Skocz do zawartości


Zdjęcie

słownik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

madziusia
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

słownik
nie uważacie że przydał by sie tutaj temat w którym byłyby wyjaśnone różne pojęcia np.
blokowanie HPTA
konwersja do DHT
aromatyzacja
okres aktywnego półtrwania
retencja wody
HDL
LDL
itp. a no oczywiście wyjaśnione pod kątem koksów
  • 0

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Noto ruszaj do roboty ;-)
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Dokładnie, jak dobrze zrobisz to podwiesimy :)
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
To moze ja zacznę

1. Okresy aktywnego półtrwania:

Środki doustne
Anadrol / Anapolan50 (oxymetholone) 8 do 9 h
Anavar (oxandrolone) 9 h
Dianabol (methandrostenolone, methandienone) 4.5 do 6 h
Methyltestosterone 4 dni
Winstrol (stanozolol) (tabletki lub depot brany doustnie) 9 h

Środki inekcyjne
Deca-durabolin (Nandrolone decanate) 15 dni
Equipoise 14 dni
Finaject (trenbolone acetate) 3 dni
Primobolan (methenolone enanthate) 10.5 dni
Sustanon lub Omnadren 15 do 18 dni
Testosterone Cypionate 12 dni
Testosterone Enanthate 10.5 dni
Testosterone Propionate 4.5 dni
Testosterone Suspension 1 dzień
Winstrol (stanozolol) 1 dzień

Estry sterydów
Formate 1.5 dnia
Acetate 3 dni
Propionate 4.5 dnia
Phenylpropionate 4.5 dnia
Butyrate 6 dni
Valerate 7.5 dnia
Hexanoate 9 dni
Caproate 9 dni
Isocaproate 9 dni
Heptanoate 10.5 dnia
Enanthate 10.5 dnia
Octanoate 12 dni
Cypionate 12 dni
Nonanoate 13.5 dnia
Decanoate 15 dni
Undecanoate 16.5 dnia

Inne
Arimidex 3 dni
Clenbuterol 1.5 dnia
Clomid 5 dni
Cytadren 6 h
Ephedrine 6 h
T3 10 h


2. Czas wykrywalności sterydów w teście krwii:

18 miesięcy
Deca - Nandrolone Decanoate

12 miesięcy
Nandrolone Phenylpropionate

5 miesięcy
Equipoise - Boldenone Undecylenate
Primobolan - Methenolone Enanthate
Trenbolone
Finaplex - Trenbolone Acetate
Injectable Dianabol - Injectable Methandienone

3 miesiące
Sustanon 250
Omnadren 250
Testosterone Enanthate
Testosterone Cypionate

2 miesiące
Anadrol - Oxymetholone
Fluoxymesterone
Formebolone
Winstrol-V - Injectable Stanozolol
Drostanolone

5 tygodni
methandienone
mesterolone
ethylestrenole - Silabolin
noretadrolone

3 tygodnie
oxandrolone
stanozolol tabletki

2 tygodnie
Testosterone Propionat

1 tydzień
Testosterone Undecanoate

4 dni
Clenbuterol


źródło: bolex
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Jak chronić się przed działaniem estrogenów??
Kolejnym działaniem niepożądanym jest aromatyzacja. Estrogen powoduje ginekomastie, retencje wody oraz nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Pierwszym lekiem, który jest dobry na ginekomastie jest cytrynian tamoksyfenu (popularny, nolvadex).
Nolvadex dziala prawdopodobnie na zasadzie blokowania receptora estrogenowego. Tamoksyfen zapobiega niestety tylko ginekomastii, nadal zostaje problem nadmiernej retencji wody. Jak barć?? Jeśli jesteś bardzo podatny na gino to proponuje brać od początku cyklu (po 10-20mg dziennie) przez cały okres przyjmowania wysoce androgennych środków aż do momętu przejscia na clomifen, lub poprostu można mieć go pod ręką i zacząć brać gdy pojawią się objawy gino.
Tak jak juz napisalem wczesniej tamoksyfen rozwiazuje jedynie problem ginekomastii nadal pozostaje problem retencji wody. I tu przychodzi nam z pomoca taki srodek jak Cynk
Zapotrzebowanie , jesli chodzi o zapobieganie retencji wody podczas cyklu to ok. (czystego cynku):
65-75kg 50-70mg
75-85kg 80-100mg
85-95kg 100-150mg
powyzej 100kg (150-175mg)
Podczas cyklu z użyciem testosteronu zawsze stosuj cynk, nolvadex trzymaj pod reka na wszelki wypadek, jesli zauwazysz objawy ginekomastii zacznij go stoswac.

Odmiennie natomiast dziala Arimidex. Mozna bylo by go porownac do kombinacji nolvadexu i cynku z tym ze srodek ten ma wieksze efekty uboczne, ale i znacznie lepiej zapobiega pojawieniu sie omawianego problemu. Substancja aktywna anastrozole obniża produkcje estrogenu o 90%. Działa on troche na innej zasadzie niż tamoksyfen (tamoksyfen blokuje receptory estrogenowe nie zmniejszając wydzielania estrogenu, natomiast arimidex obniza wydzielanie estrogenu co za tym idze zapobiega nadmiernej retencji wody i ginekomastii. Skuteczna dawka to 1/8 do 1/4 tabletki dziennie. Jednakże dużym minusem arimidexu jest jego cena w aptece za opakowanie 28 tabletek trzeba zapłacić ponad 400zł.
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Środki których warto użyć po zakończeniu cyklu
HCG oraz clomifen.

HCG posiada działanie zbliżone do LH(luliberyna) i FSH(foliberyna).
Tak jak naturalny LH powoduje wyrzut testosteronu do krwi przez komórki Leydiga w jądrach. Przyjmowane jest po zakończeniu cyklu raz na około 4dni lub częściej(stosuje się dawki od 1000 do 8000 IU tygodniowo przez 2-4tyg.), przyjmowany jest również w trakcie cyklu, aby zapobiec atrofii jąder (2000 IU tygodniowo). Samo stosowanie hcg nie przywraca równowagi hormonalnej organizmu gdyż gonadotropina kosmówkowa odblokowuje tylko jądra, dlatego stosuje się cytrynian clomifenu, który pobudza podwzgórze do wydzielania LH.

Jak skutecznie przykrócić równowagę hormonalną po cyklu??
Są różne schematy przyjmowania ja osobiście preferuje zakończenie cyklu samym clomidem, natomiast hcg jest świetne podczas cyklu. Inni stosują HCG przez okres 2-4tygodni następnie przejście na clomid na okres 2tygodni, lub biorą oba środki jednocześnie. Długość oraz dawki przyjmowania hcg oraz clomidu są zależne od przebytej kuracji tj. Okresu półtrwania środków, Proviron
Masterolone (Proviron) jest lekkim androgenem, który jest stosowany na zakończenie cyklu – łagodzi on depresje oraz zaburzenia popędu po odstawieniu sterydów. Proviron często stosowany jest, jako antyestrogen, według mnie mylnie, gdyż zwalcza on stany niedoboru androgenów a nie ich nadmiar, który prowadzi do aromatyzacji a co za tym idzie do ginekomastii. Masterolone nie wywołuje ginekomastii, ale w połączeniu go z innymi steroidami może spowodować podwyższenie poziomu androgenów i wywołać ginekomastie. Tak więc reasumując proviron można zastosować po cyklu w celu uniknięcia tzw. depresji posterydowej.


Inne środki ktore warto zastosowac po zakończeniu kuracji.

Clenbuterol jest beta 2-antagonista i w tkance mięśniowej wykazuje działanie antykataboliczne zapobiegające utracie masy ciała, najprawdopodobnije łączy się tutaj z receptorami dla kortyzolu, który jest silnym hormonem katabolicznym. Drugim równie pożądanym działaniem clemy jest zdolność do wywołania efektu termogenicznego, który polega na podwyzszeniu temp. ciała i spalaniu tkanki tłuszczowej. Clenbuterol nie jest związkiem z grupy sterydów anabolicznych, różni się budowa i odmiennym działaniem.
Posiada długi okres półtrwania w organizmie do 40godzin. Innym punktem uchwytu dla clemy są receptory kortykosterydów, które może blokować, stąd pozornie anaboliczny efekt działania. Spala zgromadzony w wyniku stosowania sterydów tłuszcz wykazuje jednocześnie działanie anaboliczne w stosunku do tkanki mięśniowej. Tak wiec clen wydaje się być świetnym środkiem do zastosowania po cyklu jak antykatabolik. Skutki uboczne: bezsenność, pobudzenie, drżenie rąk, ból głowy, nudności, kołatanie serca, skurcze mięśniowe.
dawek oraz długości cyklu.

Jak stosować?? 2-6 tab dziennie w dwóch dawkach podzielonych przez 2tygodnie następnie 2tygodnie przerwy potem całość powtórzyć, gdyż ciągle przyjmowanie powoduje wysycenie receptorów lub stosujac bez schematu 2tyg on/off w polaczeniu z ketotifenem.Po zakończeniu kuracji warto zastosować szereg suplementów takich jak kreatyna oraz glutamina, (ale o ich działaniu chyba nie musze pisać), oraz suplementy, które podwyższają produkcje naturalnego testosteronu np. zma, oraz tribullusa, ALC - acetyl-L-Karnityny .A i jeszcze jedno po cyklu warto zainwestować w jakiś preparat który wzmacnia oraz wspomaga regenaracje stawów np. Oparty o siarczan glukozaminy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat poszczególnych środków skorzystaj z wyszukiwarki
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Słowniczek:

SHBG
Sex Hormone Binding Globulin
globulina wiążąca hormony płciowe

SERM
Selective Estrogen Receptor Modulator
selektywny modulator receptora estrogenowego

HPTA
Hypothalamus, Pituitary and Testes Axis
oś podwzgórze, przysadka, jądra

PCT
Post Cycle Therapy
terapia po cyklu - odblokowanie

ED
everyday
każdego dnia
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Podstawowe odblokowanie: dawki i trwanie

Pierwsza rzecz, która wymaga uwagi to jądra. Aby zapobiec atriofi(kurczeniu) jąder używamy HCG, 300-500j co 4-5 dni w czasie cyklu powinno temu zaradzić. Jeśli zdecydujesz się na użycie HCG na koniec kuracji, weź codziennie 500j przez ostatnie 14-21 dni cyklu. Jeśli kwestia jąder jest załatwiona, możemy się zająć odblokowaniem osi podwzgórze-przysadka-jądra.
Oto kilka możliwości w jakie możesz rozwiązać ten problem:

Udokumentowano w badaniach i własnej praktyce, że SERM'y pomagają w odblokowaniu HPTA.


Odblokowanie Clomid'em:
Dzień 1: 300mg
Dzień 2 do 10: 100mg ED
Dzień 11 do 21: 50mg ED

Odblokowanie Nolvadex'em (Tamoxifen'em) :
Dzieńs 1 do 14: 40mg ED
Dzieńs 15 do 30: 20mg ED
Według mnie połączenie obydwóch nie jest potrzebne. Jeśli skutki uboczne Clomid'u są zbyt odczuwalne dla ciebie, użyj Nolvadex'u.

Jest kilka suplementów, które bym polecił na obniżone libido, podniesione SHBG i wskaźniki wątrobowe.

- MACA powinno podnieś libido
- Avena Sativa (Owies Zwyczajny - źródło: płatki owsiane) powinno obniżyć SHBG i zwiększyć ilość wolnego testosteronu
- r-ALA pomoże zregenerować wątrobę

By SLAM
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Co na ginekomastie progesteronową??
Postanowiłem poszukać informacji o środkach na ginekomastie progesteronową - powstałą od sterydów pochodzenia progesteronowego (Nandrolon, Etylestrenol, Trenbolone).Progesteron sam w sobie nie jest niebezpieczny, ale powoduje on zwiększenie poziomu prolaktyny, która jest odpowiedzialna m.in. za laktacje, dlatego właśnie najskuteczniejsze są środki blokujące jej wydzielanie.


Witamina B6
200-300 mg wit. B6 dziennie działa zapobiegawczo.
Gdy wystąpią symptomy dawkę podnosimy do 600-800 mg dziennie w 3 porcjach.
Witamina B6 jest inhibitorem prolaktyny (jak Bromocriptine), przy czym jest rozwiązaniem tanim i bezpiecznym.

Bromocriptine
W Polsce dostępny jest lek o nazwie Bromocorn.
Inhibitor wydzielania prolaktyny, jest bardzo chwalony.

RU-486 (Mifepristone) - tabletka poronna
Blokuje receptory progesteronowe, czyli można ją prównać do Nolvadexu(Tamoxifenu), który blokuje receptory estrogenów.
Niestety lek ten również blokuje receptory androgenowe, co może osłabić przyrosty, a pozatym to straszny syf.

Vitex (Vitex agnus castus)
to lek roślinny stosowany w PMS, nie udało mi się narazie znaleść informacji w jaki sposób działa, ale opinie na jego temat są podzielone.

Stanozolol (winstrol)
Stanozolol łączy się z receptorami progesteronowymi, jednak sam nie wykazuje działania progesteronowego, jak np. Deca, dlatego branie tych środków razem może zmniejszyć nieporządane działania nandrolonu jak ginekomastia czy impotencja.
Niestety skuteczność tego rozwiązania jest mała.

Podobne właściwości do Stanozololu ma Proviron

By SLAM
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
No może ktos ma cos ciekawego do napisania w tym temacie.Trzeba by było jeszcze troche nazbierac informacji i ktos to podwiesi,co??
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
No wszystko fajnie ale kopiować tak z innego forum to nie dokońca o to chodzi.


By SLAM

:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

urbannn16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słownik
Ale jest troche pozmieniane i jest zgoda własciciela :D:D:D
  • 0
Niemam 16 lat jak wskazuje na to mój nick
Mówcie mi Urban



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024