Skocz do zawartości


Lembasy-Ciasteczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_derril_*

Guest_derril_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Lembasy-Ciasteczka
To przepis znaleziony w internecie....moze kogos zaciekawi,osobiscie juz ich probowalem i w smaku sa jaknajbardziej smaczne :)
Składniki:

- 500g płatków owsianych

- 3 żółtka

- 10 białek z jaj kurzych

- 2 łyżki (stołowe) mąki

- 2 łyżeczki proszku do pieczenia

- cukier do smaku bądź miód (nie przesadzać z cukrem)

- kilka kropel olejku aromatycznego (ja próbowałem migdałowy)


Przygotowanie:
Na samym początku wsypać płatki owsiane na dużą patelnie i je trochę „uprażyć”. Jednak trzeba BARDZO uważać aby ich nie spalić (one muszą się tylko trochę zarumienić). Jeśli ktoś nie posiada dużej patelni niech podzieli płatki np. na pół. Następnie dzielimy jajka na żółtko i białko (3 żółtka zostawić z resztą możecie zrobić co chcecie). Z 10 białek ubijamy pianę. Dodajemy wszystkie składniki: płatki, 3 żółtka, mąkę itd. (jak płatki jeszcze nie wystygły trzeba trochę poczekać). Wymieszać wszystkie składniki mikserem i dodać w zależności od diety cukru bądź miodu. Następnie znowu wszystko wymieszać.

Kłaść na blachę w postaci średnich ciasteczek (małych krowich placków). Tylko pamiętajcie aby raczej były one szersze niż grubsze.

Jak już przeszliście wszystkie etapy należy włożyć je do pieca na mały ogień i (kure**ko) uważać aby się nie spaliły. Jeśli ktoś nie dysponuje dużym piecem (takim jak w piekarni) proponuje piec na dwa razy.

Placki te są bardzo pożywne ponieważ na 100g produktu (jakieś trzy placki) otrzymujemy około 20-30g białka i około 60g węglowodanów złożonych, które powinniśmy jeść jakąś godzinę przed treningiem ponieważ podczas całego treningu będą one dostarczały nam potrzebny fuel.

Oczywiście wszystkie proporcje można mieszać jednak moim zdaniem te wyżej opisane są optymalne.

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Lembasy-Ciasteczka
o to ja zaraz z mamusia upieke ;] .. a reszta co o tym mysli ?

a tluszczy ile jest ? :P
  • 0
:)

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Lembasy-Ciasteczka
hmm ja tam se moze dziś upichce to sie zobaczy ;)

GośćGuest_derril_*

Guest_derril_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Lembasy-Ciasteczka
jesli chodzi o tluszcze to nie wiem nie znalazlem na to odpowiedzi :) to moze byc ciekawa propozycja i pomysl na rozmaicenie diety zawsze jakas przekaska :)

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Lembasy-Ciasteczka
pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy jak to przeczytałem to: Batony Corn Flakes :P
Jednak wolę ryż przed treningiem :P a to można sobie dać jako 2 czy tam 3 śniadanie :P :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024