Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nabrać masy ciała ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Rallf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak nabrać masy ciała ???
Witam. Borykam się z tym problemem jak i wielu innych forumowiczów, szukam informacji gdzie tylko mogę... Zajżałem i tu Mam 23 lata, 175cm wzrostu i ważę 76kg. Chciałbym nabrać więcej masy ciała, żeby mieć "jakąś" posturę. Mam szybka przemiane materii, ponieważ to co zjem szybko spalam, więc nie ma mowy o przytyciu... bo moja obecna waga trzyma się juz jakieś 3 lata... Wiem że to chyba nie możliwe, nabranie masy ciała i obranie jakiejś postury bez ćwiczeń i ustalonego odżywiania ale może Wy mi coś podpowiecie, pomożecie...
Na treningi nie mam czasu (mam nienormowalny czas pracy - wiem o której zaczynam ale nie wiem o której kończe) pracuje minimum 15 godzin dziennie, a mogę pracować około 18 - 19 godzin dziennie. Zaczynam prace o 21:00 a kończe nastepnego dnia po południu. Praca jest dość wysiłkowa, trzeba się niekiedy nastać, nachodzić i nadźwigać. Posiłki jem około godziny 20:00 przed pracą, później około 24:00, około 3:00, 8:00 i 12:00. O diecie tez pewnie nie ma gadania, bo żeby to przyrządzić, potrzeba trochę czasu a mam jego brak
Czy można przytyć biorąc supelementy i odzywki typu: TREC MASS XXL, ACTIVITA MASSIVE GAINER lub coś w podobie? Żeby nabrać masy i siły? Co Wy możecie mi zaproponować? Bo ja niestety jestem laikiem w tym temacie
Pozdrawiam i czekam na pozytywne rozwiązanie mojego problemu
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
No tka, jesteś pewnie ektomorfikiem. Najważniejsze jest to abyś nie przyśpieszał metabolizmu. Zmniejsz ilość białka w diecie. Jedynie gdy chodzisz spać jedz go dużo by zminimalizować katabolizm. A jeśli chodzi o treningi i posturę, da się przybrać na masie bez treningów, oczywiście z treningami efekty będą o niebo lepsze. Najważniejsze abyś jadł bardzo dużo węglowodanów. Mowa tu o węglowodanach wolno wchłaniających się. Nie spożywaj węglowodanów które mają duże IG (indeks glikokemiczny), im większe ig tym szybciej się wchłaniają. (tabele z IG znajdziesz na google). Odżywki węglowodanowo-białkowe (gainery) będą Ci bardzo pomocne. Kup kilka takich paczek gainerów i pij je między posiłkami kilka razy dziennie. NAjlepiej w pracy. Niestety co do diety nie da się u Ciebie ułożyć jakiejś więc najlepszym dla Ciebie wyjściem będzie jak sam zaczniesz czytać i będziesz wiedział kiedy, co jeść, w jakich ilościach. Zapraszam do "Zbioru linków działu dieta" tam znajdziesz kilka ciekawych informacji na temat odżywiania. Jak coś to pytaj śmiało.
  • 0
Paweł W.

Rallf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
Więc jak to? Piszesz:

Zmniejsz ilość białka w diecie. Jedynie gdy chodzisz spać jedz go dużo by zminimalizować katabolizm

o zmniejszeniu ilości białka w diecie a:

Odżywki węglowodanowo-białkowe (gainery) będą Ci bardzo pomocne. Kup kilka takich paczek gainerów i pij je między posiłkami kilka razy dziennie

czyli także białko i mam je normalnie spożywać...
Czy w gainerach jest inna mieszanka białka?
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
Białko przyśpiesza metabolizm nawet o 30-40% więc nie zwioększaj jego ilości. A ilość białka w gainerach jest nei dużo (przeważnie około 20%). Zwiększ ilośc węglwoodanów, gainery pij między posiłkami.
  • 0
Paweł W.

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
Rallf ja mam odżywkę Magnum 8000 także firmy Trec i jakoś specjalnie po tym nie przytyłem, no raczej nic powinienem napisać ale nie chce nikogo odstraszać bo na mnie to może nie działać a na ciebie może działać doskonale. Tak więc musisz sam spróbować różnych odżywek najlepiej węglowodanowych z małą ilością białka. I najlepiej jakbyś jadł co jakieś 3-3,5 godziny bo najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to przegładzanie się. Bo organizm jeśli żołądek jest pusty to trawi to co ma czyli tkankę tłuszczową i całą resztę składników odżywczych zmagazynowanych w twoim ciele. Więc jeśli masz możliwość jedzenia w pracy bez konsekwencji ze strony szefa to jedz co jakieś 3 - 3,5 godziny i muszisz niestety zostać własnym królikiem doświadczalnym i wypróbować odżywki węglowodanowo-białkowe (sprzedawca w sklepie ci podpowie co możesz brać i będzie cię namawiał na większe paczki od razu i będzie miał rację bo po np. pół kilowej paczce możesz niewidzieć żadnych rezultatów) i jeśli masz wagę w domu to waż się co miesiąc i będziesz widział czy ci to coś daje czy nie.
  • 0
Dołączona grafika

Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
Po 1. odżywki to uzupełnienie diety.
po 2. gainery to VitalMaxa Gainer2
  • 0

adrian18
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nabrać masy ciała ???
kolego żeby nabrać masy musisz najpierw ułożyć sobie diete a potem trening
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024