Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przybranie masy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Przybranie masy
Ogólnie to polecam makrele wędzoną. Ma dużo białka, a co do tłuszczy to w 90% są przyswajalne. Także tłuszcze rybne są dobre, a nawet bardzo dobre. Dlaczego? Cóż wbrew pozorom nie jest to tak, że jak coś ma dużo tłuszczy to jest złe. Przecież tak samo napisał Ex, białko z tuńczyka jest praktycznie lepsze od tego z makreli. Podobnie jest z tłuszczami. Powiem szczerze, że nie jest to wielka różnica i wg mnie to tak czy siak ryby się powinno jeść. Cóż, powiem znów szczerze, że ja jem makrele bo jest ogólnie bardziej dostępna i przede wszystkim tańsza od tuńczyka.
Co do ryb w puszce, chodzi o np. tuńczyk w oleju itp. to nie polecam. Lepiej kupić świeżą rybę prosto z wędzarni w pobliskim sklepie rybnym niż truć się jakimiś chemikaliami zawartymi w konserwach. Te ryby które są w konserwach mają dużo tłuszczu które organizm może nie przyswajać.
Puenta - kupuj makrele bądź łososia, świeżego bądź wędzonego!

PS. Ekspertem ryb jestem może dlatego, że wujek ma wędzarnie i co środę jeżdżę po świeże rybki :)
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przybranie masy

Jak czytam na opakowaniach to filety z makreli mają około 6-7 g białka w porównaniu normalna makrela ma około 17 :)

EDIT1
Może akurat trafiłem na taką firme, ale jak powtarzam nie jestem expertem w sprawach rybnych

EDIT2
A wy co robicie z tym płynem co pływa w nim tuńczyk :) bo ja go wywalam :D


ja tez go wylewam. jak kupuje w oleju to tak samo wylewam i wtedy jest mniejsza zawartosc tluszczu :D
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przybranie masy
Filety z makreli (o oleju) - zawartosc białka 7,8g
Inne nie filety (nie pamietam dokadnie ale chyba sledzie, normalna makrela) mają kolo 18g białka i tez w oleju i z tej samej firmy :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024