Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze suplementów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w doborze suplementów

Witam ;) tak jak w temacie, potrzebuję Waszej opinii na temat odżywek i suplementów które braliście i możecie mi świadomie polecić. a teraz konkrety:

 

 

*Staż na siłowni - realnie macham 3 lata ale to byla tragedia, w praktyce stricte tak jak Bóg przykazał 1 rok.
*Ilość przebytych cykli (jakich ? ) - Dotąd 2 cykle na kreatynie, najpierw mono Universala, później Vitalmaxa. Brałem bialko WPC Econo v2 70 33zł/750gram.
*Cel kuracji - masa masa masa masa masa masa masa!!! jestem ekto to cięzko idzie.
*Czy przestrzegana jest dieta - w pełni i całkowicie ;)
*Zastrzeżenia zdrowotne - żadnych.

*Wiek - 18 lat.
*Waga 70 kg.
*Wzrost 173 cm

 

 

Ćwiczę splitem 4 razy w tygodniu, potrzebuję bardzo dobrego białka, kreatyna to oczywiste ;) mam zamiar masować do następnej zimy, zmieniac regularnie plan żeby to szło no i rosnac. Do tego potrzebuje dobrej przedtreningówki zeby troche skopalo przed treningiem checi wzrosly i wgl bo czesto późno wracam zmeczony, robie 30km do szkoły codziennie. Do tego moze jakies witaminy, bcaa itp.

 

Na 8 tygodni cyklu mój porfel to max 200zł do wydania. ;) pomóżcie Panowie złozyć efektywny cykl ;)


  • 0

szoszon1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Reading, UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sporty motorowe
  • Staż [miesiące]:8 miesięcy po 4ro letniej przerwie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:130kgx6-nie robię max
  • Wyciskanie [kg]:120x4-nie robię max
  • Martwy ciąg [kg]:130x10-nie robię max
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Powiem Ci, że za 200pln to szału nie zrobisz.

Ja Tobie napiszę, jakie mam priorytety w kupowaniu suplementów:

 

1. Uzupełnienei diety (bo bez dobrej diety nie warto kupować wspomagania):

-białko-wstaję bardzo wcześnie i nie mogę się zmusić do zjedzenia normalnego posiłku, więc robię szejka z białka (wczesniej izolat z olimpu, iso+, teraz mam hydrolizat FA, wszystkie polecam, ale to dogie bialka), masła ożechowego i platków owsianych. To samo białko wale po treningach. Do uzupełnienia diety w białko mam koncentraty FA i trec'a. Smaczke i są jak najbardziej OK. Na noc walę kazeine Gold Standard z błonnikiem-jak bym miał się któregoś pozbyć, to kazeina odpada pierwsza-mam ją tylko dla wygody.

-Witaminy: jany zestaw AM+PM robi FA, maja tez dobre witaminy w serii extreme (ja je miałem na dzień, a noc ZMA-najlepszy zestaw jaki miałem). Teraz mam witaminy Controlled Labs i polecam.

 

2. Suplemeny okołotreningowe: dla mnie najważniejsze są BCAA przed i po, potem inwestuję w vitargo po i na koniec przedtreningówka (na masie miałem power pomp i jest fardzo fajny, teraz na redukcji mam assoult i jest bardziej pobudzający, mniej pompujący).

 

3. pozostałe wspomagacze typu spalacze, kreatyny itd. chociaż jesli budżet jest ograniczony, to lepiej zamiast przetreningówki kupic kreatynkę.


  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Hmmm no max wycisne 300zł, wtedy coś juz wyciśnie więcej. wlasnie myslalem o kazeinie na noc, uwazasz ze to zbedna opcja?; )


  • 0

szoszon1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Reading, UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sporty motorowe
  • Staż [miesiące]:8 miesięcy po 4ro letniej przerwie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:130kgx6-nie robię max
  • Wyciskanie [kg]:120x4-nie robię max
  • Martwy ciąg [kg]:130x10-nie robię max
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

z tą kazeiną to jest tak, że jest mi po prostu wygodniej, niz rozrabiać twaróg, czy przygotowywać jakąś rybę etc. Bardzo wygodna opcja, ale w moim przypadku ważniejszy jest pierwszy posiłek, którego nie mam czasu przygotować, a i na jedzenie o 4 rano nie mam ochoty. Potem wostarczenie wysokowartościowego baiłka po treningu. Dla tego kupuje izolaty, a ostatnio hydrolizat.

Jak pisałem, do uzupełnienia diety kupuje koncentraty (trec, bo mam w dobrej cenie, lub FA, bo smakuja obłędnie). W pracy zawsze mam bidok z białkiem w razie potrzeby, bo mogę akurat niemieć możliwości zjedzenia normalnego posiłku, zostac dłużej (czasem jestem w pracy 15godzin).

Ja generalnie nie liczę białka jako koszt suplementacji, tylko część wydatków na jedzenie. Przyzwoita odżywka i tak mi wychodzi taniej, niż łosoś, krewetki, dorsz, a nawet kurczak, jest w przybliżeniu w cenie tanszych puszek tuńczyka (jesli kupuje duże opakowania).

jak chcesz przyzwoite białko w przyzwoitej cenie, to celuj w trec'a, sprzedwacy na ich produkty dają dobre rabaty, powinieneś kupić 2KG za około 145pln. Reszta może starczy na kreatynę i przedtreningówkę.


  • 1

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Kreta pozostać przy mono vitalmaxa bo dobrze mi wchodzilo czy ładować jakiegoś stacka juz? ;) a poza białkami treca brałeś jakieś inne dobre które możesz polecić? a z tą kazeiną to robiłeś tak ze brałeś wyłącznie nią na noc? :D


  • 0

szoszon1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Reading, UK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sporty motorowe
  • Staż [miesiące]:8 miesięcy po 4ro letniej przerwie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:95
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:130kgx6-nie robię max
  • Wyciskanie [kg]:120x4-nie robię max
  • Martwy ciąg [kg]:130x10-nie robię max
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Kreta pozostać przy mono vitalmaxa bo dobrze mi wchodzilo czy ładować jakiegoś stacka juz? ;) a poza białkami treca brałeś jakieś inne dobre które możesz polecić? a z tą kazeiną to robiłeś tak ze brałeś wyłącznie nią na noc? :D

ja byłem bardzo zadowolony z kreatyny trec'a (kreatyna  ztauryna+dekstroza w gratisie), ale ostatnio miałem crea9 i miałem niezły przyrost siły.

Generalnie, to raczej ciągle kupuje coś nowego. Białka miałem głównie trec'a, bo mam jej w dobrej cenie. Miałem perfect whey protein (dziwny smak, ale poza tym ok), nitroprogen i jeszcze 2 inne których nazw nie pamiętam. Wszystkie sa jak najbardziej ok. Negatywne opinie słyszałem tylko o tym creamy. Miałem tez białka gold standard-polecam, isolt z olipmu (duzy plus za 1%węgli-dla mnie istotna sprawa na redukcji), iso+, i teraz hydrolizat FA. Z FA mam też koncentraty-chyba najsmaczniejsze białeczka, ale mają sporo cukru i poniżej 70% białka. Jako zastepstwo posiłku są ok.

Kazeinę biorę tylko na noc, bo w ciągu dnia zawsze jem co 3 godziny, a jak nie mogę zjeść, to mam w pogotowiu bidon z białkiem.


  • 1

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Hmmm dobra stary super, dzięki wielkie za rozpisanie się bardzo to cenię :D czyli wracając do tematu jaki zestaw do 300zł byś proponował?

 

1.Mono czy stack kreatynowy

2.jaką przedtreningówke zeby mnie skopało i dało wieksze chęci do ćwiczeń

3.zestaw witamin jaki?

3.Białko treca ew do tego wolnoprzyswajalne na noc ;)

 

Ewentualnie coś innego? ;)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Mono czy stack odwieczne pytanie... a czołowe twarze sceny i nie jedno badanie w niejednej gazecie czy zachodnich forach i portalach jasno mówią że 10g pojedynczej formy kreatyny działa praktycznie tak samo jak 10g 5 form np

 

Dla mnie stacki to bezsens ale to tylko moje skromne zdanie.

 

Witaminki z Sciteca sa ok bo na ADAMA z NOW FooDs to raczej nie masz hajsu a to jak dla mnie najlepsze witaminki w rozsądnej jeszcze cenie.

 

Przedtreningówke zrób sobie sam... AAKG + Koffa + Kreta i masz to czego potrzebujesz, bo z geramoną to nic juz prawie nie ma na rynku a to niezły mózgotrzep

 

Czemu białko treca jak ta firma ma nieopłącalne białeczka w sumie?


Mateusz Pawlak ;)


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze suplementów

Dzięki Panowie za wypowiedzi i pomoc ;)

Decyzja raczej juz podjęta, zdecydowalem się na Stacka Scitec Crea-Bomb do tego Gladius przedtreningówke bo zachwalany bardzo, do tego fajny środeczek na zwiekszenie apetytu Trec Dibencozide bo mi sie przyda, 750g bialka KFD 80, temat raczej do zamknięcia chyba że ktoś by chcial jeszcze wyrazic swoja opine.

 

Duzo siły i przyrostów elo


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024