Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

kermit000
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek
Czesc!
Jestem tu nowy i to moj pierwszy temamt, ogolnie nie siedze w temacie wiec prosze o pomoc i wyrozumialosc. Otóż wlasnie skonczylem 16 lat i pomyslalem ze zaczne zyc bardziej aktywnie. Postanowilem zaczac cwiczyc na silowni ale ogolnie nie wiem jak sie do tego zabrac i czy przy mojej masie i w moim wieku jest sens. Mam okolo 181 wzrostu i waze 65 kilo. Próbowałem troche przytyc ale max to 68 kilo i nie potrafie utrzymac dluzej takiej wagi. Nie jem wcale malo a wrecz pochlaniam nawet sporo. Czy przy takiej wadze jest sens cwiczyc? Głownie chodzi mi o klatke piersiowa, brzuch i ramiona. Moja klatka jest nieco zapadnieta a ramiona lekko skierowane do przodu.To sie chyba nazywa "plecy okragle". nie jest to jakos bardzo nasilone ale mi to przeszkadza. . Chcialem to zniwelowac w miare mozliwosci. Czytalem troche postow na forach i ludzie pisali ze takie cwiczenia przy zapadnietej klatce pogarszaja stan. czy to prawda? Moze polecacie jakies cwiczenia? Nie chodzi mi o jakies straszne "pakowanie" licze raczej na jakas poprawe mojej sylwetki bo obecny wyglad mi calkiem nie odpowiada.

Dzieki za pomoc!

Jesli chodzi o ta wade to wyglada to nieco podobie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Jin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
60
Dobra
  • Lokalizacja:M a z u r y
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przysiad [kg]:100
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:140

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Spokojnie możesz zacząć ćwiczyć, tylko nie możesz się garbić podczas wykonywania ćwiczeń to się nie pogłębi.

Poczytaj w dziale dieta nad odpowiednim odżywianiem i coś o ogólnorozwojówce
http://forum-kultury...olnorozwojowka/
  • 1

muscleman-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Możesz ćwiczyć, tylko właśnie nie garb sie przy ćwiczeniach albo najlepiej wgl!! Skoro najbardziej zależy Ci na klatce to nie przesilaj za bardzo pleców bo masz je krzywe.
NAjpierw zrób ogolnorozwojówke przez miesiąc żeby przygotować mięśnie do wysiłku a potem split 3-4dniowy :) powodzenia.

Użytkownik muscleman- edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Dołączona grafika

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Dla pewności możesz pójść do specjalisty i wtedy się dowiesz czy nie ma żadnych przeciwwskazań, bo my za Twoje zdrowie odpowiedzialności brać nie możemy.Jeśli możesz to JW i oczywiście musisz ćwiczyć całe ciało.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024