czego, a wtedy po prostu używasz gainera i białka w takich ilościach aby nadrobić braki w diecie. Bo powiedzmy że masz dobra dietę i brakowało by ci dziennie np. 30g węgli a ty brałbyś 200g gainera. To strasznie cie zaleje po miesiącu takiego dawkowania. Tak samo jak było by odwrotnie, miałbyś 200g wegli za mało a brałbyś 50g gainera, to waga stała by w miejscu i miałbyś mniejsze efekty.
A co do staków to na cykl proponuje kupić ich tyle żeby stykły na pełny cykl. A kretke nie warto, w końcu bierzesz stak bo jest mocniejszy od zwykłego mono, to po co ładować w mieśnie zwykłą kretkę w czasie cyklu na stakach. :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Spoko ja doskonale rozumiem co chcesz przez to powiedziec tylko ze ja stosujac sie do diety stoje prawie z waga w miejscu i wlasnie dlatego zamierzam dorzucic duzo supli. O to ze mnie zaleje to sie nie masz co martwic ja mam bardzo szybka przemiane materii:P Uwierz ja potrafie naprawde duzo zjesc a tego po mnie nie widac:) Jesli jednak zauwaze ze mnie jak to napisales zalewa to zmniejsze wegle i juz bedzie po klopocie. Co do krety to w sumie masz racje lepiej pozostawic stackom to co maja do zrobienia i nie zaklocac tego kreatyna mono. Dzieki ze interesujesz sie moim tematem bo jako jedyny narazie piszesz cos konkretnego :)
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Lubie to co robie i robie to co lubie :)

stosujac sie do diety stoje prawie z waga w miejscu

To zwieksz o 10% dziennego zapotrzebowania wegle w diecie. Masa powinna ruszyc :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
heh :) Postaram sie cos z soba zrobic ale koniec teoretyzowania plan juz mam a w trakcie go bede edytowal jak bedzie trzeba. Teraz tylko czekam do stycznia i powrot na silke:) I znowu robienie tego co lubie najbardziej czyli pompowanie w miesnie kolejnych litrow krwi i oczekiwanie na to uczucie rozsadzania od srodka...mmmmm to jest piekne i naprawde juz nei moge sie doczekac :rotfl:

Pzdr;]
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja do treningu na mase
Ja sie kazdego treningu nie moge doczekać :)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024