Skocz do zawartości


Zdjęcie

Arginina w płynie???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Arginina w płynie???
Witam Wszystkich!

Mam pytanie :Czy spotkal sie ktos z Was z L-arginina w plynie? Jezeli tak to jaka firma zajmuje sie dystrubucja tego suplementu w takiej postaci? Jezeli jest ich pare- to ktory jest tak naprawde godny uwagi? No i co myslicie o tym suplemencie dostepnym w takiej formie czyli plynu??

z gory wielkie dzieki

i czekam na fachowe odpowiedzi

pozdrawiam wszystkich
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
milaj, jest Ci zbedny...kup aminokwasy i będzie dobrze :)
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
dlaczego twierdzisz ze arginina jest zbedna?

Ztego co wiem jest bardzo wazna poniewaz jedna z funkcji jest stymulowanie hormonu wzrostu.! Pozatym powoduje uwolnienie NO w organizmie a o jaki wplyw na nasz organizm ma tlenek azotu nie musze chyba nikomu tlumaczyc....


Dalej czekam no konkretne odpowiedzi...

"kup aminokwasy"- to mnie nie zadowala -sorry!
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
to kup sobie amino XXL to jest kombinacja lizyny i argininy w płynie. Dostępne w opakowaniach po 500ml....

Ztego co wiem jest bardzo wazna poniewaz jedna z funkcji jest stymulowanie hormonu wzrostu.!

jak odpowiednio długo śpisz to też powoduje to wydzielanie HW...



ps...nie łaska samemu poszukać??
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
arginina + lizyna ???

Z tego co wiem to Lizyna jest bezpośrednim przeciwnikiem argininy, pełni rolę jej konkurenta w dostępie do mózgu. W ostatnich latach, w środowisku medycznym i naukowym udowodniono antagonizm lizyny do argininy.
Dr. Robert Ronzio, Ph.D. Wydział biochemii, Uniwersytet California w Berkley, oraz nauczyciele akademiccy posiadający tytuł doktora w Tufts Uniwersytet Medical College, ustalili, że "suplementy lizyny zwalczają argininie."

Dlatego chodzi mi o Czysta postac Argininy a nie jakies mieszanki ktore w rezultacie ni sa tak rewelacyjne jak to sie podaje.Wielu ludzi nawet pewnie nie wie o antagonizmie lizyny z arginina i o tym ze inne aminokwasy rywalizują z argininą, szczególnie lizyna, mogą sprawić, iż formuła będzie nieskuteczna

".Żołądek nie powinien zawierać aminokwasów, które rywalizują z argininą. Sportowcy,
którzy biorą swoje koktajle proteinowe z suplementami argininy marnują swój czas i pieniądze. Arginina powinna zostać wzięta przed treningiem i zamiast posiłku i koktajli proteinowych- po treningu."

pozdrawiam

i czekam na dalsze wypowiedzi i opdowiedzi
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???

i zamiast posiłku i koktajli proteinowych- po treningu."

z tym się nigdy nie zgodzę ,żeby niewiem co...jedyne co może zastąpić posiłek po treningu to gainer...nic poza tym...


skoro tyle wiesz na ten temat mądralo to sobie sam qwa poszukaj i nie działaj mi na nerwy...
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
po co te nerwy?
to ze sie z czyms nie zgadzasz to jest twoje konstytucyjne prawo-ale nie znaczy ze tak nie jest! to jest akurat przytoczony cytat z wypowiedz wyciagnietej z opracowania pewnego lekarza...ale nie o to mi chodzilo tylko o odpowiedz na temat kombinacj arginina+lizyna!

Nie wydaje mi sie zebym wiedzial tak wiele-inaczej nie zakladalbym tego tematu, ale napewno do ciemnoty tez nie naleze!

Mimo wszystko prosze o odpowiedz na moje poprzednie pytania!

I mniej nerwow-bo nie o to przeciez chodzi!

pozdrawiam
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???

Mimo wszystko prosze o odpowiedz na moje poprzednie pytania!

moja odpoweidź jest taka żebyś poszukał na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,albo w sklepach z odżywkami...

I mniej nerwow-bo nie o to przeciez chodzi!

mógłbym napisać że nie będziesz mi mówił co mam robić ,ale napiszę spoko ,bo nie chcę się denerwować przed snem...
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
ok spoko
nie zamierzam Ci mowic co masz robic - bo i tak pewnie nie posluchasz!

Najprosciej jest powiedziec "poszukaj w google.pl" - gorzej jest przyznac sie do niewiedzy czyz nie?

ale luzik przeciez ja tez nie wiem wszystkiego - miedzy innymi dlatego zalozylem ten temat!

tyle ze ja sie do tego otwarcie przyznaje i otwarcie prosze o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na moje pierwsze zadane pytania!

Tylko prosze bez odpowiedzi typu "google.pl" -jedna byla i to juz starczy!

pozdrawiam
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???

Czy spotkal sie ktos z Was z L-arginina w plynie?

nie...nawet o tym nie słyszałem...ta odpowiedź z mojej strony automatycznie wyklucza resztę pytań.Jak chcesz to VITALMAXmaw ofercie argininę ztymże w tabletkach...

Najprosciej jest powiedziec "poszukaj w google.pl" - gorzej jest przyznac sie do niewiedzy czyz nie?

nie...gorzej jest nie umieć poszukać...

ale luzik przeciez ja tez nie wiem wszystkiego - miedzy innymi dlatego zalozylem ten temat!

nie ma ludzi wszechwiedzących...

tyle ze ja sie do tego otwarcie przyznaje i otwarcie prosze o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na moje pierwsze zadane pytania!

ok.Odpowiedziałem....

pozdrawiam

ja również
:]

ps.Przeczytaj:
Arginina, ornityna . rewelacyjny stymulator anaboliczny ! ( tak, ale czy na pewno ?)

Aby zrozumieć dlaczego arginina i ornityna są uważane za suplement stymulujący anabolizm proponuję trochę teorii, której zrozumienie na pewno pozwoli Czytelnikowi na własną w miarę niezależna ocenę skuteczności działania omawianego suplementu.
Kiedy na skutek treningu dojdzie do rozpadu białek, a z rozłożonych białek powstałe aminokwasy zostaną potraktowane jako źródło energii, wtedy ich łańcuchy węglowe ulegają spaleniu tak jak węglowodany, natomiast grupa aminowa zostaje użyta do dalszej biosyntezy związków azotowych, lub gdy rozpad białek był bardzo duży, zostaje przekształcona w amoniak.
Ponieważ nadmiar amoniaku jest dla ludzkiego organizmu wysoce toksyczny, amoniak zostaje przekształcony w wątrobie w mocznik i pod ta postacią jest wydalany.
Do syntezy mocznika z amoniaku niezbędna jest ornityna, która w tym przypadku jest nośnikiem atomów węgla oraz azotu, natomiast prekursorem ornityny jest wielofunkcyjny aminokwas – arginina.
W powyższy sposób nasz organizm radzi sobie z nadmiarem amoniaku powstałego po rozpadzie białek, lecz w jaki sposób zniszczone białka zostają odbudowane ?
Otóż przy wysokim poziomie wolnych aminokwasów w krwioobiegu, wzrasta też ich stężenie w ośrodkowym układzie nerwowym, gdzie dzięki odpowiednim receptorom aminokwasy informują mózg że doszło do dużego rozpadu białek.
Powyższa informacja stymuluje wydzielanie somatotropiny, hormonu wzrostu wydzielanego przez przysadkę mózgową potęgującego syntezę białek, oraz wzmagającego lipolizę ( energetyczny rozpad tkanki tłuszczowej), celem dostarczenia energii pod postacią wolnych kwasów tłuszczowych.
Takie wydzielanie ma nie dość że zapobiegać dalszemu rozpadowi białek, dając organizmowi alternatywne źródło energii, to jeszcze ma doprowadzić do wzmożonej syntezy białek mięśniowych.
Wszystkie wspomniane fakty zostały skrupulatnie wykorzystane przez producentów suplementów, którzy wypuścili na rynek suplement składający się z dwóch aminokwasów : argininy i ornityny. Wymienione aminokwasy odpowiednio podane mają pojawiając się w krwioobiegu imitować rozpad białek do którego w istocie nie doszło, a tym samym pobudzić nasze własne - endogenne wydzielanie hormonu wzrostu., który nie dość że doprowadzi do przyrostu masy mięśniowej to dodatkowo przyśpieszy spalanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej ! rewelacja ! ale czy na pewno ?
Niestety pewne poważne źródła podają, że podanie drogą pokarmową argininy i ornityny nie będzie skuteczne gdyż z układu pokarmowego wymienione aminokwasy dostana się do wątroby, która będąc głównym laboratorium produkcyjno-odtruwającym naszego organizmu może nie wpuścić do krwioobiegu argininy i ornityny w stanie wolnym, lecz wykorzysta je do aktualnych potrzeb organizmu, nie zawsze zgodnych z naszą wolą.
Na pewno skuteczne byłoby podanie owych aminokwasów we wlewie dożylnym, co zapewniłoby pominięcie wstępne wątroby, w tym przypadku istnieje o wiele większa szansa dotarcia stymulacji do mózgu i wyzwolenia anaboliczne działającej somatotropiny.
Niemniej osobiście spotkałem się z osobami które były zadowolone ze stosowania argininy i ornityny podawanej doustnie. Wspomniane osoby twierdziły, że straciły pewną ilość tkanki tłuszczowej lub uzyskały odpowiednie pobudzenie do rozwoju masy mięśni i siły. Niestety była to nieliczna grupa osób.
Z pewnością skuteczność preparatu podanego doustnie należałoby sprawdzić osobiście, gdyż różnice fizjologiczne między ludźmi są naprawdę tak duże, że niejeden czytelnik może być zadowolony z działania argininy i ornityny, a niejeden nie.

Stosowanie

Zawsze tuż przed snem, w ilości co najmniej 3g (łącznie ), popijać wodą. Zapewniając co najmniej 2,5 godzinny odstęp od ostatniego posiłku.
Odpowiednia proporcja między argininą a ornityną powinna mieć stosunek jak 2:1.

źródło : kif.pl
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???

nie...nawet o tym nie słyszałem...

No to niestety teraz Cie zmartwie Bo istnieje!!! Ba istnieje i jest dostepna na rynku polski, zawiera 5000mg czystej L-argininy na dawke, jest w plynie i co najwazniejsze nie jest to jakas mieszanka z lizyna!!!

Udalo mi sie uzyskac odpowiedz na moje pytanie w inny sposob :D

Mimo wszystko wielkie dzieki za Twoje odpowiedzi szczegolnie za ostatnia, z przyjemnoscia przeczytalem ale teraz ja odbije pileczke: poszukaj zanim ze stanowczoscia napiszesz ze czegos nie ma!

Bo to ze Ty nie slyszales o czyms nie oznacza ze cos nie istnieje.

pozdrawiam
p.s.
Gdybys chcial sie dowiedziec czegos wiecej lub kto inny zapraszam z checia udziele odpowiedzi na pytania!

POZDRAWIAM


  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
milaj, czego oczekujesz od tego ??
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
Pytasz czego oczekuje od L-arginy w plynie, tak?

W Stanach Zjednoczonych gdzie dziedzina kulturystyki i fittness jest bardzo zaawansowana, sportowcy dbają nie tylko o polepszanie swoich osiągnięc ale przede wszystkim o polepszenie i utrzymanie swojego zdrowia!
Co z tego ze teraz bede zgrywal chojraka a na starosc bede odwiedzal wszystkie apteki na osiedlu.!!!

L-arginina oprócz stymulacji produkcji tlenku azotu NO i hormonu wzrostu wplywa pozytywnie na wszystkie systemy a przede wszystkim na uklad krwionośny miedzy innymi:
-Arginina polepsza cyrkulacje krwi, poprawia zdolność do wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz ułatwia rozszerzyć naczynia
-Arginina pomaga zapobiegać nieprawidłowemu przepływowi krwi( przez stymulację produkcji plazminy(fibrynolizyny) oraz rozszerzeniu naczyń

itp.

Dlatego mi tak taprawde zalezy na tym aby poprawic swoj stan zdrowia, i dlatego poszukuje tego preparatu w takiej formie. Udalo mi sie juz znalesc to czego szukam : duza dawka dzienna, w plynie, no i bez mieszanek!!!

pozdrawiam
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???

nie...nawet o tym nie słyszałem...

No to niestety teraz Cie zmartwie Bo istnieje!!! Ba istnieje i jest dostepna na rynku polski, zawiera 5000mg czystej L-argininy na dawke, jest w plynie i co najwazniejsze nie jest to jakas mieszanka z lizyna!!!

Udalo mi sie uzyskac odpowiedz na moje pytanie w inny sposob :D

Mimo wszystko wielkie dzieki za Twoje odpowiedzi szczegolnie za ostatnia, z przyjemnoscia przeczytalem ale teraz ja odbije pileczke: poszukaj zanim ze stanowczoscia napiszesz ze czegos nie ma!

nie napisalem ze to nie istnieje ,tylko że o tym nie słyszałem...
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
ok rozumiem

Na szczescie udalo mi sie juz znalesc!
pozdrawiam

cena nawet tez nie najgorsza z opcjami upustu!
  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
milaj, Jezeli takie suplementu potrzebujesz..
Bierz.. ;)
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
hehe Zrozumialem ze tak naprawde zdrowie sie liczy a jezeli moge przy okazji "pomoc" swojemu organizmowi zwiekszyc wydajnosc, wytrzymalosc itp. to ju wogole jest dobrze!

Preparat o ktorym mowie pozwoli mi na to - zachowac zdrowie i wzmocnic cialo!

pozdrawiam

jak by ktos mial jakies pytania odnosnie tego preparatu- zapraszam!
  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
milaj, ale efekt napewno nie bedzie odrazu widoczny..
dlugotrwala stosowanie powinno przyniesc takowe..
Pozatym musisz znac swoj organizm bardzo dobrze.. :P
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
milaj, no powiedzmy sobie szczerze: trzepiesz po 10 razy dziennie
i potrzebna ci arginina która jest głównym składnikiem... wiadomo czego ;)
  • 0

milaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arginina w płynie???
Wlasnie ze nie w przypadku tego preparatu efekt jest widoczny juz po ok tygodniu sam organizm dostaje tak zwanego "kopa" juz gdzies wlasnie po tym okresie czasu. A efekty rzeczywiscie so dlugotrwale, moze i to rzeczywiscie troszke trwa ale to przeciez jest suplementacja. To nie jest tabletka od bólu glowy która lykasz i chwila moment bol przechodzi.
Suplementacja trwa dluzej i efekty jej widac dluzej. Tabletke po 2-3 godzinach znowu musisz lyknac...

A co do tej znajomosci swojego ciala to oczywiscie jest bardzo wazna! chociaz wystarczy poczytac na temat wiekszosci schorzen zwiazanych z ukladem naczyniowo sercowym - nastepnie zestawic to z naszym trybem zycia sposobem odzywiania itp itd a ta znajomosc juz nie bedzie taka potrzebna aby stwierdzic ze jestesmy w grupie ryzyka aby wystapilo u nas ktores ze schorzen zwiazanych z ukladem naczyniowo sercowym. Nie wiem jak inni ale ja nie chce ryzykowac jezeli chodzi o moje zdrowie. Profilaktyka to jest to o czym tak naprawde mowie.

" Leczenie chorob jest jak kopanie studni w momencie gdy chce nam sie strasznie pic" - przyslowie chinskie. :D :)

pozdrawiam

w razie jakoichkolwiek pytan walcie smialo na maila
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024