Skocz do zawartości


lepsze białko czy węgle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

lepsze białko czy węgle?
Witam, chciałem zapytać co jest lepsze jako odżywka wspomagająca masę? Naczytałem się od choler y postów i już sam nie wiem. Kiedyś mówiono mi, że na masę to najlepszy jest gainer ale czy np. nie lepiej by było zamiast gainera brać białko ostrowii?? Albo jedno i drugie? Co byście doradzali? (na razie pomijam inne suple typu mono, jabłko, witaminy itp. choć wiem że są bardzo ważne).

Druga sprawa jest taka, czy np. jedząc więcej gainera/białka można olać niektóre posiłki? Wiele już się nasłuchałem o diecie, wiem że bez jedzenia masa się z nikąd nie weźmie - to oczywiste ale nie mam czasu na robienie i spożywanie posiłków przez większą część dnia a np. porcja gainera plus porcja odżwyki białkowej to pełnowartościowy posiłek, nie? Czuję, że się posypią na mnie gromy ale czy tak nie jest? Chodzi jedynie o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka/węglowodanów?

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Późno już ale szybko coś odpiszę.
1. Węglowodany oraz białka są tak samo potrzebne. Węglowodany głównie dodają energii, stanowią materiał budulcowy komórek, utrzymują stałą temperaturę ciała. Białka służą głównie do dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości aminokwasów. Które będą służyć do budowania nowych tkanek. Dlatego odpowiednią suplementacją jest Gainer + białko albo Carbo + białko

2. Nie powinno się zamieniać gainerem posiłku. Jest tyle pomysłów na posiłek że nie warto pić gainera. Czas na zrobienie posiłku zawsze sie znajdzie, wystarczy wczesniej iść spać i wcześniej wstać. Posiłek zjeść też zawsze jest kiedy. Do szkoły spokojnie można nosić kanapki, do pracy też można nosić kanapki. Dużo jest dań typu 'instant' ostatnio widziałem bardzo fajne danie w kubeczku jakis makaron + sos + mięcho :P w pracy można zrobić przerwe i zjeść.

Jeżeli nie ważysz dużo to eni zastępuj posiłków odżywkami. Tylko dużo jedz i odżywki pij tez :P
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
mieszasz kompletnie pojecia to tak jak bys zapytal: lepiej pic wode czy jesc ? i bez jednego sie nie obejdziesz i bez drugiego tez nie. Wegle to energia, bialko to budulec - chcesz robic mase potrzebujesz i tego i tego.

nie lepiej by było zamiast gainera brać białko ostrowii??


piszesz tak jak by gainer i bialko to bylo to samo. Bialko ostrowi to poprostu koncentrat bialka a gainer to mieszanina węgli i bialka. Jak juz napisalem chcesz robic mase potrzebne i wegle i bialko. wiec najlepiej jak kupisz gainer, ale poniewaz w wiekszosci gainerow bialka jest niewiele mozesz se kupic dodatkowo tą ostrowie (chyba ze stac cie na lepsze bialko).

Druga sprawa jest taka, czy np. jedząc więcej gainera/białka można olać niektóre posiłki?


Teoretycznie mozna, bo porcja gainera to NIEMALŻE pełnowartosciowy posilek (choc brakuje w nim jedynie tluszczy - tych zdrowych oczywiscie). I taka jest idea gainera, gainer to suplement diety, wiadomo ze ciezko pracujacemu, zaganianemu czlowiekowi utrzymac super diete i jesc tyle posilkow ile sie powinno a do tego jeszcze takich posilkow ktore dadzą nam to czego oczekuje organizm. I wtedy z pomoca przychodza suplementy. Smiesza mnie ludzie piszacy na tym forum ze jak nie masz super diety to nic nie zrobisz. Jak by tak kazdy z nich mial super diete to po co im wogole suplementy ? :rotfl: Po co im jesc bialko skoro wpiep.rzaja dzien w dzien kurczaka, po co im wegle jak wpie.przaja co dzien ryz. Kazdy wie ze nie da sie utrzymac super diety i wlasnie po to sa suple. Nalezy jedynie wiedziec co sie raczej powinno jesc a czego unikac i pamietac by sie choc starac jesc regularnie. Wiec jesli jest np. sytuacja ze bedziesz mial do wyboru nic nie zjesc albo wypic gainera to juz lepiej wypij tego gainera :hyhy: Ale tez wiadomy jest fakt ze poprostu ZDROWIEJ jest zapewniac organizmowi to co potrzebuje z diety (pozywienia) niz z odżywek, ale nie zawsze sie ma na to czas i srodki.

(na razie pomijam inne suple typu mono, jabłko, witaminy itp. choć wiem że są bardzo ważne).


Witaminy owszem jak najbardziej. Niezbedne. ALe mono ? jabłczan ? Kto powiedzial ze sa bardzo wazne ? mozna je brac - robic cykle, ale nie trzeba. To sa juz mozna tak powiedziec wspomagacze. Podstawa z supli to bialko, wegle i witaminy + minerały. Omega 3 tez przydatna.

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?

mieszasz kompletnie pojecia to tak jak bys zapytal: lepiej pic wode czy jesc ? i bez jednego sie nie obejdziesz i bez drugiego tez nie. Wegle to energia, bialko to budulec - chcesz robic mase potrzebujesz i tego i tego.

Doskonale wiem o tym, że potrzebuję i jednego i drugiego.

nie lepiej by było zamiast gainera brać białko ostrowii??


piszesz tak jak by gainer i bialko to bylo to samo.

Może to tak zabrzmiało ale nie.

Bialko ostrowi to poprostu koncentrat bialka a gainer to mieszanina węgli i bialka. Jak juz napisalem chcesz robic mase potrzebne i wegle i bialko. wiec najlepiej jak kupisz gainer, ale poniewaz w wiekszosci gainerow bialka jest niewiele mozesz se kupic dodatkowo tą ostrowie (chyba ze stac cie na lepsze bialko).


Rozumiem. Czyli jakby budżet był ograniczony i nie mógłbym wybrać obydwu rzeczy to brać gainer no i starać się uzupełnić to o białko z jedzenia, tak? A jeżeli miałbym na gainer i na białko to jak będzie z ilościami? Więcej potrzebnego będzie gainer'a czy białka? Czytałem w jednym poście, że 4,5 kg gainera na miesiąc to mało... Kiedyś miałem 3 kg i miałem na tym przyrost.

Druga sprawa jest taka, czy np. jedząc więcej gainera/białka można olać niektóre posiłki?


Teoretycznie mozna, bo porcja gainera to NIEMALŻE pełnowartosciowy posilek (choc brakuje w nim jedynie tluszczy - tych zdrowych oczywiscie). I taka jest idea gainera, gainer to suplement diety, wiadomo ze ciezko pracujacemu, zaganianemu czlowiekowi utrzymac super diete i jesc tyle posilkow ile sie powinno a do tego jeszcze takich posilkow ktore dadzą nam to czego oczekuje organizm. I wtedy z pomoca przychodza suplementy.


No właśnie!

Smiesza mnie ludzie piszacy na tym forum ze jak nie masz super diety to nic nie zrobisz. Jak by tak kazdy z nich mial super diete to po co im wogole suplementy ? :rotfl: Po co im jesc bialko skoro wpiep.rzaja dzien w dzien kurczaka, po co im wegle jak wpie.przaja co dzien ryz. Kazdy wie ze nie da sie utrzymac super diety i wlasnie po to sa suple.


Kain... Jesteś moim idolem! :rotfl: Nie wiem ile razy słyszałem, że jak "nie mogę zjeść ile trzeba" to żebym się zabrał za coś innego. Żeby trzymać tą dietę i wszystko w takich proporcjach jakich się powinno, człowiek musiałby siedzieć non stop w domu.

Nalezy jedynie wiedziec co sie raczej powinno jesc a czego unikac i pamietac by sie choc starac jesc regularnie. Wiec jesli jest np. sytuacja ze bedziesz mial do wyboru nic nie zjesc albo wypic gainera to juz lepiej wypij tego gainera :hyhy: Ale tez wiadomy jest fakt ze poprostu ZDROWIEJ jest zapewniac organizmowi to co potrzebuje z diety (pozywienia) niz z odżywek, ale nie zawsze sie ma na to czas i srodki.


True...

(na razie pomijam inne suple typu mono, jabłko, witaminy itp. choć wiem że są bardzo ważne).


Witaminy owszem jak najbardziej. Niezbedne. ALe mono ? jabłczan ? Kto powiedzial ze sa bardzo wazne ? mozna je brac - robic cykle, ale nie trzeba. To sa juz mozna tak powiedziec wspomagacze. Podstawa z supli to bialko, wegle i witaminy + minerały. Omega 3 tez przydatna.


Kiedyś miałem mono i jabłczan. Mono pomogło... Przez chwilę, bo później woda ze mnie zeszła. I mój entuzjazm ostygł. Jeśli chodzi o jabłczan to byl naprawdę ok. Przydał się.

Blackzone - a jeśli chodzi o budżetowe rozwiązanie, żeby wszystkiego starczyło na miesiąc i żebym nie zbankrutował to co byś polecał? Jaki gainer/białko i ile tego wszystkiego?

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
jeżeli nie masz dużo kasy to najlepszym wyjściem CHYBA będzie:
Carbo + białko
Carbo kosztuje średnio 20zl za kilogram, na miesiąc powinno schodzić jakieś 1-1,5kg
Białko kosztuje średnio 60zł za kilogram, na miesiac powinno schodzić jakieś 1,5-1,8kg
NO i do tego witaminy ale to już groszowe sprawy :)
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Najlepiej nakupic uniwersalnego białka
bo węgle czy kalorie stosunkowo łatwo dostarczyc z żarcia
natomiast z białkiem juz jest krucho.
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
bleem, - odzywki nie zastapia Ci jedzenia. one są tylko poto, że jeśli nie możesz dostarczyc wszystkiego z jedzenia je stosujesz! Musisz poprostu dostarczyc odp ilość wegli/białka/tłuszczu witamin itp. gainer jest bardzo dobry rozwiązaniem, ponieważ może on być stosowany jako posiłek zastępczy! na białko według mnie warto dać więcej kasy np:. sp 80, pro longatum. carbo jest tez dobvre- ale po co je stosować jak weghle można z diety lekko dostarczyc?? to chyba na tyle :P
  • 0

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Podsumowując staraj się regularnie odżywiać i trzymać dietę, jeśli zdołasz dostarczać chociaż węgle to kup jakieś porządne białko(bo na nim się nie oszczędza) + witaminy. ;)
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Najpierw... Wielkie dzięki! :D Naprawdę odpowiedzieliście mi super i bardzo szybko. Nie zignorowaliście brata w potrzebie :padam:

Myślę, że zastosuję się do tego:

1,5 kg Białka Ostrowii
1,5 kg Carbo

To na jeden miesiąc. Myślicie, że faktycznie wystarczy? Bo kiedyś słyszałem że jeśli chodzi o gainera to trzeba koło 4,5 kg mieć na miesiąc?

A jeszcze takie pytanie, widziałem na Allegro (spokojnie nie chodzi o żadną serwatkę :P gainera z... Musli :luka: Poniżej podaję linka do obejrzenia co to takiego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3 kg wychodzi 52 zł. Czy to nie jakiś przekręt?

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Spox to musli gainer activity, fajny produkt
ale po pewnym czasie mozesz mieć go po prostu dosyć
no nie bedzie chciał przejść przez gardło te płatki i tak dalej
pozatym jest dośc gesty, jak chcesz mozesz wziac na próbę.
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
bleem, - jest cos takiego. owszem- jest to coś w rodzaju gainera w posiłku! raczej nie jest to przekręt (patrz na użytkownika- komentarze)

zalezy jak chcesz tamto stosowac, ale może wystarczy ^^ co do gainera: to ja na miecha używam 4 kg+
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Ja raz miałem activity Massive gainer z kawałkami owoców
(niestety miałęm banana, truskawka pewnie cudo)
no i był dosc gęsty i były kawałki bananów
ale mi akurat nie podchodził bo nawet po procji 50 g
czułem sie tak jabym zjadł dwa pełne obiady po prostu przejedzony!
no dziwne trochę bo mój kumpel to zeżarł (dałem mu za free ten gainer)
i nic nie narzekał.
  • 0

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Jeżeli to po prostu drobno zmielone płatki z jakimiś ekstra :hyhy: dodatkami to raczej też nie dla mnie. Kiedyś samemu mieliłem płatki z mlekiem i "piłem" coś takiego. Więc po co mam płacić za dodatkowe banany ekstra? :rotfl:

A co do tego jak chcę to dawkować to jeszcze nie wiem. Carbo liczyłem, że na miesiąc spokojnie 1,5 kg wystarczy. Nie wiem za bardzo jak się dawkuje białko, muszę to jeszcze sprawdzić ale zamówię chyba Ostrowię 1,8 kg (zawsze to trochę więcej ;) i spróbuję tak.

Czyli wszyscy się zgadzają, że białko i carbo to lepszy zestaw niż gainer żeby trochę nabrać ciałka? Bo znowu nabrałem wątpliwości jak przeczytałem jakieś stare posty... :niepewny:

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?

jak się dawkuje białko

30 gram kilka razy dziennie
  • 0

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Wykombinowałem takie połączenie - 4 kg. Gain Bolic 6000 plus 800 g. Ostrowii do wymieszania, nie lepszy pomysł? Tylko nie wiem czy wtedy też to białko kilka razy po 30 g na dzień by było?

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
bleem, - wal osobno!
Gainer:
DT- 2x dziennie po 100 gram
DNT- 1x dziennie po 100 gram
Białko:
DT- 2x dziennie po 30 gram (najlepiej raz przed spaniem i kiedys kiedy chcesz)
DNT- przed spaniem 30 gram
  • 0

GośćGuest_bleem_*

Guest_bleem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Ok. Tak zrobię. A tak dodając już do tego zestawu coś. Jeżeli mielibyście jakieś fundusze to co by to było?

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
bleem, -witaminy+zma+cla+tauryna lub l-glutamina+aminokwasy!
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?

bleem, - wal osobno!
Gainer:
DT- 2x dziennie po 100 gram
DNT- 1x dziennie po 100 gram
Białko:
DT- 2x dziennie po 30 gram (najlepiej raz przed spaniem i kiedys kiedy chcesz)
DNT- przed spaniem 30 gram


po pierwsze ostrowia to sie na noc nie nadaje, po drugie dlaczego w dnt ma brac tylko 1 porcje?
a po 3 to dobra opcja wrzuc do shakera 100g gainbolica i do tego mozesz dorzucic z 20g sotrowii i sie robi drink z 70g wegli i 30g bialka :D pozdr
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

LeBron23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin

Napisano Ponad rok temu

Re: lepsze białko czy węgle?
Białko duużo lepsze od Węgli. Węgle łatwo dostarczyć w zwykłym pożywieniu. A białko trudniej!! :zdegustowany:
  • 0
Masa to podstawa!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024