Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejne już pytanie o kredke ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Kolejne już pytanie o kredke ?
Czytając posta dotyczącego DNP w dziale sterydy wycztałem :
"By making ATP formation inefficient, a person’s basal metabolic rate can increase indefinitly"
"As you can see, a patter quickly develops where ATP levels will constantly be below normal and the body will always be trying to burn more fats, carbs, and proteins to help replenish the ATP levels."
Nie sugerujcie się tu DNP chodzi mi o zasade działania organizmu.
Stąd moje pytanko czy przyjmowanie kreatyny i uzupełnianie atp w celu zwiększenia wydajności treningowej i zapobiegania przemęczeniu w czasie redukcji jest błędem ?
Czy poprzez dostarczanie kreatyny i zwiększanie tym samym stężenia atp w mięśniach moje tłuszcze rozpadają się wolniej w celu zużycia ich jako środka energetycznego. ?
Za wyczerpującą odpowiedź z góry dzięki.
Pozdrawiam.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?
wiesz o ile sie nei myle to te stęzenie ATP nie wzrasta niewiadomo jak bardzo i jego zasoby są szybko wykozystywane sama kretka służy do budowy czystego mięsnia wiec jej branei podczas redukcji nie ma wpływu na pogorszenie spalania tkanki tłuszczowej zwłaszcza ze do spalania tłuszczu dochodzi juz po wyczerpaniu zasobów ATP i energia zostaje pobierana z zasobów węgli i tłuszczów
takie jest moje zdanie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?

Stąd moje pytanko czy przyjmowanie kreatyny i uzupełnianie atp w celu zwiększenia wydajności treningowej i zapobiegania przemęczeniu w czasie redukcji jest błędem ?

nie, po pierwsze kreatyna np pirogronian ma wlasciwosci redukcyjne... po drugie porcja przed treningiem zostanie zużyta na bieżąco, na zaopatrzenie energetyki pracy, i niemal wcale nie ulega kumulacji. ma to znaczenie dla efektywności treningu, ale nie ma znaczenia dla anabolizmu. takie znaczenie ma kreatyna zastosowana po wysiłku i w porach od niego odległych (rano na czczo) bo jest wtedy znacznie lepiej nadkompensowana, i wtedy służy anabolizmowi, który podkresle! nie przebiega na treningu, tylko w okresie regeneracji powysiłkowej. tak wiec porcja przed treningiem posluzy tylko efektywnosci treningowi i zostanie na nim spalona nie odkladajac sie nigdzie czyli zapobiegnie przemeczeniu i zminimalizuje tzw. spadki na treningu :) np sily.
co do tego zdania:

body will always be trying to burn more fats, carbs, and proteins

to przeciez wszystko zalezy od diety bo jesli nie dostarczasz np ww i tluszczy to z kosmosu sie one nie wezma :D dlatego dieta jest tu najwazniejsza a nie przejmowane srodki

Czy poprzez dostarczanie kreatyny i zwiększanie tym samym stężenia atp w mięśniach moje tłuszcze rozpadają się wolniej w celu zużycia ich jako środka energetycznego. ?

tu juz wspomnialem o wlasciwosciach niektorych kreatyn jak pirogronian ktorych dzialanie mozna nasilic przyjmujac hca (dziala synergicznie) na mono takiego efektu bys niemial gdyz mono nawadania i utrudnia np dostanie sie kortyzolu do miesni (ograniczna katabolizm) z tad mono mogloby cos takiego po czesci utrudnic jako ze uposledza jakos transport substancji do miesni gdy jest w nich duzo wody ale pytanie padlo ogulnie o kreatyne a tych jak na lekarstwo i kazda ma inne zastosowannie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?
Maks, Joks dzięki za odpowiedź coś mi sie troszke wyklarowało. Weźcie looknijcie na ten artykuł odnośnie DNP w całości. Opisano tam zasade że niskie stężenie ATP w mięśniach powoduje że tłuszcze i węglowodany rozkładane są szybciej w celu jego wytworzenia. Więc tak jak napisałeś Joks dostarczanie kreatyny przed treningiem spowoduje że atp jest lepiej transportowane do jądra komórki i mamy więcej energii. A nam na redukcji nie o to chodzi bo zgodnie z tym co napisano w tym artykule i co zacytowałem z angielska że utrudnienie procesu wykorzystania ATP przyspiesza metabolizm. Dokładnie tak ten mechanizm jest opisany. I dlatego pytałem czy może lepiej na redukcji nie stosować kredki w myśl tej zasady że mniej ATP to przyspieszenie metabolizmu w celu szybszego rozpadu tłuszczy i węgli ustroju. Na tej zasadzie niby działa to DNP dlatego zaczęłem się zastanawiać nad tą kredką. Looknijcie dobrze na ten artykuł i przemyślcie to bo sprawa wydaje się dość ciekawa. Zresztą zauważyłem że mimo ostrej diety redukcyjnej suplementacja kreatyną spowodowała brak zakwasów od biegu i ogólnego zmęczenia. Ale ale, zauważyłem też że redukcja jest o 1/3 wolniejsza w porównaniu do poprzednich. Co prawda jest dużo przyjemniej i łatwiej bo lepsze samopoczucie ale jednak. Przemyślcie jeszce ten temat z redukcją i wpływem atp bo sprawa wydaje się ciekawa. Pozdrawiam.
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?
dlatego na redukcje zawsze pisalem piro :D bo nie jest to typowa kreatyna a sól i pirogronian hamuje glikolizę w komórkach tłuszczowych, co z kolei hamuje powstawanie fosfoglicerolu - substancji magazynującej tłuszcz zapasowy dlatego ta kreatyna ma działanie odtłuszczające
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Marqz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:ArmA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?

dlatego na redukcje zawsze pisalem piro :D bo nie jest to typowa kreatyna a sól i pirogronian hamuje glikolizę w komórkach tłuszczowych, co z kolei hamuje powstawanie fosfoglicerolu - substancji magazynującej tłuszcz zapasowy dlatego ta kreatyna ma działanie odtłuszczające

Dzięki Joks już kumam reszte doczytałem na cellbolicu :) Właśnie dziś skończyłem krete Vitala więc już dla mnie i tak musztarda po obiedzie hehe. Ale jaki byś polecał pirogronian kreatyny żeby był nie zadrogi na przyszłość ? Pozdrawiam
  • 0
Świat jest zbyt duży żeby być małym. - A. Munzer

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?
z tego co pamietam piro kupisz tylko olimpu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejne już pytanie o kredke ?

z tego co pamietam piro kupisz tylko olimpu


Wiedza tego człowieka mnie onieśmiela :rotfl: :hyhy:

sry za oftopa :zawstydzony:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024