Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wegetarianskie suplementy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

vincent28
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wegetarianskie suplementy...
To moj pierwszy post, wiec witam wszystkich, i od razu przechodze do konkretow. Poszukalem na forum i znalazlem jedynie 1 watek dotyczacy jako tako kwestii, ktora mnie ostatnio zajmuje.

Chodzi mi o wegetarianskie suplementy dla sportow silowych. Wiem, ze "100 lat temu" robila cos takiego firma NutraSwett (chyba juz dzis nieistniejaca). Zaczalem ostatnio cwiczyc i potrzebuje uzupelnienia diety, uzupelnienia wegetarianskiego. Nie jestem ortodoksem, bialko kurze czy tez serwatka mnie nie obraza:-). Chce jednak unikac zelatyny (w skladzie czesto wystepuje jako otoczka dla tebletek, czy tez kolagenu - ze zwierzecych kosci).
Gdyby ktos mogl mnie nakierowac na takie artykuly (gainery, bialko itd), badz producenta tychze, bede niezmiernie wdzieczny.

Jestem juz starym trepem, wiec tych, ktorych az swedzi, zeby napisac "jedz kurczaki", prosze o wstrzymanie. Pozdrowienia.
  • 0

piterson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 534 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka jakos ;d
  • Zainteresowania:sport(y)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
hehe zawsze dziwilo mnie podejscie wegetarjanskie... ale coz trzeba uszanowac kazda decyzje...
sory za off topic
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
hehe jedz kurczaki :hyhy: (joke)

zelatynowe otoczki to w kreatynie ,aminokwasach itp w gainerach nie ma takich bajerów ;) są białka serwatkowe głównie rózne izolaty bla bla bla ;) są tez gainery z białkiem z soji naprzykład gainer 737 (ale go nie polecam :D )

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
ooo jak milo nareszcie jakis wege :padam:
Jesli chodzi o takie suple ja osoiscie preferuje kreatynke :hyhy: Calkiem niezle bylo po bialku WPC Ostrowii musze przyznac moze z tego ze brak nam bialka w diecie cos mi sie zdaje ze kupie teraz troche tego bialka :hyhy: Pozdro!
  • 0

vincent28
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...

są tez gainery z białkiem z soji naprzykład gainer 737 (ale go nie polecam :D )


Nie polecasz dla wegetarian (czemu?), czy nie polecasz bo....?



Gawlo, witaj rowniez, milo zobaczyc wspolwyznawce na tym dosc egzotycznym jak mysle dla wegetarian forum:-)
  • 0

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
białko sojowe jest beznadziejne jak kazde inne białko roslinne . wiec daruj sobie tego gainera (pod katem bialka ofc)
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
Gainer 737 nie ma soi tylko kolagen i pszenice w składzie białka

po drugie wegetarianie jeśli jesteście tacy zapalczywi
to nie powinniście jesć większości gainerów i białek
bo zawieraja w swym składzie białko zwierzęce :hyhy:

zostaje nieprzydatna słabo przyswajalna
soja i pszenica itp :P
  • 0

vincent28
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...

Gainer 737 nie ma soi tylko kolagen i pszenice w składzie białka

po drugie wegetarianie jeśli jesteście tacy zapalczywi
to nie powinniście jesć większości gainerów i białek
bo zawieraja w swym składzie białko zwierzęce


Nie chce mi sie zaglebiac w temat, bo nie o to tutaj chodzi, ale w wegetarianizmie nie chodzi wcale o wyeliminowanie bialka zwierzecego z diety. jak mowie, mleko i jaja tez zawieraja takie bialko i wielu wege to nie przeszkadza.


Bodyguard, ten kolagen to z czego jest otrzymywany?
Piszesz, ze wege "wiekszosci gainerow jesc nie moga". Napisz mi, jakie moga, bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
  • 0

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...

Piszesz, ze wege "wiekszosci gainerow jesc nie moga". Napisz mi, jakie moga


jesli nie przeszkadza ci pochodzenie bialka od zwierzat (jesli tak to ciezko bedizesz mial w tmy sporcie) to wszystkie mozesz.
  • 0

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
zgadzam sie z koniem a tak na marginesie masz jakas dietke opracowana tak aby uzupelnic ja w odpowiednia ilosc kalori,bialka,ww itp.??uzupelniasz jakos braki nam wegetarianom brakuje ponoc wit. B12 moze Dibencozide na nas podziala :hyhy:
  • 0

vincent28
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
W tzw. miedzyczasie poszperalem troche w necie i znalazlem produkty firmy Naturell. Nie wklejam linkow, bo jak czytalem, konkurencyjnych nie wolno. Znalazlem jednak Sojaprotein 73 %, Sojaprotein 90 % kreatyne i kilka innych rzeczy, wszystko wegetarianskie, co jest zaznaczone (na innych odzywkach tego wyszczegolnienia nie zauwazylem). Sluchajcie, dobra ta firma Naturell, bo o niej nie slyszalem. No i te produkty, ktos siegal, moze cos wiecej napisac?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianskie suplementy...
sojaprotein to bialko roslinne pszenne. charakteryzuje sie one mniejsza zawartoscia aminokwasow i nie powinno przekraczac 1/3 dziennej podazy bialka. firma naturell produkuje glownie tylko suplementy wlasnie takiej jakosci ;/ i dlatego nie jest popularna bo kazdy woli kupic cos z lepszej półki np ostrowie ;)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024