Skocz do zawartości


Zdjęcie

PANOWANIE NAD DIETĄ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PANOWANIE NAD DIETĄ
Ironia odżywiania w kulturystyce polega na tym, że o sukcesie decyduje nie to, co się robi, ale raczej to, czego się nie robi. Dlatego dziś chcielibyśmy się skupić na ośmiu najczęstszych błędach, których powinno się unikać, jeśli chce się osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Błąd 1:
Dążenie do sprzecznych celów
Być może największym błędem tego typu jest usiłowanie utrzymania rzeźby podczas robienia masy. Popatrzmy na przykład Ronniego Colemana czy Chrisa Cormiera: oni wiedzą, że najważniejsze dla przyrostu masy jest dostarczenie mnóstwa kalorii i białka – nawet jeśli przy okazji odłoży się trochę niechcianego tłuszczu. Nie musisz dbać o linię, jeśli chcesz mieć większe mięśnie. Nie można mieć dwóch rzeczy naraz.

Błąd 2:
Stosowanie suplementu zamiast pożywienia.
Chodzenie po sklepach i wydawanie mnóstwa forsy na aminokwasy, witaminy jest stratą czasu i pieniędzy jeśli jednocześnie nie dostarczy się organizmowi wystarczającej ilości białka i kalorii - dwóch zasadniczych czynników warunkujących przyrost masy.

Błąd 3:
Obżeranie się dla zapobiegania przetrenowaniu
Nie nic złego w jedzeniu dużej liczby kalorii, ale nie myśl, że możesz zapobiec katabolizmowi (rozpadowi mięśni) pochłaniając duże ilości białka. Jeśli odczuwasz objawy przetrenowania (znużenie, rozdrażnienie, brak motywacji do treningu) zrób sobie dwa dni przerwy, a potem zacznij od nowa, ale z głową. Jeśli jesz jak prosię, aby zapobiec przetrenowaniu, wówczas nadmiar kalorii odłoży się w postaci tłuszczu i wtedy będziesz wyglądał jak prosię.

Błąd 4:
Za szybki rozrost masy mięśniowej.
Realistyczny przyrost masy podczas fazy przyrostu to ¼ - ½ kg na tydzień. Jeśli osiągasz większy przyrost, to znaczy, że za dużo jesz, a uzyskana masa to w dużej mierze tłuszcz.

Błąd 5:
Wliczanie białka pochodzenia roślinnego
Częstym błędem jest wliczanie białka zawartego w pokarmach roślinnych takich jak płatki owsiane, ryż, chleb czy ziemniaki, do całkowitego dziennego zapotrzebowania na białko. Obliczając dziennie spożycie białka należy uwzględniać tylko białko pochodzenia zwierzęcego zawartego w mleku, chudym serze, proszkach proteinowych, jajach, rybach, drobiu i mięsie.


Błąd 6:
Za dużo białka
Białko jest niezbędne dla pomyślnego przyrostu masy, ale wielu kulturystów popełnia ten błąd, że zjada zbyt dużo białka bez odpowiedniego dopływu kalorii pochodzących z innych źródeł. Dieta bogata w białko, a uboga w węglowodany zmusza organizm do przekształcenia nadmiaru białka w glukozę – źródło energii pochodzącej zazwyczaj z węglowodanów w skutek czego niestety dochodzi do katabolizmu. By uniknąć tego najczarniejszego scenariusza powinno się jeść 2,2 – 3,3 g kompletnego (zwierzęcego) białka na kilogram wagi ciała dziennie i dla równowagi dużo węglowodanów głównie złożonych (około 50% dziennej liczby kalorii) oraz trochę tłuszczu (10-15% całkowitej liczby kalorii).

Błąd 7:
Jedzenie w takich ilościach jak zawodowi kulturyści.
Nie staraj się naśladowac Nassera el Sonbaty, który zjada dziennie 420-450 g białka. Nasser poza sezonem waży około 145 kg, zatem 420-450 g białka to w jego przypadku właśnie wymagane 2,2 – 3,3 g/kg wagi ciała. Ale jeśli ważysz 80 kg, wówczas powinieneś jeść 180-270 g białka dziennie. Jeśli ważysz tyle, co Nasser – gratulacje. Wtedy i tylko wtedy – możesz jeść tyle samo białka, co on.

Błąd 8:
Ograniczanie węglowodanów
To nieporozumienie, że robiąc masę należy jeść tylko wolno działające węglowodany, takie jak kartofle, płatki owsiane i brązowy ryż. Węglowodany o szybkim działaniu szybko dostają się do krwi i towarzyszą im witaminy oraz błonnik. Najlepiej jeść urozmaiconą dietę, zawierającą owoce, cukier i oczyszczone węglowodany, takie jak płatki śniadaniowe, ciastka ryżowe, dżemy i miód.

Chris Aceto, Flex 36

Artykuł ze strony Kulturystyka.net.pl
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niech ten artykuł służy tym, którzy są w błędzie...
  • 0
Nie polecam szpitala :/

Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
Ciekawy ten 5 punkt ... trzebabedzie dodac cos do dietky :P
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

west
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
No faktycznie interesujacy jest blad 5... trzeba nad nim pomyslec..
  • 0
Zapraszam do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
a ja sie nie zgodze z punktem 5, wiadomo większość białka powinna być pełnowartościowa, ale naprawde to nie musi być 100%
  • 0

Madson
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
Text jest z flexa wiec wszystko jasne...
co do pkt 5 nie zgadzam sie.
co sie dzieje z aminokwasami z bialka roslinnego?
to samo co za zwierzecymi tylko one maja nizsza wartos biologiczna nie mozna ich nie iczyc w diecie
  • 0
Tylko ciezka praca mozna dojsc do celu...
Weteran z uszkodzonym kregoslupem...

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ

co do pkt 5 nie zgadzam sie.

nikt ci nie kaze... :P Głupot chyba by nie wypisywali...
  • 0
Nie polecam szpitala :/

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ

Głupot chyba by nie wypisywali...


Dziwisz sie w kazdej gazecie pisza takie pierdoly to czemu w flexie niemieli by?:> :564:
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
bialko roslinne ma malo egzogennych aminokwasow ale ma jest tez znaczna ilosc endogennych.dlatego nie rozumiem dlaczego bialko roslinne wogole mialo by sie nie liczyc?moze i jakis procent powinno sie odliczyc ale napewno nie wszystko
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
a dla mnie punkt 5 to głupota. aminokwasy z białka roślinnego również są wykorzystywane m.in. do budowania mieśni
  • 0

Madson
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
Cris powiedz szczerze czetales kiedys flexa?
Ta gazeta jest grosza niz muscle , to sa rady dla glupich zacofanych skoksowanych AMERYKANOW a nie dla nas biednych obywateli Rzeczpospolitej...
  • 0
Tylko ciezka praca mozna dojsc do celu...
Weteran z uszkodzonym kregoslupem...

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
Ostatnio jak czytam KIF i widze te bezsensowne rozpiski treningów z podstawowymy błędami to aż dziw bierze, że tym ludziom płaca za takie artykuły a oni robią gafy.

Nawet do podawanych rozpisek diet można się przyczepić. A o suplementacji to juz szkoda gadać. Większośc cykli opiera się na HMB.

Raz opisali cykl strydowy oczywiscie w taki sposób, że tylko osoba która ma jakies pojęcie i jest dość domyślna wie co i jak, ale też nic specjalnego.
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ

Dziwisz sie w kazdej gazecie pisza takie pierdoly to czemu w flexie niemieli by?

niby tak...

Cris powiedz szczerze czetales kiedys flexa?

czytałem...
No dobra ale nie naskakujcie na mnie... napisalem co przeczytałem, wyraziłem sswoje zdanie i tyle :) Fakt ze czasem wielke gafy popelniaja ale moze tym razem prawde pisza ? :570:
  • 0
Nie polecam szpitala :/

pppppp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łapy

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
nieprawda ze bialko roslinne jest niepotzrzebne to dlaczego firmy kulturystyczne wkladaja w oferte bialko roslinne np soja effect
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
zeby miec z tego kase proste;) spojrz na megabola nie dziala a kosztuje cos tam:D ale moje zdanie juz wczesniej wyrazilem
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

pppppp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łapy

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
bialko najlepiej sie przyswaja beztluszczowe jak najmniej tlusczu i efekty widac po miesiacy tak jak ja przytylem 5kg w miech tylko soja i przetwory mleczne jajka
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ

bialko najlepiej sie przyswaja beztluszczowe jak najmniej tlusczu i efekty widac po miesiacy tak jak ja przytylem 5kg w miech tylko soja i przetwory mleczne jajka


no cos slabo ze w miesiac 5 kg bez SAA , max 2-3 kg to miesko reszta ........ FAT
  • 0

k070
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
witam, prosilbym o pomoc w ulozeniu diety ogladalem nastepujaca:


1 posiłek
Mleko 0,5% - 500g
Płatki owsiane – 100g

2 posiłek
Chleb żytni\razowy – 150g
Margaryna roślinna – 15g
Tuńczyk – 75g

3 posiłek
Ryż – 150g
Pierś z kurczaka – 100g
Oliwa z oliwek 15g

4 posiłek(potreningowy)
Carbo\glukoza – 100g
Tuńczyk – 75g(30-45min po treningu)

5 posiłek
Makaron – 100g
Pierś z kurczaka – 100g
Oliwa z oliwek – 15g

6 posiłek
Odżywka wysokobiałkowa – 35g






Wartości odżywcze:
Białko – 166g
Węglowodany – 410g
Tłuszcz – 53g
Kalorie – 2781 kcal


zaamieszczona na ktoryms z tematow no ale nie wiem czy ona bedzie dla mnie odpowiednia (nie mowie nie nie mowie tak bo nie wiem, ale mam nadzieje ze bedzie dobra) no wiec jeszcze dodam ze moja:

waga caalkowita 63 kg
waga tluszczu 6,5 kg
waga suchej masy 56,5 kg
procent tluszczu 10%

chodzi mi o masse
i czy mozna ewentualnie zastapic czyms tunczyk albo jakby mozna bylo cos na zmiane zezby nie bylo tak monotonne Pozdrawiaam i mam nadzieje ze ktos mi odpowie i jeszcze w jakich porach mniej wiecej powinny byc spozywane te posilki i powiedzy ktorymi brany gainer pozdro
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: PANOWANIE NAD DIETĄ
trzeba było założyc nowy temat, a nie wciskać sie do tego. ktoś powinnienen to przenieść, ale i tak to pewnie tutaj zostanie... a jeśli chodzi o tą diete to jest źle ułożona
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024