Skocz do zawartości


Zdjęcie

taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

madziusia
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

taekwondo
tak jak w temacie. co o tym myślicie?
  • 0

Rugby_fun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Zainteresowania:liczne

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
Ja mysle ze troche mało konkretne to pytanie tae-kppniecia uderzenia noga kwon-ciosy rękami do- droga, flozofia zycia.....temat na duzo stron skonkretyzuj
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
dobre... podoba mi sie znacznie bardziej nuz karate czy kung-fu ( chociaz kiedys bylem wielkim fanem kung-fu ) :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Rugby_fun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Zainteresowania:liczne

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
Tez trzeba rozroznic bo istenieje ITF WTF GTF. I roznice miedzy tymi odmianami szczegolnie w walce sportowej sa duze.To co ogladasz na olimpiadzie to WTF jest mocny kontakt ale nie mozna uderzac rekami na twarz(moim zdaniem conajmniej dziwne) w ITF kontakt jest lzejszy(tak jest napisane ale zadko to siesprawdza) i mozna uderzac na głowe ale ciosy kontrolowane nie zadne zamachowe sierpy itp.Jezeli chodzi o same treningi to duzo kopania i ogolnie pracy nogami, widowiskowe kopniecia kombinacje nozne to włanie taekwondo.Wpołaczeniu z dobrymi rekami to cwiczac taekwondo mozna stac sie wszechstronnym zawodnikiem.Oprucz walki cwiczy sie na treningach takze samooborone (przed łapaniami ciosami kopnieciami w parterze zalezy do stopnia zaawansowania)wykonuje sie układy formalne,techniki specjalny(kopniecia dosieżne, w dal i wzwyż)testy siły(rozbicia desek) .Taekwondo jest dobrym sportem ogolnorozwojowym ktory jak chce sie cwiczyc wyczynowo to w Polsce sa duze mozliwosci bo jest dobrze rozwiniety system zawodow i eliminacji (Polacy sa najlepsi na swiecie w taekwon-do ITF po odejsciu koreanczykow zze swiatowej federacji).Jezelio chodzi o sprzet to najlepiej zakupic rekawice szczeke protektory(buty treningowe) ochraniacze na piszczele.Egzaminy na stopnie odbywaja sie co poł roku. Skutecznosc Taekwon-do na ulicy jest zalezna tak jak we wszystkich stylach walki od umiejetnosci , jezeli masz juz jakis staz i troche potrafisz to bardzo sie przydaje.
  • 0

madziusia
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
bo widziałem plakat na miescie
gdzie własnie isze taekwondo i na dole pod tym kickboxing
i ze zajecia prowadzi mistrz świata
wiec moze to jakies połączenie tkd i kickboxingu
we wtork 1 spotkanie pójde to sie przekonam ale co wy o tym myślicie
bo nie chcem biegać w kimonie bez rekawic tak jak karate takie ruchy czerstwawe (bez obrazy dla tych co to ćwicza, po prostu nie podoba mi sie)
  • 0

back
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrow Wlkp-Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
Ja osobisie chodzilem do klubu na teakwondo wtf i musze powiedziec ze jesli komus chodzi o nabranie szybkosci i techniki nog to jest to doskonala sztuka walki ale jesli ktos mysli o ulicy to bedzie musial jedak jeszcze cwiczyc cos innegoi..jest to sztuka walki bardziej pokazowa..
  • 0
"Najpotezniejsi sa CI ktorzy w trakcie FURI staja sie blizsi zwierzeciu!!"

madziusia
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
no juz jestem po 1 spotkaniu. trener mówił że jest to połączenie rąk z kickboxingu i nóg z teakwondo.
i jeszcze takie pytanie czy lepsze na ręce są taśmy elastyczne czy bawełniane.
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
Ja bym wybrał bawełniane
  • 0

pawlo143
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kulturystyka, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo

jesli komus chodzi o nabranie szybkosci i techniki nog to jest to doskonala sztuka walki

też sie ztym zgadzam. Chdziłem na taekwondo 4.5 roku i wychodziło mi to na dobre :D
  • 0

pawlo143
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kulturystyka, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo
tez bym wybrał bawełniane :D sa owiele lepsze
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024