Skocz do zawartości


Zdjęcie

Higiena na siłowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Higiena na siłowni
Higiena podczas i po treningu;

Ten artykuł powstał jako rozszerzenie artykułu Zachowanie na siłowni, dział Czystość - zainteresowanych koniecznie odsyłam do źródła (niektórych kwestii nie będę powtarzać). Będę tu podejmował oczywiste kwestie, które jednak sobie warto uświadomić. Jak pisałem siłownia jest miejscem, w którym kwestia higieny jest ważna (a różne rzeczy na pakerniach widywałem). Utrzymanie higieny poprawi twoje samopoczucie, sprawi, że będziesz dobrze postrzegany przez otoczenie. No oczywiście bez paranoi z tą czystością, siłownia to nie gabinet higienistki :)

Strój na treningu, ręcznik do treningu, regulamin siłowni:

Opisane w poprzednim artykule.

Zabezpieczenia na ręce, gąbki, rękawiczki:

Sztangi do czystych nie należą – zatem otarcia, infekcje to paskudna sprawa. Dodatkowo po kilku, kilkunastu treningach będziesz miał dłonie zgrubiałe jak skóra byka. Dziewczyny niezbyt to lubią. Wymienione zabezpieczenia pomagają. Zarówno te eleganckie ze sklepu, jak i stare skórzane rękawice z obciętymi palcami, stara gąbka z materaca – nawet jak ćwiczysz w swojej prywatnej siłowni, sam w domu, możesz też to stosować.

Spocone ręce, talk:

Szczególnie jak ćwiczysz jednak bez rękawiczek – spocone ręce to rzecz niebezpieczna, jak ci się coś wyśliźnie z rąk to może być niebezpiecznie. Stosuj talk. Poza tym witanie się z kumplami spoconą łapą jest głupie.

Prysznic, higiena po treningu, grzybica:

Jak masz możliwość wykąpać się zaraz po treningu to zrób to koniecznie. Jeśli bierzesz prysznic na siłowni rób to w klapkach (grzybica stóp). Potem dezodorant, zmiana ubrania i jesteś wolny. Dlaczego zaraz po treningu? Pierwsza sprawa to motywacja, jak ci się skończy adrenalina po treningu ta sama kąpiel zajmie ci 5x więcej czasu albo ci się nie będzie chciało kąpać bo będziesz zmęczony. Druga sprawa to zmiana ubrania na czyste. Trzecia sprawa to fakt, że po przyjmowaniu różnych odżywek, ziół, suplementów mocno spocona skóra po treningu śmierdzi jak u kozła (polecam kozieradkę na masę, hehe) spotkasz koleżankę albo znajomych w drodze powrotnej z siłowni i będzie porażka. A w końcu chcesz być gościem na poziomie. Często trenujesz - myj się czymś dobrym, łagodnym dla skóry bo od naprawdę częstego mycia byle mydłem można mieć problemy dermatologiczne. Poważna sprawa.

Buty na siłowni, higiena stóp:

O czystych, zmienianych butach już wspominałem poprzednio. Ale najpewniej np. w lecie stopy w butach będą ci po prostu pływać. To nie jest dobre. Talk i zasypki do stóp przeciw poceniu się i grzybicy. Pomyśl w ogóle o tym aby ćwiczyć w skarpetkach (tylko nie w brudnych i pożółkłych) i klapkach. Dla mnie to o wiele bardziej komfortowe.

Picie wody:

Czysta woda to na treningu rzecz najważniejsza – zarówno dla komfortu, jak i dla dobrego rozwoju mięśni. Zawsze miej ze sobą butelkę niegazowanej wody. Pij bardzo często małymi łyczkami, nie opijaj się mocno, bo się potem wyżygasz, a w najlepszym razie będzie ci przelewać się w żołądku

Ze względów higienicznych nie pij z kranu ani z butelek kolegów.

Nigdy nie pij z butelki od kolegi i nie pozwalaj na to kolegom – trudno, najwyżej się wkurzą – to nie “Kompania Braci” tylko brudna rzeczywistość. Ja kiedyś to zrobiłem, mimo, że mnie kolega ostrzegł, że niedawno był chory, ja na to, że spokojnie z cukru nie jestem i skończyłem w łóżku z ostrą grypą i miesiąc treningu w plecy. Nie zrób mojego błędu.

Rzeczy paskudne:

Wyluzuj! Pierdzenie podczas serii to naturalna rzecz, bekanie i dziwne odgłosy, też. Ale zdarzy się, że jakiś biedak zemdleje, skaleczy i zapaćka krwią (rannemu udziel pomocy, na siłowni powinna być apteczka, woda utleniona, jak masz własną siłownię to dopilnuj tego). Zdarzy się że ktoś nawet się wyżyga. Spokojnie, takie rzeczy się niestety zdarzają. No ale według mnie plucie czy wycieranie glutów o sztangi to przegięcie, które trzeba zwalczać, nie uważasz?

źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


vito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
oj z tymi klapkami to autor dojebał ciekawe co powie jak mu kiedyś talerz spadnie na palce
  • 0
rozpiski supli
gg: 1440656

zapraszam na mojego bloga
www.mocnyblog.pl

GośćGuest_STORM_*

Guest_STORM_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni

oj z tymi klapkami to autor dojebał ciekawe co powie jak mu kiedyś talerz spadnie na palce

u nas w klapkach na silce nie pozwalaja pakowac.

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni

u nas w klapkach na silce nie pozwalaja pakowac.


Bo wali skarpetkami :)
  • 0

GośćGuest_STORM_*

Guest_STORM_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni

Bo wali skarpetkami :)

pewnie dla bezpieczenstwa.

met102
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
u mnie na siłowni obowiązuje obuwię sportowe. Klapki też są podkreślone aby w nich nie ćwiczyć, ale i tak prawie każdy w nich ćwiczy i to olewa ;p . Sam niewiem dlaczego tak jest ;p Jedyne co mi przychodzi do głowy to to,że w klapkach łatwiej jest się wywrócić podnosząc ciężary(niektórzy wyciskają sztangę na barki stojąc), bo przecież jeżeli spadnie nam jakikolwiek ciężar czy duży czy też mały na stopę odzianą w klapek czy też adidasa to i tak i tak stanie się nam krzywda ;p bez różnicy w jakich butach jesteśmy ;p
  • 0

Xyron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
w glanach cwicz i twoje paluszki beda bezpieczne :)
  • 0

rafalikubb88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpackie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
pierdolic zasady :)
u mnie w stodole robię co chce czym chce jak mi się tylko podoba i jest gitara...jak cwiczycie na profesionalnych siłkach to trzeba podporządkowac się panującym zasadom :!:
  • 0
----------------------------------------------
trening czyni mistrza!!!

GośćGuest_STORM_*

Guest_STORM_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni

pierdolic zasady :)
u mnie w stodole robię co chce czym chce jak mi się tylko podoba i jest gitara...jak cwiczycie na profesionalnych siłkach to trzeba podporządkowac się panującym zasadom ;)

albo wpierdol.

hotdog1990
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
Ja ćwicze na swojej siłce i nie mam szczególnych zasad. Najwazniejsze to jest żeby po skończeniu treningu zostawić porządek:) A obuwie sportowe bo siłownie mam w piwnicy.
  • 0

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Higiena na siłowni
u mnie w domowej silce zawsze sie cwiczy w skarpetach :) i po treningu oczywiscie sprzet wraca na swoje miejsce zeby nie bylo balaganu ,,,
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024