Skocz do zawartości


Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Witam. Mam 15 lat ważę ok 45 kg., mam 161cm wzrostu i chciałbym zacząć "przygodę" z kulturystyką. Chciałbym kupić jakieś odżywki, które nie są za drogie a są dobre i pomogą mi przybrać też coś na masie. Możecie mi poradzić co muszę robić na początek i jakie odżywki mam kupić, ponieważ jak już wspomniałem jestem dopiero początkujący i nie wiem co z czym. :D Myślałem o mass xxl połączonym z l-glutaminą ale nie wiem czy to dobry wybór i czy to nie jest za silne. POMÓŻCIE, Z GÓRY DZIĘKI, POZDRAWIAM PA :)

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
dieta+ trening ogólnorozwojowy+najwyzej gainer
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Ale jeśli zacznę brać mass xxl z l-glutaminą (albo zamiast l-glutaminy kreatynę)i oczywiście dobrą dietką to się coś stanie ???? Bo słyszałem że poprzez l-glutamine można troszkę urosnąć i dlatego mi tak zależy na niej. :) Odpiszcie :mrgreen:

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Cześć Soldier. W sprawie treningu zapraszam do "mojego" działu (trening).
W sprawie odżywek to jest suplementacja, ale wypowiem się tutaj.
Otóż mass xxl - dobrym jest gainerem. Kreatynka - najlepszy moim zdaniem suplement - lecz z nią proponuje jeszcze długo poczekać. Co do glutaminy - to są różne wersje, nie którzy twierdzą, że jest ok, inni, że nie.
Tak czy siak proponuje skupić swoją uwagę na diecie - bo to podstawa w tym sporcie. Suplementy i odżywki - odstaw. Dieta + trening + regeneracja i będziesz rósł jak na drożdżach :-D
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
soldier pytasz czy cos sie stanie - nie umrzesz, ale mozesz wprowadzic sie w zastoje przez kreatyne i nie wykorzystac w pelni jej moc, z glutaminą poczekaj jeszcze troche, oczywiscie jak chcesz mozesz ją brac nie ma przeciwwskazan ale nie jest koniczena.
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Dzięki. Mam takie postanowienie, że przez 3 miesiące to będzie dieta + trening a po 3 miesiącach jak mi nie przybędzie zbyt dużo na masie to będę brać jakieś odżywki. Tylko mam jeszcze jedną prośbę:
napiszcie mi jakie mam brać odżywki żeby były dobre, nie za drogie(bo u mnie coś z kapustą to ostatnio nie za bardzo) i żeby było bezpieczne jak na początkującego. Ja to chętnie chciałbym coś z czymś połączyć żeby były lepsze efekty. Odpiszcie pozdrawiam :wink: :lol: :D

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
mozesz odrazu kupic gainera, na niego nie trzeba czekac, gainer np: super whey gainer, mass xxl. - te najbardziej polecam
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
A jeszcze wytłumacz mi jak to jest z tą dietą. Słyszałem że trzeba ileś tam gram białka i węglowodanów na i kg masy ale nie wiem czyto na cały dzien czy w 1 posiłku. Wytłumacz mi to pliss. :roll:

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
A czy to prawda że zażywając glutaminy można urosnąć??? Jak tak to czy mogę ją połączyć z mass xxl albo z super whey gainer ?? I cz moge to brać teraz czy muszę mieć jakiś "starz" kulturystyczny??

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
jedz 2 g bialka na 1 kg mc, 7g węglowodanów, 1,5 g tluszczy

mozesz spróbowac glutamine jezeli chodzi o stymulacje somatotropiny(hormon wzrostu), jednak nie na wszystkich to działa, ale warto spróbowac.mozesz brac z gainerem, w dawkach szczególnie wysokich na noc(wtedy wydziela sie najwiecej somatotropiny)
  • 0
Pozdrawiam Strong

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
A czy to prawda że zażywając glutaminy można urosnąć???
>>>> mozna ale raczej nie..
Jak tak to czy mogę ją połączyć z mass xxl albo z super whey gainer ??
>>>> mozesz ja polaczyc tylko ze wtedy nie bedzia dzialac tak jak bys chcial - czyli jezeli dasz gainera+glutamine razem to l-glutamina nie pobudzi twojego hgh
I cz moge to brać teraz czy muszę mieć jakiś "starz" kulturystyczny??
>>>> mozesz ale na poczatku tylko i wylacznie dieta. Ważysz 45kg wiec naprawde latwo i tanio bedziesz mogl przestrzegac dobrej jakosciowo diety.
Mozesz dokupic gainera - najlepiej treca :DDD
  • 0
[you]
pozdro :P

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Chciałem jeszcze tylko dodać że mam strasznie szybką przemianę materii i nie wiem czy mi ppomoże ta dieta. Ale w końcu nic nie tracę. Znów mam pytanko :
NAPISAŁEŚ
>>>> mozesz ja polaczyc tylko ze wtedy nie bedzia dzialac tak jak bys chcial - czyli jezeli dasz gainera+glutamine razem to l-glutamina nie pobudzi twojego hgh

To co mam połączyć z l-glutaminą aby dawała lepsze efekty, oczywiście nie za drogiego i bezpiecznego jak dla początkującego.
A czy nutrend whey gainer jest dobry jako gainer czy nie (bo jest tani, w sam raz na moją kieszeń)
A tak w ogóle to co to jest hgh??????????

[/b]

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
To co mam połączyć z l-glutaminą aby dawała lepsze efekty, oczywiście nie za drogiego i bezpiecznego jak dla początkującego.
>>>> glutamina nie da ci efektow takich jakich bys oczekiwal wiec nie kupuj jej.
Zaoszczedzisz na glutaminie i kup wiecej gainera - osobiscie polecam treca - tani i dobry:DDD nutrend tez moze byc...

hgh - jest to hormon wzrostu
  • 0
[you]
pozdro :P

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
soldier nie wiadomo z glutaminą czy podziala na hormon wzrostu, mozna spróbowac, ale niczego nie zapewniam. Jeżeli nie chcesz ryzykowac to mozesz kupic gainera, napewno pomoze przy takim metaboliźmie
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_SOLDIER_*

Guest_SOLDIER_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero zaczynam. POMÓŻCIE
Wielkie dzięki. Rozwialiście wszystkie moje wątpliwości. Pozdrawiam NARA 8)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024