Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

RockR
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
Witam, chciałbym prosić was o radę co zrobić z ta małą masą?

Mam 18 lat i 184cm wzrostu ale chyba jeszcze nie zakończył się mój wzrost bo mam nieproporcjonalnie krótki tułów w stosunku do nóg/reszty ciała. Przy tym ważę jedynie 52kg!! Wlaściwie mi osobiście to nie przeszkadza, ale wiadomo, wypadałoby znaleźć jakąś dziewczynę... :] Moja waga działa mi ostro na nerwy bo cokolwiek bym nie robił nie mogę przybrać na masie. Przy tym wszystkim mam bardzo cienkie kości (choc bardzo mocne - jeżdżę w enduro, mialem w zyciu setki gleb, dziesiatki razy przygniatal mnie gdzies motocykl i nigdy nic nie zlamalem ani nie nadwyrezylem) Przez ostatnie 2 lata uroslem 15-20cm a moja waga sie prawie nie zmieniła (2 lata temu mialem moze ze 45kg)!!!!!! Czy jem dużo czy mało nic sie nie zmienia. Stosowałem nawet ok 2tyg. gainera - nie było różnicy.

Nie przypominam sobie żadnej osoby otylej w mojej rodzinie blizszej i dalszej zarowno od strony matki i ojca, a i sam nie mam w żadnym miejscu wyraznej warstewki tłuszczu, doslownie nic - byc moze przyczyna tkwi w genach. Nie zależy mi bardzo na pięknie wyrzeźbionej sylwetce, zadowolę się jedynie zaznaczonymi mięśniami na ciele, jednak ta waga jest nie do przyjęcia. Podejrzewam że moge stosowac wlasciwie każdy "napychacz" bez obaw o nadmierne otłuszczenie.

Oczywiście większość z was zaraz by mi polecila "jedz duzo, dieta.. ćwiczenia.... itp..."

Czy jednak przy obecnym stanie rzeczy nie jest to syzyfowa praca? Przecież trzeba mieć z czego zbudować masę mięśniową a tu poprostu nie ma "materiału". Pozatym z racji trudnej szkoly i totalnego braku wolnego czasu nie miałbym kiedy idealnie diety dopilnować a wiadomo ze liczy sie systematycznosc... pozatym trwa to wieki i jak juz wczesniej pisalem prawdopodobnie niewiele da.

Zastanawialem się nad jakąś chemią, hormonem wzrostu itp...może to by rozwiązało sprawę? jednak nie mam żadnej wiedzy i obawiam się także czy nie spowoduje to jakichś chorób serca (tym bardziej ze nie zakonczylo ono jeszcze swojego rozwoju)

Chodze trochę na pływalnie jakies 2 razy w tyg. ale to ze względu na poczatki skrzywienia kregoslupa, mimo ze plywam miesni zadnych nie widac...


Jak uważacie, co powinienem teraz zrobić żeby jakkolwiek nabrać masy ciała i zeby nie trwalo to 10 lat... :dance6: Byle tylko nie wyglądać jak wieszak... zależy mi na w miarę bezpiecznych metodach, zeby za pare lat przy okazji nie umrzec na zawal :nabita:




Bardzo chętnie w przyszlości zajmę się kulturystyką, ale na razie widze że nie ma to chyba sensu 8/ Na razie zależy mi żeby wygladac jak przecietny 18latek, narazie niekoniecznie "przypakowany" :dance:

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
  • 0

RockR
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
aha, odzywiam się powiedzmy tak sobie, gdyby ktos miał wiedże i był na tyle dobry ulożyc mi jakiś indywidualny jadlospis, co powinienem jeść i w jakich ilościach, chociaż to raczej na mase mi niewiele pomoże - ale napewno nie zaszkodzi:)

Ja chocbym jadł wiadro smalcu co wieczór nie bedzie nic z tego widać :/
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
Jeśli jesteś genetycznie "chuderlakiem" no to musisz się bardzo starać żeby nabrać tej masy.Przydało by się ćwiczyc min 3 razy w tygodniu do tego sporo węglowodanów w diecie no i wiadomo jakieś 120g białka na początek (więc jak nie masz czasu a jeśli jesteś chudy to polecam jakiegoś gainera) No a jak niechcesz odżywek to musisz troche się pomęczyć z odżywianiem bo bez tego wiele nie nabudujesz :dance6:.

Także chłopie brać się za porządne jedzenie, nie tam jakieś ścierwa typu fast food czy kanapka z dżemem :nabita: No i trening bo bez tego nawet paru kg masy mięśniowej nie wyrobisz.

Drastycznie zwiększ kalorykę swojego jedzenia x2 przykładowo jadasz codzienie 2000 kcal jedz 4000 kcal.
  • 0

RockR
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
To mówisz że gainer pomoże? Ja napewno nie moge bazować na metodach "naturalnych", muszę jakos nature poprawić bo nic z tego nie będzie... :/

Ile go jeść, jakiego i w jakich dawkach tego gainera?

Znalazłem w necie takie 2:

1) PVL Mutant Mass - 6800gr
2) Giant Mega Mass 4000 Niemcy - 7000 g

Stosunek jakość/cena ponoć wysmienity :dance6:


Jestem zapisany do PACO ale nie miałem czasu ostatnio chodzić ale chyba wznowię karnet. I teraz tak: gainera wpierniczac od rana do wieczora (ile dziennie?), 120g białka codziennie no i może HMB na początek zawsze przed siłownią 4kapsułki po 800g; silka 2razy w tyg. + 2 razy basen ....?? Pewnie nie do konca dobrze to zaplanowałem :nabita: Prosiłbym o ew. korekte :dance:

Po jakim czasie powinienem zauważyć rezultaty?
  • 0

Litwin81
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Różne
  • Staż [miesiące]:Długi
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:170/15*120
  • Wyciskanie [kg]:140/19*100
  • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
W twoim wypadku gainer to podstawa i to taki który ma dużo węgli.Jaki możesz wysupłać finanse na to?
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!

To mówisz że gainer pomoże? Ja napewno nie moge bazować na metodach "naturalnych", muszę jakos nature poprawić bo nic z tego nie będzie... :/

Ile go jeść, jakiego i w jakich dawkach tego gainera?

Znalazłem w necie takie 2:

1) PVL Mutant Mass - 6800gr
2) Giant Mega Mass 4000 Niemcy - 7000 g

Stosunek jakość/cena ponoć wysmienity :dance6:


Jestem zapisany do PACO ale nie miałem czasu ostatnio chodzić ale chyba wznowię karnet. I teraz tak: gainera wpierniczac od rana do wieczora (ile dziennie?), 120g białka codziennie no i może HMB na początek zawsze przed siłownią 4kapsułki po 800g; silka 2razy w tyg. + 2 razy basen ....?? Pewnie nie do konca dobrze to zaplanowałem :nabita: Prosiłbym o ew. korekte :dance:

Po jakim czasie powinienem zauważyć rezultaty?


hmb to raczej sie nie przyda w budowaniu masy. jedzenie ogromnych ilosci tluszczu jest nie zdrowe.
wiesz co ja mialem podobny problem. przybieranie masy przychodzilo mi z trudem. nie bylem chudy ja bylem bardzo bardzo chudy. teraz warze prawie 80 kilogramow a pamietam jak warzylem 56 przy wzroscie 180 cm. karzdy moze rozbudowac sylwetke tylko niektorzy wolniej a niektorzy szybciej. jak narzucilem troche miesni na siebie to zaraz i troche tluszczu sie znalazlo. nie prawda jest ze jak ktos jest bardzo chudy to silownia mu nic nie da. mysle ze odpowiedni trening na mase, dieta i zestaw supli zalatwi sprawe. jesli chodzi o trening to zalóż nowy temat w dziale trening to ci uloze- jakis plan na mase. jesli chodzi o diete to zloz temat w dziale dieta albo poczytaj tam podwieszone tematy to idealnie dostosujesz ilosc kalori. a suple to tu chlopaki Ci doradza. ja mysle ze za rok poltora masz szase wygladac nie tylko jak normalny 18-latek ale jak dobrze zbudowany facet!!!
  • 0

RockR
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!
A jak sądzisz warto teraz zaczynać, kiedy jeszcze nie osiągnąłem swoich "wlaściwych rozmiarów" chodzi głownie o kręgosłup, czy ćwiczenia nie zahamują wzrostu "w górę"? Czy może lepiej zaczekać jeszcze jakiś czas, niechcialbym żeby ćwiczenia odbiły się na moim zdrowiu w przyszlości...? Czy istnieje takie ryzyko (oczywiście zakładamy jakiś zrównoważony zestaw ćwiczeń pod okiem trenera z PACO)...

temat za chwilę założę, będę niezmiernie wdzięczny za plan żywieniowy z uwzględnieniem porcji białka i gainera :dance6:

także z góry wielkie dzięki!
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przypadek EXTREMALNY !!! :) Pomocy!!

A jak sądzisz warto teraz zaczynać, kiedy jeszcze nie osiągnąłem swoich "wlaściwych rozmiarów" chodzi głownie o kręgosłup, czy ćwiczenia nie zahamują wzrostu "w górę"? Czy może lepiej zaczekać jeszcze jakiś czas, niechcialbym żeby ćwiczenia odbiły się na moim zdrowiu w przyszlości...? Czy istnieje takie ryzyko (oczywiście zakładamy jakiś zrównoważony zestaw ćwiczeń pod okiem trenera z PACO)...

temat za chwilę założę, będę niezmiernie wdzięczny za plan żywieniowy z uwzględnieniem porcji białka i gainera :dance6:

także z góry wielkie dzięki!


:nabita: WARTO. Jesli masz profesjonalnego trenera to on ulozy Ci taki zestaw cwiczen zeby nie obciazac kregoslupa.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024