Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycisk 300: trening wytrzymałościowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Wycisk 300: trening wytrzymałościowy
Jeżeli uważasz że niezły z ciebie twardziel to sprawdź się w programie Wycisk 300. Jest to zestaw ćwiczeń z masą własnego ciała, które możesz wykonywać w każdych warunkach. Jedyne, czego potrzebujesz to kawałek podłogi i siła mięśni. Na co więc czekasz? Sprawdź się w programie wytrzymałościowym Wycisk 300!
Wycisk 300 to zestaw 5 ćwiczeń, w których suma powtórzeń wynosi 300. Ćwiczenia te możesz wykonywać w domu, hotelu, na boisku czy na plaży; niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujesz możesz przetestować swoją wytrzymałość i sprawdzić czy jesteś takim twardzielem, za jakiego się uważasz. Nie potrzebujesz do tego żadnego sprzętu, no może z wyjątkiem zegarka, żeby porównać swoje wyniki z naszą tabelą.
A więc na co czekasz, żołnierzu? Na glebę i startujemy!
Ćwiczenie 1: 50 pompek.

Najzwyklejsze w świecie pompki. Łatwizna, prawda? Wykonaj 50 poprawnych, pełnych pompek w jak najkrótszym czasie. Powtórzenie uważa się za zaliczone, gdy zaczynasz z rękoma w pełni wyprostowanymi a kończysz dotykając podbródkiem i klatką piersiową do ziemi a tyłek masz lekko zadarty do góry. Żadnego oszukiwania, żadnych niepełnych wyprostów, żadnego wiosłowania ciałem. Ma być ono napięte i sztywne przez całe ćwiczenie. Jeśli nie dajesz rady to możesz chwilę odpocząć, jednak pamiętaj, że w programie Wycisk 300 wygrywa ten, kto ukończy wszystkie ćwiczenia w najkrótszym czasie.
Ćwiczenie 2: 100 podskoków na palcach z rękami na karku.

Po wykonaniu 50 pompek natychmiast wstań z ziemi, załóż ręce na kark i wykonaj 100 podskoków na samych palcach nóg. Uważasz, że twoje łydki są ze stali? Wykonaj to ćwiczenie a twoi kumple rzeczywiście w to uwierzą.
Ćwiczenie 3: 100 kroków w marszu na czworaka w miejscu.

Uklęknij na czworaka, tyłek podnieś do góry i rozpocznij marsz w miejscu naprzemiennie wyrzucając nogi do tyłu. Wykonaj 100 kroków tego morderczego marszu w jak najkrótszym czasie. Uważasz, że to łatwizna? No cóż, za chwilę przekonasz się, co to znaczy ciężko się zmęczyć.
Ćwiczenie 4: 25 kroków dostawnych.

Stań w lekkim rozkroku i obniż środek ciężkości ramiona trzymając po bokach. Zrób trzy kroki dostawne w prawo a następnie zrób przysiad dotykając ręką ziemi, po czym natychmiast zrób trzy kroki dostawne w lewo i zrób przysiad dotykając ziemi. Wykonaj to ćwiczenie 25 razy i dowiedz się, co znaczy solidne ćwiczenie na wytrzymałość.
Ćwiczenie 5: 25 krokodylków.

Jeśli dotrwałeś do tego momentu i nadal trzymasz się na nogach to może ci się wydawać, że niezły z ciebie twardziel. No cóż, musimy cię zmartwić, gdyż nadszedł czas prawdziwej próby: krokodylki. To ćwiczenie to prawdziwy hardcore. Mimo że wygląda niewinnie to po wykonaniu 25 krokodylków będziesz wdzięczny opatrzności, że to już koniec.
Połóż się na ziemi całkowicie rozluźniony na brzuchu w pozycji jak do pompki. Podnieś tułów na rękach jak w pompce, nogi przyciągnij do klatki piersiowej, wstań z ziemi i natychmiast wykonaj skok, odrywając nogi od podłoża i ręce wyrzucając w górę. Powróć do pozycji jak do pompki wyrzucając nogi do tyłu i kładąc się z powrotem na ziemi. Powtórzenie uznaje się za poprawnie wykonane, gdy zaliczysz leżenie na ziemi i oderwanie nóg od ziemi skacząc w górę.

Gratulujemy! Wykonałeś 300 powtórzeń tego niełatwego przecież programu. Zasłużyłeś na porządny obiad i odpoczynek. Zanim jednak pójdziesz pod prysznic porównaj swoje wyniki z naszą tabelą i sprawdź, czy rzeczywiście masz dobrą wytrzymałość, czy jeszcze musisz nad nią popracować:


Łączny czas [min] WYNIK
>10 min - BARDZO SŁABO
8-10 - MUSISZ POPRACOWAĆ NAD FORMĄ
6-8 - JEST NIEŹLE, ALE TRENUJ DALEJ
5-6 - DOBRZE
<5 - MóW MI TWARDZIEL!


źródło: wycisk.tv

// mój czas to 5:16.2 min. Nie doceniłem krokodylków i musiałem odpocząć w trakcie ich robienia, ale pomijając te krótkie przerwy myślę, że zszedłbym poniżej 5.
Trening wyczerpujący POLECAM!

Użytkownik empe edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wycisk 300: trening wytrzymałościowy
to jest forum kulturystyczna nie strona dla przedszkolaków :D
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Wycisk 300: trening wytrzymałościowy
Aha, no ok, człowiek uczy się całe życie :D
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024