Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem- mieśnie prawa a lewa strona.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

caraxe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem- mieśnie prawa a lewa strona.
Witam
Otóż mam taki problem. W zasadzie powinienem użyć opcji szukaj , ale nie wiem zabardzo co w nią wpisać żeby wyskoczyło mi to co chce...a tak to sobie mogę szukać w nieskończoność. wrócę do problemu, otóż ćwiczę więcej niż 2 lata, ćwiczę na ,,suho" nie interesuje mnie biceps 4X cm lub coś w tym stylu, ćwiczę dla sportu i bardziej na rzeźbę. Jednakże mój problem jest taki. Zauważyłem iż mięśnie z prawej strony są silniejsze np..podczas wykonywania jakiegoś ćwiczenia poprostu są mniej podatne na zmęczeni i wytrzymalsze, ale ze to są one jakby mniejsze tzn gorzej wyrobione....choć ćwiczę tak samo ,,tę jak i te stronę. Najbardziej widoczne jest to przy mięśniach kapturowych i brzucha widać różnice w wielkości mięśni po jednej i dróiej stronie..trochę to dziwnie wygląda. Sam już nie wiem co zrobić by wyglądały tak samo. trosze o jakaś pomoc bądź radę, może ktoś miał taki sam problem jak ja jeśli tak proszę o jakąś wypowiedz.
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem- mieśnie prawa a lewa strona.
To już sprawa proporcji włókien w poszczególnych partiach mięśni.
Istnieją włókna wolnokurczliwe i szybkokurczliwe.
Szybkokurczliwe są prawie dwa razy większe niż "wolne" i w dodatku dużo szybciej rosną.
Wolnokurczliwe odpowiadają za wytrzymałość (są mniejsze), szybkokurczliwe zatem odpowiadają za siłę mieśnia.

Koniec anatomii, napisz w jaki sposób trenujesz te partie.

Ja mam prawy biceps wytrzymalszy i mnieszy, a prawy ticepeps silniejszy,wytrzymalszy i większy.
To uz sprawa genetyki lecz, aby efekty były jak najlepsze należy wg mnie angażować zarówno włókna szybkokurczliwe (mało powtózeń do 8-10, duży cięzar) jak i wolnokurczliwe (wiecej powtózeń 12-16 i mniejszy ciezar).
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem- mieśnie prawa a lewa strona.
Placek zgodze się z tobą że to sprawa proporcji w składzie mięśnia i te wolno i szybko kurczliwe ale to właśnie zależy od składu mięśnia i od tego zależy ciężar i ilość powtórzeń.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024