Skocz do zawartości


tyle pytań a tak mało odpowiedzi... :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

tyle pytań a tak mało odpowiedzi... :P
W tym poście bedzie pare pytań - tak jakos mi sie zebrało :P

Ostatnio przeglądalem na tym forum stare posty (w celach edukacyjnych :) ) i wyczytyałem opinie niektórych że czasem nalezy zrobic przerwe w suplach, tak zeby sobie organizm odpoczął. Cóż wiem ze np. krety sie raczej caly czas nie bierze, tylko bierze sie w cyklach, wiec organizm siła rzeczy odpoczywa miedzy cyklami. Antykatabolików typu hmb czy glutaminy tez moge nie brac z tydzien czy dwa, ale z białkiem lub gainerem to porażka, nie ? To tez jest zalecane ? Zeby nawet od białka odpoczywac ? W moim przypadku to ciezko by bylo, bo niby staram sie odzywiac zdrowo, ale poprostu z braku czasu (pracuje ciezko) ciezko by mi bylo utrzymac odpowiednia dzienną ilosc spozytego białka, i miałbym spadki jakbym chcial tak robic przerwe w białku czy tez gainerze. Albo jak sie sprawa ma z ZMA i lecytyną - tez trzeba czasem odpocząc ? Mi sie wydaje ze nie, to tylko cynk i magnez, pierwiastki (chelatowane) - na marginesie bardzo istotne dla organizmu, a lecytynya sojowa to tez raczej produkt naturlany znajdujacy sie i tak w wielu produktach.

Kolejne pytanie: czy bialko mozna przedawkowac ? Nie mowie o jednorazowym za duzym spozyciu ( jak ten genialny gosc co łyknał 1.5 kg białka na raz) ale tak wogole na dzien, czytałem ze bialko w organizmie w zaduzych ilosciach staje sie toksyczne. O to akurat pytam z ciekawosci bo napewno ja za duzo nie biore - pije gainera 2 razy na dzien w DNT i 3 razy na dzien w DN (standardowa porcja jak na opakowaniu pisze).
To samo pytanie jesli chodzi o aminokwasy - i o to nie pytam z ciekawosci, bo aminokwasów akurat biore sporo, mam aminokwasy w tabletkach - przy czym kazda tabletka ma ich dosc małe stezenie, i tak sobie biore je przed treningiem, po, w czasie kazdego posiłu, przed pracą, w trakcie pracy, po pracy, przed snem. Wychodze z załozenia , ze lebiej brac aminki czesto a w małych ilosciach niz dwa razy dziennie a wziąśc duzo. Biore troche wiecej tylko przed i po treningu bo 2 tabletki a nie jedna jak normalnie. Wiec mozna je przedawkowac ? I jakie sa objawy ?
Przede wszystkim chciałem spytac czy łatwo jest przedawkowac bialko i aminki (bo sam fakt ze mozna wydaje sie raczej oczywisty), ale wydaje mi sie ze musialbym tego żrec nie wiem ile zeby przedawkowac czyli wywołac jakies niepożądane objawy.

Kolejne pytanko. Chodzi o długosc przerwy pomiedzy cyklami kreatynowymi (monohydrat). Widziałem juz wiele wiele bardzo róznych odpowiedzi na to pytanie - nawet na tym formu. Spotykane odpowiedzi to:
1) conajmniej 4 tygodnie
2) 2, 3 tygodnie zupełnie wystarczą i juz smiało mozna robic nastepny cykl
3) 2 cykle w roku ---- co by dawało ze trzeba robic jakies 5 miechów przerwy pomiedzy tymi dwoma cyklami (przegiecie pały co?)
4) tyle ile trwał cykl - w moim przypadku cykla trwał jakies 5 tygodni, wiec musiałbym zrobic 5 tygodni przerwy

Wiec jak to cholera jest, bo jak widac co poniektore opinie sie wrecz wykluczaja. Dlatego na to ostatnie pytanie poprosze bardzo (w raz z uzasadnieniem naukowym) eksperta w dziedzinie biochemii i medycyny sportowej dr hab Joks'a :) .

Z góry dzieki

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyle pytań a tak mało odpowiedzi... :P

z białkiem lub gainerem to porażka, nie ? To tez jest zalecane ?

to uzupelnienie diety wiec jest to w stalej suplemenacji. prawdopodobnie tym osoba rochodzilo sie by zrobic przerwe od sztucznego "jedzenia" lub o gainery z zawartoscia kreatyny

Albo jak sie sprawa ma z ZMA i lecytyną - tez trzeba czasem odpocząc

to rowniez stala suplementacja jak omega3, witaminy, lub cla/hca itd.

Kolejne pytanie: czy bialko mozna przedawkowac ?

mozna. ale jest to dlugotrwaly proces i napewno nie przedawkujesz w 1 porcji. musisz wiedziec o bialku tyle ze ono rowniez potrafi zamienic sie w tluszcz lub przyspieszyc metabolizm. a przedawkowanie to objawy typu wysypka, rozwolnienie.

czytałem ze bialko w organizmie w zaduzych ilosciach staje sie toksyczne

rozchodzi sie o amoniak. dlatego do lepszych bialek uniwersalnych dodaja glutamine gdyz glutamina ma to do siebie ze nerki wykazaja bardzo duze zapotrzebowanie na ten aminokwas no i dlatego glutamina służy jako środek transportowy przewożący grupy aminowe, które sa wydalane z moczem w formie wlasnie amoniaku

To samo pytanie jesli chodzi o aminokwasy

aminokwasy to strawione bialko, o przedawkowanie niemasz sie co martwic bo np gdy brakuje energii to sa one spalane w mitochondriach dajac ci energie. odnosnie twojego dawkowania to nie jest ono ze tak powiem najlepsze :D, lepiej byloby kupic peptyd glutaminy ktory uwalnia sie przez kilka godzin i brac go rano i przed snem a w godzinach okolo treningowych tylko bcaa.

rzede wszystkim chciałem spytac czy łatwo jest przedawkowac bialko i aminki

trudno, poprostu o czyms takim nawet sie nie slyszy

Kolejne pytanko. Chodzi o długosc przerwy pomiedzy cyklami kreatynowymi (monohydrat)

ja wyznaje zasade ze albo w dlugiej suplementacji 0,3g albo jesli mniejsze cykle to 3x na rok. bo niema sensu sie faszerowac ciagle kreatyna. jakbys ciagle to robil to w krotkim czasie przeszedlbys przez wszystkie mozliwe kreatyny, wiec lepiej rzadziej w momentach stagnacji i po odpowiednio dlugiej przerwie wtedy masz pewnosc ze zadziala tak samo jak wczesniej a nie slabiej (wysycenie). a pieniadze wydawac zamiast na niezliczone cykle na kreatynie to wydawac na bialko, ww. pozatym odliczajac w roku ze 2-3 cykle regeneracyjne itd. plus te trzy cykle w roku dwu miesieczne (8 tyg) i po nich wysycenie (np. 1 miesiac czy 1,5 miesiaca) zgadzaloby sie to w sam raz ze najlepiej brac kreatyne 3x w roku

a teraz doktor przedstawi Ci wizualizacje :D

1 cykl na kreatynie - 2 miesiace
wysycenie 1,5 miesiaca
regeneracja po ponad 3 miesiacach intensywnych treningow - 2 tyg

2 cykl na kreatynie - 2 miesiace
wysycenie 1,5 miesiaca
regeneracja - 2 tyg

3 cykl na kreatynie - 2 miesiace
wysycenie 1,5 miesiaca
regeneracja - 2 tyg

i tu juz masz po zsumowaniu 12,5 miesiaca czyli srednio wychodzi najlepiej robic 3 cykle na kreatynie w przeciagu roku. jakbys skracal wysycenie do 1 miesiaca to i upchniesz i 4 cykle. co jest optymalnym rozwiazaniem ale nie walenie po ponad 5 cykli co miesiac :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: tyle pytań a tak mało odpowiedzi... :P
Dzieki Joks

Czyli rozumie ze wysycenie to normalny trening bez krety, czyli przerwa w krecie by "oczyścic" organizm z krety.

Regeneracja - to przerwa nie tylko w krecie ale i w treningu, czyli laba :)

Ja chyba sobie zrobie tylko tydzien regeneracji (czyli odpuszcze 3 treningi bo cwicze 3 razy w tygodniu), bo nie wytrzymam 2 tygodni bez cwiczen :wstyd:

I jeszcze jedno, odrazu po regeneracji zacząc cykl krety ? Nie lepiej by było po tej labie zrobic ze 3 treningi bez krety zeby... jak by to powiedziec - sie troche "rozcwiczyc" a dopiero potem zaczac cykl ? Czy faktycznie mozna orazu po regeneracji ?

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: tyle pytań a tak mało odpowiedzi... :P

Ja chyba sobie zrobie tylko tydzien regeneracji (czyli odpuszcze 3 treningi bo cwicze 3 razy w tygodniu), bo nie wytrzymam 2 tygodni bez cwiczen

tu chodzi o to ze albo robisz lajtowy trening 2 tygodniowy na malych obciazeniach albo robisz tydz przerwy od silki :)

Nie lepiej by było po tej labie zrobic ze 3 treningi bez krety zeby... jak by to powiedziec - sie troche "rozcwiczyc" a dopiero potem zaczac cykl ?

tak zrob ;)

Czy faktycznie mozna orazu po regeneracji ?

mozna ale lepiej se ten tydz bez krety zeby obczaic jakie dobrac obciazenia itp :)
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024