Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania odnośnie treningu związane ze wzrostem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

majsterworks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:14

Napisano Ponad rok temu

Pytania odnośnie treningu związane ze wzrostem

Cześć wszystkim !

 

Mam pare pytan, ale najpierw fakty .

Wiek: 16 lat

Wzrost – 175cm

Waga : 64-66kg

 

W wieku 13 lat(początek 1 gim) miałem 159 cm wzrostu. Na przełomie 14-15 lat doszedłem do wniosku że za krótko śpie niezdrowo się odżywiam mało aktywnie spedzałem czas i wtedy postanowiłem to zmienic. Przez te zmiany (sen po 8-10h, więcej ruchu, zdrowe jedzenie dużo białka, jakies owoce czy Wit.A w marchewkach itp) w wieku 15 lat mierzyłem już 174 a wiec MEGA zmiana, 15 cm w ciut ponad 2 lata. Kontynuuje ten plan(dlugie spanie odzywianie sie) do teraz.

Dwa miesiące temu zacząłem ćwiczyc wszystkie partie miesni ze sztangielkami (roznie na rozne partie mięśniowe to zalezy jak dawalem rade, nie bralem jak najwięcej moglem tylko tak optymalnie ale nie wiecej niż 10 kg) ,

na biceps to normalne wyciskanie, młotkowe, z supinacja,

triceps to pompki tyłem, francuskie,

klata – wyciskanie tych sztangielek i rozpietki,

nogi to rozne wspięcia bez obciążenia, przysiady z tymi sztangielkami normalne i wykroczne, brzuch 6 weidera ostatnio przerzuciłem się na abs,

barki – unoszenie sztangielek bokiem w staniu i w opadzie tułowia i arnoldki,

plecy –roznorakie podciąganie i próbowałem wiosłowania tymi sztangielkami, szrugsy raz u kuzyna próbowałem podciągania sztangi w opadzie tulowia (miala ponad 5kg do 10kg spokojnie dal bym rade wiecej ale nie chciałem obciążać kregoslupa), przy cwiczeniach z plecami to jak opętany trzymałem się techniki opisanej na stronie atlas ćwiczeń oglądałem filmy jak to się prawidłowo robi a potem zwis na drążku dla rozciagniecia.

 

Oczywiście robiłem rozgrzewke przed cwiczeniami.

 

 

Co do aerobów..obecnie kilka razy tygodniowo gram w piłke nozna i raz w tygodniu w siatke.

 

Około dwa tygodnie temu nabyłem sztangę i na ławeczke poziomej co kilka dni robie kilka seri z 30 kg(troche mało, ale zaczynam..;)). Po tych dwoch tygodniach machania tą sztanga (oczywiście do tego dochodzily 2 serie rozpietek, czasem przenoszenie sztangielka kilka kilo nad głową) zauważyłem ze klatka jest lepiej wyrzezbiona niż wczesniej, gdybym wstawil tu zdjecie to byscie pewnie i tak powiedzieli ze slabo, ale ja jestem z siebie zadowolony bo wczesniej było gorzej bo nie miałem do czynienia ze sztanga.

 

 

Pytania:

Czy którekolwiek z tutaj opisanych działań mogloby zahamowac wzrost ? Któreś cwiczenie ?

Na co najbardziej zwracac uwagę ? (np. na technike przy których cwiczeniach)

Czy cały czas robic wszystko z tym samym obciążeniem czy w miare możliwości brac coraz wiecej na klate, na nogi przysiady z obciążeniem, na bic, tric , barki plecy ? Jak już mowilem biorę w powyżej opisanych cwiczeniach od 5 – 10 kg na ręke z wyjątkiem klaty

Czy gdybym zaczal brac bialko serwatkowe to zrobiłbym sobie cos ? Nie tylko jesli chodzi o wzrost ale tez ogolnie zdrowie..jesli nie ma przeciwwskazan to ile i kiedy a przede wszystkim jakie(firma)?

 

 

No to by było na tyle..troche się rozpisałem, sory jeśli temat był wałkowany, ale oczekuje indywidualnego podejścia , jak to ma wczyms pomoc z checia odpowiem na pytania.

Dzięki tym cwiczeniom które robie zaczynam być coraz bardziej zadowolony z sylwetki która przypomina sportowca, a nie mięśniaka, po prostu chce coraz lepiej wyglądać nie zaburzając wzrostu ale jeśli chodzi o mój cel to wyglądać tak pomiędzy sportowcem a miesniakiem..nic nie przerośniętego ale duża klata, kaloryferek (już prawie jest) plecy szerokie w kształcie V, nie przerośnięte ale zbudowane kaptury , duży biceps, jak koleś z kanału kulturystki100pro.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 


  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie treningu związane ze wzrostem

Witaj.

 

Ćwicz dobrze technicznie ale staraj się za bardzo nie-obciążać kręgosłupa, aby nie hamować wzrostu (czytałem kiedyś artykuły na ten temat były potwierdzające że obciążenie kręgosłupa hamuje wzrost oraz te z których wynika że tak nie jest, ale wolę dmuchać na zimno). Trening powinien się składać z bardziej rozłożonego treningu, powinieneś dorzucić jakieś dodatkowe ćwiczenia, zwiększanie ciężaru również jest ważne, więc polecał bym Ci zaopatrzyć się w dodatkowe krążki. Co do odżywek to Ci nie polecam - nic by Ci się nie stało po stosowaniu białka, ale w Twoim wieku lepiej jest zainwestować w normalne posiłki białkowe.


Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024