Skocz do zawartości


Zdjęcie

gainer + BCAA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

gainer + BCAA
witam,
to moj pierwszy post na waszym forum - prosze zatem nie "jechac" mnie za bardzo jesli bede popelnial oczywiste pomylki :padam:

26lat, 180cm wzrostu i ok 72kg wagi - przynajmniej tak myslalem do niedawna,
przez ostatnie pol roku klimat w jakim przebywalem spowodowal ze nie za bardzo mialem ochote na jedzenie (goraco i sucho) ... po przyjezdzie do kraju okazalo sie, ze waze 68kg :przestraszony: - tyle jeszcze nie udalo mi sie osiagnac w zyciu

zatem najwyzszy czas zeby troche potrenowac i nadrobic braki w masie - docelowo chcialbym wazyc jakies 80kg i tu powstaje pytanie...

jakies 2 lata temu trenowalismy (troche amatorsko) do zawodow plywackich i wowczas trener polecil mi to co popularnie nazywacie tu gainerem (odzywke weglowodanowo-bialkowa, chyba firmy Trec) oraz puszke BCAA od tego samego producenta - treningi szly ok - power byl niezly (nigdy wczesniej nie bralem zadnych suplementow)

a pytanie jest nastepujace - czy na moim etapie treningu (poczatki, jesli nie liczyc manii silowni ktora dopada kazdego w wieku 17-18lat) jest to optymalny zestaw?
mam juz sprawdzone co to jest WPC Ostrowia :rotfl: a co bialko serwatkowe czy serwatka w proszku - czy WPC (to wysoko wartosciowe - nie pozostaly shit) mozna rowniez wlaczyc do diety?
czy zasady podane na opakowaniu (spozywania) mam stosowac? czy macie jakies wlasne doswiadczenia na ten temat?

dzieki
h3x
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA
bialko, gainer stosuje sie wg brakow w diecie jezeli twoim celem jest masa to gainer styka narazie
  • 0

hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA
a kiedy wprowadzic bcaa?
kiedy wpc zaczyna byc potrzebne?

zamierzam ulozyc trening na 3dni/tyg - pozostale dni (najprawdopodobniej dwa) to bylby trening plywacki srednio intensywny albo intensywny (60-80min plywania, dystans 2-3km) - jakie to stwarza zapotrzebowanie energetyczne? ktos moglby pomoc w okresleniu tego i dopasowaniu ilosci odzywki? czy jedynym dokladnym wskaznikiem jest tutaj kontrolowanie wagi (schudl/przytyl)?
ograniczenie (wylaczenie) plywania raczej nie wchodzi w gre ze wzgledu na dlugosc cykli treningowych na silowni (2-3mies) - nie wytrzymam tyle bez plywania :hyhy: moge najwyzej ograniczyc intensywnosc takiego treningu - zrobic go maksymalnie lekkim, cos jak spacerek po lesie, zamiast biegania ...
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA

a kiedy wprowadzic bcaa?

bcaa mozna wrzucic do stalej suplementacji gdyz jest to nic innego jak strawiona forma białka. powstrzymuje katabolizm, wyzwala energie na treningu poplepsza "pompę" to glowne cechy bcaa wiecej mozesz dowiedziec sie z faq czytajac o nich kilka artykułow. z racji ekonomicznosci stosuje sie je albo w cyklach na sile, albo na rzezbe

kiedy wpc zaczyna byc potrzebne?

bialko z odzywki jest zawsze potrzebne gdy nie dostarczasz swojego dziennego zapotrzebowania, swoja wage mnozysz przez 2,5g i wychodzi Ci dzienne zapotrzebowanie na bialko

zamierzam ulozyc trening na 3dni/tyg - pozostale dni (najprawdopodobniej dwa) to bylby trening plywacki srednio intensywny albo intensywny (60-80min plywania, dystans 2-3km) - jakie to stwarza zapotrzebowanie energetyczne?

bylaby to juz dosyc duza aktywnosc fizyczna a wiec proponuje wtedy pomnozysz wartosc przez 1,4 plus 500kcl ekstra. lub jesli nie znasz sie na dietach carbo po treningu :rotfl:

ograniczenie (wylaczenie) plywania raczej nie wchodzi w gre

nie musisz, musisz tylko dostarczyc odpowiednio wiecej kcl by nadal miec efekty. w przeciwnym wypadku treningi na wiele sie nie zdadza bo co mozna zbudowac na ujemnym bilansie :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA

bylaby to juz dosyc duza aktywnosc fizyczna a wiec proponuje wtedy pomnozysz wartosc przez 1,4 plus 500kcl ekstra


ktora wartosc? gdzie tego mam szukac?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA
http://www.forum-kul...showtopic=43064
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gainer + BCAA
wiedzialem, ze gdzies juz to widzialem na forum :)
wielkie dzieki
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024