Skocz do zawartości


Zdjęcie

klata nie chce rosnac co robic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

klata nie chce rosnac co robic?

Witam, ćwicze na siłowni okolo 10 miechów.27.08.1013r mierzylem swoje obwody bicepsa jak i klatki w bicepsie mialem wtedy 36cm i w klatce 106 cm.

Mierzyłem się dziś, 20.12.2013r noi mam 37 cm w bicepsie i tyle ile bylo w klatce tyle jest czy 106 cm czyli nic nie urosła.

Moje pytanie brzmi dlaczego.Ćwicze bardzo intensywnie.Wykonuje dużo seri jak i ćwiczeń na kazdą partie mieśniową

 

Mój Trening Klatki piersiowej:

 

wyciskanie sztangi na lawce prostej 8 seri po 8-10 powtorzeń, wyciskanie na lawce glowa w gore 4 serie po 8-12 powtorzeń, rozpietki glowa w gore 4 serie po 12 powtorzej, rozpietki na lawce prostej 4 serie po 12 powtorzeń, wyciskanie hantli glowa w gore 4 serie po 10 powtorzen wyciskanie hantli na lawce poziomej 4 seire po 10 powtorzen rozpietki na maszynie 4 serie po 10-12 powtorzeń noi herkules 3-4 serie po 10 powtorzeń

 

Prosze o pomoc, dlaczego klatka nie rośnie, dodam tez ze ostatnio robilem  tak jak mi kazano czyli 4 cwiczenia na klatke po 4 serie noi powiem ze na drogi dzien nie mailem wogóle zakwasów a jak robie zawsze tak jak napisalem mam takie zakwasy ze rąk do góry nie moge podnieść.

 

Bardziej doświadczonych kolegów proszę o pomoc, czy powinienem kupic jakies lepsze bcaa bo być może spalam miesnie, nie wiem dlatego proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.


  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Problemem moze byc brak progresji. Czemy jej niestosujesz? Przyczyna moze byc tez zla dieta. Napisz cos wiecie.


Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

problem będzie raczej prosty

 

- za duzo ćwiczeń

- za duzo serii

- brak progresji

- brak diety

- zła technika

 

Zamiast robic milion ćwiczeń na klatkę zrob 3 a porzadnie najedz sie dobrze i wyspij to będzie rosło. 10 miesięcy stazu i co? 35 serii? Poje**** cię? :o 16 tez za wiele zrobiłbys 10 a porządnie bys potem był kaleka na 2 dzień, diabeł nie tkwi w ilości a w jakości.

 

PS: nie rozumiesz słowa intensywność tówj trening ma dużą objętośc a nie intensywność nie wiesz co to znaczy intensywność i nie myl tego z objętością, nawet profesjonale na nieprzerwanym koksie nie robia tylu serii człowieku.... czemu nie czytacie podstaw tylko sami próbujecie wiedzieć co dla was dobre? Jak nie wiesz to posłuchaj innych. Dla ciebie 12 porządnych serii to max co powinienes być w stanie zrobić


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Problemem moze byc brak progresji. Czemy jej niestosujesz? Przyczyna moze byc tez zla dieta. Napisz cos wiecie.

co nam napisać wiecej ?


  • 0

marcind
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od 09.2013 po przerwie (15 lat)
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:87 zjechałem z 93 w 2mies
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:90
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Martwy ciąg [kg]:6x150
  • Waga [kg]:już 78 zjechało w 2 mies 3kg

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

A z ciekawości zapytam jaki progres siły poszedł przez ten okres 4 miesięcy ?? No i znaczące pytanie o tkankę tłuszczową ,bo nie ukrywam że mi również zbytnio nie przybyło na miarce ale patrząc wizualnie zacząłem spalać fat co dało przyrost 1cm ale wizualnie zrobiłem skok spory nie wspominając o dużym wzroście siły. Jak to się ma u Ciebie ??


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Jak to co masz napisać? Jak sie odzywiasz i czemu nie ćwiczysz metoda progresji skoro to najprostsza metoda na początku na łapanie sukcesywne siły przez co i masy bo jedno wynika z 2 i na odwrót.


Mateusz Pawlak ;)


spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Problemem moze byc brak progresji. Czemy jej niestosujesz? Przyczyna moze byc tez zla dieta. Napisz cos wiecie.

 Tylko problem tkwi w tym co to jest ten brak progresjii, i jak mam ją stosować??


  • 0

spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

A z ciekawości zapytam jaki progres siły poszedł przez ten okres 4 miesięcy ?? No i znaczące pytanie o tkankę tłuszczową ,bo nie ukrywam że mi również zbytnio nie przybyło na miarce ale patrząc wizualnie zacząłem spalać fat co dało przyrost 1cm ale wizualnie zrobiłem skok spory nie wspominając o dużym wzroście siły. Jak to się ma u Ciebie ??

Powiem tak, siła poszła niesamowicie, z 88kg wyciskania na klate teraz wyciskam 108 wiec z siły jestem zadowolony, bo mam 17 lat przy wadze 83kg.

Jeżeli chodzi o tkanke tłuszczową to mam jakies 16%.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

ćwiczysz 10 miechów i nie wiesz co to progresja ? masz brak podstaw , polecał bym troche poczytać , na początek zasady treningowe weidera


  • 0

TKWM


spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Tzn myślę że progresja jest to poprawa np w obwodzie bicepsa, czy tez progresja w wyciskaniu sztangi czyli wyciskalem 110 a po dwoch miechac 117, dobrze myśle?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

chodzi o progresje w treningu , np zaczynasz ćwiczenie od 12 powtórzen na 80 kg, potem kolejna serie na 85 na 10 powtórzen itp


  • 0

TKWM


spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

AAA no to już wiem, tylko powiem tak, jak robie klate to robie tak, 48kg 2 serie rozgrzefkowe potem 1 serie 58kg x12 68kg x10 78kg x7-8 i 84 x3, noi właśnie ostatnio rozmawialem z takim gościem trenerem personalnym to mowil własnie zeby w moim przypadku zaczynać od wiekszych cieżarów, i wydaje mi się ze ma racjię, ponieważ jak zaczynam od mniejszych i ide w góre to opadam z sił, bo wszystkie siły wyczerpuje na mniejszych i na wieksze ciezary nie mam już siły, wiec radzil zeby zacząć od wiekszych ciezarów te 6 razy samemu noi te dwa np z pomocą, i wydaję mi sie ze to dobra rada, bo jak zaczynałem na malych to sily potem an duze nie miałem, co wy na to?


  • 0

spirt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

??


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

ale zawsze muszą być serie wstępne na mniejszych cięzarach by przygotować mieśień do właściwej ostatniej serii

fajną metodą jest RAMPA, tzn progresja  ze stała liczba powtórzeń np 15 x 40(rozgrzewkowa),  6x65, 6x70 , 6x75x,, 6x 80, 6 x 85kg

tym sposobem nie bedziesz marnował aż tyle energii by dotrzeć do serii włąściwej


Użytkownik 23Viper23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

TKWM


WojP7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Cs 1.6 , Silownia , Tworzenie i obrobka filmikow krotkometrazowych.
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :38
  • Przysiad [kg]:90kgx6
  • Wyciskanie [kg]:90kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:100kg x6
  • Waga [kg]:82kg

Napisano Ponad rok temu

Re: klata nie chce rosnac co robic?

Staraj sie robic cwiczenia TECHNICZNIE i dieta ;) bic i klata napewno beda wieksze  ;p 


  • 0

CT-Fletcher-Still-Your-Set.jpg




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024