Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakwasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

neozeto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zakwasy
Cześć!
Czy można ćwiczyć zanim znikną zakwasy po poprzednim treningu i czy zakwasy świadczą o dobrym treningu. ;>
  • 0

bicek
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
zakwasy świadczą o tym że niedawno zaczełeś swoją przygodę z siłownią aby się ich pozbyć musisz mięsień który Cię boli zmusić do pracy np weź pobiegaj porozciągaj się :D poprostu kwas z mleka osiada na mięśniach chyba tak jeśli coś pomieszłąem to mnie poprawicie POZDRO
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
powiem tylko tyle cwiczenie ''nonstop'' nie jest wskazane...regeneracja jest bardzo waznym czynnikiem w tym sporcie...a tak a propo to nizej masz post o tej samej nazwie tam trzeba bylo napisac pozdro :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

neozeto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy

zakwasy świadczą o tym że niedawno zaczełeś swoją przygodę z siłownią

Dawno zacząłem tylko miałem dłuższą przerwę i dawniej nie ćwiczyłem za bardzo profesjonalnie bo nie znałem zasad treningów.
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy

zakwasy świadczą o tym że niedawno zaczełeś swoją przygodę z siłownią


nie zgodze sie z tym ja mam zakwasy po każdym treningu klatki i mój kolega który ćwiczy już 2 lata ma tak samo. jak wiemy zakwasy powstają ponieważ za mało tlenu jest pompowane do mięśnia, czego skutkiem jest glikoliza. jednak w mieśniach poddawanym treningowi wykształcają sie nowe naczynia krwionośnie, które dostarczją mięsniom dodatkowe porcje tlenu, co przyczynia sie do zmniejszenia zakwasów. Jednak zważywszy na fakt że ćwicząc na siłowni cały czas zwiększamy ciężar to zupełnie naturalną rzeczą jest to że nawet z długim stazem możemy mieć zakwasy.
  • 0

WKędzior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
no ja sie zgadzam z WIZARDEM
  • 0

prezes1418048745
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
ZAkwasy moga swiadczyc ze masz zle dobrany trening do stazu i energia jaka miesnie moga zgromadzic jest zbyt mala. Jak masz zakwasy to jest wolinejsza regeneracja. ZAkwasy moga tez byc wynikiem zbyt ubogiej w wegle diety. ALe glownie to zalezy od intensywnosci treningu.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

markosmarkowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
z kaltka mam tez taki problem lub z bicem jak ostro pojade klatke to na drugi dzien nie moge podniesc rak taki zakwas i tak jest po kazdym treningu pozdr
  • 0

yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1785 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
wizard ma racje, zakwasy nie tylko sa po dluzszej przerwie z silownia, jak pozadny trening to po kazdym mozesz miec zakwasy, to jest normalne... cwiczyc oczywiscie mozna na zakwasach, ale nalezy sie odpowiednio rozgrzac i rozciagnac
  • 0
sie skacze...
sie plywa...
cialko tez sie ma zajebiste...

un_ix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy
-> dokladnie.. ja rowniez po intensywnym i ciezkim treningu miewam zakwasy. wtedy napradwe czuje, ze trening sie udal ;) najczesciej wystepuja u mnie zakwasy na klacie, tricu i udach.
  • 0
Zapraszam do lektury mojego dziennika w dziale Motywator - Dziennik un_ix'a [[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024