Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nunchaku nieskuteczne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
po historii dwoch kumpli wiem ze ten kto trenuje i bedzie sie bronil i komus krzywde zrobi to ma przesrane w sadzie bardziej,Body ja nie nosil bym nic przy sobie ale wiem z czym ludzie moga wyskoczyc;)moje miasto slawne jest z niektorych akcji
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
Nie no w sumie to masz rację tylko mnie nadal dziwi czemu nunchaku
nie no nie gadam że cos z tobą nie tak ale po prostu jakoś
nie widzę tego rodzaju broni na ulicę, ale skoro pewnie sie z tym czujesz
to ok. Ja tam jestem przywiązany do mojego teleskopa jak go mam
w kieszeni to aż mi lżej na duszy hehehe.

i w pracy tez go będę nosił bo chodź teleskopy nie są stosowane
w ochronie to jednak nikt ich użycia nie zabrania...
  • 0

Silo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
Musze się z wami niezgodzić. nie wiem kto z was trenuje nunchaku a kto nie ale dziwbe rzeczy tu piszecie. Jeśli chodzi o mnie to nunchaku jest najlepsza bronią jaką stworzono. A jak napisał BODYGUAR, że wystarczy kawałek dłuższego kija to mija się z prawdą. Byc może Twój kumpel trenował nunchakiem Freestyle a nie Combat. Ja już dosyc długo ćwicze nunchakiem Combat i wiem co piszę. Bez wachania bym wyciągnął nunchako na ulicy w razie zagrożenia gdyż wiem, że jest niezwykle skuteczne. Tylko trzeba pamiętać, że to nie jest tak łatwo typu, że wyskakuje na Ciebie koleś z nunchakiem a Ty myślisz ze je złapiesz i wyrwiesz mu z ręki. Trzeba pamietać ze nunchaku jest zabójczą bronią dla przeciwnika jak i dla niedoświadczonego właśćiciela któy sie nim posługuje gdyż nunchaku potrafi oddac i to porządnie.
Jeżeli ktos jest zainteresowany to zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tam sie dowiecie szczegółów.
Pozdrawiam
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
ciekawe forum...
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
mam to gdzieś i tak tonfa jest the best :)
  • 0

hamer16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wziac ZMA ??
  • Zainteresowania:siłownia muay thai , kick boxing , box,teakwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
ja zawsze jak ide na solo z kims albo poprostu na miasto zawsze na rekaCH MAM TAK ZWANE BANDAŻE CZUJE ze cos mi reke uciska i czuje sie jak bym byl nasparingu z kolezkami i niczego sie nie boje a co do nunchaku hmmmm mam w pokoju powieszone metalowe plastikowe i drewniane chcialem trenowac ale jakos czasu nie blem nie bede mowil ze bron jest gowniana ale nie bedemowil rowniez ze jest dobra poniewaz nigdy nie widzialem "na zywo" kolesia ktory lał sie nunchaku tyle co w filmach z b.lee a jesli ktos moglby mi jakąs nauke walki nunchaku przesłac byłbym bardzo wdzieczny .... (ale mi film wkreciliscie :P ) :chytry:
  • 0

lipnowiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?
hehe ale zwała z tym nunchaku sie zrobiła:)) adrian88 ma racje co do nun, nie raz widzialem ludzi w akcji z tym niby niewinnym sprzetem, osobiscie sie nieznam na tym ale widzialem co to robi. spojrzcie chociaz na bruce'a lee co wyprawiał. pozdro
  • 0
Thug Life

lipnowiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

zawsze jak ide na solo z kims albo poprostu na miasto zawsze na rekaCH MAM TAK ZWANE BANDAŻE CZUJE ze cos mi reke uciska i czuje sie jak bym byl nasparingu z kolezkami i niczego sie nie boje

ale typ z tego hamera, normalnie czlowiek demolka. kozaczy na tym forum potężnie, cwaniak jakich mało. ciekawe czy w rzeczywistosci to samo potrafi i to samo robi co pisze... przeslij pare fotek swoich hamer na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo takie mam wrazenie ze troche masz wybujala fantazje az kur wica bierze jak sie czyta co piszesz. tak jakbys byl jakims bobem sappem albo remi bonjasky
  • 0
Thug Life

ProrokNunchaku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

Nie wiem czy kogoś to interesuje i jak dawno ta rozmowa się toczyła ale odpiszę.

 

Nunchaku jest bardzo skuteczną bronią ale 99% ludzi którzy się nim posługują to albo magicy albo debile. Prawdziwa walka z nunchaku ma tyle wspólnego z tymi popisami karateków i freestylowców co realne techniki miecza dwuręcznego z Wiedźminem 3.

 

Każda osoba która bagatelizuje nunchaku jako broń powinna sobie odpowiedzieć na pytanie czy chciała by dostać w głowę/twarz korbaczem albo kiścieniem.

 

Pamiętajcie że fikuśne popisy nunchaku albo filmy z Bucem Lee (typu Game of Death) to bzdury.

 

To samo się tyczy większości szkól walki w dzisiejszych czasach. Walka na miecze nie wygląda tak jak w gwiezdnych wojnach. Ale tej prawdy nikt nie akceptuje.

 

Z całą stanowczością i odpowiedzialnością twierdze że nunchaku jest bardzo skuteczne (w kategorii broni obuchowej = nie porównujmy nunchaku, pałki, tonfy do broni ostrej typu nóż albo maczeta).

 

Tylko jeszcze raz podkreślam. PRAWIE NIKT TYM SIĘ NIE POSŁUGUJE DOBRZE.

Każdy wywija tym jak zabawką i robi fikuśne popisy.

 

Pozdrawiam


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

Bardzo dawno ta rozmowa się toczyła XD

Tak czy inaczej wtrącę swoje 3 grosze. Nunchako do samoobrony to lipa. Żeby tym dobrze władać trzeba lat treningu. Większości posługujących się nim tylko wydaje się, że umią. Na taką osobę trafi jakiś co coś tam umie się bić, zrobi jeden unik od nun, strzeli buta w ryj, nu wypadnie z ręki a operator padnie jak placek na ziemię, już nie jeden taki był co się chciał popisać XD

Do samoobrony raczej się stosuje coś prostego w obsłudze gdzie nie trzeba lat treningów np gaz, baton czy gazówka. Nun na ulicy raczej popisówką zajeżdża.

 

Filmy z Brucem czy Jackie Chanem oczywiście, że bzdury. Zresztą większość filmów z walką to lipa. Nawet Rocky czy Undisputed. Fajnie zrobione do obejrzenia, ale z rzeczywistością mają tyle wspólnego co Dragon Ball XD


  • 0

ProrokNunchaku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

Największa wada nunchaku to fakt że prawnie jest zakazane a z uzyskaniem pozwolenia jest duży problem bo przepisy są niesprecyzowane (policja sama nie wie jak wydawać takie pozwolenie).

 

 

Co do buta w ryj. Wyobrażasz sobie że mam w ręku metrową pałkę i zrobisz przed nią unik? Stań na przeciwko kendoki i zrób unik i wysprzęgl mu buta w ryj :)

Takie historie tylko na pokazach aikido i jujitsu mają miejsce.

 

Co do samoobrony to wiem że gaz, baton czy nóż jest prostszy ale w przypadku wytrącenia broni i przejęcia jej przez przeciwnika nie zawsze jest to zaleta.

Nunchaku to bardzo dobra i fajna broń ale niestety wszyscy robią z nim coś takiego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

serce mi się kraje że nawet instruktorzy sztuk walki robią takie gówno...

 

Tu tak naprawdę powinna się zacząć o wiele większa i ważniejsza dyskusja.

Dlaczego ludzie robią, lubią i oklaskują gówno.

 

Mam dla Ciebie zadanie faluś, znajdź na youtube cokolwiek z nunchaku nadające się do obrony.

Pozdrawiam.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

Jak ktoś robi takie pokazówki nun bez problemu sobie mogę wyobrazić jak ktoś podbija i od strzała typa machającego na oślep nokautuje XD

Filmu z realnej walki nun wątpie że gdzieś znajde.


  • 0

ProrokNunchaku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku nieskuteczne?

Tu masz jedyne co jest warte uwagi.

 

1 Długi film o systemach i stylach nunchaku

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

2 Krótki film o prawdzie nunchaku

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

3 Bojowe zastosowanie nunchaku

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

4 Nunchaku test

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

5 Nunchaku sparing

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Pozdrawiam.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024