Skocz do zawartości


jakie suplementy na poczatku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_hole_*

Guest_hole_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

jakie suplementy na poczatku?
jakie suplementy [moze nawet sterydy] (i w jakich ilosciach przez jaki okres czasy stosowac, czy brac np bezposrednio przed treningiem itd itp) moga dac wyrazne efekty (chodzi o rzezbe glownie, choc jak bym przybral lekko na masie tez bym sie nie obrazil) w pierwszych 2-3 miesiacach cwiczen? mam 186 cm wzr. 80 kg... jesli to istotne to ponad 4 lata trenowalem wyczynowo plywanie ale mam roczna przerwe, podczas ktorej chodzilem na silownie przez 2 miesiace... moja sylwetka jest raczej ..szczupla:) z gory dziekuje, pozdrawiam!

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
Olimp Gainer MCT 3000g - 2 razy dziennie po 50g, najlepiej z mlekiem, może przed treningiem i po treningu=> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Olimp Tauryna 100 kaspsułek - 2kaps. przed śniadaniem, i 2kaps. po treningu => [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na początek to w zupełności wystarczy, ale jak ci będzie za mało to masz jeszcze
Trec Nutrition HMB 220 kapsułek - rano po przebudzeniu 2 kapsułki, bezpośrednio po treningu 2 kapsułki oraz przed snem 2 kapsułki => [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w dni treningowe bierzesz te produkty w tych samych porach co w dni treningowe

Bardzo ważnym warunkiem jest dieta, bez niej trudno osiągnąć dobre efekty, więc jeszcze został ci dział "odżywianie"
Pozdro

p.s. zarejstruj się na forum to otrzymasz rabat 5% na zakupy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (pamiętej wtedy że zamawiając jakiś produkt należy wpisać w miejsce uwagi swój nick)
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
jezeli jestes szczupły to po co sie rzeźbić, lepiej na masie przybrac. gainerek na początek(moze mass xxl :)), tauryne mozesz brac, glutamine, bialko, carbo.
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_hole_*

Guest_hole_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
tak to ja:)
ale mi nie zalezy za bardzo na masie, nie chce 'pakowac' tylko chce ladnie sie wyrzezbic a ewentualnie przy okazji jezeli bede wygladal na troche wiekszego to sie nie obraze:)

gainer powoduje nabranie masy tak? ale jest to odzywka, nie steryd? wiec jak dlugo trzeba ja stosowac aby uzyskac wyrazne efekty?

GośćGuest_hole_*

Guest_hole_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
chcialem jeszcze zaznaczyc ze raczej nie planuje zmieniac diety, chcialbym zostac przy normalnym, codziennym jedzeniu (jem duzo jajek hehe)... nie wglebiam sie w to ile kazdy posilek ma kalorii, ile zawiera weglowodanow, bialka itd itp...

ps dzieki za linki

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
Tak, gainer jest odżywką i powoduje nabranie masy. Jeżeli chodzi o czas po którym widać wyraźne efekty to zależy on również od treningu, diety, stopnia zaawansowania( im jesteś większy tym bardziej organizm uodparnia się na przyrosty), od wieku( w okresie dojżewania wytwarzasz więcej naturalnego tostesteronu) oraz od genetyki. Napisane na produktach terminy po których masz przybrać tyle i tyle suchej masy mięśniowej to tylko ściema, w rzeczywistości to każdy inaczej rośnie.
Dużo jedz, bierz gainerka, ostro ćwicz (najlepiej 4x w tygodniu), a sam zobaczysz efekty.
Życzę dużych przyrostów :D
Pozdro
  • 0

GośćGuest_hole_*

Guest_hole_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
hmmm... a w takim razie moje ostatnie pytanie: skuteczniejszy gainer czy np. metanabol (lub inny, lepszy steryd na mase)? (biorac pod uwage tylko i wylacznie przyrost masy miesniowej, nie uwzgledniajac problemow wynikajacych z zarzywania sterodow oraz tego, ze po cyklu sterydowym nastepuje spadek masy)

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
metanabol z tego co wiem powoduje rowniez zwiekszona retencje wody przez co nie nabierasz na siebie suchego miesnia... Duza czesc z wagi ktora osiagniesz po metce to woda :(

Nie bierz sie za sterydy!!! :evil:
Plywasz - wieksza masa bedzie ci bardziej przeszkadzac niz pomagac - ja na twoim miejscu za miesiac zaczalbym cwiczyc na sile (zakup glukozamine - suplement dla ochrony stawow), teraz mozesz na mase przy odpowiedniej diecie - bez suplementow... (ew. gainer jako jej uzupelnienie - w dni treningowe 2x50g przed i po treningu, w nie treningowe 50g). Mase i tak predzej czy pozniej spalisz jak bedziesz plywal - sila ci siem przyda...

PS. Plywanie przeciez ladnie rzezbi cialo... nie jestes z tego zadowolony?

acha a przed zawodami polecalbym ci kreatyne (oczywiscie jesli zalezaloby ci na plywaniu nie na kulturystyce) z tego co wiem to jest ona dozwolona (nie drozilaby ci dyskwalifikacja)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
jeżeli chodzi o sterydy to przeczytaj sobie ten post, nie jest on mój, tylko go skopiowałem z sfd, jego autorem jest venom, który bardzo dobrze wyraził, że nie należy brać sterydów

"Sluchaj FRUGO:

1) najpierw zacznij cwiczyc - powod - bez treningu nie urosniesz
2) jednoczesnie naucz sie odpowiednio jesc - powod - bez jedzenia masy nie zbudujesz
3) potem zacznij i naucz sie stosowac suplementy - powod - daja swietne efekty
4) trzymaj tak przez 2 lata - powod - dzieki temu wyprodukujesz odpowiednia ilosc receptorow androgennych ktore "odbiora" podany w przyszlosci towar
5) po 2ch latach harowy o ile wytrzymasz bedziesz 10-15kg ciezszy (wiem co pisze - to jest jak najbardziej mozliwe) i 10-15 razy madrzejszy (to chyba tez ) jesli zdecydujesz, ze taki przyrost to jednak zbyt malo i masz ochote na dalsza zabawe, zglos sie do mnie i przypomnij mi ten post - powod - rozpisze Ci takie cykle ktorych nie zapomnisz do konca zycia a wyniki bedziesz bral za cuda - ale wtedy bedziesz juz w stanie uwierzyc, ze nie towar to spowodowal a twoja wiedza na temat swojego organizmu, dieta, trening i suplementacja ktore koks po prostu "podrasuje", dopiero wtedy bedziesz gotowy rozmawiac o dopingu a twoje cialo odbierze go i wykorzysta odpowiednio...

P.S. zdecydujesz jak chce - z tego co napisales - juz jestes zdecydowany, wiec podam Ci tylko jeden jedyny powod dla ktorego teraz jeszcze niewarto:

Nie bede Ci opowiadal i trul o bezplodnosci, roz***anej watrobie i nerkach, wypadajacych wlosach, syfach na skorze bo nie kazdemu sie to zdarza i nie kazdemu przeszkadza.

Jedno natomiast jest prawie pewne - jesli teraz wezmiesz - momentalnie zablokujesz ta bardzo niewielka ilosc receptorow androgennych jaka teraz masz obecnie a odblokowanie ich lub nabudowanie nowych (patrz pkt 4. ) to kwestia paru lat.

Tak wiec pierwszy przedwczesny cykl skonczy sie szybkim spadkiem efektow i ich brakiem pomimo pozniejszego panicznego zwiekszania dawek - co jeszcze pogarsza sprawe. Po czym nastapi zniechecenie i zarzucenie pomyslu (chce byc bardzo duzy) poniewaz bez wiedzy o treningu, diecie i suplementach nie przyjdzie Ci na mysl, ze pomimo takiego bledu mozesz miec przyrosty na sucho.

Na samym koncu zas, prawdopobnie objawia sie jednak uboczne efekty twojej zabawy (bo nie sa to wymyslone przez debili bajki) a, ze jestes mlody - moga byc szczegolnie mocne - jedz wtedy do tvn i wystepujac w programie o szkodliwosci sterydow zaszkodz nam wszystkim - zszargaj opinie tych ktorzy biora i przestrzegaj matki przed wysylaniem dzieci na silownie - moze i nie bedziesz duzy a twoja niepokonana pala nie bedzie juz tak jurna jak teraz ale bedziesz mogl pochwalic sie kolegom i zaimponowac dziewczynie tym, ze byles w telewizji "

dobra dieta, trening i odpowiednie suplementy dadzą ci naprawdę dobre efekty i nie będziesz musiał się obawiać że ci to spadnie
pozdro
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie suplementy na poczatku?
hole jezeli chcesz sie rzeźbic przyda sie bialko i spalacze tlooszczoo
  • 0
Pozdrawiam Strong



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024