Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film z ćwiczeniami na ból kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

czorcia7
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 4
122
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Chełmno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, fitness, tróbój siłowy, odżywianie i zdrowy styl zycia :-)

Napisano Ponad rok temu

Film z ćwiczeniami na ból kręgosłupa
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Ból promieniujący w okolicach pleców jest często bardzo mocny, dlatego też może on niekorzystnie przyczyniać się do zmniejszenia jakości życia osób, które się na niego uskarżają.
Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można sprawić, że takie właśnie bóle kręgosłupa będą rzadziej występowały, a także będą miały mniejsze natężenie.
Z bólami można walczyć, przyjmując środki przeciwbólowe, ale znane są skuteczne metody, które mogą zapobiec ich pojawianiu się oraz poprawią naszą ogólną kondycję, sprawiając, że nasze życie nie będzie już podporządkowane tabletkom.
Jednym z takich sposobów jest regularna aktywność fizyczna oraz wykonywanie określonych ćwiczeń, które pomogą nam pozbyć się tych nieprzyjemnych dolegliwości.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, na którym prezentuję podstawowe ćwiczenia zapobiegające bólom kręgosłupa.

Film podzielony jest na dwie części:
Cześć I – ogólna rozgrzewka (kilka ogólnych ćwiczeń, które przygotują nas do części właściwej)
Część II – ćwiczenia właściwe

http://www.youtube.com/watch?v=Hdi_tb9OKYc&feature=g-upl

Przedstawione przeze mnie ćwiczenia należy wykonywać po 10-15 powtórzeń w 2-3 seriach.
Trening tego typu należy przeprowadzać co najmniej 3 razy w tygodniu.

Mam nadzieję, że zaprezentowane ćwiczenia przyczynią się do ograniczenia dolegliwości związanych z bólem pleców.

Materiał zaczerpnięty z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
KJ
  • 2
Zawody siłowe dla młodzieży: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mocni na Facebooku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z ćwiczeniami na ból kręgosłupa
Sory za archeologie , jednak taki temat dla wielu osob jest wazny i mysle ze czasem warto go od świeżyć . Pewnie wiele osob ma problemy z kregoslupem ( np. ja ) , porada pewnie bedzie dosc prosta , jednak warta uwagi . Mimo mojego wieku 22 lata ( to duzo jezeli chodzi o naprawe kregoslupa ) nie ma co sie poddawac i spisywac na straty . Mimo silowni , obarczania plecow dodatkowymi wysilkami radze sobie z tym nawet spoko . Jeszcze rok temu , po karzdej cięższej pracy , nastepnego dnia nie moglem sie wyprostowac bez bolu w plecach . Jednak od kiedy regularnie chodze na basen 2 x w tygodniu , jest o 80 % lepiej , plecy bola mnie max raz w tygodniu ( glownie kiedy zawale basen ) . Wiadomo kregoslupa nie wyprostuje , ale moge poprawic sobie sytuacje . Jestem raczej typem " kolesia ktoremu nie mozna nic wpoić " , dlatego postanowilem zrobic sobie rendgen kregoslupa i za 4 lata skontroluje czy jest poprawa ;) . Dlatego serialnie polecam basen ! Nie jest ani troche przereklamowany !

PS . z chęciom przetestuje sobie te cwiczenia ;)
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024