Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

sztangaaa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja
nabawiłem się kontuzja nadgarstka....nie moge trenowac na biceps bo tak boli ze nie umiem podnosic....co radzicie....jakas masc czy cos?? i czy konieczna jest przerwa w treningu bicepsu?? Pozdro
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
ogolnie w treningu jesli masz kontuzje zrob przerwe do czasu kiedy juz calkowicie wyleczysz a kiedy to bedzie to zalezy od organizmu kup jakas masc w aptekach pelno tego zajdz zapytaj i tyle
  • 0

Revan96
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MOSiR Bochnia

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
kup ZMA i jakieś maści, najlepiej zapytaj w aptece
no i przerwa, nie ma bata
  • 0
Silence... I'll kill You!!!

Aminki, gainerek i jazdaa! ;]

sztangaaa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
ok dzieki...masc juz kupilem....szkoda ze bedzie przerwa no ale coz:/ a jakie byly wasze najgorsze kontuzje i jak je leczyliscie?
  • 0

Revan96
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MOSiR Bochnia

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
hehe
najgorsze to było złamanie kości piszczelowej, 3 miechy w gipsie :/
ale to nie na siłce, tylko na nartach :hyhy:
na na siłce szczęście jeszcze poważnych kontuzji nie miałem (odpukać)
tylko raz przy wyciskaniu dużego ciężaru zza głowy coś mnie w karki je.bło i przez 3 dni nie mogłem głowy w prawo skręcić :D
ale jakiś samo przeszło
aha i jeszcze coś z mięśniami brzucha. przez tydzień mnie coś strasznie kuło. już myślałem że to przepuklina i bez operacji sie nie obejdzie. ale na szczęście przeszło mi
  • 0
Silence... I'll kill You!!!

Aminki, gainerek i jazdaa! ;]

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Ja miałem żebro złamane i musiałem zrobić 6 miesięczną przerwe od siłki :przestraszony: horror,
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

B[u]B[u]
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 602 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeziny
  • Zainteresowania:SpoRt|Parkour|Pakernia

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
czyżby odbijanie sztangi od klatki :hyhy: ?
  • 0
...

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Nie, bawiłem sie z szwagrem:p jak zwykle i nie zrobiłem uniku :D
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

wannabe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
fastum dobra masc ;p
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
fastum raczej na kontuzje jest sredni ... osobiscie polecam Naproxen, posmaruj i usztywnij bandazem elastycznym ... oklady z lodu tez nie zaszkodza :)

jesli nabawiles sie podczas cwiczenia to leczenie moze potrwac nawet ze 2 tyg jesli zaczelo ostro bolec na drugi dzien to do tygodnia powinno przejsc
  • 0

sztangaaa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
o naproxen...wlasnie przyszedlem z apteki i to kupilem..czyli dobrze zrobilem....dzieki wam...jkie jeszcze mieliscie powazne urazy?
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
sztangaaa, zapytaj swojego kuzyna co ma sklep z odzywkami haha xD
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

sztangaaa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
ok spytam....mozecie tez umowic sie na solowe...co ty na to
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
spoko ale wolalbym z toba kozaczku
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Driftgreg666
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 570 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Przemoc rodzi przemoc :(
Mogę być sędzią :hyhy:
  • 0
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
bo zara was wszystkich zbije :hyhy: umawiać solówki przez neta :hyhy: zal :hyhy:

GośćGuest_Patryk 666_*

Guest_Patryk 666_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Polecam:
1. przeciw zapalny środek homeopatyczny Ruta Graveolens 9 CH - dwa razy dziennie po 5 tabletek pod językowo między posiłkami,
2. Traumeel (nawet na bóle głowy) - należy zażywać co pół godziny przez pierwsze 2 dni. Po dwóch dniach bierze się go tylko 3 razy dziennie przez 3-4 tygodnie. Bardzo dobrze działa przy kontuzjach stawów małych. Jedno opakowanie kosztuje 15 złotych i powinno Ci wystarczyć na 2 tygodnie. Zużyj jedno i jak pomaga to dokup. Jest jeden minus. Otoż można dostać niegroźnej wysypki, którą łatwo zlikwidować.
3. wyciąg z ogórecznika,
4. wyciąg z dyni (najlepiej angielski),
5. Oeparol,
6. Litozin - poprawia funkcjonowanie głównie stawów kolanowych i łokciowych. Podobno tak na dziś nie ma lepszego i bezpieczniejszego środka. Koszt około 50 złotych.

GośćGuest_Patryk 666_*

Guest_Patryk 666_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Wydaje mi się, że najlepsze na kontuzje jest stosowanie leków przez 3-4 tygodnie, a później stosowanie masaży oraz specjalnych ćwiczeń. Nie powinieneś rezygnować z treningów!!!!! Stawy tracą bowiem ruchomość, (przy długiej przerwie w treningach) następuje zwapnienie torebek, rozpoczyna się proces sztywnienia. Należy więc ćwiczyć leczniczo. Zawsze po bardzo dobrej rozgrzewce. Jeżeli normalnie wykonywałeś w serii 5-10 powtórzeń, teraz zmień przyzwyczajenia i wykonaj tych serii 50. Serio. Np. wyciskanie w leżeniu samym gryfem. Jeżeli i ten ciężar sprawia problemy, trzeba wziąć porcję tabletek przeciwbólowych i dopiero po zakończeniu kuracji przystąpić jeszcze raz do treningu, który Ci proponuję. Rzecz w tym, że wielokrotne powtarzanie ćwiczenia z małym ciężarem doprowadza do przekrwienia stawu. Takich ruchów należy wykonać w jednej serii minimum 50, a liczba optymalna to pełna setka. Nie ma lepszej metody regeneracji 'chorego' stawu niż wielokrotne powtarzanie tego samego ruchu z minimalnym obciążeniem. Po takiej serii może Ci się zakręcić w głowie, ale to norma. Nastąpi lekkie obrzmienie stawu, jest to dowód na świeży dopływ krwi.
Uwaga:
-po dwóch długich seriach pewnie przestaniesz czuć ból w kontuzjowanym stawie. Nie oznacza to, że już jest dobrze. Jest to tylko wypełnienie stawu oraz mięśni okołostawowych krwią, która pozwala na większą swobodę ruchu. Dlatego nie powinieneś podwyższać od razu ciężaru. Zrób to dopiero po kilku treningach, ale też nie na siłę, lecz fragmentarycznie. Np. po 50 powtórzeniach z ciężarem 15 kilowym, zrób 25-30 ruchów dokładając sobie jeszcze 5 kilogramów, a potem wróć do ciężaru poprzedniego. Z czasem dokładaj więcej. Ale na początku musisz przyzwyczaić stawy do żmudnej metody jego ożywiania i do poszerzania zakresu ruchu.


Nie ma gorszej rzeczy dla stawów jak bezruch. Z wyżej podanego sposobu powinni korzystać nie tylko sportowcy, ale również ludzie, którzy nie uprawiali żadnego sportu.

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja
Patryk 666, edytuj posty jak chcesz cos dodac do swojej wypowiedzi nie wiem po co ten spam dostal proste odpowiedzi co na stawy
  • 0

GośćGuest_Patryk 666_*

Guest_Patryk 666_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja

a miałem żebro złamane i musiałem zrobić 6 miesięczną przerwe od siłki

Nie musiałeś i NIE POWINIENEś robić żadnej przerwy. Pisze o tym w moim Spamie troszkę wyżej.

Nie powinieneś rezygnować z treningów!!!!! Stawy tracą bowiem ruchomość, (przy długiej przerwie w treningach) następuje zwapnienie torebek, rozpoczyna się proces sztywnienia. Należy więc ćwiczyć leczniczo.

:)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024