Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noto mamy problem!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Noto mamy problem!
Witam, jestem tu pierwszy raz jeszcze nie wiem co i jak, bo jestem początkujący. To poniżej jest moją dietą. Albo wołaniem o pomoc. Staram się aby dieta była na masę, ale bez przesady. Mam 85 kg wagi, 179 wzrostu i 23 lata. Ćwiczę miesiąc, ale nie mam specjalnej diety. I czy z tą dietą poniżej pociągnę trochę czy muszę coś zmienić? To są w prawdzie banały, ale nie mam kasy na specjalne zmiany. Jeśli chodzi o mięso, ryż czy coś podobnego to jest na obiad jakby co.

Posiłek 1. 10:00
A. Płatki owsiane z mlekiem 0,5%, dwie kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem.

Posiłek 2. 13:00
B. Jogurt truskawkowy, kanapka z twarogiem półtłustym, 1 jajko całe, banan, jabłko

Posiłek 3. 16:00
C. Obiad: Czyli to co mamusia zrobi. Raz kotlety mielone innym razem z kotlet z piersiczek, ryba jakaś zupa no takie pierdoły. To nie jest zależne ode mnie.

Posiłek 4. Przed treningowy 18:00
D. 2 kanapki z miodem lipowym, kanapka z serem żółtym + pomidor, 1 jajko całe, jabłko.

Trening: A po nim odżywka carbo 30g.

Posiłek 5. Po treningowy 22:00
E. 2 kanapki z dżemem, 2 kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem, jabłko + jajko całe.

Posiłek 6. Przed snem 23:45
Odżywka białkowa: OLIMP WHEY PROTEIN 35g

Jeśli mam tu jakieś poprawki wrzucić to proszę pisać. Ciężko mi było cokolwiek tworzyć niemając wagi. Zrobił bym to lepiej, ale muszę mieć konkretne dane bo w tych tabelach co na każdej stronie są niema zbyt wielu szczegółowo no chyba ile jest składników w jabłku, bananie itd. To co zbroiłem to pewnie za mało. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły czy trzeba coś zmieniać to słucham. Jeśli nikt niema pomysłu co zrobić dalej to czy cokolwiek osiągnę z tym co jest.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Posiłek 1. 10:00
A. Płatki owsiane z mlekiem 0,5%, dwie kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem.
Dorzuć tutaj oliwę z oliwek 1łyżkę dużą, tran 1 łyżeczkę małą a wyeliminuj tłusty twaróg. Na sniadanie możesz zjeść bardzo dużo gdyż uzupełniasz glikogen po nocnym katabolizmie więc większa pula kalorii pójdzie w mięśnie a nie w tkanke tłuszczową dlatego możesz sobie tu dorzucić coś dodatkowo przyśpieszając metabolizm na cały dzień

Posiłek 2. 13:00
B. Jogurt truskawkowy, kanapka z twarogiem półtłustym, 1 jajko całe, banan, jabłko
Jogurt naturalny bądź activia będzie lepszym wyjściem. W owocowych jest duża ilość cukrów zaś w takiej activi bardzo dużo bakterii które korzystnie wpływają na florę bakteryjną w jelicie. Dlatego tutaj polecam activie/j.naturalny zamiast j.owocowego. Nie jedz wogóle twarogów tłustych ani półtłustych najlepsze są "chude" - najlepsze na noc. Jajko na twardo mocno zapycha brzuch aż czujesz sięnajedzony więc dobre są na redukcji {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif banana daj po treningu gdyż ma wysoki IG i dużo glukozy. Jabłko może być {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

Posiłek 3. 16:00
C. Obiad: Czyli to co mamusia zrobi. Raz kotlety mielone innym razem z kotlet z piersiczek, ryba jakaś zupa no takie pierdoły. To nie jest zależne ode mnie.
Ok tylko pamiętaj żeby pierś z kuraka jeść bez skóry. Do obiadu jak również innych dan (po za treningowym) dodawaj warzywa w ten sposób uzupełnisz witaminy,mikroelemnty i odkwasisz organizm. Tutaj dorzuć oliwę z oliwek. Jeśli mam smaży kotlety etc. niech to robi na oliwie z oliwek i po każdym użyciu wylewa olej by nie powstawały tłuszcze trans które są najgorsze dla organizmu. Na oliwie z oliwek smaż krótko. Jeśli smażenie trwa dłuższy czas lepiej smażyć na tłuszczach zwierzęcych gdyż mają wyższą termogenezę

Posiłek 4. Przed treningowy 18:00
D. 2 kanapki z miodem lipowym, kanapka z serem żółtym + pomidor, 1 jajko całe, jabłko.
Lepiej jakby Twój posiłek przed treningowy opierał się na takich składnikach jak wymieniłeś w obiedzie {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Widzę że dużo jesz kanapek, jedz jak najmniej rafinowanych węglowodanów (chleby, bułki, mąki), ser żółty jest dobry. Jeśli chodzi o jajo ma wartościowe białko i możesz zjeść ze 3 takie jajeczka nawet. Jabłko wywal, za dużo tej fruktozy już

Trening: A po nim odżywka carbo 30g.
Posiłek 5. Po treningowy 22:00
E. 2 kanapki z dżemem, 2 kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem, jabłko + jajko całe.
Kupiłeś już te carbo? i tą odżywke co napisałeś że bierzesz na kolację? Lepiej ajkbyś z nimi poczekał aż do połowy roku ćwiczeń a carbo zastąpił glukozą w proszku rozcieńczoną w wodzie (po treningu jakieś 15-30 minut około 20-40 gram). Jeśli masz już carbo i nie stać Cie będzie na następne możesz oszczędnie dawać np. 20g glukozy i 20g carbo - wyjdzie Ci taniej i będziesz miał odżywkę na dłużej, chociaż lepiej jakbyś brał same carbo.

[b]Co do posiłku po treningowym to jest on za późno. 30-60 minut (do 2 godzin max.) należy zjeść zwykły posiłek po treningowy. Jeśli chodzi o ten posiłek jest on najważniejszy w diecie kulturysty i ładuje się w nim nie mal że tyle samo kalorii co na śniadanie (około 30%). Kanapki z dżemem nie są polecane, w ogóle Twój posiłek po treningowy nie jest odpowiedni. Zastąp to wszystko np. Ryżem/makaronem z jajecznicą/jajkami na twardo, bananem. Do posiłku po treningowego nie dorzucaj warzyw. W posiłku po treningowym (przed również można) powinny znajdować się wwyłącznie składniki o dużym IG (tabele znajdziesz w internecie).

Posiłek 6. Przed snem 23:45
Odżywka białkowa: OLIMP WHEY PROTEIN 35g
[b]Ja bym zastąpił oliwą z oliwek, tranem oraz twarogiem chudym. Dobrym połączeniem na przedłużenie wchłanialności jest połączenie białka kazeiny z białkiem serwatki - o to zapytaj w swoim sklepie suplementacji (np. Vitamin Shop - pewnie jest u Ciebie w mieście gdzieś {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif)

Edit: Zadałeś pytanie czy ogólnie na tej diecie mógłbyś przytyć - otóż nie, mógłbyś ale jedynie w tkance tłuszczowej. A tak po za tym to jak wyglądasz? Zalany jesteś czy suchmielec że chcesz się masować przy wadze 85 kg? {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Dzięki za odpowiedź, ale mam kilka pytań:

Posiłek 1. 10:00
A. Płatki owsiane z mlekiem 0,5%, dwie kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem.
Dorzuć tutaj oliwę z oliwek 1łyżkę dużą, tran 1 łyżeczkę małą a wyeliminuj tłusty twaróg.
"Na śniadanie możesz zjeść bardzo dużo gdyż uzupełniasz glikogen po nocnym katabolizmie więc większa pula kalorii pójdzie w mięśnie a nie w tkankę tłuszczową dlatego możesz sobie tu dorzucić coś dodatkowo przyśpieszając metabolizm na cały dzień."

W tym miejscu zgadam się do wszystkiego oprócz oliwy wiem, że jest do bobra, ale czy mogę zastosować zwykły olej? A co do twarogu do mogę przy tym zostać oczywiście dam chudy twaróg. No i co do dorzuć coś jeszcze. Czy mogą być jakieś kanapki np. dżem, miód, ser żółty jeśli tak to ile kromek?


Posiłek 2. 13:00
B. Jogurt truskawkowy, kanapka z twarogiem półtłustym, 1 jajko całe, banan, jabłko
Jogurt naturalny bądź activia będzie lepszym wyjściem. W owocowych jest duża ilość cukrów zaś w takiej activi bardzo dużo bakterii które korzystnie wpływają na florę bakteryjną w jelicie. Dlatego tutaj polecam activie/j.naturalny zamiast j.owocowego. Nie jedz wogóle twarogów tłustych ani półtłustych najlepsze są "chude" - najlepsze na noc. Jajko na twardo mocno zapycha brzuch aż czujesz się najedzony więc dobre są na redukcji {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif banana daj po treningu gdyż ma wysoki IG i dużo glukozy. Jabłko może być.

Ok, zgadzam się z jogurtem, a twaróg chudy może być? I co z tym jajkiem może być czy wywalić. Trzeba zrobić porządek z tymi jajkami, kiedy i ile powinno się je jadać.

Co do obiadu to wszystko wykonam.


Posiłek 4. Przed treningowy 18:00
D. 2 kanapki z miodem lipowym, kanapka z serem żółtym + pomidor, 1 jajko całe, jabłko.
Lepiej jakby Twój posiłek przed treningowy opierał się na takich składnikach jak wymieniłeś w obiedzie {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Widzę że dużo jesz kanapek, jedz jak najmniej rafinowanych węglowodanów (chleby, bułki, mąki), ser żółty jest dobry. Jeśli chodzi o jajo ma wartościowe białko i możesz zjeść ze 3 takie jajeczka nawet. Jabłko wywal, za dużo tej fruktozy już

Co do tego to nie mam za bardzo możliwości coś gotować ?(kasa) Czy mogę pozostać przy miodzie i serze. Jeśli tak to ile kanapek, później wyminie chleb na razowy. Z resztą się zgadzam.



Trening 20:00
A po nim odżywka carbo 30g.

Posiłek 5. Po treningowy 22:00
E. 2 kanapki z dżemem, 2 kanapki z pół tłustym twarogiem ze szczypiorkiem, jabłko + jajko całe.
Kupiłeś już te carbo? i tą odżywke co napisałeś że bierzesz na kolację? Lepiej ajkbyś z nimi poczekał aż do połowy roku ćwiczeń a carbo zastąpił glukozą w proszku rozcieńczoną w wodzie (po treningu jakieś 15-30 minut około 20-40 gram). Jeśli masz już carbo i nie stać Cie będzie na następne możesz oszczędnie dawać np. 20g glukozy i 20g carbo - wyjdzie Ci taniej i będziesz miał odżywkę na dłużej, chociaż lepiej jakbyś brał same carbo.

[b]Co do posiłku po treningowym to jest on za późno. 30-60 minut (do 2 godzin max.) należy zjeść zwykły posiłek po treningowy. Jeśli chodzi o ten posiłek jest on najważniejszy w diecie kulturysty i ładuje się w nim nie mal że tyle samo kalorii co na śniadanie (około 30%). Kanapki z dżemem nie są polecane, w ogóle Twój posiłek po treningowy nie jest odpowiedni. Zastąp to wszystko np. Ryżem/makaronem z jajecznicą/jajkami na twardo, bananem. Do posiłku po treningowego nie dorzucaj warzyw. W posiłku po treningowym (przed również można) powinny znajdować się wyłącznie składniki o dużym IG (tabele znajdziesz w internecie).

Więc co do glukozy to ile może ona kosztować. Carbo stosuje natychmiast po treningu. Nie jako posiłek. A co do pory posiłku po treningowego to nie bardzo mogę wcześniej bo o 20:00 mam trening, potem carbo po treningu, o 21:00 rowerek 30 min i robi się już prawie 22:00. Chyba że mam jeść wcześniej to rowerek gdzieś indziej dać? Tylko gdzie. Jeśli chodzi do tego posiłku to jakie kanapki mam jeść bo gotowanie nie jest możliwe (kasa). Mam do wyboru ser żółty, biały, miód, szynka, pasztet owoce może pomidor.


A co do odżywki białkowej to mogę przy niej zostać? I czy mam dodać łyżkę oleju.


Edit: Zadałeś pytanie czy ogólnie na tej diecie mógłbyś przytyć - otóż nie, mógłbyś ale jedynie w tkance tłuszczowej. A tak po za tym to jak wyglądasz? Zalany jesteś czy suchmielec że chcesz się masować przy wadze 85 kg?

Co do tego to wcale nie jestem gruby wręcz cienki, tylko tyje na brzuchu więc wygląda to trochę dziwnie. Sorry, że tak za spamowałem stronę, ale chcę wiedzieć jak najwięcej dopiero zaczynam. Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
W tym miejscu zgadam się do wszystkiego oprócz oliwy wiem, że jest do bobra, ale czy mogę zastosować zwykły olej? A co do twarogu do mogę przy tym zostać oczywiście dam chudy twaróg. No i co do dorzuć coś jeszcze. Czy mogą być jakieś kanapki np. dżem, miód, ser żółty jeśli tak to ile kromek?

W posiłku pierwszym możesz dać chudy twaróg jasne chociaz najlepsze jak będziesz jadł go na kolację/bądź też na kolację. Jeśli chodzi o olej to może być olej lniany, winogronowy ale zastąpienie oliwy olejem nie jest w 100% dobrym rozwiązaniem. Najlepiej chociaż jakbyś jednego dnia pił sobie oliwę a drugie np. olej lniany. Do śniadania możesz dorzucić kanapki ale jak już wcześniej napisałem ogranicz do minimum spożywania pieczywa białego. Możesz go posmarować czy położyć co tam chcesz z w/w (z wyjątkiem dżemu). Kromek hmm jak najmniej, jedna? {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

Posiłek 2. 13:00
Ok, zgadzam się z jogurtem, a twaróg chudy może być? I co z tym jajkiem może być czy wywalić. Trzeba zrobić porządek z tymi jajkami, kiedy i ile powinno się je jadać.
Twaróg chudy nie, za dużo produktów mlecznych to równą się dużej ilości laktozy, po za tym produkty mleczne potęgują przez przysadkę mózgową do odkładania się tłuszczu pod skórą. Jajka jak najbardziej możesz jadać, są zdrowe, nie bój się oto że mają dużo cholesterolu - tylko mała część się wchłania.

Posiłek 4. Przed treningowy 18:00
Co do tego to nie mam za bardzo możliwości coś gotować ?(kasa) Czy mogę pozostać przy miodzie i serze. Jeśli tak to ile kanapek, później wyminie chleb na razowy. Z resztą się zgadzam.
Przy miodzie i serze nie za bardzo. Może zmień posiłki w diecie? Możesz jeść obiad później aby był jako posiłek przed treningowy? A posiłek obecnie przed treningiem wrzucić przed obiad jako podtrzymanie metabolizmu na wysokich obrotach?


Trening 20:00
A po nim odżywka carbo 30g.

Posiłek 5. Po treningowy 22:00
Więc co do glukozy to ile może ona kosztować. Carbo stosuje natychmiast po treningu. Nie jako posiłek. A co do pory posiłku po treningowego to nie bardzo mogę wcześniej bo o 20:00 mam trening, potem carbo po treningu, o 21:00 rowerek 30 min i robi się już prawie 22:00. Chyba że mam jeść wcześniej to rowerek gdzieś indziej dać? Tylko gdzie. Jeśli chodzi do tego posiłku to jakie kanapki mam jeść bo gotowanie nie jest możliwe (kasa). Mam do wyboru ser żółty, biały, miód, szynka, pasztet owoce może pomidor.
Glukoza jest tania 100g kosztuje może 1,20. Nie kupuj glukozy w aptece, więcej zapłacisz (nawet 3zł {SMILIES_PATH}/icon_neutral.gif ) a niczym się nie różni od sklepowej. Jeśli chodzi teraz o godzinę to jest dobra nie wiedziąłem że tak długo trenujesz, nmie napisałeś o aerobach {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Chociaż jeśli teraz robisz aeroby bezpośrednio po siłce to wiedzże insulina blokuje spalanie WKT (wolne kwasy tłuszczowe) więc carbo zniweczy trochę twoje plany na zrzucenie fatu. Lepiej jak je weźmiesz po aerobach a przed nimi zaopatrzysz się w antykataboliki np. BCAA, Tauryna. Jeśli chcesz spalić fat to najlepsze jest robienie aerobów na czczo. Bierzesz BCAA by nie spaliło Ci mięśni wypijasz kawę oraz łykasz karnitynę po 45 minutach idziesz biegać czy tam jeździć, wracasz do domu i dopiero po 2 godzinach jesz swój pierwszy posiłek. Ale tlyko nie liczni mogą sobie na to pozwolić {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Dobrym okresem na taką redukcję są wakacje gdyż zwykle są to okresy wolne od szkoły, uczelni. A jeśli chodzi o gotowanie etc. To możesz np. podczas robienia obiadu ugotować więcej ryżu i poprostu zostawić go na później. Kanapek Ci wogóle odradzam ale widzae że całą swojądietę opierasz na nich :/ Lepiej jak zjesz sam ser bez kanape. Warzyw potrneingu nie jedz. Dobrym wyjściem będą winogrona bądź banany po trneignu jeśli nei masz czasu nazabawy w kuchni.


A co do odżywki białkowej to mogę przy niej zostać? I czy mam dodać łyżkę oleju.
Jaka jest informacja na ulotce tej odżywki? Jeśli chodzi o zastosowanie


Co do tego to wcale nie jestem gruby wręcz cienki, tylko tyje na brzuchu więc wygląda to trochę dziwnie. Sorry, że tak za spamowałem stronę, ale chcę wiedzieć jak najwięcej dopiero zaczynam. Pozdr.
Za spam nie przepraszaj, od tego jest forum, a mi miło że mogę komuś pomóc {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif NA brzuchu to normalne u facetów, u kobiet tłuszcz bardziej odkłąda sięw nogach, tyłku - no chyab że już miejsca braknie {SMILIES_PATH}/icon_e_biggrin.gif

Pytaj pytaj {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Sorry, że truje i pytam o takie pierdoły jakby co to niech Pan powie. Rozejdę się jak smrut po gaciach.
Wie Pan chce jadać kanapki bo w tej chwili niemam kasy bo nie pracuję, a pasztety, miód i wszystko co na chleb łącznie z nim dostaje "darmo". Dlatego chcę żeby wszystko się opierało właśnie na nich. Trzeba zrobić pożądek, jeśli to nie sprawi kłopotu. Czy mógłby Pan ułóżyć mi dietę z następujących produktów:

Tylko prostym językiem np. tu masz 2 kanapki z tym i z tym bo na innych forach piszą jakieś cyfry a ja bez wagi niemoge nic. Ztymi porami co podawałem wcześniej. A co do rowerku to go przeniosę. Tylko proszę mnie nie odsyłać tak jak na innych forach. Bo to ostatnie na którym mogę coś znaleźdż potem muszę sam. A wiadomo co będzie (oczywiście nic). Ta dieta ma być chociaż na kilka miesięcy jak pójdę do roboty spróbuję tu wrócić jeśli będę mógł i wtedy można stworzyć coś lepszego. Teraz ma to być dieta dla bezrobotnego.

1. Pasztet
2. Chleb zwykły później będze razowy ale narazie musi być ten.
3. Mleko 0,5%
4. Miód
5. Jajka Całe
6. Twarożek
7. Jabłka
8. Banany
9. Dżem truskawkowy
10. Płatki owsiane
11. Ser żółty
13. Jogurt truskawkowy 1,5% (wolę go używać bo go dostaje)
14. Pomidory, szczypiorek
15. Kawa inka
16. Margaryna "Rama"
17. Raz w tygodniu puszka groszku zielonego konserwowego
18. Olej póżniej oliwa z oliwek
Niema tu mięsa ale na obiad będzie o 16:00 niestety nie dam rady jeść o 18:00 obiadu drugiego więc muszą być owoce kanapki.
19. Jeszcze wpadło mi w łatpy konserwa (śledź w sosie pomidorowym)

Jeśli chodzi o odżywkę to tak się ją stosuje:
Przeciętnie stosuje się 1-3 porcji dziennie - po przebudzeniu, pomiędzy posiłkami, po treningu i przed snem.
Jedną porcję odżywki 35g rozpuścić w 150 ml wody. Ale ja stosuje tylko przed snem (kasa)

Dzięki za poprzednie rady. To co tu wypociłem to cała prawda, teraz Pan trzyma mnie w szachu. Chcę coś z sobą zrobić bo to już przesada. Mam "ciąże" na brzuchu aż strach. A gdzie indziej. Skóra i kości. To chyba paranoja, Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Po pierwsze nie jestem pan tylko mam na imię Paweł {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Miło mi jest Ci pomagać i z niecierpliwością czekam an kolejne pytania z Twojej strony, to daje mi jakby hmm rozrywkę, możliwość milej spędzenia czasu gdyż nie za bardzo mam go urozmaicony {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Jeśli chodzi o ten brzuch to jednym z powodów jego powstawania mogą np. być te kanapki które ładują sięw tkankę tłuszczową, jeśli chodzi o dietę to rób tak jak Ci napisałem wcześniej. Jeśli masz dużo tych jajek, twarogu, mleka, płatków, jogurtów itp. to jedz je bez udziału pieczywa. Ja np. jem sam ser żółty popijająć ketchupem któy jest mimo tego co ludzie mówią bardzo zdrowy - zawiera dużo lipokenu rozwalonego do prostszej, łatwiej wchłanialnej postaci (pomijając że jest go dużo więcej niż w zwykłym pomidorze) oraz wszystkie inne substancje zdrowotne które zawierają pomidory. Dietę na podstawie poniższych skłądników trudno mi wypisać przykro mi. Dlatego ró tak jak proponowałem wcześniej.




Jeśli chodzi o odżywkę to tak się ją stosuje:

Przeciętnie stosuje się 1-3 porcji dziennie - po przebudzeniu, pomiędzy posiłkami, po treningu i przed snem.
Jedną porcję odżywki 35g rozpuścić w 150 ml wody. Ale ja stosuje tylko przed snem (kasa)

To ok bierz ją przed snem
Jeśli masz oponkę na brzuchu to nie nad używaj glukozy (do 40g) i spożywaj nasiona słonecznika - pomagają w zlikwidowaniu odstającego brzucha.

1. Pasztet - najlepiej w ogóle nie jedz
2. Chleb zwykły później będzie razowy ale na razie musi być ten. - zminimalizuj
3. Mleko 0,5% - rano, jeśli Ci pasuje to z płatakami chociaż tpo nie jest dobre połączenie niestety {SMILIES_PATH}/icon_e_sad.gif
4. Miód - tak jak pisałem wcześniej, miód jest zdrowy ale rozsądnie z ilośćią spożywania (jak ze wszystkkim)(
5. Jajka Całe - są zdrowe, i mają wszystkie aminokwasy proteogenne (budujące białka), możesz jeść w każdym posiłku jajka
6. Twarożek - Możesz również zastąpić w posiłku coś na co Ci zabraknie pieniędzy
7. Jabłka - 1 jabłko dziennie, większa ilość przy Twoim sposobie odżywianai się odłoży się w tkance tłuszczowej, najlepiej jak je zjesz w czasie gdy posiłek Twój nie będzie zbyt duży, dosycisz go
8. Banany - po treningu są bardzo dobre, szczególnie gdy pisałeś że nie masz kasy na gotowanie etc.
9. Dżem truskawkowy - możesz sobie zjeść łyżeczką ze słoika
10. Płatki owsiane - rano {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Jakby Cię po nich bolał brzuch, zmniejsz ilość płatkó w diecie stopniowo zwiększając ich ilość później, oorganizm może nie być przyzwyczajony do takiej ilość błonnika (węglowodan który się nie wchłania, pomaga w trawieniu, wychwytuje z jelita tłuszcz wydalając go z organizmu, w połączeniu z wodą w jelicie tworzy żel powodująć cuzucie głodu, dlatego stosuje się błonnik przy dietach redukcyjnych bądź by udusić głód). Jeśli również w dzień będziesz miał gazy wyeliminuj płatki owsiane połączone z mlekiem gdyż to one mogą być sprawcą tego (u mnie były)
11. Ser żółty - Bardzo zdrowy - jedz ile wlezie {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
13. Jogurt truskawkowy 1,5% (wolę go używać bo go dostaje) - Też może być, lepszy taki jogurcik niż nic {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Jedz w kazdym posiłku po za kolacją i po treningu
14. Pomidory, szczypiorek - nie jedz po treningu. Wszędzie indziej możesz jeść
15. Kawa inka - kiedy chcesz {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
16. Margaryna "Rama" - Jeśli będziesz pił olej, oliwę z oliwek, smarowanie kanapek margarynami/masłami nie będzie wskazane. Jeśli zaś nie będziesz pił tych tłuszczów to smaruj śmiało by uzupełnić tłuszcz w diecie
17. Raz w tygodniu puszka groszku zielonego konserwowego - jak z każdym innym warzywem, nie po treningu, jedz kiedy wlezie
18. Olej póżniej oliwa z oliwek - rano, przed treningiem, na noc
Niema tu mięsa ale na obiad będzie o 16:00 niestety nie dam rady jeść o 18:00 obiadu drugiego więc muszą być owoce kanapki.
19. Jeszcze wpadło mi w łapy konserwa (śledź w sosie pomidorowym) - śledź w sosie pomidorowym miam, sos pomidorowy (jak napisałem o ketchupie) dobry, a śledź to rybka która ma zdrowe kwasy omega3, kolagen, zdrowe białko. Jedząc rybki nie wyrzucaj kości, chrząstek, przegryzaj je - mają dużo ważnych substancji które są ważne dla stawów
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ok spróbuję. Stworze se dietę wkleję i powiesz czy jest do zaakceptowania. Postaram się jak mogę, ale będzie to trudno. Jeśli będą problemy mogę tu wrócić?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Powrót jest wskazany {SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif
Jeśli czegoś nie wiesz, chcesz wiedzieć jak coś funkcjonuje etc. to pytaj {SMILIES_PATH}/icon_cool.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ja tylko na chwilę jeśli chodzi o słonecznik "miastowy" taki czarny nie wiem jak się prawidłowo nazywa może być. Jeśli tak to gdzie mogę takową paczkę zastosować? (w którym posiłku)
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Pestki z dyni, orzechy włoskie, rodzynki etc. najczęściej poleca się na śniadanie. Te pestki również możesz dodać do śniadania. Lecz jeśli np. przed obiadem gdzie zwykle jest lekki posiłek możesz tam dorzucić. Pestki słonecznika zawierają dużo zdrowego tłuszczu. Ogólnie w każdym posiłku po za posiłkiem po treningowym pestki ze słonecznika są warte dodania
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Dzięki jutro jeszcze trochę rzucę spamu. Jak tak dalej pójdzie to to forum zamieni się w książkę. Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Czekam {SMILIES_PATH}/icon_e_ugeek.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Trochę się na produkowałem, może teraz będzie lepiej:

1. Posiłek 10:00
Płatki owsiane + mleko 0,5 %, dwie kanapki razowe z twarogiem, kawa inka, jedna łyżka stołowa oliwy z oliwek, jedna łyżka dżemu (bez chleba).

2. Posiłek 13:00
Jogurt, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, 2 jajka, jabłko.

3. Posiłek 16:00
Obiad to wiadomo, ale czy do obiadu dodawać oliwkę z oliwek jeśli obiad był tłusty?

4. Posiłek 18:00
Dwie kanapki razowe z miodem, dwa jajka, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, jedna paczka słoneczniku, jedna kromka razowego z twarogiem.

20:00 - 21:00 TRENING
Natychmiast po nim Carbo.

5. Posiłek 21:30 Trochę wcześniej bo rowerek wywaliłem. Mam nadzieję, że poprawiłem.
Banan, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, dwie kanapki razowe z twarogiem i jedna z dżemem.

6. Posiłek 23: 30
Odżywka białkowa: OLIMP WHEY PROTEIN 35g

No trochę zmieniłem jakby co to pisz. A i co z tą glukozą kiedy i ile gramów (to ile łyżek dużych stołowych). Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
1. Posiłek 10:00
Płatki owsiane + mleko 0,5 %, dwie kanapki razowe z twarogiem, kawa inka, jedna łyżka stołowa oliwy z oliwek, jedna łyżka dżemu (bez chleba).
Może być

2. Posiłek 13:00
Jogurt, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, 2 jajka, jabłko.
Również

3. Posiłek 16:00
Obiad to wiadomo, ale czy do obiadu dodawać oliwkę z oliwek jeśli obiad był tłusty?
Jeśli był tłusty to nie, jeśli nie było w nich tłuszczu to dodaj. Pamiętaj, że tłuszczy zwierzęcych (z wyjątkiem ryb) się nie jada. NIe uwzględnia sięich w diecie, same się uzupełniają.

4. Posiłek 18:00
Dwie kanapki razowe z miodem, dwa jajka, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, jedna paczka słoneczniku, jedna kromka razowego z twarogiem.
może być

20:00 - 21:00 TRENING
Natychmiast po nim Carbo.

5. Posiłek 21:30
Trochę wcześniej bo rowerek wywaliłem. Mam nadzieję, że poprawiłem.
Banan, kilka plasterków żółtego sera z ketchupem, dwie kanapki razowe z twarogiem i jedna z dżemem.
kanapki wywal, wrzuć tu jajecznicę z 4-6 jaj

6. Posiłek 23: 30
Odżywka białkowa: OLIMP WHEY PROTEIN 35g
dobrze

Glukozę możesz mieszać z carbo w proporcji np. 50/50; 20gcarbo/20g glukozy. Bezpośrednio po treningu. 1 łyżka duża glukozy czubatej to będzie coś koło 25 gram mi się zdaje - nie wiem dokładnie {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Uuuuuuuuu w sumie udało się, myślisz, że zbuduję mięśnie, chociaż zarys z tą dietą? A, w dziale trening dzięki za wskazówki. Pozdr.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Trudno będzie z tymi kanapkami ale myślę że w mięśniu przybędziesz {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Polecam jeszcze zakup jakiegoś ZMA, magnez,b6, cynk, wapń, cynk, chrom. Zakup te witaminki, skłaniki mineralne jak będziesz miał kilak złotych na zbyciu. Są one nie dorgie a dużo dają. Wapń kosztuje hmm 4,5 ja kupuje taki że mi starcza na 2 tygodnie coś koło tego. Magnez z witaminą b6 starcza mi na bardzo długo (1tabletka dziennie, boje się przedawkowania), podobnie z resztą {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif. Polecam również zakup komplexu witamin
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Z witamin to stosuje plusz takie witaminy rozpuszczalne w wodzie. Chyba mogę to brać. Jeśli tak to jaka jest najlepsza pora?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Najlepiej rano
  • 0
Paweł W.

Żółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
O chyba mam szczęście jeszcze jestem jedyny na dziale dieta. Chciałbym się zapytać o taką pierdołkę, otóż czy mogę dziennie zjadać aż tyle jaj ile mam w diecie. Czy mi nie zaszkodzą bo słyszałem, że niewolno jadać codziennie jajek to prawda?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Noto mamy problem!
Ludzie przestrzegają o nadmiarze jaj w diecie z obawy o cholesterol który się w nim znajduje. Jednak badania potwierdzają że jest on wydalany z organizmu a nie wchłaniany (wchłania się nie wielka część która nie wpływa negatywnie). Możesz jeść tyle jajeczek {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024